• z0diaC

    Sháním accupack s výstupem na USB s použitím článků 18650 (LiIon) – měl jsem vyhlídnutý http://www.alza.cz/…-d213696.htm ale napadla mě tahle možnost – články se dají použít do Aurory atp.

    nevíte o něčem ?

    0 0
    • gollum  

      Ja pouzivam http://www.dealextreme.com/…apters-18883, je to na jednu 18650.

      0 0
    • PatrikL  

      Ja mám toto

      http://goo.gl/7Gux8

      Zmestia sa tam len nechránené články. Spracovanie a vzhľad fajn. Funkčnosť tiež. Sú rôzne verzie, najlacnejšie majú výstup max. 1A, toto je spolu s 2A verziou asi najvýkonnejšia.

      Sú aj verzie na max. 2× 18650, to u toho predajcu tiež nájdeš.

      Alebo potom http://www.intl-outdoor.com/…y-p-243.html , kam sa zmestí aj chránený trustfire 18650 flame článok, ale dlhší už nie :) Čiže xtar 18700, panasonic chránené atď. nad 68mm sa tam nezmestia.

      0 0
    • jIrI___  

      K čemu jsou ty akupacky dobré? Ať přemýšlím jak chci, nic mě nenapadá.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Ja ho beru kdzy jedu na par dnu pryc. Jedna krabicka se spoustou redukci a nemusim premyslet nad nabijeckou garmina, telefonu a pod:)

        0 0
        • jIrI___  

          Jo, na tom něco bude. Dokáže to dobít třeba telefon z nuly do plna (a za jak dlouho), resp. kolik 18650 je na takové nabití potřeba?

          0 0
          • PatrikL  

            Ak máš účinnú (a rozumne navrhnutú) elektroniku v danom akupacku tak z jedného lepšieho 18650 článku by sa mohlo dať 2× nabiť telefón (čo má akumulátor s kapacitou nejakých 1100mAh) doplna :)

            Dåžka nabíjania by bola rovnaká ako v prípade nabíjania z pc a pod., pokiaľ by bolo obmedzenie maximálneho prúdu v mobile a akupack by umožnoval daný prúd (ak si klikal na moje odkazy tak tam je jeden čo dá max. 2.5A a jeden čo má 500–700mA).

            0 0
      • MaPa  

        Pokud si to vemeš s sebou nemusíš řešit hledání zásuvek apod., na vodu apod. Já mám akupak se dvěma výstupy, tzn. např. nabiju najedou mobil i gps logger, a to třeba na zahrádce v hospodě po cestě. Ideální je to třeba na vodu, nebo na puťák obecně, když se nehodláš mobilu vzdát… Zkrátka řeší to mou děravou hlavu.

        0 0
        • Martin  

          link? něco takového by se mi hodilo na delší akce, abych mohl dobíjet garmin edge, který vydrží tak 10 hodin

          přemýšlel jsem o nějakém akupacku z DX s integrovanou Lionkou, ale na 18650 by to možná bylo lepší

          0 0
          • Smazaný účet  

            mam tenhle ale na 18560 teda neni no…primarne jak pises, na garmina. V pohode sme ho nabil 5× za sebou a jeste v nem nejaka stava zbyla:)

            0 0
            • Martin  

              něco takového jsem chtěl

              ale líbilo by se mi něco menšího, co bych si přidělal pod představec, aby mi to nestrašilo v kapse :)

              0 0
            • MaPa  

              Mám ten samej ;-). Nevím, já bych si to na představec nedával, nikdy to nebude designově čistý a bude to zlobit. Při těch desetihodinovejch výdržích stejně někde zastavíš a dobiješ to.

              Telefon z toho dobiju tak pětkrát-šestkrát.

              0 0
      • z0diaC  

        jedu tam,kde nebudu mít týden přístup k zásuvce a chci si logovat trasu do gpx a prohlížet mapu – potřebuju aby se mi nevybil mobil :-)

        0 0
    • mirabike  

      co jinak… třeba: http://www.telemobil.cz/…-6-konektoru

      0 0
    • gargamel  

      Sloužej tyhle akupacky i jako nabíječka na ty 18650, nebo se dovnitř dávaji jen nabitý aku?

      Tzn. když se uvnitř aku vybijou, musím je dát do nabíječky, nebo celou krabičku strčím do zásuvky a dobiju? šlo by to tedy použít i jeko nabíječka 18650 na cesty?

      Díky

      0 0
      • PatrikL  

        tie z mojich odkazov slúžia aj ako nabíjačky, aj celkom dobre to je vyriešené – viď test http://budgetlightforum.com/node/6551…

        Len ak máš chránené články, tak sa v danom packu nebudú dať používať.

        0 0
        • gargamel  

          Super a dají se tam aku nějak inteligentně vložit, nebo se musí přes ty šroubky na obale?

          0 0
          • PatrikL  

            Večer môžem skúsiť či tam ten kryt nejako drží aj bez zašróbovania :)

            0 0
            • gargamel  

              Spíš sem myslel, jestli jsou tam nějaký „dvířka“… Takže se musí sundat celej kryt, asi…

              0 0
      • gargamel  

        Ještě dotaz…šlel by s tím akupackem (např. s tím nebo tím) dobít aku od svítilny? Nebo nimh tužkovky?

        0 0
        • Smazaný účet  

          tuzkovky dobit pujdou, ale na akupack (ktery ma zhruba srovnatelnou kapacitu a vyssi vyssi nabijeci napeti) to nebude to prave. Byl by potreba nejaky step-up menic (=ztraty)…radeji koupit rezervni akupack.

          0 0
          • gargamel  

            Hmm, tušil jsem. Hledám řešení, abych nemusel na akce „do divočiny“ tahat 1000 nabíječek na všechnomožný :(

            0 0
            • Smazaný účet  

              Pro tyhle pripady mam slabsi svetlo (TR 801, ale ted jsou uz lepsi) + 4ks akumulatoru (2+2 ve vodeodolnych krabickach). TRko poslouzi jak v kempu (spolehlive presviti vsechny baterky v kempu), tak na helme ci riditkach pri hromadnem presunu. Velke svetlo pak poslouzi v tezkych usecich nebo nejake krizovce v noci…

              0 0
              • Smazaný účet  

                A jinak na nabijeni vseho moznyho pak akupack:)

                0 0
              • gargamel  

                Jj, Tr801 mám taky. Když pak všechno máš vézt několik dní v batohu, tak se snažím vézt co nejmíň věcí. Až se všechno vybije, tak stejně musím vyndat na všechno zvlášť nabíječku.

                Proto jsem myslel mít tuhle power banku a jen měnit konektory a nabíjet všechno možný, ale to je asi nemožný.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  vysral bych se na image a akumulatory schoval do ramovky/podse­dlovky:)

                  0 0
                  • gargamel  

                    Jo to jo, ale stejně to zabírá místo, když třebas do tý rámovky/podsedlovky můžeš dát např ponožky, nebo tričko :)

                    0 0
            • PatrikL  

              K tomu svetlu si môžeš spraviť (možno aj nájsť) nejaký pack na 4× 18650 ktoré by sa dali nabíjať aj samostatne :) Alebo kúpiť nejaké iné svetlo :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                MOzna pro modelare neco takoveho bude nebo akupack ktery bude mit vyvody pro jednotlive clanky…asi bych nesel cestou „krabicek“ pro 18650, protze pri pouzivanych proudech by i maly prechodovy odpor mezi polem aku a pruzinkou mohl zpusobit dost skody…

                0 0
    • Hrabex1  

      ja mam zase tohle:

      http://www.dealextreme.com/…p4-psp-45799?…

      durazne nedoporucuju nejlevnejsi nabijecky treba na 4 tuzkovy. Kdyz ma nabijeny clanek vetsi kapacitu nez ta nabijecka, muze to skoncit, ze se vybije uplne vsechno.

      0 0
      • gargamel  

        Uměl bys odpovědět na mou otázku výše, když máš s tím zkušenost? Dík

        0 0
        • MaPa  

          Tohle ale taky nemá s 18650 nic společnýho, nic se do toho nedává…

          0 0
          • gargamel  

            Jo, už to vidim…

            0 0
            • Hrabex1  

              mozna ti ale pomuze ta zkusenost, co jsem psal – bacha na levny krabicky, do kterych se davaji at uz tuzkovy nebo treba ty 18650. Baterky uz byly slabsi (ale nevim jak presne), MP3 prehravac ukazoval asi 1/4. Nechal jsem to pres moc a rano byl vysledek 0:0.

              Byla to nejaka krabicka za 3 nebo 4$. Muzu ale taky potvrdit, ze ta nabijecka v tom odkazu vyse to nedela. Navic ma obrovskou kapacitu.

              0 0
              • gargamel  

                Jo vypadá dobře. Viděl jsem tam i s větší kapacitou, přes 10000mah.

                0 0
              • Hrabex1  

                a ted vidim, ze Gargamel se ptal na neco jinyho nez Zodiac.

                Ale Zodiacovi to treba pomuze…

                0 0
                • z0diaC  

                  asi jo,i když mám na 18650 nabíječ­ku,která má vstup jak 230 tak 12V ale proč ty baterky vytahovat,když je i tahle možnost … každopádně to potřebuju koupit v ČR a ne v Číně s doručením za 30 dní :-(

                  0 0
                  • PatrikL  

                    Posledné mesiace mi všetko prišlo do 14 dní, niekedy aj za 8–9.

                    0 0
      • Martin  

        ty jo, s tím už nastartuješ i auto, ne? :)

        0 0
    • pepko  

      neviem ci ste tu uz toto spominali, ale normalne to mam chut kupit … prijde mi to ako najlepsia kombinacia co som kedy videl …

      http://www.kaidomain.com/…ails.S020383

      0 0
      • PatrikL  

        Ja som zase skúšal ML-102 http://www.intl-outdoor.com/…y-p-243.html , ak niekto hľadá niečo malé a lacné, tak je to super voľba… Hlavne v kombinácii so sanyo 2600 akumuláto­rom :)

        0 0
        • z0diaC  

          dá se to koupit někde v CZ ? je to přesně to,co potřebuju …

          0 0
          • Smazaný účet  

            mas tam postovne zdarma, tak proc resit nakup v CR (kde to mj. teda koupis od nejakeho prekupnika se 100% marzi).

            0 0
            • PatrikL  

              hej, navyše z toho obchodu to chodí dosť rýchlo…

              Inak skúšal som s tým napájať/nabíjať viacero vecí – kameru, mobil, mini počítač… :) A zvládlo to v pohode. Dokonca som tam napchal snáď najdlhšie akumulátory na trhu (xtar 18700), do nejakých starších verzií by sa asi nezmestili podľa toho čo som čítal na blf.

              Nabíja dosť rýchlo ak je kvalitný adaptér, dá sa zároveň nabíjať 18650 článok a aj používať na nabíjanie nejakého zariadenia :)

              Za tú cenu nie je čo riešiť.

              0 0
    • Smazaný účet  

      Ozivim.

      Protoze jsem nekde poztracel ctyrclankove akupacky (2s2p 18650) k svetlum z DX, rozhodl jsem se vyrobit vlastni. Takze uz mam doma 8ks panasonic 18650, modelarskou nabijecku umoznujici balancovani akupacku a nejake plastove klece na aku.

      Moje predstava je, ze bych pouzil vsech 8 clanku do jeknoho packu a zapojil poarallelne 4 dvojice(seriove) zapojenych aku, 4p2s). Vyhodne je to taky proto, ze pruzinkove kontakty v klecich nesnesou velike proudy.

      Idea je jasna, ale dumam jak vyresit nabijeni. Nabijecka zvlasa sesticlanky. Takze se nabizi moznost, ze bych pri kazdem nabijeni clanky vytahal z packu a nasazel do klece a nabijel nadvakrat po ctyrech kusech. Druha moznost by byla nabijet cely akupack jako dvouclanek s veeelikou kapacitou, ale tam netusim jak udelat balancovani. (kdyz uz mam drahe aku, tak at je vyuziju naplno).

      Timto bych chtel zdejsi elektroznalce poprosit o vyjadreni.

      Dekuji.

      0 0
      • josh  

        Já sice nejsem elektroznalec :) ale, myslím, že vyndávat a nabíjet 6 aku zvlášť by byl opruz. Kdybych měl modelářskou nabíječku s balancováním, tak bych si koupil balanční kabel s konektorem kompatibilním s nabíječkou, třeba JST, zjistil bych z nějakého modelářského webu zapojení a přidělal jej na akupack. Pokud bych li-iony nepoužíval jinde, tak bych je spájel dohromady, mělo by to mnohem nižší odpor než x pružin v kontaktech těch krabiček. Akupack by tedy měl vývod s konektorem do svítilny, který by zároveň sloužil k nabíjení a kablík, který se bude připojovat do balančního konektoru na nabíječce.

        0 0
        • Smazaný účet  

          To je vsechno pravda…kdyz bych zapojil ty aku do serie, tak se zapojenim balancniho dratu neni problem. Ale ono to prijde zapojit tri seriove dvojece parallelne a tady si s balancnim konektorem nevim rady…:(

          0 0
          • josh  

            zapojit tri seriove dvojice paralelne

            Tak tohle samozřejmě balancovat nejde, musíš nejdříve pospojovat články paralelne a z paralelních skupin pak spojením do série vytvoříš požadovaný akupack.

            0 0
      • Smazaný účet  

        taky nejsem elektrikář :-) ale chápu paralelně spojené články jako spojené nádoby, pokud do nich nepereš jó velkej proud tak se mezi sebou hladiny srovnaj, kór když jsou poměrně kvalitní a neliší se příliš kapacitou.

        provozuju 1s8p 18650 pack jako baterku do mobilu o velké kapacitě a nabíjim to bez problémů, pravda je že pouze 500 mA, páč jsou to čínský články a nechci vyhořet. nevidím důvod proč by balancér neměl nabít 2s4p článek, pro něj je ta 4p skupinka jako jeden článek. pokud vím modelářské packy mají taky některé víc článků paralelně a nabíjej se normálníma balancérama.

        spíš bych jako určitý riziko viděl nabít ty články zvlášť jeden za druhym a pak je spojit paralelně. jakmile by se víc lišily stupněm nabití tak se ti začnou proudy přelévat z víc nabitejch do míň a to může bejt hukot.

        0 0
    • xshreck  

      Chci nějaký bazmek na nabíjení telefonu a dalších věcí za jízdy (loger apod :) )

      Co na toto říkáte?

      http://dx.com/…-1–5a-220015

      nebo stačí tento malý nabíjecí parchantík…

      http://dx.com/…sb-5v-251480

      0 0
      • trpaslik72  

        Nebál bych se ani jednoho. Já spíš řešim, kam ten akupak na kolo šoupnout v případě, že vezu founa na řidítkách. Něco většího by se dalo pověsit pod horní rámovku (viz externí aku k čínským svítilnám), ale napadlo mi spíš vymyslet nějakej elegantní systém pod představec (pro nějaký menší pack).

        Asi zvolim postup nejprve nakoupit něco menšího a potom něco vymyslet :))

        0 0
      • pepko  

        Ten druhy na 1×18650 vydrzal znamemu iba 1 tyzden. Som ho rozobral, snazil som sa ho nejako ozivit, ale nepodarilo sa mi to. Ale ta elektronika vyzera na prvy pohlad ako uplne odflaknuta. Co viem, tak boost elektronika, sa bez kvalitneho kondenzatora a cievky neda urobit. Je tam len jeden maly svab, ktory robi spinaci obvod, ale ziaden kondik som tam nevidel, tak uplne nechapem, jak dokazu navysit napatie z 3.7V na 5V a garantovat funkcnost aj pri vyssom prude okolo 1A …

        0 0
      • Loner  

        akorát z toho jdou lionky s ochranou (jsou o něco delší) dost blbě ven. Provrtal jsem dírku a vytláčím sirkou. Vezu v brašničce a trvale spojeno přes USB redukcu s founem, takže furt vidím ,kde jsem. Náhradní lionky v kapse, celodenní navigace.

