• blatch

    Jedu takhle ráno na zimáku pro štětec do drogerie, po hlavní sinici, která pokračuje vlevo. Zleva řidič s oktávií, odbočoval doleva na vedlejší. Brzdil sem co to dalo, ale stejně sem se mu nakutálel na kapotu. Trošku mi srovnal geometrii. Teď kolo jede rovně i bez držení řidítek. Bezva! Slova řidiče: „Zrcadlo bylo zamlžený, nic sem neviděl, tak sem jel.“ Připomíná mi to reportáž ČT, kde řidič, shodou okolností taktéž oktávie nezastavil na stopce a sejmul z boku čtyři lidi ve stodvacítce. Slova řidiče:„Oslnilo mně slunce, značku sem neviděl, tak sem tam vjel.“ Z toho vyplývá, že když řidič nevidí, jede. Taktéž to vypadá, že řidičák má u nás kdejaký nývlt (všem Nývltům se omlouvám), který řidičák udělal při starých testech na poprvé a při nových na potřetí, ale prostě udělal a jezdí. Osobně bych byl pro zavedení řidičáků „na zkoušku“. Dejme tomu dva roky by řidič nesměl spáchát vážný dopravní přestupek nebo způsobit dopravní nehodu. Co vy na to?

    0 0
    • enjoy  

      a ja bych poslal bikery na nejakej peknej sjezdik a kdo by to nedal,tomu bych bike zabavil,co ty na to? nebo teda ja bych s tebou i klidne souhlasil,akorat mi rekni jestli kdyz ti to tu vsichni odsouhlasime,tak jestli budes mit vic kuraze a pujdes s tim konecne za nekym kdo s tim aspon muze neco udelat:-)

      0 0
      • jimmy63  

        a dal bych jim do ruky to nejlepsi zbozi(ukrajiny x skladacka)at ukazou svou zrucnost:)!!byl by to zajimavej pohled:)!!

        0 0
      • Daník  

        Očem to meleš? Až tě párkrát sejme auto, třeba se ti rozsvítí. Vždycky je to o lidech, blbec může sedět na kole nebo za volantem, ale ten na kole nejvíc ublíží sobě, kdežto za volantem a obrněn plechem se každý cítí jako king.Na kole už na přednost nevěřím ani náhodou (po pár kolizích). Psychotesty pro české řidiče!

        0 0
        • Matts.  

          Ja som si myslel, že slovenskí vodiči sú najhorší. Kua, tu v pracovné dni na ces?ák ani nepomyslím. Ibaže by som sa chcel zasamovraždi?.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Jako davam bod slovenskym ridicum. Nez jsem vyjel na Slovensko, tak sem si taky myslel, ze ty cesti jsou nejhorsi.

            0 0
            • Matts.  

              No vidíš, pred dvomi týždňami na Elbe, bolo to ako vo sne. Jediní ktorí si dovolili zatrúbi? boli Nemci. V takej pohode som ešte nejazdil.

              0 0
        • kolombo  

          Kdo vjíždí do křižovatky po hlavní a naprosto spoléhá na to, že dostane přednost, dříve nebo později nabourá. Totéž platí o jízdě na zelenou/červenou. Pravidlo přednosti z prava je zapomenuto, na to bych ani nespoléhal. Na křižovate je to, většinou, brnkačka, ale když Ti vyjede někdo šíleně rychlej do protisměru, tak asi neuděláš nic.

          0 0
        • enjoy  

          ja vim o cem melu.ale ty ses asi malinko nechapavej.

          0 0
    • Martin  

      Já si tak vždycky říkám, že každého adepta na řidičák bych posadil na kolo někde na Bílý Hoře a nechal ho na něm dojet třeba do Hostivaře. Pokud by ten řidičák po tomhle zážitku ještě chtěl, může být připuštěn do autoškoly.

      0 0
    • Mamut  

      Dejme tomu dva roky by řidič nesměl spáchát vážný dopravní přestupek nebo způsobit dopravní nehodu.

      Na Slovensku to tak je uz asi 7 rokov, resp. velmi podobne (tusim musi zase spravit skusky). A ako to pomohlo sa zhodlo hodne ludi v prispevkoch vyssie.

      0 0
      • Bobo  

        Já jsem si vždycky myslel, že nikdo nesmí spáchat vážný dopravní přestupek nebo způsobit dopravní nehodu. On to někdo nesmí jen dva roky a pak už může?

        0 0
      • myscho  

        to je mozno pravda ale neviem ci to na nieco je, raz som videl opiteho suseda za volantom policajti ho zastavili chceli mu zobrat vodicak mal znamosti no a po tyzdni zase jazdi no?

        0 0
    • RomanH  

      Vzdycky jsem nadaval na ceske ridice a chvalil zahranicni (hlavne rakouske a nemecke). Letos ve Svycarsku v okoli Zermatu mi prislo, ze Svycrsti ridici (zvlaste z okoli Sionu) jsou mnohem horsi nez nasi – jizda ve velike rychlosti vedle kola, predjizdeni do zatacek a tak. Naopak me moc mile prekvapili Francouzi.

      0 0
      • Martin  

        A jak se ti jezdilo v Crant Montane?:-) Ale řídit tam auto je fakt za trest.

        0 0
      • Jogador  

        Mám jen jednu otázku, jak to vypadá s kolem v Zermatu,a kam tě až s kolem pustí?V Zermatu jsem byl už párkrát, ale nikdy s kolem, a moc kol sem tam nikdy neviděl, možná dole v nížině,ale jinak ne.

