Avid Elixir X0 vs. Shimano XT BR-M785

57 nepřečtených
  • bossd

    Může mi někdo poradit jaké jsou výše zmíněné brzdy. Kupuji nové a nevím pro které se rozhodnout. Teď mám hayes stroker ryde. Dík

    0 0
    • Zlatka  

      sh xt

      0 0
    • JFtryall  

      XT.

      0 0
    • Smazaný účet  

      trochu se tu přiživým, přemýšlím nad výměnou elixir 5 za něco lepšího (přeci jen vážím metrák) a váhám mezi Formula ONE, Shimano XT a Avid X9 případně něco jiného? chci lepší účinek než u Elixir 5 a možnost nastavení mrtvého chodu.

      0 0
      • Georrge  

        z těhle the one, ale tam stoji jedna brzda tolik, co u XT a X9 obe brzdy :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          hmm koukal jsem na kupkolo a přehlíd jsem to, maj tam jen jednu přední za 2500, myslel jsem že mají alespoň 2..

          0 0
          • kubad  

            vyprodej starých modelů, normálně stojí 2× tolik jedna brzda

            0 0
      • Dav...1  

        Pokud vetsi brzdnou silu z vyberu pouze one. Ale levnejsi varianta je dopredu 203 kotouc.

        0 0
      • BigKarel2  

        Elixíry 5 tky co se brzdný síly týká, tak tý už maj dost…jak někdo píše, jesi ti jinak vyhovujou dal bych větší kotouč…třeba XT můžou mít lepší chod pro tebe a servis ale výkonu víc mít nebudou…

        0 0
      • jIrI___  

        Jedině The One má větší brzdnou sílu. Ostatní jsou na tom ± stejně. Takže tady není nad čím váhat.

        0 0
    • kulispit  

      Ahoj něco málo přidám já jezdím XT 203/180 a maximální spokojenost desky resin a bez problémů,ale na druhé kolo mám Avid ultimate a 185/160 nebrzdí taky špatně,ale seřízení těch avidů je děsné tak za mně XT. Kotouč 203 má negativa ty že pokud jezdíš velké sjezdy tak mají větší obvodovou rychlost než obyč 160 tudíž se můžu rychleji spálit,ale účinnost je suprová jen dodám,že moje maličkost je 185cm/95–100kg.

      No a k těm Formula One má je kamarád na kole a jel jsem je a dle mně pokud nehoníš gramy a nejsi snob tak vyhozené peníze!!! Ahoj

      0 0
      • Bafoon  

        čím větší kotouč tím hůř se chladí?!

        0 0
        • kubad  

          jj samé pozitiva :D

          Ultimaty brzdí hůře než XT a The ONE pokud nehoníš gramy a nejsi snob tak vyhozené peníze!!! přitom stojí +/- stejně jak Ultimaty pokud samo neberu různé výprodeje

          0 0
      • marapara  

        Co věta, to perla :DDD

        0 0
      • mr.antik  

        co se spaluje? ty kovové destičky?

        0 0
      • pepek  

        mají větší obvodovou rychlost . . . . . tudíž se můžu rychleji spálit Až se tento objev odtajní, vyjedou Porsche a Ferrari se 150mm kotouči.

        0 0
        • Georrge  

          a ostatní výrobci ne?

          0 0
        • Smazaný účet  

          Každý přeci ví, že ferrari a porsche dávají velké kotouče jenom kvůli designu! Ono na 20tkách vypadají malé kotouče vtipně.

          0 0
    • Lister  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • bossd  

      Můžeme se vrátit k memu problému. Dík

      0 0
      • Tomas94  

        Na to si musíš zvyknout. Dotaz začne u brzd a někdy se zkončí uplně jinde :D a o tom to je :D

        0 0
      • blaf  

        prijde mi, ze z diskuze jasne vyplynulo, ze shimano…

        0 0
        • bossd  

          To je sice pravda ale většinou se tu řeší xt vs. slx. O těch avid ruch tu nepsal nikdo.

          0 0
          • bossd  

            Tak po přečtení jiných článku jsem usoudil že ty shimana budou asi pro mě lepší. Zajímalo by mě jaky mají nástup jestli jsou agresivnější nebo měkčí oproti těm hayesum.

            0 0
            • bezhlavy jezdec  

              CEw. Tak sem si poridil BR 785 a obrovske nadšeni ( dal sem dotaznik jestli neni nutne nejake chlazeni a odpoved byla ze neni ) .Co jako amater skladač ocenuju j eze sem třeny vycentroval tak ze sem povolil trmen a vystredil a jak to neskrtalo (pouzite stare kotouče) tak to neskrta ani behem jizdy. Paradni je i nasaveni zdvihu paky.Jednoduche hnedka funkčni brzdy na muj vkus brutalni sila ale az kdyz packy vice zmacnu leti to v pohode do smyku .Zadna ostrost se u me nekonala klidny nabeh zvysujici prima umera podle podle zmacnuti packy. Treba vcera sem jel tak pomaloučku mezi panelaky a vylezl nejaky chlap sem provizorne zastavil cumel jak se kolo zastavilo doslova na miste :D Bral sem je jakoze s nimi nejsou problemy ohledne skrtani brzdnych desticek o kotouč a je to pravda po vycentrovani otazka par minut makaji exelentne a taky vypadaji k svetu.Jako osobne bych je doporucil prave zacinajicim bikerum protoze makaji hnedka napoprve bez komplikaci.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.