• BRM

    nevíte někdo kolik váží tento rám MG 04 stojí 11000kč to jediné jsem slyšel a máte nějaké zkušenosti

    0 0
    • Meesha  

      Praska a pro 05 uz se nevyrabi… takze uz i Merida prisla na to, ze to nebude to prave…

      0 0
    • Daník  

      Více snad praskaly silniční. U MTB najdeš info o prasklém rámu pomalu jakékoli značky.Nakonec záruka 2roky. Co hůř – tu Meridu 2004 Magnesium Pro jsem koupil a hned šoupnul k reklamaci pro hnutou zadní stavbu-jela křivě. Jsem docela zvědav, jak dopadnu.

      0 0
    • bajker  

      Podívej se tady do bazaru, kámoš ho prodává. Zavolej mu a informuj se.

      0 0
    • Jane  

      Rám Magnesium Elite 04 ve vel. 16 palců váží asi 1800 g. Takže pokud někdo hledá lehkej rám, tak magnesium to určitě nebude. To jen v časopisech si myslí, že váží tak 1,2–1,4 kg podle toho, co píšou… Nicméně jsem ho koupila a nelituju toho. Geometrie je fakt úžasná a už teď vím, že se s ní budu jen velmi nerada loučit, do kopce se jede jedna radost a navíc rám na můj vkus pohlcuje hodně vibrací – ten rozdíl jsem poznala okamžitě, a to nemám karbonovou sedlovku. Tudíž tak. Jen mě překvapuje udávaná efektivní délka HT – ve vel. 16 činí 570 mm, dost rámů týto velikosti má tak 550 mm, RB dokonce jen 535 mm. Takže než si nechat vyrábět rám podle geošky Meridy, tak se spokojím s mg rámem. A to mám k tomu 110 mm představec, sklon tak –8 stupňů. No jo, je škoda, že si člověk nemůže vyzkoušet různý rámy, geometrie a až pak se rozhodnout, co mu vyhovuje nejvíc. A to, že ten rám je přeci jenom těžší, než byla moje představa, už neřeším. Nezbláním se, že výsledný bike bude mít okolo 10,5 kg…

      0 0
      • zirecek  

        Je vidět jak funguje demagogie… .:-) Ukažte mi někdo, prosím, rám na bika v nějaké střední velikosti, že když ho položíte na váhu, že ukáže méně než 1.5kg. Reálná a obvyklá váha začíná na 1.6kg. A rozdíl váhy 200g na rámu je v podstatě zanedbatelný rozdíl. U rámu je mnohem důležitější geometrie a vlastnosti (tuhost, útlum). Zkus ušetřit gramy na kolech a uvidíš ten hukot oproti nějakým 200g na rámu. Neřekl bych, že karbonová sedlovka znatelně zlepšuje pohodlí. Je to zanedbatelné oproti trochu menšímu tlaku v pneu a kvalitnímu sedlu.

        0 0
        • McBlacky  

          nejvyšší superior? jinak zahraniční eastony Scott, Commencal a spousta jiných. ale souhlas, že rám může mít klidně 1,8 když je dobrej

          0 0
        • vlk  

          rock machine catstrophe 2001 1,4kg scandium 7000 nebo tak nějak.

          0 0
      • enjoy  

        by si byla blazen kdybyses zblaznila:-)

        0 0
    •  

      Jen počkej, Zající!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.