• kralovek

    vcera jsem byl na vylete v marseille. A tohle jsem tam videl: http://mujweb.cz/…0005424n.jpg Pokud ta fotka zase nefunguje … je tam naky hovado, co chrape na zemi a pred nim cedule … „pomozte mi, jsem cech, nemam praci“. Mel jsem 100 chuti mu rozkopat drzku … kvuli takovym hovadum mame i po vstupu do unie tam zakazano v pracovat. Jsem se ho ptal … jestli je fakt cech … ale chrapal jak zabitej. Navic kolem stala skupinka mistnich lidi, koukali na neho a kroutili hlavama. Fakt jsem se citil trapne … pripadal jsem si jak ukrajinec.

    0 0
    • Otaku  

      funguje prez copy&paste.

      0 0
    • gomolka  

      pokud chceš, aby se ti to zobrazilo, dej: http://mujweb.cz/…0005424n.jpg

      jinak hnus, ale co naděláš ???

      0 0
    • Air  

      sice to nepatri to tech. rad, ale aspon budu reagovat. jeden docela zcestovaly pan (ma uz 80 let a byl i nejakou dobu ve valce v Anglii, takze toho uz zazil dost) mi rekl, ze se na nas treba takovi Svycari divaji jako na cikany. Nevim co je k tomu vede, jestli takovi lide o kterych pises nebo jejich sdelovaci prostredky… ale kazdopadne jestli si tohle o nas v zapadni evrope lide mysli, tak je to fakt smutny… a sice asi ne politici, ale obcane techto zemi urcite, nas budou jeste dlouho brat za jakousi spodinu… Na tomhle je dobra Amerika. Tam dostane sanci opravdu kazdej a nikdo se te nepta odkud jsi. Nikoho to totiz nezajima, zajima ho jen to co umis. Evropa ma ale naprosto odlisne kulturni a taky hlavne geograficke podminky, takze je to tady v tomhle smeru o dost tezsi… Ale myslim ze Americe nemame co zavidet. Ja bych tam teda zit nechtel…

      0 0
      • rasto  

        no tak to mas pravdu, na nas, vychodni narod se divaji hooodne zpatra… ale muzeme si za to i sami: po revoluci (otevreni hranic) zacaly vyjizdet ruzne skupiny a gangy vykradacu chalup/ samosek. rakusaci zacali zamykat sve garaze (pred tim je meli otevrene dokoran) :-/ haj.lovi na fotce bych nejspis roztrhal jeho karton. ten karton nevypada, ze by byl pouzit poprve :-(

        0 0
        • RomanH  

          No sami – Ty tam predsi nezebras. Ja se snazim po svych cestovatelskych zkusenostech posuzovat konktretniho cloveka a ne narod jako takovy, i kdyz v pripade cikanu nebo izraelcu je to pro me hodne tezke.

          0 0
          • Air  

            to je spravny pristup… nikdy nemuzes hazet vsechny do jednoho pytle, ze… i kdyz te to nekdy tak „nuti“ a co si myslis o izraelcich jako takovych?

            0 0
            • RomanH  

              To by bylo na dlouho. Hodne se mi zprotiveli v Indii. Je to pro ne v podstate jedna z mala asijskych zemi, kam se kvuli tomu, jak utiskuji palestince neboji jezdit a chovaji se tam k mistnim opravdu hrozne – porad jim za neco nadavaji (ze autobus neprijel presne, ze chteji misto tam a tam, vecer delaji bordel atd…). Nekolikrat jsem se tam s nema pohadal a rikal jsem jim, proc do takove zeme jezdi, kdyz jim vadi jejich zivotni styl. Potkal jsem jich tam mnoho a na ruznych mistech, ze uz jsem se na ne pomalu zacal divat na narod jako takovy. V Kasmiru jsem ale potkal jednoho, ktery se od nich trhl, pujcil si motorku a jezdil si po severni Indii samostatne. Hodne jsme spolu pokecali a utvrdil me v tom, ze opravdu zalezi na konktretnich lidech. Naopak me prekvapili amici – taky o nich nemam nejlepsi mineni, ale ty, co jsem potkal na cestach, byli pohodari a vubec se nad nikoho nepovysovali.

