b'twin triban 100 - upgrade pohonu

13 nepřečtených
  • Zevl

Zdravím, zvažuji koupi b'twin triban 100 jako levné přibližovadlo po městě, občas na cestu do práce (20+20km) . Terén asfalt, šotolina, hladké polní cesty. Jediné z čeho mám trochu obavu je rozsah převodů. Je možný upgrade pohonu na 1×10 s použitím komponent z MTB ? Mám kazetu shimano 11–36, hazku xt 781, nějaká 10s páčka se taky najde. Předpokládám tedy, že bude potřeba pouze výměna zadního náboje za kazetový, silniční , nebo mtb ? Je možné použití uvedených komponent ? V silničkách se opravdu nevyznám, jezdil jsem pouze historicky na favoritu. Případně uvítám návrhy na jiné kolo. Nechci ale investovat moc velké částky, je to okrajová záležitost.

Anketa: triban 100 ?

3x
    25%
    • Vilém  

Tu packu bys tam pridelal jak? Nebo spis kam?

Naboj podle sirky zadni stavby, pokud ma 130, tak silnicni, pokud 135, tak horskou.

• Zevl  

Páčku bych dal místo té původní 7s, to by myslím neměl být problém. Ergonomicky to není nic moc, ale to neřeším.

• Vilém  

Musel bys ji zvetsit diru, pokud by mela byt takto u predstavce.

• Zevl  

S tím bych si poradil i v případě, že na objímce nebude dostatek masa. Měl jsem spíše obavu o přehazovačku, je to všechno normálně záměnné ?

• Vilém  

Tak ram ma normalni hak, pridelat na nej muzes jakykoli saltr. Kdyz k tomu dodas naboj s patricnou rozteci, tak me nenapada zadny zadrhel, kdyz je dle tebe uprava pacek bez problemu.

• Marskatin  

A rozsah převodů tě straší v tom smyslu, že ti budou chybět těžké převody?

44×14 mi přijde těžké k danému účelu dost a kvůli dvoum zubum na nejlehčím převodu bych se na to vy…

Pokud vše máš a páčku zvládneš adaptovat a jedinou investicí je náboj a přepletení kola, proč ne.

• Zevl  

Dle mého odhadu budu ke komfortu potřebovat alespoň jeden převod nahoru i dolů. Na mtb po rovině občas využívám 36/11, a to táhnu 2,5" miniony. Tohle by přece jen mělo jet lépe, ale možná jsem úplně mimo. Chci mít jasno v tom, že případný upgrade je reálný a nebude to stát nesmysl.

• slampik  

Ahoj, neřešil jste někdo dvouplacku (klasická tourney) u Tribana 100? Jedná se mi o to, jestli tam sedne (aby nemusel měnit střed s delší osou)…díky za info…

• slampik  

odpovím si nakonec sám, ano klasická tourney tam sedne, střed se měnit nemusí…

• odik  

+1 :-)

• cervikpetr  

Pro mě dobrá zpráva. Co jsi dal na tribana za duály? Já pokikuju po něčem 2×8/9 s tím, že bych vyměnil žádný kolo/náboj aby tam šla kazeta.

• slampik  

klasiku, shimano tourney A070 2×7…dát tam něco dražšího by neúměrně zvýšilo cenu samotného zařízení…

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse