• becis

    Ahoj,

    Snažím se sehnat adaptér z 180 na 203mm.

    Konkrétně potřebuji Shimano SM-MA-F203P/PM, nicméně všude mají jen tu novou verzi na dva šrouby.

    Já sháním ještě tu starou na 4 šrouby.

    Nevali se to někomu doma nebo nevíte kde ji koupit?

    Předem díky!

    0 0
    • Vilém  

      A je problem pouzit nejaky jiny +20mm adapter?

      0 0
    • nitraq  

      Sháníš tedy tohle?

      https://www.kupkolo.cz/…3-mm_z97260/

      0 0
    • kubad  

      Hope adapter typ H

      https://www.bike24.com/1.php?…

      0 0
    • becis  

      Ještě se zeptám. Když mám na vidlici Postmount na 180mm a vozím 203mm kotouče a poté koupím adaptér + 20mm bude to fungovat? Dají se použít nějaké podložky na ty zbylé 3mm nebo se musí koupit vyloženě adaptér +23mm ?

      0 0
      • kubad  

        jen technická – řešíš poloměr kotouče takže nejde o 23mm ale o 11,5mm

        a jdou případně použít podložky M6 co se dávají po šrouby

        ale nejrozumnější je koupit zrovna adaptér na 203mm kotouč

        0 0
        • Vilém  

          Neni to spis o 21,5mm?

          0 0
          • kubad  

            203–180 je 23mm , a poloměr tedy 11,5mm

            pokud jde ze 160 pak je to 43mm a tedy 21,5mm každopádně podložkama bude řešit případně 1,5mm

            0 0
            • Vilém  

              Myslel jsem to tak, ze ten adapter by mel byt 21,5mm, ptal se na adpter 23mm, takze 20 a podlozka.

              0 0
              • becis  

                Pravda, to že je to podloužkou vlastně jen o 1,5mm mě něnapadlo. Udělám to tak.

                0 0
                • Vilém  

                  M6 podlozka ma podle normy 1,6mm, takze by ro mel byt ideal.

                  0 0
    • LisourJr  

      Přidám se s dotazem – jaký je rozdíl mezi těmito dvěma adaptéry?? Jeden označen jako SM-MA-F203P/PM a druhý jako SM-MA-F203P/P

      Jsou zaměnitelné? Díky za info.

      0 0
      • Vilém  

        Ber radsi ten P/P. Odpadaji pak pulkulate podlozky, trmen sroubujes k adapteru a ne vidlici, tzn, kdyz bys to pretahl, tak znicis adapter a ne zavity v navarce na vidlici.

        0 0
        • LisourJr  

          To je docela dobrý poznatek, díky! :) Ten P/P už mám nachystaný až budu skládat nové kolo, jen mě zarazila informace, že existuje i ten P/PM tak jsem si nebyl jist, jestli nemám nějaký pro mě nevhodný.. ;)

          0 0
      • Smazaný účet  

        Jsou ale ten čtyřšroubový je lepší zvlášť na vidlici, lépe to jde štelovat když ta spodní část je na pevno a na rozdíl od těch průchozích kdy dlouhé šrouby vytvářejí větší páku na navářky a můžou je poškodit a musí být na nich použity konické podložky které vyrovnávají odchylku ke kolmici na navářky. Už na 180mm to jde vidět dobře natož na 203mm ale to nemám vyfocené. Zrovna jsem to absolvoval když jsem zvětšoval kotouče na Spešlu v profilu a hned jak jsem přendal ten 180mm adaptér dozadu a viděl to „vykřivení“, šel jsem koupit i tu 180mm variantu adaptéru se čtyřma krátkýma šroubama.

        Všimni si, že Shimano je označuje jen F (přední) a jiní výrobci je označuji F/R (přední/zadní) a přitom jsou stejné. Já osobně koupil „neznačkové“ Spectro zde a zde bo za Hope jsem odmítl dát „balík“ :-)

        0 0
      • JFB  

        Pozor na to – P/P je na na vidlici, která má úchyty na 160mm kotouč (bez adaptéru). P/PM je na vidlici s úchyty na 180mm kotouč (bez adaptéru). Adaptéry tedy nejsou zaměnitelné. Najít to na stránkách Shimana je porod…

        0 0
      • xtonda  

        Podle tabulky kompatibility nejsou zaměnitelné, jeden je na 160 → 203 mm a druhý je na 180 → 203 mm

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak sorry, že jsem ho mystifikoval, hned mi to nedošlo, protože mám oboje navářky na 160mm a ten zepředu jsem dal dozadu a kupoval na 203mm rovnou ten čtyřšroubový. Ale pak jsem se šel podívat a zjistil, že melu nesmysly a že mám tenhle a že jsem kupoval dozadu jiný typ a to SM-MA-F180P/P a furt mě mátlo proč je Front když by měl jít i dozadu a jiní ho označuji F/R :-)

          0 0
    • sket  

      Potřeboval bych poradit. Na zadní kole mám 180mm kotouč a třmen je bez adaptéru přichycen rovnou k rámu.

      Jaký bych měl použít adaptér když chci použít 200mm kotouč?

      Domnívám se že tento SM-MA-F203P/PM

      ale trošku mě znervózňuje to F v názvu, nemělo by tam být R?

      0 0
      • Slavik  

        Dle Application table for adapter C-195

        je to SM-MA-F203P / PM

        0 0
      • PENE  

        U adapteru PM/PM je jedno jestli je predni nebo zadni. Muzes pouzit i adapter SM-MA-F180P/P2.

        0 0
        • lukec  

          Toto by mě zajímalo…Vzadu návarky 180 a redukce shimano SM-MA-F180P/P2 co bývvávávala vepředu. Mám si lámat hlavu s těma 1,5mm na průměru když chci kotouč 203mm? všechno v PM. Vím že to tak můžu vyzkoušet a uvidím, zda se mi to tam vleze. Jen se mi nechce do obchodu dvakrát.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.