• jak poznam ze mem vymenit kazetu? Retez si zmerim, da ze nejak premerit kazeta, nebo ji menite az kdyz uz hodne trily?

    0 0
    •  

      Tož ja měním kazetu obvykle po 4 řetězu. Jak tam dám novou ketu a začne mi to střílat, tak to už vím, že příště kupím nový řetěz i tu kazetu.

      0 0
    • PietroUL  

      Na kazetu je taky měrka, funguje ale jenom na nejmenší pastorky. Nevim kolik stojí, ale myslim, že je to zbytečnost.

      0 0
      • buboš1  

        kazeta se mění minimálně po 5a více tisic km

        0 0
        • M13  

          Archeologu

          A když přetáhnu řetěz a bude sjetá po 1000 km tak ty 4000 km musím nějak vydržet?

          Mění se když je to potřeba, tady počty km moc nefungují.

          0 0
        • kubad  

          v tvém případě doporučuju víc jezdit a míň se věnovat radám na BF

          kazeta se mění když je v prdeli a skáče na ní řetěz, nájezd km je úplně nepodstatný, kazeta se dá zlikvidovat hodně rychle když nevyměníš vytahaný řetěz

          0 0
    • Joseph de Sax  

      když si kupuješ kolo, tak si kup zároveň i měrku řetězu od Cyklotechu a abys ji využil, tak když jeden den nic nepojedeš, tak změř řetěz ráno a pak i večer…a na kazetu se vyser…avotomtoje.

      0 0
      • kubad  

        máš 8 let zpoždění, ale to je u tebe normální

        0 0
    • MMS  

      mám kazetu XT (2008) už x-tis Km, pravidelně řetěz měřím a včas měním a pořád funguje dobře a to tam mám tak 5–6tý řetěz. Stejné staré převodníky na klikách už jsem musel vyměnit.

      0 0
    • Joseph de Sax  

      viděl jsem i borce, který měl několik měrek koupených ode mne a postupně během jízdy měřil řetěz všemi měrkami, co měl v kapsách..jistota jistoty je pak už jenom kulomet…avotomtoje.

      0 0
      • lidumil  

        No a pak ses probral a měl jsi ruku v nočníku a měrku na pé.u avotomtoje

        0 0
    • Sobi  

      Záleží jak řadíš, většinou měním kazetu po 3–4řetězu, a to v momentě kdy začne střílet… většinou je ale ojetý jeden nejčastější převod, ale nu co, kazeta musí celá :-)

      0 0
      • scret  

        vzhledem k tomu ze mi posledni cca 3retezy vydrzely asi 500–600km, by to byla draha sranda vyhazovat po 4 retezech…

        tywa, nevim co to ted delaj za totalni shity?! driv jsem dal na retez klidne 3tis.km a ted takhle malo:(( zkousel jsem prejit na SRAM retez – to samy, vydrzel jeste min nez shimano – do pyci s tim!

        0 0
        • Pumsc  

          co c9?

          0 0
          • scret  

            do ted jsem nemel potrebu, od ted az dam novou kazetu zkusim C9ku…

            0 0
        • Sobi  

          No mne vydržel XTéčkový cca 1200km, ale co dělám kola vůkol, tak měníme častěji, taky mám pocit, že odcházejí po 800km… a SRAM dtto, teď jsem tam hodil 971 tak uvidím kolik vydrží… :-(

          0 0
          • scret  

            pouzivam uz jedine 93ku a SRAM ted tusim 971ku…

            na KHS mi vydrzi dyl, na reignu fakt hořej:(

            0 0
            • Sobi  

              No předtím jsem jezdil 73 a pak 971 no a pak 93 a teď zase zkusím 971… kua kdo to má furt kupovat! :-(

              0 0
              • scret  

                retezy kupuju vzdy minimalne po 5ks:) zaprvy dnesni retezy prd vydrzej a zadruhy menim i kamosum…

                Takze pocitam ze na jednu sezonu kupuju cca 10–12 retezu:)

                0 0
                • beavis  

                  Tak to je smutna vydrz:-( Me vydrzel na Lampionovi origos HG53 prijemnych 3300 km. A to ho nesetrim. Vis sa ze to vlastne u nas ani nejde. Downhill co downhill;-)

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.