• Vilém

    Potom co mi zacaly vrzat kliky na skakacim kole jsem se rozhodl je sundat a promaznout,jake vsak bylo moje prekvapeni kdyz jsem zjistil,ze mam vytrhany kusy hliniku na konusu za hrazkovanim osy.Jsou to kliky duty Deore a osa BB-ES30.Kdyz jsem je tam daval rikal jsem si ze by to melo byt odolnejsi nez ctyrhran a ono houby.Hlinik jsem z osy musel oskrabat sabrem a kliky vrzou vesele dal.nemate nekdo podobnou zkusenost? Je na Deore moc mekej matros?

    0 0
    • Daf  

      Mam kliky LX uz ctyri roky vymackane nejsou a zadne zvuky nevydavaj. U me naprosto bezproblemovej komponent.

      0 0
      • Vilém  

        Na druhym kole mam octalink LX s XT osou,je to bez problemu,az na to ze osa odesla max po 5000km.Ale to je kolo na XC,jinak se tam slape,semtam to vrzne.Popisovane kolo pouzivam na trialove pokusy a vetsi zaber jim asi nesvedci,pedal kicky a dopady jim asi davaj pekne zabrat.Uz nevim co tam potom dat.Je na tom ISIS lip? Ma prece jen jiny profil nez Sh. CrMo Kliky jsou zas moc tezky.Fakt nevim.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          ISIS je na tom o neco lip, ale ja davam prednost ocelakum. Malej narust vahy pri drsnejsim pouziti bohate vyvazi jejich tuhost a zivotnost. Ja mam snad nejlevnejsi ocelaky co jdou sehnat a nebyl s nima za celej rok jedinej problem.

          0 0
          • mastihuba  

            to snad ani neni možný :)))

            0 0
          • Air  

            ocelaky jsou tuzsi nez kliky z hliny? Nebo jsi naopak myslel ze jsou pruznejsi a tudiz i setrnejsi pri dopadech k noham?

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Me teda prijdou mnohem tuzsi nez vetsina hlinikacich (mozna Sainty v jednom smeru by mohly bejt taky dobry). Je to dany nez materialem spis jejich prurezem. Prave proto bych byl zvedavej na nejaky test tuhosti i s ocelovyma klikama. Jestli napriklad vychvalovana tuhost XT neni jen kompromis mezi tuhosti a vahou. Ja si osobne myslim, ze jakykoliv duty trojdilny ocelovy kliky jsou tuzsi.

              0 0
              • Air  

                hmmm a jsou vubec na drsne (DH, FR, DS ap.) pouziti extra tuhe kliky dobre? Ja bych rekl, ze ty mene tuhe (a vice pruzne) budou i mene praskat. A mimoto budou lepe tlumit a neposilat vsechny razy prez pedaly a podrazku rovnou do tvych nohou a patere.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Tot otazka. Ja rozhodne vic ocenuju ze muzu po nejakym dopadu normalne odjet, nez kdyz jsem dopadl mekceji (jako by to bylo o 10cm nizsi :) a kliky mel v poloze za sedm minut pul osmy a pedaly otoceny k zemi, ze se na nich noha neudrzela.

                  0 0
                  • Air  

                    aha, ale zas nemusis brat takovy mekotiny. Urcite jde i nejaky kompromis, ne?

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Jakej? To by me zajimalo. A jestli je, tak rozhodne daleko drazsi a tolik toho taky nevydrzi. Co bys navrhoval? Na sjezdaka jde dat neco lehciho, ale na pevnaka… to jenom setris a menis a vubec nejezdis. Poradny (jako drazsi) ocelovy kliky taky nejsou uplna kovadlina a svou praci odvedou.

                      0 0
                      • Air  

                        jakej kompromis? to se ptas ty me? :) ja nevim, ja navrhnu leda tak velky kulovy protoze jsem nic moc ze soucasnych klik nezkousel. Ale mel jsem na mysli to ze urcite nejsou jen extra tuhy kliky a pak extra mekky kliky, kde po dopadu sviraji uhel 60 stupnu :)) Asi tak… Proste ze nejaky pruhyb par stupnu by mohl byt idealni… ale ja se v techhle disciplinach prd vyznam :)

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Co pruzit ma, ma tlumic. Daleko vic toho pobere pneumatika. Pruznost u klik bych nehledal, ta je tam uz neplanovane a obcas se jeji mez i prekroci :(

                          0 0
                          • Air  

                            jasne, pneu pobere hodne. a vlastne pri tech tvrdsich disciplinach jsou o dost sirsi (na to jsem zapomnel). Tlumic – jasny, ale ja jsme mel na mysli konkretne tebe – a ty jezdis HT.

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Jezdim a na pristi sezonu povezu na DH kole zase ocelaky. Ten pocit totiz nic nenahradi :)

                              0 0
              • náčelník  

                Ano, je to dáno průřezem. Hliníkové slitiny jsou obecně méně tuhé (řekněme „měkčí“) než ocel. To, že jsou Al rámy „tvrdší“ než ocelové, je dáno tím, že hliník má daleko nižší měrnou hmotnost než ocel a proto při srovnatelné váze lze použít trubku se silnější stěnou, pesp. o větším průměru.

                0 0
                • Air  

                  aha a proto ze je hlinik mene tuhy nez ocel, tak se nejen mohou ale i musi pouzit vetsi trubky nez u ocele (protoze kdyby se pouzily stejne, tak se to rozpadne). Ac se mi to zda podivne, tak asi to tak bude. Ale ted mi to moc nemysli, jsem po dobrem obede :)

                  0 0
    • Tomcat  

      Jaký odolný? Koupil sis snad Shimano Saint? A i tak nečekej moc. Obchodní model firmy Shimono se seslučuje s potřebou lidí okolo DH,4FR ,4× a DJ street

      Je na Deore moc mekej matros?… …ne Deore ale Shimano jako takový.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.