        0 0
        • RomanH  

          No na kole muzes vsude. Teda propletat se pomalu davem lidi pres mesto je nic moc, ale kdyz vyjedes k prehrade, Mattehornu, je to parada. My jsme byli v campu ve vesnicce Tasch. Zustali jsme tam 4 noci a pak se presunovali postupne blize k Francii az zavrsili jsme to na Alp de Huez.

          0 0
    • Martyss  

      Jestli si myslíš, že o kvalitě řidiče rozhoduje nějakej pitomej test, teď už jenom biflovací, tak tě silně lituju.....

      0 0
    • PietroUL  

      Ach jo, včera mě prohnal škarpou protijedoucí jeep. Řidiče jsem neviděl, ale jestli to nebyl nějakej mlaďas, tak snad už jen ženská s čepicí :))

      0 0
    • Smazaný účet  

      Včera večer sem a dneska ráho sem měl kolaře 2× skoro na lopatě.

      Včera po Husovce o výstaviště zahybám na Dlouhou louku a po přechodu na červenýho panáčka mi tam vjel směrem od Dlouhýho mostu kolař na nějakým zimáku s bílýma ráfkama a a gumama.

      Neska ráno zas jedu po Dlouhej louce rovně směrem na Hluhokou a nějakej na kole mi/nám normálně na férovku vjel do křižovatky po Husovce od Výstavičtě po silnici.

      *****, některý kolaři sou fakt úplně vymaštěný. Já nechvátat do práce nebo ject takovým směrem abych ho moch dohonit, tak ho zpleskám čůráka!

      0 1
      • Biker jak Pes  

        „neska, ject, moch“… Tebe by měl někdo pořádně proplesknout učebnicí češtiny. ;)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Pochopil si co sem psal?

          0 0
        • nitraq  

          Tohle ještě jde, jsou daleko horší kiksy, např. shoda podnětu a přísudku, hold/holt.. :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Umim psát spisovně. Ale pro zdůraznění situace volim dlaždičský nářečí.

            0 0
            • pepek  

              Dodej kamerový záznam. Kolaři byli asi tak oslněni onálepkovanou škodůfkou, že zapomněli i zabrzdit, jinak nelze takovou koncentraci krizových situací vysvětlit.

              0 0
            • Biker jak Pes  

              Tím jsi to opravdu zdůraznil. ;)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Nechceš mě ve svém věku školit jak se mam vyjadřovat. Že ne?

                0 0
                • Biker jak Pes  

                  To, jak se člověk vyjadřuje často vypovídá o jeho osobnosti, tím více pak v psaném projevu, jako je toto fórum. Co z toho vyplývá si už vyvodíš sám, když jsi o tolik vyspělejší než já. ;)

                  0 0
                  • karliner  

                    Tak to sem chodí asi tak 95% naprostejch dementů. A přitom v reálu je potom spousta docela nebo hodně fajn :-)))

                    0 0
                  • MichaelSimek  

                    podle kvality me gramatiky a háčků a čárků atd atd bych byl podle tebe asi slusnej dlazdic

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Neprodávám tady baráky nebo nevyučuju český jazyk.

                    Ale píšu jak píšu, jestli se ti to nelíbí, tak existuje blokace vlákna. Nazdar!

                    0 1
          • Lenka.05  

            A co teprve takový podmět a přísudek, když už jsme ti češtináři :-)

            0 0
      • cabbage  

        Njn, v roce 2006 dostali „nesmrtelnost“ chodci a dnes to automat káže šlapálistům…

        0 0
      • Vilém  

        Nemas jezdit a psat nalitej.

        0 0
      • Kremen  

        Spousta „hejtů“ na češtinu ale k obsahu nic.

        I na kole se jezdí nebezpečně a znepříjemňuje život řidičům. Ono srazit někoho na kole když to není tvoje vina není hezký zážitek a povídání kolem toho kdo bylv právu jde celkem rychle stranou. Aspoň do doby než se kolař postaví sám na vslatní nohy.

        1 0
        • david25  

          odpovidat na 8 let starej post. Dobre ty :D ale tak pavka tu furt je, mozna odpovi :)

          0 0
        • Smazaný účet  

          Pro spolecnost bude vzdycky zlej autar.

          Ten je prece chranenej plechovkou.

          Kolar si povinny platit nemusi, ale autar jo.

          0 0
    • Jamin  

      Já bych řek že se přehání. Problém je hlavně v tom, že těch slušných, kterých je 90 procent si prostě nikdo nevšimne a vždycky zaujme jenom ******* co dělá píčoviny. Jasně, taky mi jde kolikrát o krk, ale vim že takový věci jako přednosti cyklista prostě NEMÁ! A nesmrtelenj nejsme nikdo.

      0 0
      • KubaBajk  

        Konečně normální slovo…už jsem myslel, že se ani na konci těchto žvástů, kde se všichni jen uráží nebo se trefují do Pavky, nedočkám.

        0 0
        • Smazaný účet  

          No. Má pravdu. A policajty nezajímá, že si měl auto v pořádku, nepřekročil rychlost, nepožil si.

          Máš toho blba na autokameře natočenýho.

          Prostě si zmrzačil cyklistu a můžeš za to ty.

          0 0
          • alinceb  

            Prostě si zmrzačil cyklistu a můžeš za to ty.

            Na to jsi přišel jak?

            0 0
            • Smazaný účet  

              No tak koukám na zprávy.

              To je furt něco jak sejmul neosvětlenýho důchodce, jak mu vjel do přechodu, jak vběhlo dítě do silnice.

              Ublížení na zdaví z nedbalosti. Zabití z nedbalosti.

              0 0
              • Carloss  

                to nesmíš sledovat TV hovna :D

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Vběhne ti malý dítě pod kola. A umře.

