• legasek

    Hledám druhé kolo ke svému stávajícímu XC hardtailu, abych měl něco na vyblbnutí v lese a na horách. Nechtěl bych tedy pořizovat nějakou XC full závodničku s malým zdvihem, to by 2 kola postrádaly smysl, raději něco více enduro, tedy All Mountain kolo, abych měl hned jasné, kam pojedu a které kolo si na ty účely vezmu. Měřím 172 cm, váha 68 kg. Nechtěl bych dát víc jak 45 000 Kč (a ani na to nemám). Zatím jsem vybral jednoho adepta, ale hledám vhodné alternativy, abych měl z čeho vybírat. Víte o něčem podobném, jako je tento Giant Trance 27.5 3 ?

    0 0
    • File12  

      Moc na výběr nemáš. Určitě se dá ale najít. Pak taky Kellys Swag. Ale Trance bude asi jistota i když se mi tam dost věcí nelíbí. Ale získáš kvalitní rám a základ pro případný upgrade. Taky budeš shánět teleskop. Bez toho už bych na AM nevyjel.

      0 0
    • File12  

      Pak dávám jen pro příklad. vím že 10t přes limit je dost. Ale kolo zase jinde. A máš tam teleskop, osazení i vidlici.

      https://www.canyon.com/…-al-6-0.html

      0 0
      • legasek  

        Tohohle mazla mám na seznamu kol přes požadovaný limit (kde mám napsaných hodně kol). Jde mi tedy spíš o kolo kolem těch max 45 000 Kč, protože nad 50 000 Kč je už výběr relativně široký a zajímavý, tam bych už problém neměl si vybrat.

        0 0
    • hovanec  

      A co třeba Haibike Impact?

      http://www.bradsky.cz/…-p-7918.html

      0 0
    • File12  

      Tak tady klidně vypiš co máš na seznamu. Je teda vidět že ses už poměrně zajímal. Když dáš víc kol na výběr určitě ti někdo napíše pro a proti konkrétně.

      0 0
      • legasek  

        Tak na seznamu do 45 000 Kč mám k tomu Giantu ještě Ghost Kato FS 5. Pak právě tápu, hledám další alternativy v podobné cenové relaci s podobnou výbavou, nebo respektive s co možná nejlepším osazením. Spíš mi jde o vaše praktické rady a zkušenosti, jestli třeba někdo nemá All Mountaina za podobné peníze. Myslím, že obecně jsem s tím výběrem Gianta spokojený. Určitě bych jej rád předem vyzkoušel. Ale ještě koukám, co dalšího lze za ty peníze pořídit.

        0 0
        • hovanec  

          Tak oproti Haibiku Q FS jsi na Deorku a ne na XT.

          Ale jestli bys chtěl toho Trance 3, tak mi napiš, udělám Ti cenu.

          0 0
          • legasek  

            Díky za nabídku, ale udělám radost místnímu prodejci. Ten Haibike vypadá dost slušně a především naprosto skvělá cena. Ale nemůže se technologicky rovnat Deore 2015 XTčku 2014? Chápu že jde o vyšší řadu osazení, ale o rok starší.

            0 0
            • hovanec  

              Myslím, že ne. :)

              0 0
            • mr.antik  

              blbý je že ten Trance je v takový výbavě, že časem vyměníš uplně všechno (zůstane jen rám s tlumičem) a ve finále se to dost prodraží.

              0 0
              • hovanec  

                Tak to je otázka. Někomu Deorko stačí a mění jen spotřební komponenty. Osobně jsem kola na Deore stavěl mockrát k maximální spokojenosti uživatelů. Závodní sada to zrovna není, ale běžné XC vpohodě stačí.

                0 0
              • MirosPikos  

                Snad ani ten tlumič si nenechá :)

                0 0
              • legasek  

                Pochybuju, že budu někdy něco měnit. Teprve teď jsem se po 5 letech podíval, jak mám osazený moje XC. Dokonce mám Alivio přesmyk. Já jezdím a dokud funguje, neřeším.

                0 0
        • tonik666  

          Na výbavu bych se vykašlal a šel primárně po rámu, odpružení a případně kolech. To jsou totiž věci, které následně nevyměníš. Zejména rám ne. Ten zbytek vyměníš triviálně.

          Jestli chceš jezdit nějaké enduro, tak na kola 120–120 jako ten ghost bych se vykašlal rovnou.

          0 0
    • tonik666  

      Díval bych se na 140–160mm.

      Když koupíš něco s míň zdvihu, budeš za rok kupovat nové kolo s více zdvihu.

      Klidně i bazar když se objeví něco rozumného.

      Spectral je podle mě jedna z nej voleb.

      0 0
      • Tehu  

        souhlasim, ja jezdil 3roky na 26" 140mm letos koupil 27,5 se 150mm podobne geometrie a uz po mesici uzivani ackoliv jsem spokojen si rikam jestli ja nemel rovnou koupit najakyho strive, enduro, bo reigna :-( takze se obavam ze kdyz ne pres tuhle zimu tak pres pristi to zas budu menit, bude-li prilezitost dobre koupe.

