Ako zdvihnut Suntour XC-PRO na 10?

13 nepřečtených
  • LOksa

    Mam vidlu suntouru a dava len 8 tak sa chcem opytat ci ste ju uz niekto nevideli z vnutra a neviete ako ju zdvihnut?

    0 0
    • Pá-dlista1  

      co na to rict? Radsi nic, abych nebyl sprosty.

      0 0
    • Sirenna  

      Ach jo, uz zas! :(

      0 0
    • jecnak  

      Mno jestli se jedna o starsi XCP-e nebo d, tak staci z pravy nebo z levy nohy (uz is nepamatuju v ktery je) takovej elastomerovej blok co je uvnitr pruziny. Ja osobne ho doporucuju jen ho zkratit. Pak fungujena plnym zdvihu a ma linearnejsi charakter prubehu odpruzeni.

      0 0
      • Sirenna  

        Funguje plnym zdvihem? To snad ani ve snu ne-e!

        0 0
        • jecnak  

          Ja si pod plnym zdvihem predstavuju, ze ji pri poradny slupce dokazes dostat az nadoraz. Predtim to mozne nebylo. Otazka je o jake XC-pro se tady bavime (ja treba o XC-pro e :-). Nerikam, ze je to skvela vidle, ale kdyz jsem ji koupil jako nouzovku, tak jsem chtel aspon tlumeni a tahle ho mela a funguje, takze na to na co jsem ji koupil je dobra.

          0 0
          • Sirenna  

            Tak to mame oba rozdilne predstavy! Protoze ja ji mela na 80mm a chodila tak 60mm v terenu a pri metrovem dropu sem ji vzdycky procvakla, pak sem zvedla zdvih na 100mm a to potom chodila tech 80mm :(. Ted mam marzocchi a sem spokojena!

            0 0
            • jecnak  

              TO asi mame jine predstavy, prtoze ja od vidle co ma 80 neocekavam, ze tech 80 vyuziju behem vyjizdky bez toho abych delal nejaky dropy – me by stacila vidle s 60mm zdvihu, ktera by se dala postelovat tak, ze bych si nastavil progresivitu chodu, tvrdost, citlivost a prubeh tlumeni tak bych ten zdvih opravdu vyuzil a nehoupal se na tom a pritom chytala male nerovnosti. S velkym zdvihem si pripadam jak kdyz na Harleji jezdim moto GP …

              0 0
            • jecnak  

              BTW taky pujdu do Marzocchi :-)

              0 0
              • LOksa  

                Ja som si ju tiez kupil ako nudzovku lebo na marzocchi zatial memam a tento madel je XC-PROsl Musim povedat ze s nej tych 7.5 dam a aj ked je trochu pretlmena co som uz spravil ide celkom slusne.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Jezisi, tak ja ti to radsi napisu, abys nevyndaval nejakej elastomer ze vzduchovy vidlice. Stejne si myslim, ze by stacilo si to vyhledat nebo precist poslednich par prispevku o vidlich suntour, ale kdyz to nekdo musi mit naservirovany az pod nos… Proste odsroubujes ty srouby vespod. Rozdelas z vrchu vzduchovou patronu (kterou predtim vypustis). Vnitrni nohy mas uz vytazeny z vnejsich, musis trochu zabrat ale jde to. Pak vysunes smerem nahoru kompresni trn. To je ta tycka co ti kouka zespodu vnitrnich nohou. A uvidis na ni navlecenou pruzinu a bilej kus plastu (spacer no.12). Ten vyndas a zase vsechno slozis v opacnem poradi. Muzes vyndat i tu gumovou podlozku, jak se cejtis. Hodne stesti a nauc se hledat, lenochu.

                  0 0
                  • jecnak  

                    Problem spousty lidi tady na foru je, ze ani nedokazou zformulovat poradne otazku a resti se trak uplne neco jinyho. Z toho joudy pak po X prizpevcich vypadne, ze ma XC PRO SL …

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.