• Petrs

    Máte někdo nějaký zkušenosti? Zajímalo by mě jestli je nějaká lahev, kde vydrží aspoň trochu teplý pití.

    0 0
    • fíha  

      Mam nejaku Zefal, cierna, 0,5 a okolo 0st je po hodine caj taky nejaky, no, ne studeny, obcas dokonca mierne teply. Ak sa to da do batohu (alebo tak nieco) tak okolo 2hod to same.

      0 0
    • wroum  

      myslis termosku?

      jinak v camelu vydrzi dost dlouho. flasky sou minulost.

      0 0
      • Lister  

        Sohlas. Dají se koupit speciální zimní kejmly nebo koupit nejěký hodně malý, který narveš v pohodě pod bundu. Sice je to dražší, ale investice do termoláhve asi taky nebude nejmenší.

        0 0
    • Daf  

      Termolahev mam od Zefalu. Kdyz se do toho udela horkej caj tak se asi az tak po pul hodine se da pit a zhruba za dalsi dve hodiny je piti uplne ledove. Po dalsi hodine uz je dobre mit vypito, ponevadz uz je tam ledova trist :) Me ta pullitrovka akorat tak staci v mrazech na 100km svih po silnici.

      0 0
    • fousac  

      obcas v zime vozim zefal ThermX… vnitri vlozka hlinik, vnejsi plast.. navenek 1l, obsah ale jenom 0,5l… vzpominam si na situaci, –6st, jako napln byl varici caj, po hodine jizdy byla v normalni lahvi ledova trist, v termo byla stale vlazna tekutina.. takze nejaky rozdil tam prece jenom je.. protoze nejde zmacknout, tak se z ni blbe pije..

      na obalu byly grafy ubytku teploty, v realu to tak vcelku funguje, tak se skoc kouknout nekam do shopu…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Co já to mam? Něco na ní je napsáno. Elite? Nevim. Asi jako ten zéfal. Vnitřek hliníkovej, okolo průhlednej plast (izoluje vzduchovou mezerou). Při teplotě okolo 0°C je čaj tak za 45 minut vlažnej. Jakmile se ovšem napiju, dostane se dovnitř studenej vzduch a rázem se to prudce ochladí. Zkusim tudle zimu dám do tý vzduchový mezery kus tenký karimatky, esli by to trošku nepomohlo. Myslim že takdle to ztrácí zbytečně moc sálánim. Ideální by bylo vypěnit tu mezeru purem, ale to fak nevim jak. Jo, a byl na ní teploměr, ale chvíli ukazoval teplotu, ale už je dávno pryč.

      0 0
    • Paja  

      V zime (a taky na bezky) vozim v zadni kapse dresu (pod vetrovkou) 0,5l bidon (jeste neni tak tezke), kdyz je tam teplej caj, prijemne hreje do zad:) a podle toho co tu pisete vydrzi teply podstatne dyl nez v te termolahvi (do ktere se stejne vic nevejde).

      0 0
    • náčelník  

      Tohle lze nosit přímo na těle, takže obsah určitě nevychladne :) http://gesto.servery.cz/…hp/main.php3?…

      0 0
    • Siddha  

      Elite Keratherm, 0,5l celoplast s jakousi molitanovou vlozkou v igelitu. Zadnej zazrak ale urcite to teply vydrzi mnohem dyl jak obyc. bidon.

      0 0
      • Luka  

        Taky toto, ale proklamovane 3,5hodiny tepleho caje, to se fakt muze nazyvat zboznym pranim, po pulhodine uz chladne sakra rychle a pak uz to jde rychleji a rychleji (vyzkouseno v –10°C).

        0 0
    • rock  

      Nejobyčejnější Zefal plast – plast (tuším ThermX); při teplotách pod nulou (cca –5 / –10°C) po půl hodině nápoj teplý, po hodině pitný … pak už nic moc …

      0 0
      • CZiko  

        no… doma máme tescoma… nějakou nerez a tam když to otevřu za 24 hodin, tak kafe je pořád horké

        0 0
    • MartinXC  

      Napřed jsem se dal ukecat a koupil „termoláhev“ od Zefalu (zevnitř nějaký plast, zvenku hliník – chladlo to rychleji než v plastové flašce. Tak jsem si do staré 1l flašky vyrobil „termosku“ z 0,5l minerálkové flašky, omotané pár vrstvami tenké alumatky (alu + pěnovka). Z +80 cca po 2hod při –5st to bylo ještě vlažné (víc než 38st). Překvapení bylo s rezervoárem, který udržel z +60 při –5 na +35 taky cca 1,5hod (v batohu, omotáno svetrem). Opravdu použitelná na udržení teplého pití je jedině klasická termoska. Jen ten tvar moc nesedí do držáku. Slyžel jsem o izolačních pytlíčcích s folií, co maí udžet teplotu v řádu hodin, ale nikde jsem je nepotkal.

      0 0
      • kolombo  

        Tu termo Zefalku mám taky a moc nadšený nejsem. Na zimní použití si koupím malou kovovou termosku do batohu a bude o pití postaráno.

        0 0
      • Leo  

        Používám 0,5l nerez termosku a vozím ji v držáku na kole. Před zimní sezónou udělám vždy malou polstraci izolepou a drží jak ulitá.

        0 0
        • rock  

          To zní jako dobrý nápad. Vyrážím do obchodu (s košíkem na flašku v ruce) a uvidím, co najdu …

          0 0
    • Vrci  

      Vozim malý půllitrový termosky z nerezu. Na bězkách mi v nich pití vydrzí teplý tak 4 – 5 hodin a pitelny celej den (10 hod).
      Termosky jsem kupoval v makru viděl jsem je i v prodejnách Tescomy, ale nejsou to ty tescomácký ale nějaký no-name. Tescomy jsou moc tlustý do kosiku by se nevesly.

      0 0
    • pali  

      Obyčajnú plochú plastovú fľašu daj si ju do zadného vrecka termo bundy a rozhodne ti to vydrží dlhšie ako v termofľaši./ dá sa použi? flaša od saponátu na umyv. aj s tým uzáverom ako bidón /

      0 0
    • Eila  

      zefal ale je to nahouby jak to nejde zmacknout

      0 0
      • defenger  

        Mám košík na flašku 1,5l a termoska 1L, se do něj v pohodě vejde.

        0 0
        • Eila  

          nejde o to jestli se vejde, ale jak pijes tak tu flasku nezmacknes…

          0 0
    •  

      Jen počkej, Zající!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.