Off topic- Bezkari,pomozte prosim

21 nepřečtených
  • JirkA

    Omlouvam se za OT prispevek, ale je tu dost bezkaru, tak snad nekdo poradi..Doslouzily mi moje stare bezkarske boty, ktere byly na klasicke vazani 75mm se tremi kolicky. A ted nevim. Koupit nove boty na stare lyze se starym vazanim(ktere uz hodne pamatujou), nebo koupit lyze s vazanim na ten novy system (rottefela, ci tak nejak)? V cem jsou vyhody toho noveho vazani a je to vhodne i na normalni turistiku klasickou technikou (tedy NE brusleni). Diky moc za odpovedi. JirkA

    0 0
    • Gatier  

      Salomoon je asi spicka v tejto oblasti. + lyze so supinami a nemusis ani mazat. Podla mna budes prekvapeny- vyvoj trochu pokrocil. Je to vecsia investicia, ale zase na 10 rokov, no nie?

      0 0
    • JJ  

      Vazani Salomon SNS Auto, botky od Botasu a bezky od Sportenu a mas vystarano

      0 0
      • Mucha  

        Na kolik me by ten komplet vysel ?

        0 0
        • JJ  

          Vazani 1000, boty tak 1500 a lyze ted urcite sezenes ve sleve, jejich topmodel bude tak za 2000, turisticky za min.

          0 0
    • Paja  

      Zalezi, kolik do toho chces vrazit. Nove boty na 75mm vazani sezenes za tisic a neco penez (vyhody oproti novym vazanim nema, hlavni nevyhodou 75 je, ze zvedani paty se deje ohybanim podrazky). Komplet tur.boty a vazani (vazani jsou 2 typy – NNN-roteffela a SNS-salomon, v podstate je to jedno, vybral bych vhodne boty a k tomu koupil odpovidajici vazani). Vyhoda-kvalitnejsi materialy bot, daji se koupit i boty s plastovou vyztuhou kotniku(dobre v mekke stope), tuzsi podrazky(zdvih paty pohybem hrazdicky na spici boty ve vazani), boty do vazani jisteji zapadaji-dulezite ve sjezdech, proste to ma same vyhody, o nevyhodach nevim. Plus jeste tur. bezky pokud jeste prihodis. Pokud chces normalni turist. bezky, tak se obcas prodavaji v hypermarketech komplety bezky+vazani+hulky za malo penez, na turistiku by mely postacovat.

      0 0
    • Milan  

      No na ty šupinky bych si teda dal bacha, kámoši je oproti mě vozej a je mi jich líto, na rovině sou dost pomalý.Můžeš s vyběrem běžek vylepšit lecos, ale musíš se fakt trefit.

      0 0
      • J.A.V.  

        Tak tak šupiny nebrat. Souvisí to s velikostí tzv. mazací komory, ta je individuální a šupiny tak obvykle buď nejedou po rovině a z kopce (častější případ a utrpení) nebo smekaj do kopce (a pak jsou k ničemu). Lepší je klasika, mazání není nic složitého – většina lidí se do kopce stejně smeká proto že má blbou techniku a ne proto že promazala.

        K původnímu. Kup si nový boty – je to úplně o něčem jiným – zateplení, ochrana proti sněhu atd. – vázání si pak vyber podle bot je jedno jestli Solomon nebo Rotefelu. Pro turistickou klasiku je to úplne jedno.

        0 0
    • Macik  

      Je vcelku jedno (z hlediska funkce) jestli zvolíš Roteffelu nabo Salomon. V mém okolí, ale všichni používají Roteffelu a tak by byla blbost, abych si pořizoval něco jinýho (zapůjčení lyží, když svoje polámu apod. je to otázka kompatibility). Doporučuju se tedy pozeptat taky mezi kámoši co vozí.

      0 0
      • Vrci  

        Solomon (SNS) ma jednu vyhodu proti Foteffelle (NNN), NNN se montuje pata daleko podle boty u SNS je celé vázání v kuse, takže pujčení lyží od někoho jiného je snažší s SNS, ale na druhou stranu kdo má stejně dlouhý a tvrdý běžky jako potřebuješ ty má pravděpodobně i stejně velkou nohu.

        0 0
        • JJ  

          Myslim ze NNN ma jeste jednu nevyhodu, ma na podrazce uzky drazky a ta se lehce ucpe snehem a spatne se to z ni dostava.

