• Martyss

    Plánuju na příští léto vozit dvě láhve. Problém je v tom, že všechno vozim v rámovce a nevim, jestli se mi tam vejde společně s dvě láhvema, pokud ano, tak to bude dost těsné. Jako řešení mě napadá podsedlovka(dos­tatečně velká – duše,montpáky,mo­bil,klíče, něco k jídlu). Bag vozit nechci. Jak to řešíte vy?

    0 0
    • McBlacky  

      třeba podsedlovka od authora je dost velká na to co píšeš a dáš do ni i víc, osobně ji mám a pohoda. Ale… dvě lahve jsem vozil až do té doby co jsem na jednom závodě jednu ztratil ve sjezdu, je to pak docela pakárna když máš třeba v jedný iont a v druhý sachariďák, nebo jen vodu, tak nějak si naplánuješ co budeš pít a najednou je to jinak. Tohle mě natolik otrávilo, že jsem si koupil camel od Axonu za 490 i s vakem a od té doby vozím všechno v něm, na kratší akce jednu flašku a podsedlovku. Camel je praktický i na podzim a na jaře, můžeš si přibalit navím oblečení. Když si vezmeš že cena lepší podsedlovky je skoro stejná jako levnějšího no name camela…

      0 0
      • rock  

        Ztratit posedlovku, tak si to můžu švihnout na prvním topolu. Vždycky v ní mám doklady a když jsem někde, kam jsem musel dojet autem, tak i klíče od něj …

        0 0
        • McBlacky  

          já myslel ztratit flašku, ale znám typa co mu praskla podsedlovka a obsah se vysypal :-(

          0 0
          • Karaya  

            Ja jsem na jednom maratonu musel obetovat dusi a podsedlovku vyhodit.. Byla to ta od Authoru po necele jedne sezone.. Urvalo se uchyceni.. Nastesti jsem mel kam dat naradi z ni…

            0 0
          • Pekáček  

            Bráchovi se roztrhla podsedlovka Kellys co lidi našli v igelitce na Beskyd touru. Inu, když je to zadarmo…musel si koupit celý nářadí nový. Nepochopil jsem stejnak úmysl výrobce, dali jste brašničku do držáčku a sucháče co to jistěj u sedlovky na ní nedosáhly!

            0 0
          • kpitti  

            taky znám jednoho takovýho, mě se to stalo letos na jaře ve sjezdu – polovinu věcí jsem nenašel :-(

            0 0
      • metronom  

        Pocke pockej, ten Axon je za 490 ale bez vaku, ne? A jakej je ten rezervoar co do tesnosti a tak celkove k pouzitelnisti?

        0 0
        • biker007  

          nejdriv (loni o prazdninach) byl za 490(nebo 590, uz nevim) s vakem, pak po nejaky dobe byl za 490 bez vaku, ted sem slysel ze je (mozna ale ne vsude) zese za 490 s vakem. jinac ja ho mam pres rok (Axon Brook) a je uplne v pohode, netece. je jasny ze treba naustek neni tak promakenej jako u Camelu ale za ty prachy:)..

          0 0
        • McBlacky  

          letos v létě ho měli opět za 490kč + vak za 1kč na trinnity.cz. Mám ho teda cca 3 měsíce a problém žádnej, teda samozřejmě koncovka není ideální a když je batoh hodně narvanej tak prokapává (ale jenom když je opravdu vedro, asi se trochu roztáhne ten materiál). nakonec jsem to vyřešil vteřinovým lepidlem kterým jsem přilepil horní gumičku naústku (svlékala se při tahání zuby) a pak takový ten černý gumový kroužek (tím se trochu zvětšil jeho objem a líp těsní). Čas od času kápnu kapku stolního oleje do místa tření otvíracího mechanismu a je to v pohodě. Prostě když není vata na Camel nebo Hydra musí si člověk pomoci sám :-) Třeba Exitrek stojí i s vakem 450kč, koupil si ho Fousáč, batoh je větší, což je lepší, ale musel lepit vak a batoh je míň bytelný…

          0 0
          • Volf  

            U Sírera v Brně jsem viděl Axon s vakem za 490,– Kč a v různejch barvách.

            0 0
          • metronom  

            Ja se prave rozhoduju pro TANK a na webu to nevyznelo jestli je s vake nebo bez. Takze me to prekvapilo. A jak je ten tvuj odvetranej. Myslim jak moc citis na zadech pot?

            0 0
            • McBlacky  

              no… vzhledem k tomu že jezdím dost ch?ácky, tak se i zapotim, dokud jedeš je to fajn, ale pak to začně studit, to je normální ale u všech. já mám model tuším hump, u něj pozor, že není pro lidi co mají široká ramena- je dost úzký, ale třeba se mi to jen zdá, já jsem dost hubenej a je mi akorát, zvyknul jsem si asi po třech vyjížďkách

              0 0
              • metronom  

                Takze je to takovej batoh spis na vak a tatranku. Ja myslim ze 10l je takove slusnej kompromis abych tam dal trochu obleceni, fotak, naradi a tak.

                0 0
                • McBlacky  

                  no velkej není, ale když na to přijde tak do něj dám šustáky a tenkou flísku, 2L vody, duši, nářadí, telefon, a ještě pár blbostí… ale já mám ten hump, ten je nejmenší od Axonu..

                  0 0
    • biker007  

      vsechno nazradi (duse/montpaky/pum­pa/imbusy/lepe­ni) davam do dresu, klice a mobil taktez. nekolik musli tycinek nebo gelu spolu s vestou/navlekama se tam taky vejdou. camela vozim jen pokud jedu pryc na celej den, nebude moznost pravidelne doplnovat piti a jidlo nebo vezu fotak.

      0 0
      • jpl  

        Tak si rikam, ze s touhle vybavou a zatezi v kapsach musis mit dres vzadu rozedrednej od zadniho kola. To se mi nevejde a nid o batohu.

        Osobne vozim 2 flasky, rezervu, paky a imbusy v podsedlovce, pumpu v ramu, jidlo, doklady, klice a telefon v dresu. Ostatni kapsy v dresu vyuzivam napr. na vestu nebo navleky.

        0 0
        • Volf  

          Vozím dvě sedmičky v rámu a vozím ledvinu, ve který mám lepení,náhradní duši, multifunkční klíč, doklady, složený noviny kdyby se udělala zima a fo?ák. Batoh jen když jedeme se ženou na celej den a to stejně bez vaku na vodu, protože ho nemám a ani mít nechci.

          0 0
        • biker007  

          vubec ne. prava kapsa telefon+klice, prostredni pumpicka+duse (uzka lightka)+lepe­ni(mala krabicka) a montkapy a alu nejtovac taky nezaberou skoro nic. a a na levou zbejva jidlo (2 musli) + vesta nebo navleky. Na maratony vozim ty duse 2 a taky se to tam vejde. Jo adres mam normalni, zadny s XXL kapsama:)

          0 0
    • rock  

      Do podsedlovky se mi bez zásadních problémů vleze nářadí, lepení i fo?ák (nebo raději duše, když vím, že budu mít hodně na spěch), takže dvě flšky v rámu nejsou problém …

      0 0
      • Mictian  

        Mno ja si jednu koupil od Zefalu,jenom 0,4 nebo 0,5 litru a ted jsem videl tu samou v litrovim provedeni,tak nevim,ale urcote je dobre tuto tasticku mit,neb se opravdu vyuzije

        0 0
        • pitelboy  

          kdyz sem mell jeste HT tak sem standartne vozil dve lahve 0,7l tes mam full jen pro jeden kosik, takze vozim bud 0,7 nebo 1 litr ..

          0 0
    • SavaH  

      Taky vozim 2 lahve – 1l+0,7l a i to je někdy málo. Zbytek věcí se nacpe do podsedlovky a do kapes u drezu. S hydrapakem se mi jezdí špatně, ale někdy se holt brát musí.