                  A jeho rodiče to určitě pochopí a odpustí ti, nepudou ti po krku.

                  A za tejden zapomeneš, policajti tě kvůli tomu vůbec nebudou vyslíchat.

                  Sousedi na vesnici tě budou zdravit normálně jako by se nic nestalo.

                  Prostě pohoda, život jde dál…

                  Takhle to myslíš?

                  0 0
                  • oberleutnant Weiss  

                    Samozřejmě, že se do tebe jeho rodiče nezamilujou. A samozřejmě, že tě kvůli tomu budou policajti vyslýchat. Co bys čekal? Že všichni řeknou – ale co, dítě sem, dítě tam, dětí je na světě jako sraček…???

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    To ne no. Ale celej život to mít v hlavě. Dítě si neuvědomuje nebezpečí.

                    Ale serou mě dospělý, který svojim jednáním zkazí život nejen sobě.

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    To ne no. Ale celej život to mít v hlavě. Dítě si neuvědomuje nebezpečí.

                    Ale serou mě dospělý, který svojim jednáním zkazí život nejen sobě.

                    0 0
                  • Venda  

                    Přesně tohle a takhle se nedávno stalo u nás na vesnici.

                    0 0
                • Smazaný účet  

                  Kde si nechal argumenty?

                  0 0
      • Smazaný účet  

        tak záleží, kdo se s kým na tý silnici potká…

        tady byly přednosti jasný :-)

        0 0
    • Georrge  

      lidi jezdí jako kreténi, to není žádná novina.

      Uvědomte si ale, že vy jste ti na kole, a že jde o váš život, k čemu vám bude že máte přednost, když budete mít zlámané kosti (nebo i hůř). Serte na předpisy a u každého hňupa v autě si hlídejte, co dělá, a jestli vás vůbec vidí.

      0 0
    • Richi  

      Já bych přepracoval vyhlášku a poučil se u cyklisticky mnohem vyspělejších zemí, kde zvládají bez problémů i mnohem hustší provoz, jako jsou třeba Čína, Vietnam nebo Thajsko.

      A obzvlášte do Thajska, za tamními kurvami, by ty naše mohly jet pro sbírání zkušeností s dopravou jistě velmi ochotně. :-)

      0 0
    • MichaelSimek  

      Dneska me jeden ridic rekl ze mu mam vylizat curaka, ale nezastavil abych dostal sanci mu vyhovet :(

      0 0
    • StuntJ  

      Vše je o lidech a jejich inteligenci, bohužel debilů s IQ60–100 je v ČR tuším okolo 70%, bohužel IQ test není podmínka papíru že …

      Dnes se nás jeden exot ve Felince 1,3i s modrými LEDkami ve světlech snažil předjet po tramvajovém pásu, bohužel pohořel na trolejbusu, který stál v zastávce a ani přes jeho dlouhé troubení mu nechtěl uhnout, svině řidič MHD … Omlouvá ho snad jen to T ve značce …

      0 0
      • nitraq  

        IQ 60 – 100 nemá 70 % lidí, ale cca 50 %

        0 0
        • StuntJ  

          To se ,mi nějak nezdá …

          0 0
          • nitraq  

            Vzhledem k normálnímu rozdělení a v současnosti používanýmu odchylkovýmu systému, kdy se porovnává s průměrem, bych tomu věřil.

            0 0
          • MichaelSimek  

            ono i to je smutny, 100 iq uz je celkem nic moc, predstava ze je takovej kazdej druhej…a nejakych 15% je pod 85…to uz je slusnej horor :D

            0 0
          • karliner  

            V Brně to bude tak, jak píšeš…

            0 0
            • StuntJ  

              Nás zachraňují studenti, jinak by to tu opravdu bylo tak jak říkáš, východ Čech je hodně divoký, to mě říkal už nejeden Pražák :o)

              0 0
      • nooski  

        Tý jo, brňák nadává na T v SPZ.. Za ten rok, co nově bydlím na jihu, mám pocit, že v Brně má řidičák z 90% jen naprosto tupé hovado. A tenhle názor slýchávám i z řad rodilých brňáků.

        0 0
        • Mig_all  

          Tak ono to T je ošidné, dříve bylo jasné že nejvetší tupci řidiči jsou z Opavy, když jel nekdo s opavskou spzkou po Ostravě tak to byla pohroma na silnici. Dnes je značka pro cely kraj tak těžko soudit odkud dany expert je. Nejvetsi zmrdi ale byli pražaci mimo Prahu, jak vytahli paty z Prahy tak to znamená pozor vesničani já jedu, já jsem někdo. Také při parkování to platilo naprosto spolehlivě, jak někdo stál jak ***** byla to vetšinou pražská spz.

          0 0
          • KOLOMECH  

            Ano také mám radost, když jezdí v levém dvacítkou.

            0 0
            • Mig_all  

              co to blábolíš?

              0 0
            • Martin  

              zahraju si na JSt a připomenu ti tvou zimní eskapádu v levém pruhu čtyřproudovky ;)

              0 0
              • Tomínos  

                Myslíš tu na sněhu? Kdy ona má přeci stejné právo jet tam na kole jako všichni ostatní autem, protože jinde byl sníh? A divila se že někomu mohlo vadit, jet za ní pár kiláku 15–20? Pamatuju si to dobře?

                0 0
          • Georrge  

            z opavy? Tak to nevim :) tady jezdi vsichni docela obstojne. Novy jicin, to bylo horsi, ostatne meli NJ a rikalo se Neumi Jezdit (a treti pismeno byla nejaka nadavka). Jeste horsi to ale je kdyz z opavy vyjedes na sever, do polska, tam to je teprve peklo…

            0 0
            • Mig_all  

              souhlas s těma polákama! To je mazec tam, myslím že my i slováci jsme oproti polákům excelentní řidiči :-D

              0 0
          • KubaBajk  

            Chlape, mě by zajímalo kolik ti je a z jakých poměrů jsi vzešel.

