Avid Elixir 9 Alu nebo Shimano XTR BR-M975

12 nepřečtených
  • duty9999

    jaké máte zkušenosti s těmito brzdamy elixir 9 a xtr 975

    0 0
    • kubad  

      shimano určitě z novějších řad, XTR985, nebo XT785

      Avid funguje taky, ale mě nevyhovují

      0 0
    • Gizmo  

      Mám ty elixiry, co píšeš a pohoda. Mám skoro metrák a v Beskydech mívaly dost záhul a je to uplně v pohodě. Když „hoří“, lehce vadnou teda :-). Jinak super brzda, nastavení chodu i dávkování je tež moc fajn. Jel jsem je ale tak 400km, z toho těch 250–280 čistě hory. Mám to od podzimu teprve. A musím říct, že není moc velký rozdíl od juicy 3… ty devítky jsou lepší, ale že by to bylo tak nějak markantní, se říct nedá.

      A XTR by měly být super každopádně, ne? Nebo i ty XT.

      0 0
      • Smazaný účet  

        ten rozdil mezi J3 a Elixirama docela je…E jsou ostrejsi…

        Od snimana mi vyslovene ucarovaly sainty…jeste si musim nekde osahat houpy a formule a budu mit snad jasno co pod stromek:)

        0 0
        • Gizmo  

          E asi ostřejší jsou, ale ne zas tak o moc. Ale je fakt, že na J3 jsem měl veliké kotouče (na to jsem zapomněl), takže možná proto mi to přišlo podobné.

          0 0
      • onnyy  

        Čaute,tak mám taky E9.Ale nevím jestli je to jen pocitem…Mám nějakejch 94kg a nevím jestli je to seřízením nebo čím ,ale když chci pořádně zabrzdit zadní kolo abych udělal smyk tak musím dost za páku vzít…Mám ji nastavenou aby brala skoro hneh abych tak nemusel promačkávat mrtvej chod a stejně za ni beru.Není to takové to zakousnutí.Předtím jsem měl tektra auriga a brzdily teda víc a šli do smyku krásně.Byli tam teda organické destičky.Brzdilo to hned ale pak zvadli.Ted tam mám teda sintorovaný origoš tak nevím co si otom mám myslet.Odvzdušněný to je.Ty tam máš jaké desky Gizmo?poradíte?Dí­kas.

        0 0
    • devet  

      Shimano

      0 0
    • Crusoer  

      avid

      0 0
      • Smazaný účet  

        Výměna desek na 1/2 dne, následné škrtání, pazvuky netřeba zmiňovat. Až si to sedne, tak už jsou desky zas zralý na výměnu :)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.