ALPY2007-hledám parťáka/parťačku (předběžně)

20 nepřečtených
  • Imh0tepp

    Hledám někoho (1 osobu), kdo by se mnou jel na cca měsíc do Alp. Mám naplánovanou šílenou trasu přes cca 60 dvoutisícových sedel(silniční i terénní). Veškeré mapové podklady mám. Celkem je to cca 3500km(Rakousko, Itálie, Švýcarsko, Francie). Denně tak 100–120km. Jelo by se na těžko…nocování občas v kempu (hygienické důvody :-) ), jinak volně v přírodě. Ideální pro crossové kolo. Doporučuji předchozí „horské“ zkušenosti.

    Termín: cca 15.červenec – cca 20.srpen

    Vše je zatím předběžné, takže nic není na 100% (treba z toho celeho sejde)!

    kdyby měl někdo zájem tak se ozvěte

    PS:nebyl by špatnej výškoměr :-) já už přes půl roku čekám na cm 8.3a a taky si už na něj počkám ať je kdy je :-)

    Impp

    0 0
    • rasto  

      mno, nechci Ti brat iluze, ale ani na B-F neni hodne takovych silencu, kteri by to chteli (a mohli) dat ;-)

      0 0
    • Daf  

      No jo, slusny. Uz jsi nekdy neco takovyho dal? Podle me docela narez. Myslim ze budes mit problem sehnat podobneho silence, natoz silenkyni :) Ale jinak tedy preju hodne stesti.

      0 0
      • Imh0tepp  

        mno něco jsem tam už projel ale měsíc v tahu jsem tam nebyl, byl jsem tam vždy na 14 dní a paráda…nikdy se mi nechtělo zpátky…je tam tak nadherně, že prostě to stoupání není tak hrozné…to se musí zažít..

        0 0
      • kolda  

        no, ono to jde absolvovat relativně v pohodě, pokud si rozvrhneš denní režim, tak těch 100 km/denně se na těžko v kopcích dá udělat.

        spíš jde podle mě o psychickou odolnost než nějakou super fyzičku.

        jinak pokud se mu to povede, tiše závidím a vzpomínám na doby, kdy měsíc volna a takovéto expedice nebyl problém…

        0 0
        • Daf  

          Asi mas pravdu, ale da se predpokladat ze cely mesic nebude jen hezky. Me prijde ten plan jen moc optimisticky ;)

          0 0
    • vlk  

      No zkusil bych zaslat nějaký mail nebo napsat do nějaké diskuze na VŠ. Ono totiž pro zaměstnaného člověka na celý měsíc-to není sranda.Např. mě by vkuse tolik dovolené v práci nedali. Navíc už by nezbylo na společnou dovolenou s přítelkyní, pro některé bikery šťastnější bikery nahraď termínem-pro rodinu. A o tom to vše je. Kdybych byl mladší-ještě student na škole-tak bych jel-i když natěžko nic moc. Je lepší sehnat větší partu šílenců a vždy jeden by odpočíval převozem věcí v autě s tím, že by se cyklicky střídali.

      Nebo třeba zkusit na nějakých blízkých fakultách vyvěsit nabídku na nástěnku fakulty či na nástěnku v menze.

      Proto máš asi šanci akorát v řadách studentstva. Přeji hodně štěstí a tiše závidím.

      0 0
      • Imh0tepp  

        YES, good idea

        0 0
      • kolda  

        taky bych to tak viděl.

        jinak jízda natěžko má svůj půvab, musí se to zažít…

        0 0
        • vlk  

          Zažil jsem dvakrát-sice jen 2×45 km-Ale přetížené kolo s kterým se nemohlo do terénu, protože bych v lepším případě urval nosič, v horším zadní stavbu -a ta potupa, když mě do kopce dával borec z dědiny na rezavé plečce.A to jsme jeli na týden a na těžko jen na základnu a na konci zpět. Já raději jezdím nalehko, co nejtěžším terénem a užívám si blbnutí a obloudění :o)

          0 0
          • Imh0tepp  

            mno tak ja na těžko třeba zdolal Stelvio (od Trafoi)…jako rozdil to je to je jasny…ale nahoru to jeste jde, ale dolu to nejak není ono .-) Není nic príjemného kdyz se na plně naloženém kole začne ve sjezdu ze Stelvia svlíkat zadní plášť…a to ještě v zatáčce v tunelu v rychlosti cca 60km/h a v zádech německý karavan…

            0 0
          • kolda  

            já jsem to absolvoval několik let po sobě, mám projetej skoro celej Balkán, Alpy atd.

            když to nezažiješ, nemůžeš pochopit, jaká je paráda vypadnout na měsíc nebo na dýl pryč, zažít tu svobodu pravého cestování…kolo je v tomto případě dopravní prostředek, kterej tě zaveze dost daleko ale neizoluje od lidí, krajiny jako auto.

            pokud mi to okolnosti dovolí, rád bych ještě vyrazil do Maroka. ale aspoň na 4 týdny

            0 0
            • vlk  

              No já takhle procestoval Rakousko. Byli jsme parta kluků-dalo se nás pár dohromady, co jsme jezdili občas nějaký ten závod, přidalo se pár triatlonistů a duatlonistů a projížděli jsme Rakousko-dunajskou stezku i mimo-trochu zabrousili k Alpám apod. Výhodou bylo, že jsme měli jedno auto-vždy jeden z nás řídil(vezl bágly a stany) a ostatní jeli na kolech-byli jsme vždy domluveni na nějaký kemp nebo místo kde se sejdem.Za celou tu dobu jsem řídil 2×. cestu jsme si vždy ráno vybírali kam se podíváme. Jinak když jsme trasu změnili, nebyl problém řidiči o změně zavolat mobilem. Užili jsme si to a to i terénů-které by se s bagáží nedaly.

              0 0
              • kolda  

                no je vidět, že každý mluvíme o něčem úplně jiném.

                0 0
                • vlk  

                  jj já vím. Ty myslíš tašky na nosiči na kole, že? nebo to taháš v jednom báglu na zádech?

                  Mě by spíš zajímalo, jestli natěžko jezdíš i terény-kořenité a kamenité apod. A pokud na nosiči, tak jaký máš. Mě by se totiž v terénu nosič co mám doma asi zlomil.A kamoš si koupil nosič na sedlovku a to je maximální brutus. S tím do terénu nemůže-nápor je takový, že nejen že pruží nosič, ale i sedlovka. Jinak takhle s nosičem jsem jezdil jen s HT. U fulla bych si netrouf přetěžovat sedlovku či zadní stavbu.

                  Po silnici s nosičem a postraními taškami jsem párkrát jel-to se dá.

                  0 0
    • Imh0tepp  

      kdyby se prece jen někdo našel tak kontakt je třeba zde: www.alpy07.wz.cz

      0 0
    • Bajker16  

      Napiš Kopkovi,třeba by si troufnul. :-D

      0 0
    • Imh0tepp  

      to se vážně nikdo nenajde? .-(

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.