          0 0
          • MARIN  

            To je duvod proc jsem poridil SNS. Driv jsem mel ten „cesky?“ vynalez (RNR nebo jak se to jmenovalo:)s jed­nopu uzkou drazkou a na spicce boty s dvema zobacky. Ta uzka drazka se v neupravene-turisticke stope neustale ucpavala a noha pak na lyzi nedrzela.

            0 0
            • Paja  

              Cesky „vynalez“ Botasu se jmenoval BRN s namrzanim a lepenim snehu a ledu do podrazky je to fakt oproti NNN a SNS o dost horsi. To, ze je SNS v tomto ohledu lepsi nez NNN mate nekdo vyzkouseny prakticky, tak ze to muzete porovnat? Pripadalo mi, ze lepsi by mohl byt spis system NNN.

              0 0
              • MARIN  

                NNN ma sice dve drazky ale obe jen o malo sirsi nez ta jedna na BRN. SNS ma jednu siiirokou drazku. Uz od pohledu ve me proste NNN duveru do neupravene stopy nevyvolavalo. Ale praktick porovnani priznavam nemam

                0 0
                • Paja  

                  Mozna to tak je, mne prislo, ze ta vic clenita podrazka NNN by snih a led mohla lip odlamat. Neni tu nekdo, kdo by mel prime srovnani (jezdi s nekym, kdo ma druhy system)?

                  0 0
                  • Macik  

                    Mám roteffelu a problémy se zanášením boty nemám. Často jezdím i mimo stopy. Nicméně výše popsaný český vynález vázaní BRN se sněhem problémy měl a velké. Roteffela asi používá jiný typ gumy??? nebo plastu???

                    0 0
                    • Paja  

                      BRN to ma cely plastovy a asi i z jinyho plastu, NNN je plast ty vystupky obaleny nejakou hodne tvrdou gumou ci co (nevim mozna zavodni modely maji celoplastovou podrazku, ale tam ten hluboky snih nehrozi). Me jeste neopustilo to stary BRN, takze muzu porovnat v praxi s NNN a rozdil je to vyrazny. Az BRN jednoho dne zdechne;) pujdu asi do NNN, ale spis z duvodu vyse zminene kompatibility s ostatnima.

                      0 0
                      • Jenda  

                        jenze to NNN fakt o neco vic zamrza nez SNS. Ani ne tak podrazka jako uchyceni hrazdicky a to nejen na neupravenych stopach. Dalsi drobnou nevyhodou je ze do tech uzkych drazek se presne vejdou kaminky pouzivany na posyp, takze kdyz nekde musis kousek civilizaci casto se stane ze potom dloubes kaminky z podrazky. Osobne mi prijde nejlepsi SNS ale takovy to kde si ho otviras rukou a po nastoupeni si ho zase musis rukou zavrit. Proste ne to co otevres zatlacenim hulky a do nej se jen nacvaknes, tam je prave pruzina ktera rada zamrza.

                        0 0
                        • kovar  

                          jo jo, SNS je v pohode, taky ho mam (to rucne zaviraci a otviraci) a zadny problem se zanasenim

                          0 0
    • Pytlik  

      Sel bych rozhodne do novych bot. Jak tady nekdo psal, neohyba se tolik v kloubech prstu, ale vice jako celek ve vazani. Dalsi vyhody byly taky popsany. Navic bych pridal tu, ze stara 75 se obcas ma problem vejit do vyrezanych stop. A drhout celej den krajema vazani ti moc sil neprida. Ja sam mam rotefellu, ale sel bych spise do salomonu a to predevsim kvuli moznosti zakoupit bazarovy lyze. Drtiva vetsina slusnych lyzi se vozi z pujcoven z rakouska a nemecka a vsechny maji SNS (fischer dela SNS boty). Lyze z bazaru koupis i s vazanim za stejnou cenu jako o dve tridy nizsi model novy. POkud nekoupis proslaply (da se lehce zjistit), rozhodne bych ti radil do toho jit. Sice vic bruslim, ale vzdycky se mlatim do hlavy, kdyz vidim lyze v super stavu za 3500 i s vazanim a ja je kupuju za 7 bez vazani.(samozrejme jsou i jiny cenovy hladiny) Jo a jeste jedna vec. Moc bych nedoporucoval prevrtavat vazani mezi SNS a NNN. Maji jinak nastaveny sroubky a lyzi to nedela dobre na tuhost.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.