        0 0
      • legasek  

        Spectral je mi velmi sympatický. Nicméně jsem vlákno zakládal v naději, že se dozvím nějaké PROČ. Na co (čili jaké) kolo chci vím, ale proč si vybrat kolo od Gianta, proč Canyon? Nebo mám spíš řešit cena verus výbava? Úplně se vykašlat na značku?

        0 0
        • tonik666  

          Protože oběma docela funguje odpružení, mají rozumnou geometrii a jsou ověřená uživateli. Navíc mají rozumně lehké rámy, co sami testují a vyvíjí (teda nevím jak to má kellys, rock machine atd., ale dost pochybuju, že něco vymýšlí sami). Z menších českých bych šel jen do Agangu, pokud ti nevadí vyšší hmotnost rámu a kola, protože agang dělá hodně bytelné stoje.

          Canyon navíc tím, že má přímý prodej, nabízí i slušnou výbavu (narozdíl od Giantu).

          Na bazaru se válí pěkná jetá kola, kde bys na tom mohl být výrazně lépe než s novým, pokud jsi teda ochoten koupit 26 kolo, např.

          0 0
        • Tehu  

          spectrala ma kamos a trance druhej… oboji jsem mel moznost zhodnotit a rekl bych ze jsou dosti totozne, az bych rekl indenticke :-D Takze bych spise volil vzhled a pomer cena/vykon.

          0 0
          • legasek  

            No pánové, konečně něco použitelného. Díky moc za názory. Do bazaru nechci, kupuju zásadně nové věci a užívám je až do jejich smrti. Ještě nikdy jsem nic neprodal, vždycky to našlo svůj další užitek.

            A ta informace o přímém testování obou kol je asi nejcennější.

            0 0
        • logoman  

          Ja jel trance a nejak jsem nepochopil k cemu je. Nejelo to ani o trochu lip nez EN, z kopce to bylo minimalne diky predstavci a riditkam o dost horsi nez EN kolo.

          (to same muzu rict o stumpjumperu a patriotu)

          0 0
          • mr.antik  

            z mého pohledu dává smysl víc Trance SX

            0 0
          • Tehu  

            U obou je nutna vymena predstavce za kratsi s 0st… pak jsou to jine biky. Jinak souhlas nejedou o moc lepe nez enduro ci reign. Z kopce to nema cenu srovnavat diky, jina kategorie. Ale kdyz bys to takhle bral tak by postradali smysl vsechny tyhle fully „trail bike“ mezi xc a enduro ;)

            0 0
    • goofy  

      CTM Rawer?

      0 0
    • Zevl  

      RM Blizzard ?

      0 0
      • legasek  

        Ale to je fat bike!!

        0 0
      • Tehu  

        souhlas http://www.rockmachine.us/…d-50-27.html a jeste ti zbyde na teleskop ;-)

        0 0
        • hovanec  

          Kucíí a kam se dává flaška na pití??? :)

          0 0
          • Tehu  

            :-D :-D :-D k cemu… kolo ma byt lehke. Batoh ;-)

            0 0
          • Kubiczech  

            Do 2016 se vejde.

            0 0
            • Tehu  

              to uz jsou nekde fotky jak bude vypadat Blizzard 27,5 2016 … ???

              0 0
              • Kubiczech  

                Patrně ne, tahle je jen pro ilustraci, že se vejde. I když ona je řeč o 27,5 a já postuji 29, takže beru zpět. Do 27,5 se flaška podle všeho nevejde.

                0 0
        • tonik666  

          Jednočep s podivným uchycením tlumiče, který okopíroval linky rámu od Agangu?

          0 0
          • mirabike  

            imho virtual..

            0 0
          • madcat  

            RM Blizzard je virtuál.

            0 0
            • tonik666  

              Už jsem si ho našel a vidím. Pokud si najde nějaké věrohodné testy, které potvrdí, že to odpružení funguje, tak proč ne.

              Ještě bych si ověřil jaký to má úhel hlavy, vypadá to dost postavené a výrobce ho na stránkách neuvádí. Má to velmi krátký rozvor a dlouhou zadní stavbu, když srovnám třeba s Patriotem ve stejné velikosti.

              Patriot:

              Top tube 600

              Hlava 68

              Chainstay 430

              Rozvor 1160

              Rock Machine:

              Top Tube 600

              Hlava ??

              Chainstay 443

              Rozvor 1123

              Z toho by mělo plynout, že to kolo bude extra krátké.

              0 0
              • Zevl  

                Dle dostupných informací je úhel stejně jako u starších blizzardů 69 stupňů. test

                0 0
                • tonik666  

                  Čímž jde RM proti trendu poslední doby, kdy Enduro bajky napříč výrobci jsou dlouhé a položené. Tak je fajn přečíst si komentáře pod recenzí, kde shrnují, že to je takový trail bike. Takže do toho bych nešel.

                  0 0
              • madcat  

                Na tom 29" top modelu jsem jel na Test Festu a sedlo mi jak prdel na hrnec – já cca 180 cm, kolo jsem měl 19". Skoro nejlepší kolo dne, nebo aspoň takovej na mě udělalo dojem.

                0 0
        • legasek  

          To je zajímavý tip, hlavně cenově, díky. Docela hezká oranžáda – pro fotku :-D

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.