            Ruprt býval jednu dobu plný zloby ale docela se uklidnil, no ty ho v poslední době překonáváš…u tebe je každý *****, blb, zmrdeček a ukurvenec…stalo se ti něco?

            (otázku myslím vážně, nevyrypuju)

            0 0
            • karliner  

              Nemá holku, nediv se. V nějakým vlákně se o tom onehdá psalo.

              0 0
        • StuntJ  

          Jo Brno je divoké :o) Ale T na silnic se chová hůř než B, neznají čáry, semafory, zipování netuší co je, auta z T nemají blinkry a když už mění směr, zásadně klasksonem :o), mají hustě otuzené káry apod, Brno na takový level ještě se nedostalo, asi tu chybí vliv Polska …

          0 0
          • nooski  

            S klaksony souhlasím, kolem Brna auta prakticky netroubí, ale co se blinkrů týče, tak do brněnských aut se jejich ovládací prvky vůbec nemontují, jinak si to neumím vysvětlit. A obzvláště mě vytáčí vlastnost předjíždění za každou cenu s co nejmenším odstupem, v tom jsou brňáci mistři.

            0 0
            • Tomínos  

              Takže když se nad tím zamyslíš, nad těmi zkušenostmi lidí tady, tak to vlastně není o RZ(spz), ale o tom jestli je řidič dement nebo není. Já se na silnici držím hesla, všichni okolo mě jsou blbci dávej si na ně pozor. Má to tu výhodu, že můžeš být maximálně příjemně překvapen :-)

              0 0
              • StuntJ  

                Je to o značce, když člověk vidí nějakou otuzenou herku z AAA s exotickou značkou, u nás třeba HOD BV BK T apod. tak v 99% co je potkám udělá nějakou pičovinu …

                Když jsem třeba včera jel domů, potkal jsem tu Dacii Sandero, zaseklou mezi ostrůvkem, protože se pán zrovna rozhodl otočit do protisměru tam. Bohužel ostrůvek je vysoký a trvalo mu to pár minut, než se vymotal a světe div se, na značce BK ..

                http://www.mapy.cz/s/9kWv

                0 0
                • gerrard  

                  :o) dnes jsem nasel vedle svého zaparkovaného auta na parkovisti se sikmym stani auto presne naopak nez jsou ty pruhy nakreslene a kupodivu mel na aute T. Ja jsem odjel. Ja jsem s nim byl do V, ale ten vedle neho ten nevim jak vyjel tomu stal před kufrem, protože mel kratke auto. Mel jsem to vyfotit :)

                  0 0
      • Kremen  

        Já bych řekl že IQ nemá se vzorcemi chování za volantem nebo na kole téměř nic společného. Na situace na kole nebo v autě nepotřebuješ mít ultra rychlé závity, stačí když máš zažité dobré zvyky.

        0 0
    • Kolbaba71  

      Trochu to vlákno oživím – v Průhonicích jsem před týdnem v odpoledních hodinách narazil na jednoho řidiče, co mu bylo jedno, že blokuje cyklostezku.

      0 0
      • Evilcleaner  

        tyjo že ses namáhal s tím vložit dvě fotky, jednu s čitelnou spz a duhou se zamazanou:-))) dementi jsou všude, jak za volantem, tak i za řídítkama. stejně jako tě občas některý řidič ignoruje na kruháči tak se najde cyklista, který jede metr až metr a půl od kraje vozovky.

        0 0
        • hovanec  

          Je to dement. Se bude divit, když přijde k autu a bude prasklé zrcátko, šrám od řídítek, otisk od tretry… :D Né vážně. Pokutu a hotovo. Zavolat měšťáky, on si to příště rozmyslí. :)

          0 0
    • denasu  

      To je fakt inteligent

      0 0
    • Smazaný účet  

      Oni jsou géniové i na kolech. Tenhle vezl dítě. https://youtu.be/EkfeQo_3jX8

      0 0
      • rasto  

        tak jsou. na druhou stranou Ti v těch Pticích najel relativně v pohodě, měl tam mezeru. i Tys měl rozhled v protisměru. troubení bylo úplně zbytečné, hodné někoho s malým víš čím :-/

        6 0
        • Esi  

          přesně kilometr místa žáedné auto v protisměru tak že se dalo očekávat že tam ten cyklista vjede a automaticky bych mu to umožnil tím že mu tam na to nechám místo, kdyby jelo něco v protisměru a řidič musel brzdit tak bych to troubení pochopil.

          Zrovna tak jako když jedeš po dálnici a v připojovacím pruhu vidíš auto které najíždí na dálnici tak řidič mu uhne do rychlého pruhu pokud je tam místo a nic nejede, držitel řidičského oprávnění neuhne ani o milimetr a ještě troubí a gestikuluje.

          2 0
          • Micey  

            K tomu pripojovaku.. ono by stacilo kdyby se 90% ridicu nechovalo jako debilove a necpali se do pruhu ve ctvrtine pripojovaciho pruhu, kdyz zrychlej na 70 km/h. To je pro me pri rizeni asi nejvic nepochopitelna vec, to vynucovani si prednosti v maly rychlosti pri najezdu na dalnici, misto hezky vyuziti celyho pripojovaku, zrychleni na rozumnou rychlost a zapluti do provozu. No to uz sem ale OT.