      0 0
    • JohnLee  

      Tak to ja zase nesnesu podsedlovky atd,no proste cokoliv mit na kole a bez batohu nevyjedu.V kapsach taky krome kapesniku nic nesnesu…takze ja vozim bagl Deuter Bike L a v nejblizsi dobe si do nej poridim vak na piti…:) moc jsem ti neporadil

      0 0
      • Lister  

        Souhlas. Jediný smysluplný způsob jak vozit litr a půl pití, nářadí, duši mobil a třeba fo?ák je baglík na zádech

        0 0
        • McBlacky  

          taky jsem pozoroval, že když to narvu do báglu tak se mi líp jedou prasácký výjezdy a lépe kontroluju kolo v sjezdech kde se skáčou kořeny a šutry a vůbec je to náročnější… 1,4l+lahve + nářadí už hodí dvě kila a to je sakra poznat, když se to tahá nahoru.

          0 0
          • Martyss  

            Mě přijde, že je jedno, jestli to táhneš na kole nebo v báglu. Táhneš to stejně, ale možná, že když je to na rámu, tak to mění rozložení hmotnosti a polohu těžistě.

            0 0
            • Lister  

              Nejen, že tov mění těžiště ale ta váha kola je prostě znát. Zkus sundat všechny nepotřebné věci z rámu narvy to do báglu a zaskákej si s tím třeba jen na parkovišti. Pak navěs to tříkilové závaží zpět a zkus to znova. Jsem zvědam jak vyskočíš víc.

              0 0
              • McBlacky  

                je to tak…prostě ztratíš obratnost, když táhneš nahoru za ruce nebo pedály táhneš prostě víc, nehledě na to že v rychlých sjezdech ti kolo dřív padá zpátky na zem (to může být ovšem subjektivní pocit)…

                0 0
                • Lister  

                  Tak tohle jde mimo mě. Já jezdím vždycky pohodu. Abych se při sportu zadýchával. No fuj to je hrozná představa.

                  0 0
    • zwwak  

      Podlouhlou rámovku ( je potřeba ji vybrat ) a pod ní lahev 0,5 l( je nižší a vejde se pod ní), do druhýho košíku 0,7 nebo 1l.

      0 0
    • Martin  

      Asi 2 sezóny jsem vozil 2 lahve – až jsem si koupil cemelbak. Je to nejlepší řešení. Všechno ostatní je pouze odsunutí nákupu na pozdější dobu:-)

      0 0
    • Daf  

      Vsechno potrebne pohodlne nacpu do zadnich kapes u dresu.

      0 0
      • Martyss  

        Nu a už si s tim hodil záda:-)

        0 0
        • pitelboy  

          ja vozim kapsy bezne narvany – vesta, mob.,imbusy, jidlo,hadr, apod…a pri padu se mi este nic nikdy nevysypalo ! akorat kdyz tam pak mas vic teskych veci tak se hur skace

          0 0
          • Martyss  

            Kdo tady mluvil o vysypání…:-)

            0 0
            • pitelboy  

              a co chces vedet?

              0 0
              • Martyss  

                Jak hezky, případně jestli vůbec se obtisknout ty věci, které vezeš, když na ně dopadneš…

                0 0
                • Daf  

                  Musis padat na bok jako ja :) Ne vazne ja moc casto nepadam ale urcite bych si vzpomel kdyby se mi treba pumpicka otiskla :)

                  0 0
                • pitelboy  

                  este se mi nic do zad neotisklo z toho co sem mel v kapse. Maximalne nakej sutr "

                  0 0
    • MirkoCarver  

      Menší lahev tam nacpat jde, ale špatně se vytahuje. Ale stačí zastavit, pití přelít a pokračovat v jízdě. Takto jsem to řešil, když jsem ještě rámovku vozil.

      0 0
      • kubrt  

        A ja to tak resim porad vozim kombinaci 0,5 l pod ramovkou a bud 0,5 ; 0,7 nebo 1 litr podle toho jaka bude moznost „dotankovat“ po ceste a jaky je vedro.

