• 0702

    Já vím, že už se to tady určitě diskutovalo, ale dnes jsem si zkoušel, kolik se mi vlastně vnoři 120 mm MXC uzav. a při váze cca 86 kg foukám 50 psi a po včerejšku, podle prachovek jsem to měřil, že se zanoří rovných 60 mm a tak nevím jestli z Vás někdo přibližné váhy fouká víc nebo míň a jak se to projeví při jízdě. O lupání radši nemluvím. Upravoval někdo útlum této vidle? Protože sám kromě namazání prachovek nic nedělám a ani neudělám (od toho je spec. servis, že jo…?) chci jen Vaše postřehy. Dík.

    0 0
    • speedy gonzales  

      no problem muze byt v tlaku co tam davas. sice vazim 76kg ale nemyslim si ze to je takovy rozdil abys to tak napral.. mam MX Comp 03 105mm.hustim lehce pod 2 bary myslim ze je to tak 25PSI. co vim tak vetsina lidi dava do bombru mensi tlak nez je v manualech..

      0 0
    • mastihuba  

      vážím stejně a MXC air 105mm 2002 foukám na cca 30PSI chodí na 95mm.

      0 0
    • femal  

      mate nejake zkkusenosti s Marathon SL ?

      0 0
      • 0702  

        Díky za Vaše názory, hned dnes si vemu pumpičku a budu po cestě lesem a do kopců laborovat – pokud přestane pršet a dám vědět.

        0 0
      • Air  

        ja jsem ji zkousel na par km a reknu ti ze to byla parada, skvele zehlila, chod jak maslo… ale tyhle vlastnosti co jsem psal ji dava podle me ta negativni komora, protoze kdyz ji vyfoukl tak byla ta vidle pekne tvrda, moment odtrzeni byl o dost horsi. Nevim, nedokazu zhodnotit, ale mam takovy pocit ze Marathon SL je jako MX Comp ale s negativni komorou a petipolohovym lockoutem a lepsim tlumenim. A ted me sezerte… jsem ale laik :)

        0 0
        • filipes  

          Negativni komora dela divy, stejne jako ta HSCV partona na tlumeni. (BTW oproti MX Comp ma alu krk a lehci korunku). Takze jsou shodny jenom vnejsi nohy ;-)

          0 0
        • lubos  

          Od toho tam ta komora je ;o) Ale konstrukce je jina, tlumeni taky.

          0 0
      • filipes  

        Mam tyden neco podobnyho, Z1 SL, ma to skoro stejny vnitrnosti, jen vetsi pozitivni komory (mensi tlaky). S tlaky zatim desne laboruju – vozim pumpu, udelatko na zaznam max. chodu, a dokonce i pravitko ;-) Pise se toho fura na MTBR, ale optimum je asi hodne individualni.

        0 0
    • kundi  

      jazdim s MXC Comp ETA 2003 a pri mojej vahe cca 80kg plus oblecenie a batoh s vodou (cize celkom asi 83kg)sa mi osvedcilo fukat na cca 27psi…vtedy sa mi zda kompromis medzi reakciou na teren a hupavostou resp dorazom pri riadnych doskokoch ako najoptimalnejsi ;-) Pritom v manuale odporucaju tusim na takuto vahu okolo 40psi.

      0 0
      • Karaya  

        Hmm, ja mam i s oblecenim a pitim 75kg a davam trosku nad 40psi a i tak ji dostanu pri ani ne metrovem skoku nadoraz…Citlivost ujde… To mate v Ete tuzsi pruzinu?

        0 0
        • kundi  

          asi to bude viskozitou oleja…mam tam este ten od vyroby…podla marzocchi stranky by to mala byt 7…ale mam pocit ze nikto s tych taliaaanov tam nalial hustejsi ;-)

          0 0
          • Karaya  

            Nedavno jsem menil na 7.5W Denicol, na tlak to nemelo vliv- stalo vozim neco pres 40 PSI. Jake barvy mas pruzinu v ETE? Ja mam tmave hnedou…

            0 0
            • kundi  

              este som ju nemal rozobratu…ale po sezone sa na to chystam ;-)

              0 0
      • MartinXC  

        Já marzocchista nejsem, ale mám zkušenost s RS SIDem a FoxF100RLT. U obou jsou výrobcem doporučené tlaky s velkou rezervou na drsné zacházení. Na sportovní pojetí jízdy klidně o 1 i 2 kategorii tlaků dolů (u SIDa opatrně, objem komory je proti druhým jmenovaným vidlím maličký).

        0 0
    • JohnLee  

      mam 90kg a davam 2 bary

      0 0
      • 0702  

        1 bar = 14,504 PSI, takže to odpovídá Tvému předchůdci. Mám jen problém, že mije pumpička není zpočázku tak podrobná, ale určitě si s tím tlakem pohraju, pokud není potřeba udělat i něco jiného. olej měním vždy na zač. sezony a víc se v tom nevrtám.

        0 0
        • JohnLee  

          to vrtani nechavam na servisakovi,ja menil olej po cca 100km od zajeti…pumpicku pouzivam tu co mam na kola,mam takovej fajnovej bazmek (redukce na autoventilek) a shanim nekde manometr,ale zaboha ho nemuzu nikde koupit…ja to zkousel tak ze kdyz se o to opru (skocim na to),tak at to jde cca 1cm od maxima. Nekdo to tu radil,a me to paradne vyhovuje

          0 0
    •  

      Džez nade vše!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.