dlouhé nebo střední vodítko přehazky ?

16 nepřečtených
  • mosquito

    dnes mi dala sbohem prehazka SRAM 7.0 a musim tedy kupit novou .. urcite SRAM, ale mozna zkusim 5.0

    ale JAK SE TAK DIVAM TAK SE NABIZEJI S DLOUHOU NEB STREDNI DELKOU VODITKA – K CEMU JE TO DOBRE ?

    0 0
    • Staenly  

      Kratky voditko by melo radit rychlejc a presnejc, ale neradi na 34 zuby pastorek…Dlouhy voditko radi oproti kratkymu pomalejc, ale i na 34 zubu…

      0 0
      • mosquito  

        a na max 32 zoubku bys doporucil ? asi to kratsi ze

        0 0
      • zirecek  

        takhle to není, řeší se to tu furt, pokukaj příspěvky. Silnice vozí krátké. U bika jde o to, že při klasické délce řetězu při zařazení největší placky a největšího pastorku bys poškodil šaltr… .Takže u krátké varianty musíš akorát dávat většího majzla.

        0 0
        • pitelboy  

          zirecek to rek presne. ja mam kratky raminko a velkej velkej bych nezaradil ani kdybych chtel. ne ze bych to jezdil !! ja pouzivam max 44 × 21

          0 0
          • zirecek  

            Já to taky nejezdím, krátké má více výhod: menší pravděpodobnost urvání, je lehčí a je méně náchylnější na vakl. Ale jsou to malé rozdíly. Hlavní je, že je to jiné, :-). Takové krátké nové inverzní XTčko vypadá pěkně, :-]

            0 0
            • BB  

              proc je mene nachylnejsi na vakl ? Vakl se chyta v cepech a ty saltry jsou snad konstrukcne stejny, takze maji stejny cepy. Ze by delsi raminko pacilo vetsi silou s retezem a tim vznikal vakl. To by ale potom i lepe fungovalo, ne ?

              0 0
              • Cipan  

                asi takto jednoduše vysvětleno, počítejme s tím že síly působící od řetězu jsou stejmé v obou případech, z tohoto je jasné že na delším rameni vytvoří síla od řetězu větší moment než stejná síla na menším rameni. Takže pro gramhoniče a ty co neřadí španěla je určitě lepší krátká varianta. Jinak už tady někdo říkal že zkoušel španěla i z krátkým a v poho to slo, Takže záleží na délce řetězu.

                0 0
        • Elvis  

          I u silnice máš 3 druhy ramen.Je to podle zubů a jestli máš ve předu 2 nebo 3tácy.A ten vakl maj už i nový přehazky.To schválně dělaj už načatý,aby sis musel koupit dřív novou,ale tak je to i s jinejma komponentama.Kamoš má po půl roce na Recordovým šaltru vakl jako kráva,já na XT to samý.Zkus si schválně někde na krámě pár přehazek na novejch kolech.

          0 0
          • MARIN  

            Covece to je tezky on kdyz tam nebude zadny vakl=vule tak ty kluzny plochy pak po sobe nebudou klouzat :)

            0 0
          • mosquito  

            vakl neni problem aspon u SRAMu … nez mi upadla tak mela vakl tak 2cm a to uz byl problem, ale do takovych 1,5cm to nebylo znat

            0 0
    • Tomcat  

      Protože, sem přehazku párkrát nechal na pařezu čím kradší tím lepší.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.