Zadni disk naba - XT nebo ONYX ?

21 nepřečtených
  • RomanH

    Jakou zadni nabu by jste z techto dvou (pripadne jine v podobne kvalite a cenove relaci) zvolili ? Puvodne jsem byl rozhodnutej pro ONYX, ale recenze na zadni ONYX zde nejsou moc presvedcive, podobne i na MTBR.com Pro ONYX mluvi prumyslove lozisko a vaha (lehci o 50g), navic moje zkusenost s prednim ONYXEM je vice nez dobra. XT si zde skoro kazdy pochvaloval a navic stoji o polovinu mene (coz neni az tak podstatne). Konusy v zadni LX nabe mi vydrzely soucasnych 25tkm bez problemu, 1× mi na ni odesel orech, tak bych ocekaval podobnou zivotnost. V pripade XT bych volil verzi pro 6-ti derovy kotouc.

    0 0
    • Air  

      a proc se vsichni pachtite po superlehkych nabojich? sice jsou soucasti kol, ale neni u nich prece tak dulezita vaha jako u plastu a rafku, popr. vypletu, ne? Nebo ty, Romane, takto honis gramy i na ostatnich komponentech?

      0 0
      • RomanH  

        Ne, to ne. Kdybych chtel gramy za kazdou cenu, pujdu do HUGI nebo XTR. Samozrejme ale hledam pomer mezi funkci, cenou a vahou. V pripade tech dvou vybranych naboju to predsi neni o njlehci vaze. Vim, psal jsem ze XT je o 50g tezsi, ale vice premyslim o lepsim tesneni (XT) x prumysly (ONYX). To je to utesneni zadniho ONYXU tak spatne ?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          U me by potom prevazila jazycek vah cena.

          0 0
          • RomanH  

            Zacinam se na to taky tak divat, jen si vzdy vzpomenu jak se mi pri rozebirani naboje vysypou kulicky po pokoji a pak na nekolikrat serizuji konus (nedotazeny/pre­tazeny). Kdyz jsem musel menit i konus, trvalo skoro tyden, nez jsem jej sehnal (u predniho LX). Tohle mi s prumyslem odpada – vymenim cele lozisko a je to.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Tak proc se jeste rozhodujes? Ja bych to mel daleko lehci. Nemam rad Shimano ani konusy. Nastesti se oboje snoubi v jednom vyrobku a tak je volba jasna :)

              0 0
              • RomanH  

                A to ? (ale ne na pevnou osu) :o).

                Zatim pouze vim, ze nechci naboje Formula.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  No prvne bych vyradil Shimano :) Co mas proti Formulam?

                  0 0
                  • RomanH  

                    Mam dva kamose, kterym se vysrali behem roku pouzivani (orech). Mozna nahoda, ale ja do nich nepujdu.

                    0 0
                  • RomanH  

                    Shimano naboje tady hodne chvalil Daf a tusim i Kovar, tak jsem si myslel, ze by nemuseli byt az tak od veci.

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      // …jen si vzdy vzpomenu jak se mi pri rozebirani naboje vysypou kulicky po pokoji a pak na nekolikrat serizuji konus (nedotazeny/pre­tazeny). Kdyz jsem musel menit i konus, trvalo skoro tyden, nez jsem jej sehnal (u predniho LX). Tohle mi s prumyslem odpada… // Zivot je otazkou priorit :)

                      0 0
                      • RomanH  

                        Jo, musim se rozhodnout pro mensi „zlo“ :o)

                        0 0
                        • MartinXC  

                          BTW zadní kotoučová Hugina není taky moc dobře hodnocená (já mám Véčkovou:-). Dozadu bych na kotouč hledal asi úplně jinde (Hope?)

                          0 0
                    • náčelník  

                      Mám též velmi dobré zkušenosti s náboji XT.

                      0 0
                • marapara  

                  Formulu vozím 3 a půl roku vpředu a taky o ní nevím, ještě jsem na náboj nemusel šáhnout. Ale pravda nedostává takový záběr jako na zadním kole a navíc je na opdružené „žehličce“ RS Duke XC U-Turn.

                  0 0
            • Daf  

              No ja mam prumysly na Crossmaxech a ze bych z nich byl nejak odvazanej tak to fakt ne. Bordel se do nich dostane jeste snaz nez do Shimano konusu. A co se vydrze tyce tak je budes pravdepodobne menit driv nez by te napadlo rozebirat shimana. Nastesti na Crossmaxech se ty loziska daji trochu stelovat. Na shimanu se mi nikdy nestalo ze by se mi v nich samovolne udelala vule. Dlouhodobe jsem jezdil LX i XT naby a krome znamych problemu s orechy shimano byly ty naby uplne perfektni.

              0 0
        • Air  

          tak duvod nakupu Hugi uz vubec nechapu. To jsou gramy drahe jako prase… Myslim ze je lehci a levnejsi a i jednodussi usetrit gramy nekde jinde. Myslim, ze jestli najezdis na naboji kolem 25 000 km, tak to je docela dobry vykon a nemuzes se zlobit, kdyz je pak jej treba vymenit. Svoji sluzbu odvede. Takze bych se nejak zvlast konusu XT ci LX nebal.

          0 0
          • RomanH  

            Vice nez cca 3500 za nabu davat nechci, nema to pro me smysl. Vaha u mne fakt nehraje prim, ale kola stejne vice neodlehcim – pouzivam 120g duse (95g radeji nechci), plaste Medusa (maji tusim 535g) a tech se taky neminim vzdat, leda za jeste tezsi, pokud pojedu treba na dovcu do tezkeho terenu (i kdyz letos jasem si Meduzy nemohl v Alpach vynachvalit). Rafky jsem mel 517 (uz nikdy vice, na novy bike zkusim ty 717) a po te, co mi zacal po 2 letech vzadu praskat vyplet Sapim 2–1.8–2, pujdu na kotouc do nezeslabovaneho vypletu. Predsi se nenecham obirat o moznost preskocit si sem tam nejaky ten koren.

            1. Nekupuji HUGI, ale ONYX (teda mozna XT, fakt jeste nevim). Ten Onyx stoji cca 3300 Kc, XT kolem 1800 Kc
            2. Na zadnim LX jsem opravdu ujel 25000 km, jen se mi po 20tkm odtrhnul praporek v orechu (v servisu mi dali jiny orech za 300 Kc), u predni naby odesly konusy po cca 15tkm, nove staly tusim 200 Kc a drzi dodnes.

            Vim, ze nic nevydrzi vecne, jen v pripade udrzby jsou jednodussi ty prumysly. Kdyby si tolik lidi nestezovalo na utesneni Onyxu, byla by pro me volba jasna.

            0 0
    • marapara  

      Já vozím vzadu DT Cerita na kotouči a téměř 3 roky (asi 26000km) o něm nevím a to jej nijak nešetřím. Semtam se mi povolí matka, tak ji dotáhnu a je hotové. Když jsem vozil konusové shimana, 2 roky LX, asi 4000 km a pak STX-RC asi 6000 km, tak jsem měl jen problémy. Furt se mi vychylovala oska… já bych se Shimanu nevrátil ***** ani omylem. Určitě bych šel do ložiskových, jsou bezúdžbové.

      0 0
    • kovar  

      Tož klidně zkus i to Shimano,za ty peníze, pokud seřídíš konusy, tak by snad neměl být problém. Já s XT Disc zatím nemám potíže – ale mám na něm najeto zatím jen 2000 Km. NA XT 98 (neDisc) na druhém kole mám najeto asi 15000km a pohoda, konusy jsem doseřizoval jen jednou.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.