        0 0
    • Smazaný účet  

      trochu se přiživím. mám v akušroubováku 3s článek. začal mi dělat to, že ho šoupnu do nabíječky, ta během chvilky hlásí že je nabitej, ale přitom v něm je prd (ukazatel na šroubováku). když ho nechám v nabíječce přes noc, dostane se na plnou. dřív fungoval celkem normálně, nabíjení trvalo asi hodinu.

      nabíječka to nabíjí celý v sérii, není to balancér. zkoumal jsem jí a nic spálenýho ani špatný kontakty nenašel. bohužel mam po stěhování voltmetr zaštrachanej bůhvíkde, tak nemůžu moc analyzovat. napadá mě jedině nějak neúměrně zvýšenej odpor článku, že by při nabíjení vylítlo napětí na článku a nabíječka ohlásila nabito, ale to se stává spíš u nimh, ne? tomu by odpovídalo že se přes noc dobije (zřejmě nižšim proudem). šroubovák ale jede normálně. předpokládám že ochrana to neodpojuje, to by nefachalo vůbec. hrabat se v tom akupacku nemůžu – záruka.

      0 0
    • Kevinio  

      Co říkáte na tohle?

      http://www.ebay.com/…261369314915?…

      0 0
    • madcat  

      Vytáhnu zašlý téma na světlo boží: nemáte někdo tip na nějakou brašničku do rámu, do které ideálně vejde tento akupack na 4 ks aku 18650? Vozím to holý, jenom chycený tím suchým zipem k rámu u spojení horní rámové a sedlové trubky, a jako drží to dobře, ale na nerovnostech to dost řachtá, ať to připevním jak chcu pevně, a za chvílu tam ten rám budu mít odřenej. Mít to v nějaké brašničce, tak to bude bez rámusu a bez odřenin. Představoval bych si klidně něco takovýhoto, ale když to bude mít jeden sucháč shora a druhej zboku (celkem za obě trubky), tak to třeba bude i lepší. Dík.

      0 0
      • Tuplak  

        Mám brašničku z druhého odkazu, ale i tak to moc nedrží. Vyřešil jsem to tak, že mezi akupack a rám dávám kus rozstříhlé duše a celý akupak připevním k rámu extra proužkem suchého zipu. Drží to fest, nikde se nic neodírá.

        0 0
        • madcat  

          Jo, nějakej kus tlustýho neoprenu nebo tvrdšího molitanu mě taky napadl, ale kde sehnat jenom kousek pár krát pár centimetrů… možná v nějakým modelářským obchodě…?

          0 0
          • Tuplak  

            Stačí kus té duše, vozím to tak již léta. Nic se neodírá a nic to neváží.

            0 0
      • Auditor  

        Aku pack mám v v takovéto brašničce a přidělaný na horní rámový, tesně za hlavou…a v pohodě to drží.

        0 0
        • madcat  

          To by mohlo být ono, a stojí to pár korun. Dík za tip.

          0 0
          • Auditor  

            Ale chce to ten se dvema paskama… mam doma i s jednim a to je takovy vratky.

            Popr. at ti to nekdo usije ;)

            0 0
    • foosi  

      Chtěl bych poprosit o radu. Mám starý akupack s balancerem na 2 ks 18650 7,4V a 4ks nových baterií. Chci zapojit dva páry článků pro zvýšení kapacity, ale nejsem si jist, jestli stačí použít ten jeden balancer, nebo raději koupit ještě druhý a oba zapojit paralelně.

      0 0
      • foosi  

        Nikdo nic?

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • VladaC  

        Souhlasím s lukas1722. Předpokládám, že jde o běžný pasivní balancer, který prostě „přitěžuje“ sekci s vyšším napětím připínáním rezistoru. Myslím, že nejhorší možný scénář je, že v případě velké disbalance to nebude stíhat balancovat, ale k žádné katastrofě by nemělo dojít.

        Jestli je součástí obvodu i nějaká ochrana nebo regulace proudu (ať už ve směru nabíjení, nebo vybíjení), tak samozřejmě její parametry zůstanou stejné – nebudeš moct připojit vyšší zátěž a nabíjení bude trvat 2× déle, i když paralelně posílené články by jinak větší proud snesly.

        Určitě před sestavením ověř, že články jsou přibližně stejně nabité, ideální by bylo proměřit jejich kapacitu.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.