              0 0
              • Air  

                jo, amici nejsou zdaleka vsichni takovi omezenci a tlusti pojidaci hamburgeru, jak je casto vidas v TV nebo o nich slychas. spousta z nich jsou inteligentni a pomerne uvedomeli lide. hodne takovych potkas obzvlaste na zapade usa, tam jsou lidi dost odlisni od tech na vychode. spousta lidi je tam hodne pratelskych, v pohode a nemaj radi bushe… :-) a taky velmi casto vedi kde lezi ceska republika a jake ma hlavni mesto. ale i tam, v horach a v prirode, narazis na snobske pitomce :-) blby ale je, ze se vsichni strasne pretvarujou… zpravidla udelaji dobry prvni dojem ale jejich povahu odhalis az po postupnem poznavani. to tady v CR vestinou poznas idiota na prvni pohled :-)

                0 0
                • rejow  

                  Tak to sou američani vzdělanější než většina našeho národa. Sem zvědavej kolik lidí u nás, by správně odpovědělo na otázku, kde leží Guatemala a její hlavní město :))

                  0 0
                  • ph  

                    nejsou, je to tak asi stejny. lidi jsou vsude stejny – Gaussova krivka, jenom amiku je 30× vic nez nas, tak si tam clovek najde co chce nebo potrebuje, chytry, blby, tlusty a nekdy i ty hubeny ;-)

                    0 0
    • sraldo lattrinny  

      Máš pocit že Ukrajinci jsou nějaká spodina? Z takových názorů právě pramení xenofobie. Ale hnus to je každopádně.

      0 0
    • ravo  

      Žebrota je lukrativní zaměstnání ( když pominu skutečné bezdomovce), na dobrých a těžce vybojovaných místech je to zlatý důl. A bude tak dlouho, jak dlouho budou mezi mámi lidi, kteří tomu chudáčkovi skočí na lep. Má to prostě sůj líc, ale taky rub…

      0 0
      • Air  

        jo, pamatuju si, ze kdyz zacinala Nova a porad Na vlastni oci, tak Pepa Klima sel a zkusil pul hodiny zebrat… oblikl se jako houmles a sedl si nekam, kde chodi hodne lidi… a za pul hodiny tam nastradal snad nejakych 60 korun (?) uz nevim… ale vim, ze to bylo na tu dobu hodne – normalni clovek si to rozhodne za takovou dobu nevydelal.

        0 0
    • Mamut  

      Skutocne netusim, ako ti s tymto cyklistickym problemom pomoct.

      0 0
    • enjoy  

      za prvy se takovej clovek lehce soudi,kdyz se i ty na nej divas z patra. za druhy na ukrajincich vazne neni skoro nic spatnyho.delam v nonstopu a chodej mi tam rano na pivko pred praci a jsou to ty nejslusnejsi lidi.akorat trochu moc chlastaj:-),ale se jim nedivim.

      0 0
      • Air  

        je to narod z vychodu jako kazdej jinej. je tam spousta slusnych a pracovitych lidi ale taky spousta hajzlu… ale ti nedelaj tyhle prace, ale nechavaji se naverbovat rovnou nekam jinam… takovy ty 150 kilovy kulturisty v kozenych bundach a ksichtem vraha tam asi uz neobsluhujes :) ale urcite vis o kom mluvim

        jinak dobry postreh, lehce se soudi, kdyz se i tak na nej divame shora… ale rikam si, ze jestli ma skutecne problem, tak by mu pomohla ambasada. domu se muze dostat i stopem.

        0 0
    • vinca  

      a v cem jsi konkretne lepsi nez prumernej ukrajinec :- )

      0 0
      • Jenda  

        ja treba umim lip cesky nez prumernej ukrajinec:-))) (ale aspon kluci od nas z laborky umej lip ukrajinsky a rusky:-) to AIR hele jsem kdysi slysel vypravet jednu starou damu ktera snad jeste pred prvni svetovou jako mala holka (nebo za prvni republiky?:-) byla ve svycarsku a vzdycky rikala Svycari ta svoloc zebracka za ceskou korunu by mi malem utrhli ruku:-) nebejt valky tak maj holou prdel dodnes:-)

        0 0
        • Air  

          to je pravda… ten deda ale nebyl nejakej prumernej starik, docela dobre mu to myslelo… dost dobre… na to ze mu je 80 let… kazdej den posloucha anglicke BBC a jeste nejake nemecke radio v originale :) a ma docela prehled a cestuje po evrope porad…

          0 0
          • Pá-dlista1  

            No radio s titulkama jsem jeste nevidel :) Ackoliv k necemu tam ty displaye budou…

            0 0
            • Air  

              povidal, ze BBC vysila nekdy i v cestine… prej to chyta…

              0 0
              • Smazaný účet  

                Nevim jak teď, ale bbc měla normální český vysílání… když sem si kdysi koupil walkmana, tak sem to poslouchal.

                0 0
                • Air  

                  no nebo dokonce ma uplne cesky vysilani… tak nejak to povidal…

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.