        0 0
    • MARIN  

      Me se druha lahev do ramu nevejde a tak ji obcas vozim v kapse drezu ale nejcasteji mam stejne Camelbak. Rezervu,naradi,le­peni vozim v podsedlovce. Klice,mobil,fi­nance,necokji­dlu,kopii obcanky a karticky pojistence bud v Camelu nebo drezu. A nakonec pumpu mam nekdy na ramu jindy zas v kapse nebo v Camelu

      0 0
      • Lister  

        Já jsem taky uvažova, že vrátím na rám aspoň jeden košík na krátké tratě, ale pok jsaem si uvědomil, že bych musel přeskládávat nářadí z kejmla do podsedlovky a ještě ji tam přidělat a nakonci naopak. To už je rychlější vymít ten vak. Taková práce to zas není.

        0 0
        • McBlacky  

          na kratší races si teda beru flašku, protože se z camelu nestihnu napít, když jedu do hodiny nebo kratší, tak jedu pořád kudlu TF okolo 180 v tomhle režimu vlastně pořád dýcháš pusou a ne zrovna pomalu, takže pitím z camelu si drasticky redukuješ příjem kyslíku. určitě nejsem s tímhle problémem sám…

          0 0
    • jjirka  

      Já se chci k tomu tématu zeptat jak řešíte mytí kejmlu – já vozím raději flašky a kejml používám velmi málo právě proto, že je děsná pakárna to mytí a sušení – jezdím jen o víkendech – v neděli vymeju a suším ve středu je ještě vlhkej a už plesnivej – tak savo a znovu a to je tak do soboty – prostě pakárna Tak jak to řešíte VY dík za informaci.

      0 0
      • McBlacky  

        já ho vypláchnu vodou a dovnitř strčím tři houbičky na mytí nádobí, tak aby se stěny nedotýkaly a ještě jsem ho plesnivý neměl za 3m používání… hadičku čas od času čistím jak tu někdo psal: sundám na jedné straně koncovku, namotám vatu na konec brzdového lanka a protáhnu skrz :-)

        jinak jestli máte někdo tip jak sušit hadičku, jinak než před topením… vždycky mi zůstane mokrá tak 3–4 dny a to mě nebaví.

        0 0
      • MARIN  

        v camelu vozim spis jen obyc vodu tak s vymyvanim velky problem neni a kdyz si vemu iontak nebo necio jinyho tak ho stejne jen nekolikrat (2–3×) vyplachnu teplou vodou a pak vytru a necham vyschnout – ted jsem do nej zacal strkat nejaky bazmek na nabirani spaget, ktery nedovoli stenam slepit se a pres noc to krasne vyschne. Jednou za cas vycistim hadicku (postup-vyhledavani cisteni-camelbac-… :)

        0 0
      • Lister  

        Mám dva vaky jeden je hydrapack a ten je v pohodě protože do něj dáš celou ruku. Ten druhý je doldy a u něj je to horší, ale uř mám taky systém. Nejdřív vymyju jarem pak dvakrát vypláchnu, dovnitř strčím sochou utěrku a třu stěny proti sobě. Pokud ji potřebuju někam postrčit tak si pomáhám vařečkou. Aby se ty stěny nepřilepili tak někdo někde radil srolovat a strčit dovnitř takovou tu umělohmotnou sí?ku co se dává do dřezu. Jen nevím jak to půjde ven, ale pokud máš orig camel, tak by to mělo jít.

        0 0
        • jjirka  

          to nemám, mám kejml scott a ten má dost malý nalejvací otvor, ale já jsem se ještě i blbě vyjádřil největší problém je s hadičkou tu nejsem schopnej vysušit .....ahoj

          0 0
          • Lister  

            nick scott, kolo scott, kejml scott a doma scottačí malá scottčata. :-)). Já jenom sundám náustek a nechám to vyschnout. Ješte neplesniví.

            0 0
      • SavaH  

        Mam hydrapak pres rok a ještě jsem ho nevymejvala… Vozim v tom jen vodu a před každym naplněním ho vypláchnu teplou vodou. Neplesnivý ani nic podobnýho. Momentálně vysí na chatě na věšáku a mam takovej dojem, že je v něm ještě H2O z poslední vyjížďky.

        0 0
        • rock  

          Kdy jsi byla na poslední vyjížďce ? Také by se mohlo stát, že H2O už by mohla být v menšině a obsah by si mohl žít vlastním, na Tobě nezávislým životem …

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.