• Lister

    Zajímalo by mě co tankujete do svých kejmlů případně do svých flašek. Mně se hodně osvedčil pomerančový džus ředěný asi 1:1 s vodou, někdy i víc naředěný když je hodně sladký. Uvažoval jsem o ion?áku, ale nemám žádné zkušenosti. Taky mi některé přijdou poměrně dost drahé. Máte nějaký tip na dobrý levný (tak 10–15 kč za litr) ion?ák.

    0 0
    • m-k-1  

      Dobrý a levný ion?ák je čaj, pokud si ho trošku osolíš. Ale musíš opatrně :)), aby se to dalo vypít.

      0 0
      • McBlacky  

        to je trochu surový :-)

        0 0
        • m-k-1  

          Surový??? Jasně že solíš jen trošku, ale jinak máš plnohodnotnej ion?ák – Na, K, Cl + cukr. A pokud nejsi profík a nemusíš znát přesnej poměr iontů, pak je plně postačující.

          0 0
          • rock  

            No jo, ale pití na kole by mělo chutnat tak, abych se na něj těšil, i tak mám problémy s dodržováním pitného režimu … takže co se mne týká, raději něco jiného. Ionogen od Penca nebo práškový IsoStar …

            0 0
          • tjuren  

            Neni to tak docela pravda. Pokud si osolíš vodu, tak tam máš jenom sodík a chlor, nikoli draslík. Pokud jde o příjem soli, tak je lepší si dát třeba rohlík, kde je asi jedna lžička soli a chutná lepší než osolená voda.

            0 0
            • m-k-1  

              Nemluvím o vodě, ale o čaji. Draslík je v čaji.

              0 0
              • tjuren  

                Nechci někoho urazit, ale říct, že v čaji je draslík je pěkná pitomost. Draslík nepatří mezi tzv.stopové prvky(zinek,se­len,železo..) ale mezi ionty a ten v čaji nenajdeš. Je v některé zelenině a ovoci a třeba v mořské vodě:)

                0 0
                • m-k-1  

                  Jen pro upřesnění: „Surový list čaje obsahuje průměrně 75–82% vody a 25–18% pevných složek. Čaj zpracovaný pro konzumaci obsahuje asi 4–12% vody a 96–88% pevných složek. Organické složky přítomné v čaji jsou hlavně: třísloviny, fermenty, kofein, éterické oleje, glykosidy. Anorganické složky se do čajovníku dostanou z půdy, ve které roste. Proto lehké, písčité půdy dávají čaje bohaté na dusíkaté látky a chudé na anorganické složky. Těžké půdy dávají čaje méně hodnotné s velkým množstvím fosforu a DRASLÍKU. Obsah anorganických látek je rovněž dosti důležitý pro chu? čaje. Obchodníci s čajem občas dokonce přimíchávají některé důležité prvky mezi čajové listy, aby dosáhli požadované chuti. Hlavními složkami jsou DRASLÍK, sodík, vápník, hořčík, hliník, mangan, fosfor, síra, křemík, uhličitany. Čerstvé listy obsahují průměrně 77% vody a 23% sušiny, ze které je asi polovina nerozpustná ve vodě. Ta polovina, která je rozpustná, obsahuje asi 30 sloučenin na bázi polyfenolů, asi 20 aminokyselin, 12 druhů cukru, 6 organických kyselin a aromatické sloučeniny. Anorganická část je tvořena těmito prvky: DRASLÍK, fosfor, vápník, hořčík, chlór, síra, hliník, mangan, železo, zinek, měd, bór, sodík a dalšími.“ Takže asi tak.....

                  0 0
          • RUMcajs  

            S tou solí máš recht. Když čaj malinko osolím, nemám takovou spotřebu pití. Jinak Camel je skvělý vynález. Venku –17 C, vítr a ty s klidně cucáš 40 C teplý čajíček co hrdlo ráčí :-)

            0 0
      • Paja  

        Zkus roiboos nebo honeybush – narozdil od napr. cerneho caje obsahuji hodne mineralu, takze je uz nemusis solit,brrr:-/

        0 0
        • MartinXC  

          Roiboos je výborný, dokonce ani moc nešpiní (resp. jde to dobře umýt na rozdíl od čaje). A oproti čaji není močopudný :-)

          0 0
    • Martyss  

      Já piju Cytoline od Isolinu. Akorát to ředim v polovičnim poměru, protože v tom předepsanym to bylo sladký jako censored. Nevim, jak to přesně vychází ceno, ale už jsem si na tu chu? celkem zvykl, tak u toho asi zůstanu. Cena za balení asi 270 Kč.

      0 0
      • kolombo  

        Já taky, dávám jednu odměrku do litrové láhve a dá se to ředit i malinko víc. Ale já nejezdím žádné supervýkony, tak to tak neprožívám.

        0 0
        • Martyss  

          Já dávám tři. Je to takovej průměr. V chladnu by se dalo dát víc. V horku mi to přijde tak akorát.

          0 0
    • Meesha  

      Z isotonickych (na zavody) si delam bud Isostar nebo Enervit. Isostar je lepsi. Z hypotonickejch je dobry Reg-ge ikdyz podle doktoru to neni nic moc. Ale je to celkem levny (myslim 300 za cca 50litru) a chutna mi. Jinak nekdy jedu taky jenom na vodu nebo vodu s dzusem.

      0 0
    • blue  

      vetsinou cernej mirne slazenej caj… zatim nejlepsi piti, co sem zkusil

      0 0
      • bear  

        Ja piju Ionstar od Aminostaru,360 Kč a uděláš z toho 50–60 l.

        0 0
    • MartinXC  

      Polívku – vývar ;-)

      0 0
      • sharkcom  

        ionStar od aminostaru. Pomerančovej, zatím jedinej, kterej nechutná chemicky a je moc dobrej.

        0 0
        • biker01  

          já poživam vodu s džudem ale bacha! Nedoporušuju sníst k obědu tak 2 tatranky a průběžně tak 1 litr 100% pomerančového džusu… Pak to nabere celkem obrátki:-DDD

          0 0
          • pitelboy  

            ja vetsinou holou vodu, neni po ni zizen a muzu se s tim i polejt

            0 0
            • kankrlicek  

              Na vyjížďku a trénink vodu se solí (líp se pije než samotná voda) a člověk není ulepený. Na závod nějaký ion?ák, teď jsem vozil G30 – není tak sladký.

              0 0
              • Lister  

                Ten právě scháním. Kdes ho sehnal. U nás jen kroutí hlavou, že o něm nikdy neslyšeli. Dá se někde objednat? Web výrobce nebo distributora???

                0 0
                • kankrlicek  

                  v Pardubicích, Kylie Sport vedle náměstí Legií, web nevím, zkusím.

                  0 0
                • blue  

                  jsi z prahy? zajdi do fitness shopu vedle 901 bikes, tam jsem ho kupoval, meli oba druhy baleni

                  0 0
                  • Lister  

                    Bohužel, jsem ze severní Moravy, občas se dostanu do Olomouce. Spíš by se mi hodilo sehnat to na objednávku, ale e-shopy asi moc ion?áky nevedou, teda aspoñ jsem si nevšiml.

                    0 0
                    • blue  

                      tak zkus prohledat BF, kdysi tu byl odkaz na nejakej web s doplnkovou vyzivou a byl tam kontakt na obchodni zastupce, nekdo si tam G30 objednaval a ptal se tady, kdo chce taky, tusim ze Beeda, tak se ho taky zkus zeptat

                      0 0
                      • Lister  

                        Díky, tak jsem to našel. Přístě zkusím nejdřív hledat a pak se ptát.

                        0 0
              • MARIN  

                Nekdy si dam RegeeDrink od Nutrendu a posledni dobou hlavne samotnou vodu nebo G30+trochu stavy pro lepsi chut

                0 0
    • TinkTink  

      V lete studenou vodu s citronem (zcela vyjimecne iontak…nak mi dosel a novej uz jsem nekupoval :o))..)…

      A v zime bud caj nebo teplou vodu s citronem…ale caj je lepsi…(musi ho ale taky nekdo udelat…)

      0 0
    • mastihuba  

      Ionstar, nebo vodu. Jinak potřebnou energii doplňuji pivem po hospodách.

      0 0
    • RomanH  

      Cistou vodu a v hospode pak polivku nebo gulas + pivo.

      0 0
    • schwinan  

      Já piju NUTREND-chutná dobře,a docela pomáhá

      0 0
    • Martin  

      Regge – nevím sice, kolik má iontů, ale je dobrý. Hlavně černý rybíz nebo grep.

      0 0
    • wroum  

      isostar grep, vetsinou. vodu. pivko. v podstate cokoliv.

      0 0
    • dave lister  

      REG-GE UniSport od Nutrendu, kupoval jsem litrovku (zelený jablko, je docela dobrý) a v rámci akce jsem dostal zadarmo ještě půl litru (pink grep – asi mi chutná o něco víc). náklady na litr jsem ale nepočítal. jinak pivo docela pravidelně během zastávek, vodu, to co kde dostanu na občerstvovačce, … jediný, co mi nechutnalo, byl nějaký jon?ák s příchutí čaje s rumem nebo jak se ten sajrajt jmenoval, co byl na jedné občerstovačce na Králi Šumavy.

      0 0
    • igor  

      Enervit, ten mi chuti, alebo kludne aj nieco ine, ale hlavne urcite by som som nepil slanu vodu..Inak dobry a lacny sa moc nevyskytuje a to nielen iontak.

      0 0
    • Caryfuk  

      Fsechno co tece. Cim vic tim lip. Strizlivi nezrychlite.

      0 0
    • davevi  

      obyč vodu.

      0 0
    • marco  

      Normálně IonStar Pomeranč 500 ml/25 l nápoje za 230 kč. větší láhev je už na mě moc hlavně se mi nějak po chvíly ta příchu? omrzí dnes jsem koupil a zkusil jablko a jinak ISOSTAR ale ta cena za litr to je síla placebo efekt funguje aspoň si to myslím sůl s vodou je dobrá ale když je teplo chce to tekutiny a trochu i té soli a né si vystačit s 0.5 l vody bez soli na 50 a více km při vyjížkách na kole jak to praktikuje můj kamarád který jak říká poci?uje nutnost se napít až tak po 30 km jízdy na kole je zralý na dialízu jaksi odrovnává ledviny.

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce