• Honzin

    prosim poradte: namotal jsem klacek do zadniho vypletu a napul vytrhl jeden nipl z rafku. kolo jsem sice nakonec docentroval, ale nevim co dal. na novej rafek nemam, tak by me zajimalo jestli by to slo zevnitr rafku nejak treba vypodlozit atp? a taky by me zajimalo jestli je lepsi (pro pochroumanej rafek – ne pro mou zadnici) jezdit na natvrdo nafoukany pneu nebo spis na mekci a nebo je to jedno?

    0 0
    • Honzin  

      jo, a dekuji za navrhy

      0 0
    • mastihuba  

      ano. podožka to lehce spraví.

      0 0
      • MartinXC  

        …pokud díra v ráfku nepokračuje podélnou prasklinou

        0 0
        • Honzin  

          no jsou tam praskliny na obe strany od toho niplu, asi 5 mm dlouhy. Vyplet jsem po nehode dotahoval spis pomoci sousednich dvou dratu, tenhle chromej jsem uz moc nenapinal.

          0 0
          • mastihuba  

            hmm to už nevím.

            0 0
          • Lister  

            Zkus jezdit bez toho drátu. Pokud bys tam dal tu podložku a zapletl to tak by se to mohlo rozjed dál, ale můžeš to zkusit, když to bez toho nepůjde. Horší už to být nemůže. Začni pomalu šetřit a kup co nejrychleji nový. Ráfek není zas tak drahá záležitost. Pokud ti nejde o značku tak kup třeba český Remerx. Jestli jsou v pořádku špice tak můžeš použít ty samé a zapletou ti to tak za 150–200.

            0 0
            • McBlacky  

              taky bych to zkusil bez toho drátu, bez jednoho to je pohoda pokud teda nemáš míň než 32. Lempl jel transbrdy s jedním prasklým už od startu, nejvíc nažene ve sjezdech -ani ho nerozcentroval- To že by praskl ráfek podélně zas tak pravděpodobný není, imho by to křuplo k dalšímu niplu a udělalo osmu, kterou bys nepřehlíd :-)

              0 0
            • RUMcajs  

              Přimlouvám se za Remerx. Jejich Grnad rock vydrží na hardtailu 1m dropy na rovinu na asfalt a nic se mu nestane. Rovněž FR zvládá skvěle. Je těžší, pevný a levný. Cca 300Kč.

              Kvůli spokojenosti s výdrží a cenou jsem si ho teď dal i na přední kolo s kotoučovkou, přestože je určený na V brzdy.

              0 0
              • rock  

                Grand Rock mi vydržel cca 4000 km. Pak jsem zadní měnil, už byl tak dotlučený, že mi ho bylo líto … ale nepraskl. Teď jsem přešel na Eagle od Remerxu a zatím to vypadá dobře …

                0 0
    • freeride  

      heh, mne sa stalo nieco horsie.. Ked som raz isiel, nastastie nie velmi rychlo takou dost zarastenou lesnou cestickou, tak mi skocil do zadneho kolesa tiez jeden „klacik“. A to tak nestastne, ze sa dostal medzi retaz a zadnu stavbu, co malo za nasledok ze mi to urvalo XT salter.. A to som bol asi tak 6 km od domu.. Co vam poviem, moc som sa nepotesil..

      0 0
    • Pekáček  

      Já nedávno měl podobnou příhodu, něco se mi namotalo mezi devítikolo a výpet, no a díky tomu se mi nepozorovaně udělal furtšlap a jen co jsem malinko svěsil nohy, urvalo to šaltr, procpalo ho horníma vidlema a nacpalo mezi ty dolní. Dva dráty vyšly ven, naštěstí nebyly dlouhý jak mají bejt a tak se přetrhly niple a ráfek to přežil, uf. Ale X7 šaltr je v háji :-( Byl to mosaznej drát, tak 3mm průměr a byl tak zelenej, že vypadal nevinně jako kus nějaký kytky.

      0 0
      • McBlacky  

        taky dobrá náhoda :-)

        0 0
      • RUMcajs  

        Jel jsem si takhle tmou po známé trase tak 20Km/h světýlko svítilo a najednou brlmmm, do předního kola jsem namotal hromosvodové lano…

        Zohýbalo to brutálně jeden drát, ale ani kolu ani mě se nic nestalo…

        0 0
    • Honzin  

      diky Vam vsem za rady, zacnu tedy setrit (teda spis zahajim vysvetlovaci kampan zamerenou na rafek a na moji zenu :-)

      0 0
      • rock  

        Zkus to uhrát na bezpečnostní důvody (přece jen rozvalený ráfek za jízdy – nic moc) :-) …

        0 0
      • vlty  

        hele už se blíží prosinec tak si napiš Ježíškovi, to ti žena určitě splní (taky to tak dělám).

        0 0
        • Honzin  

          no to jo, ale ja uz si takhle napsal o prevodniky, novou prilbu, camel, kazetu, …, nadruhou stranu se to v tom vlastne uz ale docela ztrati :-)

          0 0
          • mn  

            moje dcera říká tati napiš ježíškovi aspoň ušetříš.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.