Autonehoda - náhrada škody pojišťovnou

3 nepřečtené
 • Kosta

  Předem se omlouvám za drobný offtopic, nicméně bych potřeboval poradit ohledně vyplacení náhrady škody.

  Problém – před časem mě poslal pán na svodidla (jel jsem autem – fabia I) – on předjížděl v zatáčce na plné čáře. Řešeno s PČR, věc předána do správního, nahlášena oběma stranami na pojišťovnu viníka. Správní běžní, nicméně pojišťovna mě už kontaktovala s žádostí o sdělení čísla účtu. Začal jsem se zajímat, na kolik byla škoda naceněna (likvidátor při likvidaci nechtěl říct), a dělá to 13 900. Což vzhledem k tomu, že mám o*ebaný přední blatník, PP dveře, PZ dveře, zadní blatník + detaily typu klika apod. nebude stačit ani na samotné nalakování (o rovnání nebo nedejbože nových dílech – u dveří jsou nastřihlé hrany) nemluvě.

  Vzhledem k tomu, že rozpočet v tuto chvíli nepřipadá v úvahu, budu opravu řešit na fakturu, a tady by mě zajímalo, jak se bude pojišťovna tvářit na fakturu dejme tomu 20 –23 tis, což je reálná odhadnutá výše ceny opravy. Mám čekat nějaký podraz typu neproplacení faktury v celkové výši apod.?

  Po minulé události, kdy do mě vrazila paní zezadu a pojišťovna jenom za nový nárazník+lak bez řečí zaplatila 8000,–, mně toto přijde jako o**b.

  Díky za každou zkušenost příp. námět k řešení nastálé situace.

  Biku zdar, Kosta

  • myscho  

   Amortizacia je svina.

   • Kosta  

    No že by se řádově lišila amortizace u 13., resp 15. letého auta se mně nějak nezdá…

  • MD1972  

   Nikdy nedávat číslo účtu (předem)..

   Trvej na " výši limitu plnění musím odsouhlasit"..

   ať to znovu přepočítají.. jen to zkouší..

   Nebo více SZ

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.