• Marten0071

    Zdravím všechny zkušený bajkery a prosím o radu/názor. Mám možnost koupit bazarové kolo viz link: https://cz.author.eu/…9-ua42767101#…, cena 17 tis. Kolo je na první pohled velmi zachovalé. Samozřejmě víc zjistím, až to uvidím osobně. Teď mi jde hlavně o to, jestli je to dobrá cena, nebo bych se měl podívat po jiným? Chci určitě trekový kolo a těch 17 tis. by byl pro mě nejspíš strop. A určitě mi nejde o to, aby to byl nejnovější model. Potřebuju něco, co mě doveze do práce z práce, na občasný výlet apod. Taky nechci úplně to nejlacinější, proto se s tím rozpočtem koukám spíš po bazarovkách než nových. Díky za názory. Martin

    0 0
    • scalar  

      Těžko bude někdo schopný říct, v jakém stavu je takto staré kolo. Bude to nejspíš chtít repas vidlice, brzdy jsou celkem mizerné a možná už potečou, problémy bývaly s těmito Author náboji.

      Obecně je to jako u auta, když se kupuje takto stará ojetina, tak musí být další peníze v rezervě.

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

    • Smazaný účet  

      max 10t

      0 0
    • Slavik  

      Nedal jsi odkaz na inzerát a jeho skutečný stav.

      Pesimistický scénář: po 14 letech bude u všeho zbývat 20% životnosti, takže výměna řetězu, vícekolečka, přehazovačky, pneu, lanek, bowdenů, pravděpodobně i tácy, možná ráfky. A to nemluvím o brzdách Tektro, včetně kotoučů.

      Optimistický scénář: všechno je tam nové a to tam těch 17litrů musel nasypat.

      Jo za 5litrů do hospody dobrý… za 10litrů by to musel být v TOP stavu.

      1 0
    • Dan205  

      Jestli chceš kros a líbí se ti Authory, tak si za tu cenu kup u nich něco nového. Pořád to bude levný kros, ale aspoň ti chvíli bez servisu vydrží.

      0 2
      • scalar  

        No nevím, když se podívám na jejich katalog, tak do 17 tis je tam tohle:

        https://cz.author.eu/…3-ua42948002

        0 0
        • Dan205  

          A v čem je horší než skoro 15 let staré kolo, které může být v kdovíjakém stavu? Jestli chce vyloženě krose za takovou cenu, asi nemá moc velké požadavky. Jinak já mu ho nenutím, jen dávám porovnání s jeho výběrem, aby viděl rozdíl stejného typu kola u stejného výrobce, jen o nějakou dobu mladší.

          0 0
          • foosi  

            Za ty prachy asi nekoupí nový kros na karbonovém rámu…

            0 0
            • Dan205  

              Dobře a doporučil bys mu tak staré kolo za cenu, která je pro něj strop? Jako s autem, jestli máš na auto max. 200 tisíc, je nesmysl kupovat ojetinu za tuhle cenu, protože se počítá s dalšími investicemi. Ale je mi to jedno, jen jsem dal porovnání, nikdo neznáme stav daného kola, víc do toho nebudu kecat.

              0 0
          • scalar  

            O stavu toho bazarového nic nevím, hlavně jestli je cena odpovídající.

            0 0
    • Honzis  

      Karbon rám je tady vcelku zbytečný. Tenhle model bude výrazně dražší než koupit něco v hliníku, bazar s klidem, vzít si s sebou někoho kdo tomu trochu rozumí, projet se a i když člověk dá 1500 do servisu tak lepší koupit za 10 kolo co stojí teď 30 …

      0 0
    • Marten0071  

      Určitě moc díky za názory.

      Značku Author nutně nepreferuji, jen se zrovna nabídla. Tady je odkaz na inzerát, ale asi z toho moc nevykoukáme: https://sport.bazos.cz/…novy-ram.php

      Každopádně značkám jsem otevřený. Pokud byste mi někdo doporučil nějaké „jeté“ kolo se slušným osazením do těch cca 17 tis., byl bych moc vděčný za rady. Předem díky.

      0 0
      • Smazaný účet  

        tak z fotek to vypadá jako velmi málo jeté, nepoškrábané. Jsou tam jiné pláště, ale řekl bych ješt původní gripy. Ani kliky nemají příliš oleštěná loga. To kolo může pěkně posloužit ale 17 bych ta to asi nedal.

        1 0
        • Slavik  

          Ani kliky nemají oleštěná loga. Asi se špatně dívám. :-) (oleštění klikám samozřejmě nevadí)

          Kazeta, kotouče, bowdeny vše původní, odhaduji i ten řetěz…

          Ráfek, pneu vypadá ok.

          0 0
          • gerrard  

            +1 a jestli dobře vidím tak trochu omlácená zadní stavba od řeťezu a dva jiné niple, takže určitě bylo významně šahané na zadní kolo. Takto nejetá leštěnka za 17 000,– Kč nevypadá.

            2 0
            • vaclaw  

              Ono obecně mi přijde dát 17k za 14 let starý trekový kolo (byť karbon, což mi teda přijde dost zbytečný) dost mimo. To by musely být komponenty komplet nový, aby to dávalo smysl.

              1 0
          • Smazaný účet  

            no tak třeba já to mám na kole oleštěné až na hliník :) takže pro mne je to téměř nejeté :D

            0 0
    • Marten0071  

      Díky všem za názor. Upřímně mě to trochu odradilo, ale ty rizika jsou u bazarovek vždycky. Říkám si, jestli nebude lepší ještě trochu našetřit a koupit radši něco novýho = chvíli jistota (min. do konce záruky). Jenže i když zvýším rozpočet na 20k, tak je mi jasný, že za to žádná hitparáda asi nebude :/.

      0 0
      • Honzis  

        záleží na co to má být určeno, Deore někde za sucha na silnici najede 20tisíc km, stejně tak to vydrží klidně i ráfky a náboje, vidlice jsou v této cenové kategorii obecně nic moc, ale věř, že i kolo „za bůra“ udělá spoustu radosti, pokud to je po svátečním jezdci a vidělo někdy servis. Když si pak člověk dá nový řetěz, pláště a vymení lanka, tak má za 8 parádní dojížděcí kolo.

        0 0
      • gerrard  

        Napiš Scalarovi co ti za 17000 je schopný postavit. Svého času delal treky se super poměrem cena výkon, ale dnes s 29" kolama už bych šel radši do něho s pevnou.

        0 0
    • vaclaw  

      Mě se jako trekový kolo líbí Canyon Pathlite, navíc teď mají ještě slevy. Např. https://www.canyon.com/…-6/2792.html

      Ale i Pathlite 5 je fajn a možná lepší 11s než 12s s ohledem na náklady a údržbu.

      0 0
      • Tomcat  

        Jako trekové kolo skloňováno od absolvovat trek…se dnes nejvíc jeví MTB nebo gravel taky s ohledem na náklady, hmotnost a třeba vydrž.

        0 0
        • vaclaw  

          To máš těžký, za mě je ideální trekový kolo s maximálně 66° HA, zbytek je na takovýto ježdění na nákupy… :)

          0 0
          • Vilém  

            A proc si teda postoval toho Canyona? Nebo toto byl jen mimodek?

            0 0
            • vaclaw  

              Ne, protože mám nějakou soudnost.

              0 0
      • Smazaný účet  

        Potrebujes na asfalt odpruženou vidlici? Lehký objemný plášť bez duše udělá myslím větší službu. A nepojede hůř!

        Navíc kolo jde po čase upgradovat o predstavec redshift.

        0 0
        • vaclaw  

          Objemný plášť bez duše ti neudělá stejnou službu jako slušná vidlice, to zaprvé. A za druhé na asfalt v rámci možností stačí klidně i neobjemný plášť, stačí kouknout na endurance silničky. Nicméně jsem hlavně chtěl nabídnout tazateli alternativu k tomu kolu, co postoval, nikoliv ho přesvědčovat, že to má řešit úplně jinak.

          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce