• mastihuba

    Od hodně lidí tady zaznívá že nejezdí v blátě. Nikdo asi cíleně bláto nevyhledává, ale proč sedět doma, když je pěkný volný den? Naplánuju prostě trasu tak abych nezlikvidoval kolo a jedu. To že člověk dojede nahozenej jako prase je přece celkem normální. A když to klouže tak to taky má svý kouzlo.

    0 0
    • MARIN  

      ze sem spinavej,klouze to a lidi na me koukaj jak na magora mi nevadi ale tuuuze nerad pak davam do poradku kolo (miti,cisteni,ma­zani)

      0 0
      • vlk  

        neřeším.šoupnu do garáže.Druhý den očistím kartáčem převody přehazku a přesmyk -prostě vše co řadí.namažu.Očistím hadrem nohy vidlice-stříknu trochu silik oleje na nohy.Zbytek nemá smysl.Stejně to opadá.práce cca 20 min.Na vyjížďku 6 hod slušný poměr.

        0 0
        • MARIN  

          …jo jo zkusim to tak taky jednou ale nevim co se stane az to zadelany kolo v kuchyni povesim na zed :)

          0 0
          • vlk  

            tak to jo, to je blbý.Kamoš to v bytě sprchuje ve vaně.Prostě osprchuje a nechá uschnout.trochu mu nadávají že mají podřenou vanu od kamínků.

            0 0
          • rock  

            Varianta 1 – Žiješ sám, nestane se v podstatě nic. Varianta 2 – Jsi ženatej / žiješ s přítelkyní – bude to zajímavý, ale asi jenom jednou, potom už bude platit varianta 1.

            0 0
            • Keli  

              to je docela drsny, myslet hned na rozchod ;-))

              0 0
              • Kolík  

                To píše sám život…

                0 0
              • rock  

                Mám bujnou fantazii a reakci té partnerky si dokážu docela dobře představit …

                0 0
                • MARIN  

                  tak jelikoz mam pres vikend cerstve vymalovano zkouset to nejakou dobu urcite nebudu

                  0 0
                  • PietroUL  

                    Tak ty jsi nakonec maloval? Srabe ;)

                    0 0
                    • MARIN  

                      U nas v kopcich bylo v sobotu rano 5st, desne lilo a vubec se mi do toho marastu nechtelo.

                      0 0
                      • PietroUL  

                        Mě by se taky moc nechtělo, ale už jsem byl přihlášenej na Děčínskej maraton, tak jsem musel. Venku se to pak ve mě nějak otočilo a na startu už jsem se vyloženě těšil. Nakonec to pro mě skončilo ohnutou patkou přehazky a sešitym loktem, ale i tak pěkný svezení :)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          A na Lovoši přestalo pršet krátce před závodem. Troška bahýnka a hladký čedič = velmi chutná tra?, obzvláště ten dojezd byl vypečený, opět jsem díky tréninku a skvělé technice na závěrečných 300 m trhnul 2 lidi. :o) Jojo není nad to občas v blátě zajezdit a hlavně nejezdit slicky!

                          0 0
    • vlk  

      nejsem žádný prase ale právě v blátě mě to ježdění nejvíc baví.Akorát bys mě pak nepoznal a moje kolo asi taky ne.

      0 0
    • MartinXC  

      Nechce se mi likvidovat Princeznu v blátě, před tím přezouvat, potom umývat, mazat, … a pak třeba zase přezouvat. Na to jsem si postavil zimáka-bahňáka. Nicméně zjistil jsem u sebe, že ani hadry se mi nechce prát po každé vyjížďce. A toho bordelu, co se natahá do baráku. Ale nejhorší je, že tě nepustí do hospody. Tak asi proto.

      0 0
      • mastihuba  

        samozřejmě, do hospody je třeba přijet relativně suchej a čistej. Ovšem dobrý hospodský má připravené staré noviny pod zadek, zatopeno v kamnech pro usušení a velké pochopení pro kousky bláta odpadávajícího z bot.

        0 0
        • Lister  

          Si někdy takovýho potkal jo?

          0 0
          • blue  

            ano, dokonce vic nez jednoho :-)

            0 0
            • Lister  

              Hmmm. Tak to závidím. U nás bys místo piva dostal hadr a smeták.

              0 0
              • mastihuba  

                Samozřejmě takový přístup je dlouhodobě budovaná záležitost. Důležitá je pravidelná návštěvnost bajkerů, dobré vychování, občas nějaká ta pochvala(ale ne moc, aby nezpychl). Dobré je když je na podlaze lino, nebo dlažba. Ne koberec, tam jsou vidět fleky i od špinavých ponožek.

                0 0
              • blue  

                nezavid, dneska uz si muzes dokonce svoji hospodu vozit sebou :-)))

                http://zpravy.idnes.cz/zajimavosti.asp?…

                0 0
        • MartinXC  

          :-) Většina z nich ovšem pustí napřed psa…

          0 0
      • vlk  

        to máte blbý hospody.U nás mají skoro všechny posezení venku.Tak si to ven vždy přinesem.

        0 0
        • mastihuba  

          chceš říct že v tomto počasí sedáváš venku jo?

          0 0
          • vlk  

            když neprší tak jo.Má dobré oblečení, tak mi je to jedno.V zimě ale zalezu dovnitř.Jinak doporučuji si pořídit blatníky-to Vás pustí i dovnitř.

            0 0
            • TinkTink  

              Na tydle fotce je videt, ze mam blatniky – a co mi to bylo…bylo mi to H. platny – www.bajk.cz/…ek/568/1.jpg:))))))

              0 0
              • Vojtíšek  

                To je spíš parodie na blatníky :-) Někdy nafotík svýho zimáka, abys viděl, jak maj vypadat správný blatníky

                0 0
                • TinkTink  

                  Ja ti dam parodii :o)))…

                  Spravny blatniky nevypadaj, protoze nejsou :)..a todle jsou maximalni blatniky, ktere jsem ochotny akceptovat…

                  0 0
                  • jakub  

                    fuuuj

                    0 0
                  • mastihuba  

                    akceptovat nejdou žádné blatníky :)))

                    0 0
                    • Vojtíšek  

                      Já se k blatníkům hlásím. Nejezdím s nima přibližně 1/3 všech kilometrů. Od října do dubna jedině s blatníkama. Zrovna včera jsem se tomu věnoval a přidělával je na bika.

                      0 0
                      • kovar  

                        já taky, i v suchu se bez blatníku bahno nebo hovno v obličeji ocitne

                        0 0
                        • vlk  

                          taky jsem nasadil blatníky.Zabraňují polykání bahna.

                          0 0
                        • mastihuba  

                          máš na mysli ten lapač kamínků na rámu, nebo klasiku? :)) Na zimáka namontuju klasický blatníky a bude po vtákách, ale ty udělátka na sedlovku moc neuznávám. Zařadil bych je po bok Trekingovýho kola a jednostranných nášlapů. :)))

                          0 0
                          • vlk  

                            no klasické blatníky jsou nanic.Na bláště se ti nabalí vrtva bahna a zablokuje ti to kola-mezera mezi klasickým blatníkem a kolem je moc malá.Věř mi Vím o cem mluvím.Jednou jsem podobně dokonce zablokoval přední kolo-nemohlo projít pod podkovou přední vidlice.

                            0 0
                          • kovar  

                            ani jedno. Myslím takový jako motokrosový blatník upevněný do sloupku vidlice. Ten blatník na spodní trubku rámu je na houby, s ním jsem kdysi polykal bahno a kalnou vodu též. A blatník na sedlovku také nezavrhuju, když je opravdu mokro – nenám rád, když je zima a jsou v mokru na kříža a zadek.

                            0 0
                            • mastihuba  

                              jsem to kdysi zkoušel a došel k názoru že nejfunkčnější je prodloužená bunda až pod sedlo.
                              Na lepivé bláto, které se nabaluje na kola bacha. V únoru jsem ho chtěl projet za každou cenu a skončilo to ohlým hákem na přehazku.

                              0 0
                              • rock  

                                Já dopadl líp. Ze 40km/h mne to při intenzivní snaze o šlapání zastavilo na 10m (přechod z lesní na polní cestu). Následovala skoro kilometrová procházka s bikem na rameni, než jsem se dostal na kamenitou pasáž … neměl jsem ani tu nejmenší šanci to ušlapat, ale alespoň jsem nic nezničil …

                                0 0
                                • mastihuba  

                                  Máš slabé nohy. :)) Mě to občas pomaleji myslí a než jsem domyslel následky tak to bylo. Přehazka to naštěstí přežila.

                                  0 0
                                  • rock  

                                    Nohy jsou OK, hlava je na tom hůř :-). Měl jsem zastavit o pár metrů dřív a vůbec to nezkoušet :-) …

                                    0 0
    • Lister  

      Taky mě strašně nebaví čistit kolo. Navíc mám zkušenost, že čím mín ho miju tím líp funguje. Jednou jsem tak důkladně vyčistil pastorky, že jsem si zadřel ořech. Tak se bahnu vyhýbám a pak myju tak 5× do roka.

      0 0
    • rock  

      Protože k nejbližšímu lesu to mám skoro 20km a po polních cestách to v bahně prostě nelze, zaseknu se po 100m. Asfaltky beru fakt jenom jako nutný a co nejkratší zlo, nehodlám na ně vyplácat 50% vzdálenosti, kterou na biku ujedu. Uznávám, je ještě varianta hodit kolo na auto a k tomu lesu si dojet, občas to tak dělám … samozřejmě ta pasáž s rozebíráním / mytím / mazáním kola taky není nic moc …

      0 0
    • Volf  

      Sice můj kámoš tvrdí, že spravnej biker má přijet od bláta od hlavy k patě a pak je to to správný ježdění, ale já tvrdím, že je to cílená likvidace kola. Takže do bláta cíleně rozhodně ne.

      0 0
      • vlk  

        prosímtě a co na kole tím bahnem likviduješ.Pokud máš kvalitní osazení tak by mělo být vše v klidu.

        0 0
        • lubos  

          No, asi si v poradnym blate nejel, kdyz se takhle ptas :) Si to nekdy zkus, jet par hodin v blate a vode.

          0 0
          • vlk  

            já tak jezdím standartně-př. 5hod v bahně.Když jsem se vrátil na kole nebylo nic k poznání a kde byla přehazka byla jen koule pahna jak na mém kole tak i na trikotu se nedal přečíst žádný nápis ato jich tam mám dost.Tak si nech ty blbý kecy.

            0 0
      • enjoy  

        taky si myslim.vzdycky si po takovy jizde rikam ze ten bike uz nebude jako driv.

        0 0
    • Man  

      komplet cistenie a nasledne mazanie je jedna z veci, ktore nemusim a druha je, blato likviduje retaz, kazetu… ked som niekde v lese a zacne prsat, tak je to v pohode, ale ked mam zacinat z domu v dazdi a blate, tak to radsej dam nejaky squash pod strechou.

      0 0
      • vlk  

        řetěz je spotřební zboží za pár korun.a neřek bych že se kazeta o něco více ničí.To při jízdě nasucho se likviduje víc.

        0 0
        • blue  

          obavam se, ze se mylis… vis, proc silnicarum vydrzej komponenty mnohem dyl?

          0 0
          • vlk  

            jo moje stx rc vydrželo taky dost-skoro tolik co kamošovi 105 na silničním kole.A jezdím v terénu celoročně bahno sníh.Prostě pořád.I když on natočil asi více km.Ale časově to vychází skoro stejně.

            0 0
        • Man  

          s tym nicenim za sucha si nie som celkom isty. myslim, ze blato je pre kazetu daleko horsie.

          moja zena ma sice pochopenie pre biking, ale rozhodne by nedopustila, aby som bike sprchoval vo vani. keby som byval v baraku so zahradou, tak by mi to blato a cistenie vobec nevadilo. svojim sposobom je jazdenie po blate zaujimave.

          0 0
    • kovar  

      je to namáhavé – neučinný pohon (třebas při převodu 1:1 na jednu otačku kola je třeba dvou otáček pedálama), přehazka může špatně řadit, zadělaný řetěz se může zasekávat atd. A kdo to má pak vše čistit a kupovat nové komponenty? Nevím, jak tohle někoho může bavit, ale budiž.

      0 0
      • vlk  

        prosímtě a cos měl za přehazku moje stará stx pracovala i když nebyla skrze bahno vidět.Akorát to chce ten polsední bovdes zkombinovat s tou kovovou rourkou od v-breake brzd.A nynější XT 04 funguje v bahně taky skvěle.

        0 0
        • vlk  

          Sorry už jsem si to našel v popisu Tvého kola-ta XT 03 by měla být v bahně taky v pohodě.nebo míváš ne?

          0 0
          • vlk  

            píši kraviny- patří tam-nebo míváš problémy?

            0 0
            • kovar  

              napsal jsem to špatně, problém nejspíš nedělá přehazovačka, ale zablácená kazeta a řetěz. Řetěz se zasekává o zuby,pokud je nový nebo ojetý, řazení nefunguje spolehlivě. Prostě když jsou řetěz i kazeta obaleny vrstvou bahna, tak v každém případě nějaké problémy budou. A ještě k tomu, když se na kazetu něco namotá – nějaká tráva nebo klacek, což se mi teda v mokru a bahně namotá dost často, smůla. Ale největší problém byl topswing přesmykač, ten se ucpal a přestal řadit úplně, ale toto jsem naštěstí eliminoval nandáním krátkého blatníku, který chrání přesmyk

              0 0
    • zirafon  

      imho je bajkovanie v blate skvele – najma pri navrate z lesa na mna pri prejazde mestom vsetci pozeraju s respektom. s tym, ze by ma nechceli spinaveho pustit do krcmy som sa este nikdy nestretol. a samotna spina – ked sa bajk rychlo oplachne, este kym blato neuschlo, tak to nie je az taka tragedia. na oblecenie naopak plati, ze ho treba nechat take, ake je uschnut a potom blato opada samo – bundu ci navleky neperem castejsie nez raz za 1/4 roka.

      0 0
      •  

        No, jses si jisty, ze na Tebe lidi hledi skutecne s respektem ? Kdyz ja obcas (nechtene) prijedu od blata, tak jsem spis za vola :-).

        0 0
    • dalimil  

      jezdit v blátě a v dešti mě prostě nebaví.Nemám možnost kolo po každé cestě umýt a tak si vybírám kdy vyjedu a kdy ne.Teď mám v Ne a v Ut volno,jestli ovšem budou padat sračky z nebe tak raději do Brd půjdu na pěší tůru.Na podzim to má svoje kouzla.Žádný lidi,hezký barvy…

      0 0
    • bikerGT  

      Cistit kolo me nevadi, spis naopak. Problem je v tom, ze kdyz jedu v bahne, tak se stava pravidlem, ze tam sebou skrabnu a to tak, ze totalne – hlavou do kaluze…

      0 0
    • Martin  

      Já třeba jezdím v blátě rád. Jediná chyba je Camel. Člověk není zabahněnej tak nějak kontinuálně…:-)

      0 0
    • jihra  

      Taková projížďka v mlhavém sychravém dni, bláto už sem-tam trošku přimrzlo, v Beskydech ani noha, klídek, v horských chatách prázdno – prostě super vyjížďka. Vidíš hory a přírodu zase trošku jinak. Chce to ovšem dobré oblečení a dobré obutí.

      0 0
      • pitelboy  

        nejezdim.
        bydlim v panelaku tudiz nemam kde kolo mejt a privizt ho domu s par kilama bahna navic..tak me domu nepustej.! a prat hadry po kazdy vyjizdce taky neni zrovna idealni.a navic kolo vic trpi…!

        0 0
        • TinkTink  

          Bajk ma trpet…jinak bychom nepoznali co ty komponenty vydrzi :)))…ale na bahno mam radsi sekundarniho bajka…jednak ho nikdy necistim (prave ho mam ve vystavbe…shanim malej ram…)…a jednak ho mam konzervovanyho olejem :o))

          0 0
          • hanz  

            No jo, to tvoje leštění xc biku.......Ti po zejtřku zase ukážu jak má vypadat pořádnej bike a né ta tvoje nablejskaná.......:-)))) Pořádnej bajk má mít čistý akorát pohon a vidlu a tlumič.

            0 0
            • TinkTink  

              Jsi chtel asi napsat, podle toho kdy jsi to vlozil, ze dnes mi to ukazes :o)))…venku bude bahyyyyynko :))

              Jo…a taky jsi chtel urcite napsat, ze cisty maj byt kluzaky vidle…a ne vidle…pac nevim kdy ty jsi lestil celou vidli…snad jenom jednou :o))))))

              0 0
        • jihra  

          Pro bikery v paneláku a s manželkou – co tak myčka u pumpy?

          0 0
          • kankrlicek  

            Jsi mokrý, je ti zima, cítíš se už doma v teple a musíš jet někam přes celé město k vapce, kde stojí fronta aut. :( Myju na chodbě v paneláku a pak to vytřu.

            0 0
          • MARIN  

            jo jo dobra vec jen skoda, ze nejblizsi s wapkou (kterou stejne nemeju:) je 10km

            0 0
    • blick  

      na konci vyjížďky hop pod vapku i s bajkem a zimáka miju až na jaře.. :o)

      0 0
      • Vojtíšek  

        uuááá, bika pod wapku. Fuj!!!

        0 0
        • blick  

          A to jako proč? Nechceš mi tady namluvit, že se do ložisek dostane voda atd. pokud to děláš šikovně tak nemá šanci se dostat ani do vidle. Ostatně tento týden jsem měl rozdělaný náby a vidli a vše bez H2O. Je to i o mazivu… :o) a údržbě a kvalitě těsnění a komponentů…

          0 0
          • blick  

            A? žije kyblík a koš?átko…to si teď na podzim moc nezajezdíš, většinu času ti zabere čištění bajku.. :o)

            0 0
            • Vojtíšek  

              Já si zajezdím tolik, kolik se mně bude chtít. Když si kolo budu chtít umejt, tak si ho umeju a když ne, tak ho hodím ******** do sklepa a hotovo. Před další vyjížďkou sloupnu nejhorší nánosy, máznu řetěz, očistím vidli a jedu.

              0 0
              • blick  

                Ňáko tě to vzalo.. :o)

                0 0
              • jihra  

                Vojtíšku, jestli dáváš kolo do sklepa v paneláku, tak si hodně rychle uzavři nějakou dobrou pojistku proti krádeži. Jako pojiš?ovák vím o čem mluvím.

                0 0
          • Vojtíšek  

            Prostě wapkou kolo nemyju. No, a co jako? Vezmu hadici s tekoucí vodou a koš?átko. Stejně to wapkou nejde umýt dočista. Pokud chceš mít kolo čistý, jako že já když ho chci pověsit na zeď do garáže, tak ho čistý mít chci, tak ho musím důkladně umýt. Nezdržuje mne to, dělám to rád. Neřekl jsem nic o nábách ani ložiscích, to už jste si všechno přimysleli sami.

            Prostě mi wapka není sympatická a nemyju s ní ani auto.

            0 0
        • blue  

          aaaaa, zase jeden demagog :-)

          0 0
          • TinkTink  

            Nevim co demagog, ale ja to vim z praxe :o)))…samozrejme pokud nestrikas na naby apod, tak je to v klidu, ale wapkou uz to radsi moc necistim :)…mam svyho fulla rad :)

            0 0
            • blue  

              meju wapkou kola sest let a nikdy sem kvuli tomu nemel zadnej problem… a ani s ni nestojim 10 metru od kola…

              0 0
          • Vojtíšek  

            ??? Můžeš mi říct, co je na tom demagogickýho, že nemám rád wapku?

            0 0
            • blue  

              tak sorry, ale ta formulace mohla bejt lepsi, takhle to vyznelo opravdu jako demagogicky odsouzeni wapky

              0 0
    • fousac  

      blato vylozene nevyhledavam, ale kdyz uz nejaky je, tak se mu ani nevyhejbam… mam prece svoje BLATNIKY.. :)

      no a ze je na biku blato.. hm.. v garazi uschne a pak opada.. a u pigiho se da v zime parkovat pekne vevnitr u kamen, takze ani v tomhle smeru neni problem… :)))

      0 0
    • mastihuba  

      Tak povídejte. Kde bylo včera bláto? U nás v Moravským krasu je i po pátečním slejváku už zase sucho. Řekl bych že zatím nám počasí přeje.

      0 0
      • rock  

        Závidím … já se minulý týden nachladil, o víkendu jsem měl horečku a ještě teď se motám jak vítr v bedně … doufám, že alespoň zítra se už ven dostanu …

        0 0
      • dalimil  

        v neděli bylo docela fajn.Bahna v lese (Cukrák,Skalka,Sto­žec) moc nebylo,louží skoro vůbec.Poprvé za 6 let co jezdim jsem přerval řetěz,a ocenil neustálé vození nýtovače.

        0 0
        • Smepet  

          Tak to mi povidej,
          ja jsem slapal v sobotu z Rican do Jesenice pesky, protoze se mi na novym kole pretrhl retez. Bez nytovacky uz nikam nejedu. Petr

          0 0
          • McBlacky  

            tak dvě hodky procházka ne :-)

            0 0
          • dalimil  

            Já jsem taky z Jesenice a když bych měl šlapat až z Řitky,tak to potěš prso… Kdepak,nýtovač je nutnost,člověk nikdy neví.A docela mě překvapuje,kolik bikerů jezdí bez náhradní duše a pumpičky…

            0 0
      • McBlacky  

        v sobotu na Tour de Brdy to šlo, přestože pršelo, trat byla zvolena tak aby se dalo i při velkým mokru, ikdyž samozřejmě čistej nebyl nikdo. V neděli na švihu po Brdech pohoda, akorát za Halounama na trase TransB něco staví a bylo tam nechutný jílovitý bláto, který jsem si pěkně vyžral :-)

        0 0
        • vlk  

          no teď zrovna bylo v nějaké cestománii nebo v nějakém takovém pořadu, že kdesi v Africe prodávají na trhu jílovité bahno-že ho tamnější jedí a že má uzdravující účinky.tak budeš aspoň zdravý.

          0 0
          • rock  

            … případně -pokud ho máš dost- můžeš začít s keramikou …

            0 0
            • dalimil  

              mě se tedy po jílu jezdí lépe než po klasickým blátě…

              0 0
    • czertd  

      Tak zrovna včera konečně celý den bez deště. Vyjížďka 90km a všude dost bahna. Už jsem byl po tý celý sezóně takovej unavenej a votrávenej, že jsem se musel na vyjížďku přemlouvat. Včera jsme si ale parádně zaprasili a dotalo to jinej ráz. Už teď se těšim, až zítra vyrazíme někam porochnit bahno. Tam kde jsem byl v létě při průjezdu jistej a nestálo za to dávat vekýho bacha tak těď jezdím oči na stopkách a snažim se nevyválet tam. Průšvih jsou akorát moje Pythony po 4000km.(bahno jim už moc nesedí)

      0 0
    • Focus  

      Tak se tak snažim najít na včerejší vyjížďce něco pozitivního a napadá mě, že 1) bouřkovej mrak při západu slunce ve žlutejch brejlích vypadá fakt skvělě a musí potěšit oko každýho fotografa 2) dokonale sem prověřil vodotěsnost computeru, pulsmetru, blikaček a mobilního telefonu (u toho nevim, zatím funguje :) 3) mám teď pěkně opláchlý kolo a čistý pláště.

      0 0
      • RomanH  

        To jsi jel po silnici ? Ja se snazil jet lesem, aby na me co nejmene prselo. Nicmene vidlici a ram jsem hned otrel, retez namazal a na z plastu to opada :o)

        0 0
        • Focus  

          Jo po silnici, spíš po silničkách, dřív jak v šest sem se nakolo nedostal a nechtěl sem dostat klackem do palice :) Navíc líp potrénuju

          0 0
        • Pá-dlista1  

          V lese prsi dvakrat!! Jednou pri desti a pak kdyz to pada ze stromu.

          A k tematu: Ja v bahne jezdim. Dokonce letos byly 4 z 5 zavodu na bahne :(

          0 0
          • mastihuba  

            No jo, ale to bys musel jet stejnou cestou hned po dešti zpět, takže je to uplně jedno jestli jednou nebo dvakrát. Kromě toho listí kapky zpomalí takže je při dopadu skoro necejtíš. Hlasuju pro les.

            0 0
            • MartinXC  

              Já taky, když to padá na záda, tak mi to vadí míň než bahno do ksichtu.

              0 0
              • mastihuba  

                Si zas asi sedim na vedeni. V lese neni blato kery stčíká do ksichtu?

                0 0
              • mastihuba  

                stříká – sory

                0 0
                • MartinXC  

                  No to už musí být všechna voda dole, aby z toho bylo bahno. To už jsem dávno doma :-)

                  0 0
                  • mastihuba  

                    chrte :)))

                    0 0
                    • MartinXC  

                      … nebo v hospodě :-) když bych to neuchrtil. Ale fakt, že letos nás v Jizerkách chytil takový slejvák (s vozíkem), že jsme investovali 300,– do takové silnější plachty 3×5m, kterou v případě nouze za pár vteřin přehodíme přes sebe+kola+vozík. Na Šumavě jsme tak bivakovali letos 2 hodiny v prudkém lijáku s kroupama a kolem nás občas pročvachtali nějací neš?astníci :-)

                      0 0
                  • RomanH  

                    :o)

                    Jsem zvedavej, jak dopadnu dneska. Tady ve stredu Brna je chvilkama nadherne, pak se to na chvili zatahne. A tak porad dokola. Vcera jsem mel docela kliku. Chytlo me to kousek od nas, kdyz jsem se vracel od Risove studanky v lese mezi Kohotovicemi a Jundrovem. To jsem se jeste chtel jet podivat do lesa nad Pisarkami na ty nove postavene skoky, ale uz jsem nedojel.

                    0 0
                    • Focus  

                      Zmokneš, jako vždycky :) Ale třeba to bude o víkendu lepší. Moh by teď chvíli bejt takovej ten kýčovitej podzim – sluníčko, barevný stromy, přes den aspoň 15 stupňů… A mohlo by to vydržet tak do půlky prosince.

                      0 0
                    • MartinXC  

                      Jojo, dneska od prachu špinavý nebudeš :-) Asi pohledám ve sklepě blatníky na víkend (fuj).

                      0 0
                      • MartinXC  

                        Člověče, tak jsem se sekl :-) sucho vydrželo až do noci. Aspoň jsem si konečně zkusil trochu silničku…hrozný rozdíl !

                        0 0
                        • RomanH  

                          Ja jsem taky nezmokl :o)

                          …protoze jsem misto kola brachovi odvirovaval a zprovoznoval notebooka :o(

                          0 0
    • mastihuba  

      Letos je to paráda. Žádný bláto. Jak jsem tohle mohl vubec obhajovat?

      0 0
      • MirosPikos  

        Letos je to pěkná pruda, hrozně to práší :)

        0 0
      • Lister  

        Copak přiletí po deseti letech zlomeno?

        Neboj i špatného počasí si někdy vezme krátkodobé prázdniny.a

        0 0
    • Člověk a jeho svět  

      Protože jezdíme na silnici.

      0 0
    • kyl  

      Proč bych měl jezdit v bahně když se mu můžu vyhnout.

      0 0
    • Yura  

      Kdo ma před barakem hadicu a muze tak vypucovat totalne zaprasene kolo za par minut, tak by me blato taky nevadilo, ale kdo tu moznost nemá a musí tahat kolo do bytu, tak to bych řekl, ze je největší důvod..

      0 0
    • -b-n-x-  

      Mě se zdá, že mtb ani bez bahna nemůže existovat už téměř z principu.

      0 0
      • Yura  

        Jen si nejsem jistej kolik z tech vymodenych ""bikeru" co potkavam je ochotno se kazdej svih zaprasit blatem. :)) Na te cyklostezce je to prece jenom lepsi, zadny blato, nedrnca to, od hospody většinou par slapnuti.. :D Ja ty „prave“ bikery fakt obdivuju, protoze tu spinu, rozjebane cesty, pady, zraneni, niceni kola atd. fakt nemusim. Zlaty cesky okresky. :)

        0 0
    • drood  

      „Nemám rád bláto“ „Ale to je zmrzlé bláto, podívej, jak se pod náma šmouluje“ „Zmrzlé bláto taky nemám rád“ . Asi tak:D .

      0 0
    • Vynny  

      Jelikož bláto v terénu potkávám skoro pořád a nebaví mě ho pokaždý nějak objíždět, moc to neřešim a jezdim i skrz, pokud teda nenarazim na nějakej opravdovej extrém.

      0 0
    • scota  

      Tažení Mongolů na Moravu ve 13. století údajně uvízlo v bahně, protože jejich strategie byla založena na rychlém útoku jízdy.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.