• CZiko

    U modelu Rock Machine Stampede je napsána vidle Marzocchi MZ Comp 100 jenže když jsem se o ní chtěl něco dozvědět, najel jsem na stránky výrobce… a nikde ani památky po tomhle typu. Tak nevíte někdo alespoň, na čem že to pruží? Předpokládám že olej a pružina, ale pokud by jste někdo měli nějaký odkaz nebo cokoliv, tak díky.

    0 0
    • kovar  

      MZ Comp nebrat

      0 0
    • JohnLee  

      Koupil jsem ji i s kolem pred par dny a dva dny na ni jezdil a zkousel…Je to fakt slabota nedoporucuju. I kdyz netusim kolik stoji,tak radsi si priplatit.Uz se tesim na MXC az ji vymenim z jednoho kola na druhy…

      0 0
      • CZiko  

        no, ale co je pro vás slabota? Vzhledem k tomu, že já jsem opravdový začátečník, nepotřebuju nějakou fakt pecku. Potřebuju něco na projížďky po lese a tak… nic víc. Občas nějaký ten složitější terén…

        0 0
        • JohnLee  

          No moje prvni vidlice byla RST 460 tusim,nevim presne,pak jsem se nechal ukecat a koupil si MXC vzduch/olej 105mm a nemuzu si to vynachvalit. Teda vzhledem k te MZ,kterou jsem na novym kole nechal jen tak na vyzkouseni a hned se ji zbavuju a davam ji tatovi na my stary kolo,protoze to neni nic pro me…nevim jak ti poradit,napis spis kolik vazis,jak casto jezdis atd a ostatni ti poradi,ale ja bych ji fakt na svym kole uz nechtel…

          0 0
          • CZiko  

            no tak vážim asi 60kg a jak říkám tak jsem začátečník, protože si MTB budu kupovat prvně, takže to musím pořádně prokoumat… Nic extrovního fakt nepotřebuju, hlavně aby to pružilo, a nerozsypalo se to… vyměnit se když tak dá vždy…

            0 0
            • JohnLee  

              Presne tak vymenit se da vzdycky a myslim ze az se rozjezdis,tak ji vymenis…S tim pruzenim nevim,sam mam 95kg a pripadalo mi ze moje vzduchovka toho pobrala vic,ale spis chce tu novou trochu zajezdit

              0 0
        • TinkTink  

          Prvni vidlici si kup uplnou sracku, pardon za to slovo, at pak poznas rozdil at uz si v budoucnu koupis cokoli lepsiho.

          0 0
        • LUKAS  

          neni to zas tak hrozne..mrkni sem: http://www.bajk.cz/…a/clanek.asp?…

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Kdyz pominu vlastni nazor a zkusenosti, tak v tom clanku na ni hazej celou dobu jen spinu a rikaj jaky je to kram (ne doslova, ale vule, prorazeni, nechodi v celem rozsahu, kope!!!! atd.). Jedina pozitivni veta je, ze to shrnou jako kladne hodnoceni, ale kazdy kdo si to jen precte a udela si zaver sam musi dojit k uplne opacnemu.

            0 0
            • davidak  

              Pádlisto, řek bych, že odpovídáš autorovi toho článku, třeba ví, co řiká :)))

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Tim lip pro me a hur pro nej :) Vidlice ktera netlumi a kope napatri na kolo. Kdyz ctes mezi radky jako ve Velu, tak zjistis, ze ta vidlice je nejlepsi, kdyz vubec nechodi. To tam muzu mit pevnou.

                0 0
                • davidak  

                  Ja s tebou jen souhlasim. Zkoušel jsem ji a ten chod je fakt mizernej, takovejma kouskama si M jen horší reputaci.

                  0 0
            • LUKAS  

              vsechny uvadene udaje je potreba (jako vzdy!!) brat v souvislosti s cenou!! je jasne ze srovnavat s Foxem ji nelze :-) …ale na bezne jezdeni vetsine ctenaru Bikefora bohate staci…

              0 0
              • Pá-dlista1  

                To o nas nemas vysoke mineni :)

                0 0
                • LUKAS  

                  o moje ani nejde – vysoke mineni ma o sobe dost ostatnich :-)

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Ja bych teda na vidlici bez tlumeni nevlez i kdybych si musel koupit Manitou.

                    0 0
                    • McBlacky  

                      jsi rozmlsanej… na maratony to je v pohodě. Lacina vyhrál tetos TdB na pevný. Kromě toho ta MZ docela jde, teda mezi elastomerkama je to jedna z nejlepších.

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Vsak na pevny ano, ale na odpruzeny bez tlumeni to by byl vykon! Mezi slepymi jednooky kralem :)

                        0 0
            • mastihuba  

              Odpružené vidlice se dnes montují i na nejlevnější kola, nutno dodat, že zde plní spíše funkci držáku předního kola, to se ale nedá říci o vidlici na tomto kole.

              V první větě žádnou špínu nevidím.:)))

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Je to jako cela recenze. Nejdriv je to levne kolo s drzakem predniho kola a pak se to snazi poslednima par slovama vyzehlit :)

                0 0
                • mastihuba  

                  no podle mě první věta v tomto souvětí vůbec nesouvisí s tou druhou a v recenzi je napsána jenom proto aby bylo popsanýho víc bílého místa.

                  0 0
        •  

          no slabota je to že to nemá fuknční tlumení, tohle nemá žádny, nepočítám MCU elastomery, prostě kup si lowend a pak něco lepšího a? poznáš rozdíl, já už bych, jako ostatně každej soudnej člověk, vidli bez tlumení nechtěl

          0 0
    • cirrus  

      Největší problém na MZ Comp je chybějící tlumení. V Bikelive, kde jsme koupili kolo, na kterém tahle vidle byla, nám tam ale přidělali do jedné nohy olejové tlumení a teď je to o poznání lepší než na začátku.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        A jak to provedli kluci jedni sikovni? Vis o tom neco vic? Pridali plynovou vzperu patych dveri favorita nebo neco sofistikovanej­siho? :)

        0 0
        • McBlacky  

          vzpěru z Fabie? ne vážně, pokud to má dobrý gufera, tak to zas tak těžký není, mohli tam vrazit něco z jiný už mrtvý vidle…

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Mohli. Me jenom zajima co s tim skutecne udelali.

            0 0
            • cirrus  

              Já nevím. Je fakt, že to teď zdaleka tak nekope. Říkali, že to dole nějak ucpali, vyměnili těsnění a nalili tam olej. Ten člověk, co tam dělá, dělá garanční servis RockShox, takže by tomu měl rozumět. Takže teď mám vidli takovou garážovku :-)

              0 0
              • cirrus  

                Jo, a ještě v tý noze vyměnili píst. Asi za nějakej děravej, tipuju. No ale žádnej zázrak to stejně není. Ta vidle se stejně přidírá. Proti mý Judyně z roku nula je to bída.

                0 0
              • vlk  

                tak to sní udělali asi to co jsem dělal s elastomerovou suntour mg9050.Prostě vyrobili obyčejnou olejovou lázeň ve stylu marzocchi exr.

                0 0
    • JohnLee  

      Panove,mam prosbu,potreboval bych na tuto vidli (MZ Comp) cepy na ktere se namontovavaji V brzdy? Nevali se nekomu z vas doma? Bohuzel jsem myslel,ze na to budou pasovat cepy z MXC,ale jsou mensi v prumeru…koupil jsem tuto vidli na kole a cepy k tomu nedodali…jestli nekdo mate a chcete se jich zbavit tak budu stastny…:))

      0 0
    • fousek  

      Docela rad bych si poslech vas nazor na vidli RST DH 461, kdyz ste tady tu marzochu sepsuly. Mam ji kapanek upravenou (tu DH 461) misto elastomeru tam mam pruziny +1 elastomer, no dle meho nazoru nefunguje treba jako X-vert od manitou, ale zas se mi zda ze funguje lip nez treba RST aerosa TL, Suntour xcp 75(nebo jak se to pise), suntour axon s lockoutem na tehle vidlicich sem mel tu cest

      0 0
      • TinkTink  

        A ty pruziny nicim netlumis?

        0 0
        • fousek  

          ne, mam za to ze je tam nakej vzduchovej tlumic, 1. to pisou na webu a 2. kdyz vyndam pruziny a zmacknu to a zase zvednu tak je tam nakej odpor cejtit, takze tam neco je, ale na volej to asi nema:-)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.