• Fidži_CZ

    Hledám rám do 20000 i s tlumákem. Zatím jediný co mi padl do oka je RB IQ6. Doporučte ještě nějaké, ať mám horší spaní a rozhodování :-D

    0 0
    • Lister  

      Proč IQ6, když ze stejné peníze můžeš mít IQ 575?

      0 0
      • Fidži_CZ  

        Protože už mám několik sad 26" a protože pro mě 27,5" nemají žádnou výhodu.

        0 0
        • Lister  

          Tady nejde o rozměr kol, ale o konstrukci rámu.

          0 0
          • scret  

            *1

            0 0
          • Fidži_CZ  

            RB stránky nefachají, řekneš mi v čem je rozdíl? Krom pevné osy a tapered krku?

            0 0
            • Vilém  

              Stranky jedou. Jeste jine umisteni cepu.

              0 0
              • Fidži_CZ  

                Asi O2 výpadek. Každopádně, je ten vliv tak zásadní? Pro mě by to znamenalo ještě koupit vidlici s tapered sloupkem a přeplést kola na pevné osy.

                0 0
                • Lister  

                  Jednou do toho budeš muset říznout.

                  Takže historický materiál prodat, dokud má nějakou hodnotu a pořídit něco akutálnějšího.

                  0 0
            • scret  

              to je ti malo? u ramu se 150mm zdvihem je pevna osa skoro nutnost:)

              0 0
              • Fidži_CZ  

                Nezdá, jen u velkých zvihů nevím co se nosí :D

                Když o tom tak přemýšlím, to si můžu pomalu vzít celý kolo :D

                0 0
                • scret  

                  nejde o to co se nosi:) jde o to nekupovat novej ram a pritom s retro „vychytavkama“ :)

                  Proste at chces nebo ne, taper krk je dneska standard a shanej bez nej vidli… kola se samozrejme daj zaplyct, ale jedinej duvod je, nekupovat zadni kolo novy…

                  0 0
                  • Fidži_CZ  

                    Chápu, kam se mě snažíš nasměrovat. Jde o to, že nemám velké ambice, jezdím jen 4fun. Mám zánovního Epicona s rovným krkem na oleji. V podstatě pro mě by IQ6 znamenala vzít starý komponenty a naházet je na nový rám. Samosebou mohu to vzít z gruntu, ale to jsme zas na jiných penězích.

                    0 0
                    • scret  

                      pokud mas klasickou seriovku, tak toho nebude zadna skoda:)

                      Pokud TT, tak ho dobre prodas, myslim.

                      Ale co az se ti za dva roky epicon pokazi? budes kupovat novej ram?

                      To je dneska skoro stejny, jako shanet dobrou vidli na vecka:)

                      0 0
                    • AleZ80  

                      Tak Epicona si můžeš dát s redukcí a příští vidlici koupit tapered. Ale nemám s tím zkušenosti ani povědomí ohledně tuhosti.

                      0 0
            • Lister  

              RB stránky fachají naprosto v pohodě.

              Vzhledem k tomu, jak rády praskají zadní stavby IQ6, mi přijde pevná osa jako docela důležitý rozdíl, taper hlava u podobného kola taky podmínkou, ale hlavně zadek už není jednočep, ale je to čtyřčep s konstrukcí McPherson.

              U původních IQček si hodně lidí stěžovalo na horší využívání zdvihu u nových jsme o tom neslyšel.

              Jinak když ne IQ tak pak jedině nějaký bazar, nebo se podívat na německé šopy jestli se tam někde neválí nějaké Cube, radony a podobně.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Mne by zajimalo, zda by nekdo z osazenstva poznal pritomnost dalsiho cepu podle projevu ramo (pohledem to rozpozna skoro kazdy)…

                Ja tipuju ze by to nikdo nepoznal:)

                0 0
                • mr.nikdo  

                  Ja jo. 1 cep Vs 0 cep :-D.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    oukej, tuhle variantu jsme si neuvedomil…nicmene nekteri by nepoznali 26" 10mm full vs 29" HTcko:)

                    0 0
                    • Lister  

                      To je pravda. Těch 10mm zdvihu dožene 29 ht s přehledem a rozdíl tam nebude žádný.

                      0 0
                    • mr.nikdo  

                      To je mozne. Nekteri nepoznaji rozdil mezi RB silnickou a IQckem. Nepoznaji ho ani v terenu a ani na silnici, ze :D.

                      0 0
          • MirosPikos  

            Tak si počká, až budou inovovat IQ6, jak slibovali ;)

            0 0
    • pocestny  

      Co třeba tyhle Cubečka AMS 150 Pro HPA? Má tam dva modely v 18", s tlumákem…

      http://www.schlierseer-radhaus.de/cube_rahmen.htm

      F086 a nebo F087

      0 0
      • mr.nikdo  

        Jsi me ted nastval. Premyslim o fullu a ty mi sem narves 120 full za nejakych 12?

        Styd se!

        0 0
    • goofy  

      Nevim jakou velikost shanis, ale onehda jsem neco hledal kamosovi a ve vyprodejich sedo 20000 neco sehnat da. Treba ale hodne hledat :-)

      0 0
    • Ruprt2  

      Já myslím, že pro tebe je polygon ideální volba :-)

      0 0
    • mr.nikdo  

      Nekde jsem videl Agang Cult v teto cenove relaci ;-).

      0 0
    • danno  

      Prodavam ram IQ6 i s vidlici a kolama

      0 0
    • bugman  

      Ahoj, dost přemýšlím o změně rámu (první full, znáte to…). Mám 195 cm a 100 kg a rozhodně chci i nadále 29er. Teď jezdím XC fulla, kterého postupně ladím do trailova (řídítka, představec, objemný enduro gumy :D ), ale prostě je to XC full… představa je 20 000 i s tl­umičem, zdvihy 120–130, nemusí to být rozhodně nový rám (za tu cenu asi ani nebude), zkrátka něco použitelnýho. Typově bych to viděl něco jako Giant trance, Specialized Stumpjumper nebo Canyon Spectral, prostě hravější trailbike – am bike, jakkoli to někomu může přijít na 29 kolech diskutabilní… budu rád za konkrétní tipy :)

      0 0
      • tonik666  

        Pohledej bazar na mtb-news.de. Za 20k už by se tam mohlo něco najít, ale nejsem si jist zda to bude 29.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.