            6 0
            • nooski  

              Kolem Brna zazivam furt, ze dementi pri najizdeni do pripojovaku zacnou jeste slapat na brzdu, zvlast baby jsou na tohle expertky.

              1 0
          • Martin z Brna  

            dělání spravedlnosti, typická česká vlastnost. o hovno jde, ale JÁ jsem měl přednost!!!

            3 0
            • Micey  

              Ono prave bohuzel casto nejde o hovno, ale o nesmyslny a nebezpecny vybocovani do levyho pruhu, aby se udelalo misto blbeckovi, kterej se neumi rozjet a zaradit na konci pripojovaku, k tomu urcenymu.

              2 0
              • Esi  

                kde píšu že mu panicky uhnu do rychlého pruhu, nikdy jsem se nelíčil a tak zrcátka v autě používám na to abych se podíval jestli za mnou něco jede a nebo do toho levého pruhu můžu, mimo to po dálnici jezdím kolem 140km/h tak že většinou mám v tom levém pruhu pro to uhnutí místo. To je celé lidi by měli myslet a předvídat, pokud toho není někdo schopen tak by neměl řídit a nikdy získat řidičák.

                0 0
                • tomxxx  

                  Byl jsem nedávno poučen, že v některých státech (myslím, že Rakousko) uhýbání do levého pruhu připojovaným autům pokutují.

                  1 0
                  • zdenal8  

                    Tak přestupek na pokutu je to i u nás.

                    0 0
                    • tomxxx  

                      Jasný, předpisy jsou po Evropě všude podobný, ale u nás se to nepokutuje, v Německu také ne.

                      0 0
                      • zdenal8  

                        Tak u nás se nepokutuje spousta věcí. Teď je moderní nepoužívat blinkry. Už sem viděl, že to převzala i dopravní policie.

                        0 0
                    • danis7  

                      Přestupek to být nemusí v situaci, kdy si to zdůvodníš, jako řidič jsi povinen předvídat a tak předvídáš, že připojované vozidlo tě nemuselo zaregistrovat a ty raději zvýšíš boční odstup, aby nedošlo k nehodě

                      0 0
              • zdenal8  

                Přesně tak. Připojovací pruhy jsou celkem dlouhý, občas se najdou nějaký výjimky. Ale ve většině případů se dá šlápnout na plyn a v klidu se zařadit. Bohužel se většinou najde trouba, co spoléhá na to uhnutí a pošle to tam na dálnici na začátku připojovacího pruhu rychlostí kolem 60km/h. Navíc se jedná o přestupek (to uhýbání do levého pruhu). Levý pruh je pouze pro předjíždění.

                A to nepočítám, jak se podobnej exot, co to tam pošle šnečím tempem může zbláznit a ublikat, když na to šlápnu, pojedu ho a bezpečně se zařadím na konci připojovacího pru­hu.

                2 0
                • tomxxx  

                  Přesně, předjíždění v připojováku taky zná strašně málo lidí a pak se snaží poučovat.

                  0 0
                  • zdenal8  

                    Jj. Pak blikaji a troubí. Ale že sám omezil řidiče za sebou, když mu to tam poslal hned na začátku, to už nevidí.

                    0 0
                    • Krejza  

                      Nebo obráceně – jsi dříve v průběžném a když nevyužije prostoru před tebou, zrychluješ a on se může po…, že ho nechceš pustit do průběžného.

                      0 0
                • VojtaXY  

                  Zazil jsem i nekoho, kdo to poslal 60km/h na konci pripojovaciho pruhu. Nastesti byla prazdna dalnice, tak jsem to poslal doleva na zacatku a jeste ho predjel.

                  0 0
          • HonzaRez  

            Uhýbání z průbežného pruhu,aby se mohl někdo připojit z připojovacího, je jedna z největších debilit na českých silnicích. Kdyby pro nic jiného, tak to ze mě dělá idiota, který se neumí připojit…

            2 0
      • borda  

        Aha. Jako z pohledu řidiče.

        Tak řidič je hodně slušná pica :)

        0 0
      • borda  

        Ale natočit se, že se chovám jako **** a ještě to hodit na na net, to chce koule to uznávám :)

        1 0
        • david25  

          Ale je ti jasne ze ten cyklista je totalni dement co veze decko a napali to do hlavni pred auto. Hosi soudnost, byt v tom aute tak na nej asi taky imaginarne plivnu.

          1 4
          • borda  

            Ale nenajedu vedle něj a nevytroubim ho, ponevadz si akorát koleduju o to, že se lekne a spadne.

            Můžu si zanadavat, ale to troubeni je naprosto zbytečný a nebezpečný.

            2 0
            • david25  

              ano, oba dva jsou vystavni dementi. A proto mam na palubni kamere vyplej mikrofon :D

              0 0
              • DDDD  

                Tak ono stačí ty dementní videa nezveřejňovat :)

                2 0
                • borda  

                  Ano. Chtít poukázat na to, že se někdo chová blbě tím, že zveřejněnim vlastní video kde se chovám jako ještě větší hovado. .. No nevím, no.

                  2 0
      • borda  

        Jenom vypatlanj kripl vytroubí cyklistu, navíc s dítětem v sedačce, při mijeni se, coz je, minimálně velmi nepříjemné,, za (snad?) bagatelni přestupek.

        Toto je vysoce zmrdi chování a chlubit se tím na internetu, navíc na bikovym fórum, považuji za hodně přes čáru.

        1 0
      • Georrge  

        Sorry, ale cyklista ridice nijak neohrozil, mozna jen lehce omezil, takze z pohledu zakona neudelal cyklista nic spatne. Zato ridic se zachoval jako hovado.

        Nicmene, vezt na kole decko, asi bych byl opatrnejsi, protoze jak je ve videu videt, za volantem dnes sedi ruzna individua.

        5 0
        • zdenal8  

          No pokud jel řidič po hlavní a cyklista jo omezil tím že tam vjel, tak z pohledu zákona to je špatně.

          Ale řidič to tím troubenim úplně zbytečně hrotil, když tam měl mraky místa. Holt nervák. Dneska daj už řidičák každýmu. A teď si vem, že podobný nerváci jezdí klidně i s kamionem. Děs.

          0 0
          • Georrge  

            *Zákon č. 361/2000 Sb., § 2 písm. q):

            1. dát přednost v jízdě znamená povinnost řidiče nezahájit jízdu nebo jízdní úkon nebo v nich nepokračovat, jestliže by řidič, který má přednost v jízdě, musel náhle změnit směr nebo rychlost jízdy.*

            Náhlá změna směru nebo rychlosti, to má hodně blízko k ohrožení, ačkoli ohrožení je v zákoně definováno jinak („Nesmět ohrozit znamená povinnost počínat si tak, aby jinému účastníku provozu na pozemních komunikacích nevzniklo žádné nebezpečí.”). Řidič ve videu nemusel náhle měnit směr a rychlost, už z dálky viděl počínání cyklisty a kdyby lehce zvolnil, cyklista se bez problémů zařadí. Cyklista se tedy nedopustil žádného přestupku.

            To, že při dávání přednosti můžeš „omezit“, to hodně lidí neví. Myslí si že ten kdo má přednost nesmí zpomalit ani o kilometr.

            3 0
            • zdenal8  

              No nevím. Opíšeš citaci zákona, co hovoří celkem jasně a v zápěstí si v tom hledáš kličky a tvrdíš opak.

              Jako když tam bude místo a auto trošku dál od křižovatky, tak mu to tam pošlu, protože se tam vlastně vejdeme?

              Tvl. s tímhle přístupem ten respekt na silnicích fakt nikdy nebude. To bude akorát mnohem víc agrese než je teď.

              0 0
              • Georrge  

                Ano, zákon celkem jasně hovoří o NÁHLÉ změně směru a rychlosti. Klidně napiš svůj názor, jak to vnímáš, ale z videa mi nepřijde, že by řidič musel náhle měnit směr či rychlost. A pokud by lehce zvolnil (tedy ne náhle), když viděl že tam odbočuje cyklista, tak vše proběhlo naprosto v pořádku.

                Jako když tam bude místo a auto trošku dál od křižovatky, tak mu to tam pošlu, protože se tam vlastně vejdeme?

                To je ale ve větších městech běžná praxe a kolikrát jediný způsob, jak odbočit. A pokud kvůli takovému odbočujícímu musím lehce zpomalit (nebo kolikrát jen sundat nohu z plynu), tak v tom nevidím problém a podle mě je to i podle zákona v pořádku (protože nebylo nutné NÁHLE zpomalovat). Respekt a ohledupolnost jsou dvě různé věci.

                4 0
                • zdenal8  

                  Mě to hlavně z videa přijde, že ten cyklista se ani nepodíval a pustil to tam.

                  0 1
                  • psbiker  

                    Dle způsobu jízdy o autě věděl. Ale stejně je to nešvar.

                    1 1
                    • zdenal8  

                      Nešvar co stojí za spoustou zcela zbytečných konfliktů.

                      1 0
                      • krabica  

                        Prostě jsme ještě banánistán, ve Švajcu by řidič na hlavní sundal nohu z plynu a vůbec by ho nenapadlo něco řešit, tam se jezdí tak nějak na pohodu, žádné vztekání…

                        2 1
      • Smejči  

        Já toho řidiče i celkem chápu. Na jednu stranu jasně – měl tam spoustu místa, tak co vyvádí, máme se tolerovat. Na druhou stranu měl přednost a v autě nejsi úplně zvyklej, že ti někdo přednost nedá. Z pohledu cyklisty taky šlo o prd, kdyby celou situaci vyhodnotil o dvě vteřiny dřív, trochu si přibrzdil a nechal auto projet – ani by nemusel zastavit.

        2 0
        • Georrge  

          *Zákon č. 361/2000 Sb., § 2 písm. q):

          1. dát přednost v jízdě znamená povinnost řidiče nezahájit jízdu nebo jízdní úkon nebo v nich nepokračovat, jestliže by řidič, který má přednost v jízdě, musel náhle změnit směr nebo rychlost jízdy.*

          Řidič nemusel náhle měnit ani rychlost, ani směr. Ani nezpomalil, jen lehce změnil směr a měl ještě dost času na troubení. Cyklista tedy neudělal nic špatně a řidič vyšiluje, protože nezná předpisy.

          0 0
          • babkanakole  

            Nebo zná, ale daný předpis platí jen, pokud omezuje ty druhé on sám.

            V tomhle jsem zbabělec jak na kole, tak i za volantem – naprosto nevěřím tomu, že všichni okolo zareagují správně a včas.

            0 0
      • nooski  

        Kastrat za volantem mel hromadu casu a stejne noha na plynu a troubeni. Klasika. Melo by to vratit papiry, kdyz jeho predvidani a sledovani provozu konci u nej v aute.

        0 2
      • Fazzy  

        Ze by tam cyklista s detskem vjel zamerne asi nelze predpokladat. Pravdepodobne necumel a nevidel. Pokud jel opravdu po vedlejsi, tak jednoznacne udelal velkou chybu a porusil predpis. Ovsem zatroubit za zadkem cloveku, kterej o vas pravdepodobne nevi, vyzaduje taky velkou davku prostoduchosti. Ukazovat ramena je proste zaklad, zvlast mate-li umysl potom ty ramena prezentovat na netu. Mnohdy ty ramena jeste narostou kratce po instalaci palubni kamery.

        0 0
        • HonzaRez  

          „zamerne… necumel a nevidel“

          Přesně tohle je záměr…

          0 0
        • Georrge  

          Cyklista předpis neporušil, viz mé předchozí komenty s citováním zákona.

          0 0
      • Kremen  

        Tohle je typický agresivní řidič. Proč proboha troubí? Proč nepoužije kus protisměru aby si nechal rozestup? Proč se rozčiluje? Kam jste dali zdravý rozum? Jasně, podle striktního výkladu předpisů by měl dát cyklista přednost. Podle výkladu zdravého rozumu samotný cyklista vidí že v protisměru nic nejede, drží se u krajnice, dává pozor a spoléhá na to že tam kde selský rozum říká že je to v pohodě ten druhý to vidí stejnou optikou.

        Agresivní řidič ale hledá situace ve kterých je „v právu“ a sebemenší odchylka je akorát důvod k tomu se naštvat, začít řvát a ideálně ješt dělat naschvály. Z takovýchto řidičů je mi osobně dost zle.

        3 1
        • Georrge  

          Cyklista přednost dal, řidič nemusel náhle měnit ani směr, ani rychlost. Koukám, že hodně lidí neví, jak je vlastně přednost definovaná a pak to podle toho na silnicích vypadá.

          0 0
          • DDDD  

            Tak to je tvůj výklad zákona. Já si teda myslím, že pravdu nemáš. Reakce řidiče přehnaná byla, to souhlas.

            0 0
            • Georrge  

              Zákon č. 361/2000 Sb., § 2 písm. q): dát přednost v jízdě znamená povinnost řidiče nezahájit jízdu nebo jízdní úkon nebo v nich nepokračovat, jestliže by řidič, který má přednost v jízdě, musel náhle změnit směr nebo rychlost jízdy.

              V pořádku, já nejsem právník, nicméně z videa je patrné, že řidič nemusel náhle měnit ani směr, ani rychlost. Vlastně neměnil ani jedno ani trochu.

              Je to podobné, jako když z vedlejší odbočuje traktor nebo kamion, taky se tam ne vždy vleze na 100% a často kvůli němu musíš lehce zpomalit. A je to v pořádku.

              Ale opět, já bych to na kole takhle před auto neposlal, na to se mám moc rád. Ale to vychází právě z toho, že lidi si na silnicích vynucují přednost více, než je zdrávo a nejsou ochotni zpomalit ani o kilometr.

              2 0
              • DDDD  

                Stále dokola, je to tvůj výklad zákona.

                0 0
                • Georrge  

                  Ano, je to můj výklad zákona, ale jak píšu, nejsem právník takže to nabízím k diskuzi, nepředkládám to jako dogma. Klidně napiš, jak to znění chápeš ty, zatím jen píšeš že to tak není ale lepší výklad zákona jsi nenapsal.

                  A rád bych podotknul ještě jednu věc – o slově náhle sice můžeme slovíčkařit, ale to že tam toto slovo je asi nebude jen tak. Zákon totiž často u jiných předpisů používá pojem „omezit“ a to v takových případech, kdy opravdu nesmíš okolní účastníky provozu ani omezit (jakkoli). Pokud by dávání přednosti mělo být tak striktní, že nesmíš toho na hlavní ani omezit (jakkoli), určitě by to v zákoně bylo definované. Kdežto takto tam máme jen to, že kvůli tobě nesmí NÁHLE měnit směr či rychlost, ale omezit ho můžeš, protože jinak by to bylo definované. Takže pokud kvůli tobě bude muset přibrzdit, mělo by to být v pořádku.

                  1 0
              • krabica  

                Výklad autoškoly.

                0 0
                • Georrge  

                  Takže to potvrzuje co jsem psal, ostatně polemiku nad tím, co přesně znamená „náhle“ nevyvracím, není to přesně definované. Dále potvrzuje, že k omezení může legálně dojít, ale nedoporučuje se to (to se dá v autoškole čekat). Já také neodbočuju tak, aby k omezení ostatních došlo, ale někdy se to prostě nepovede a stejně tak se nerozčiluju nad těmi, kteří omezí mě.

                  K situaci ve videu – cyklista řidiče omezil, podle toho zákona by to tedy mělo být OK. Řidič ale absolutně nebral v potaz, že může být omezen a vynutil si absolutní přednost, která ale v zákoně není.

                  0 0
            • zdenal8  

              Tak i podle tý jeho citace to bylo ukázkový nedání přednosti.

              Ale vykládá si to po svém. Pokud takhle budeme všichni slovíčkařit a utvrzovat se ve svojí pravdě, tak ten respekt na silnicích nikdy nebude.

              0 0
              • Krejza  

                V tomhle má ale Georrge pravdu. U přednosti je důležité slovíčko „náhle“.

                Zkus se na to podívat z druhé strany nadměrného dávání přednosti. Provoz má být bezpečný a zároveň plynulý.

                2 0
                • DDDD  

                  Ano stejné slovo náhle by se objevilo i v případě nehody. Cyklista vytvořil náhlou překážku vozidlu na hlavní komunikaci :) To slovo je opravdu důležité, důležitější je ale právní pohled na věc a vzniklou situaci

                  0 0
                  • Krejza  

                    Cyklista vytvořil tak náhlou překážku, že řidič OA nemusel změnit směr nebo rychlost jízdy, náhle ani jinak ????

                    1 0
                    • DDDD  

                      Ano, teď mu to náhodou vyšlo. Vlastně oběma. Dement cyklista, ještě s dítětem, to pošle přímo před auto (půlka BF mu ještě tleská a manévr obhajuje) a dement řidič, který místo točení volantem jen jako alfasamec zatroubí a zanadává.

                      To, že nezměnil rychlost ani směr a vzal ho na kreditku je ryze štěstí pro oba.

                      1 0
                      • Breakpain  

                        Aspon troubil, ja jen zakroutim hlavou, netroubim a pokracuju dal, coz je mozna horsi ;).

                        0 0
                • vaclaw  

                  A co vlastně teda znamená to náhle? Je to že musí cuknout volantem, dupnout na brzdu a nebo že jede rovně a náhle rovně nejede, protože musel uhnout? Za mě teda zbytečný slovíčkaření k ničemu. Když jedu na kole, nevjedu tam autu, počkám až přejede a pak jedu. Když v autě, tak prostě zpomalím a objedu cyklistu co mi tam vjel, nebudu řešit, jestli to bylo podle litery zákona. Se přece z těch 5 sekund nepos..u

                  2 0
                  • Krejza  

                    O čem celý zákon je, když ne o slovíčkaření?

                    Zastavení a zastavení vozidla, vyhrazený a určený, ohrozit a omezit a další.

                    K tomu je slovo náhle naprosto platné. Těžko ti pak bez konkrétní situace nikdo konkrétně neřekne. Ale jinak obecně máš pravdu, tvůj pohled na náhle lze brát jako dobrý začátek.

                    Výjezd od domu na hlavní mám na jednu stranu do mírného kopečka. Rovná silnice, je přehledně vidět několik set metrů na obě strany. Do kopečka se rozjíždím pomalu, ohřívám motor. Pokud někdo jede na hlavní a je dost daleko, naprosto v klidu tam vjedu. Řekněme 8–10s. Přesto pravděpodobně bude muset mírně zpomalit či mě předjet.

                    Podle tebe bych tam vjet neměl? Měl bych čekat, až tam během celého mého rozjíždění do kopečka nikoho neomezím? Co když se tam objeví až po mém vjezdu?

                    0 0
        • AE86  

          Klasický český dashcam hrdina, tihle místo aby o metr uhnuli nebo na chvíli ubrali plyn, tak si pro tu konfrontaci vyloženě jdou.

          3 0
        • Athy  

          Jako sorry, ale nevim jak nekdo muze obhajovat vjeti na hlavni pred auto na kole. Me by to proste nenapadlo, i kdyby ta silnici byla ctyrproudova. Mam snad nejakej pud sebezachovy a nehodlam svuj osud sverit do rukou neznamyho cloveka v aute. Ten si me taky nemusi vsimnout a pak to odnesu jenom ja…

          4 0
          • Georrge  

            Já bych to taky neudělal, obezřetnosti není nikdy dost, ale z pohledu zákona ten cyklista neudělal nic špatně.

            0 0
          • gerrard  

            On je tam najety davno pred kralem silnic. Jen proste rozdil rychlosti auta a kola je takovy, ze auto ho pak musi predjet. Z toho muze delat drama jen nekdo s mokrym ridicakem. Na vesnici uplne bezna zalezitost a tato varianta od draku co tam najedou soucasne s autem je uplne napohodu a v poradku.

            0 0
          • psbiker  

            Zvláště když ten člověk v autě má v našich podmínkách potřebu trestat a vychovávat a je schopný udělat kromě troubení i nějaký naschvál. Špatné příklady z pochybných dashcam videí táhnout, asi přichází čas je zakázat..

            1 0
      • gerrard  

        A jeje dalsi frustrat za volantem v akci. :(

        0 0
      • jIrI___  

        Tak to je masakr, jak mu to tam ten cyklista suverénně poslal :D. Občas nechápu, čeho jsou lidi na kolech schopni. Asi chtěl potomkovi ukázat, jaký je táta hrdina a měl štěstí, že řidič stihl zareagovat…

        0 2
        • Krejza  

          Štěstí, že řidič stihl zareagovat a včas začit troubit.

          0 0
        • JirkaVe  

          Jistě, vjel tam, když neměl. Zajímavé ale je, že řidič stihl reagovat troubením a nadáváním, bez náznaku lehkého vybočení vlevo či brzdění.

          0 0
          • rasto  

            potvrzuji:

            přikládám fotku místa činu z dnešního večera. přehlednější ta křižovatka snad ani být nemůže. pravda, cyklista tam nemusel tak najet. ale to troubení bylo vynuceno slaboučkou povahou řidiče. zbytečný úkon.

            1 0
            • Peterko  

              Je to všechno o lidech a nějaké toleranci…

              Vypadá to, že je tam nějaký připojovací minipruh (prostor), takže cyklista videl před sebe, že v protisměru nic nejede, případně tam mohl zpomalit (zastavit). Řidič ho mohl klidně objet.

              Kéž by byly všechny bytosti šťastny!

              Celé se to mohlo odehrát v klidu.

              0 0
              • Fazzy  

                Si blazen? Cyklista (v pripade, ze to udelal vedome) by se ponizil pred ridicem i vlastnim potomkem a ridicovi by nezatleskal zastup dutohlavu na youtube. Svet by byl naruby.

                0 0
      • Peterko  

        Tak k řidiči v autě lze dodat jen tohle.

        2 0
      • Aviatik  

        Klasika, stačí si projet dashcam videa a udělat čárku za každého cyklistu, který to tam při odbočování doprava pošle bez náznaku rozhlédnutí. A že jich bude! (na tenhle cyklistický zlozvyk jsem hodně vysazený)

        1 0
    • Smazaný účet  

      mrtvolu blokuji

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.