• pastikar

    Skladam Dragster FR,vidla Sherman Firefly130,neviem ci dat pevnu osu.Vyuzijem ju vobec.Prosim Vase postrehy a skusenosti

    0 0
    • Vincent  

      jaky je asi rozdil mezi 20mm trubkou a 2mm rychloupinakem? :) vidlice bude mnohem tuzsi, nebude se pod kotoucem tolik kroutit a muzes si byt jistej ze ji nezlames ani neohnes.

      0 0
    • wroum  

      pevna osa rozhodne jo. jediny minus je slozitejsi vyndavani predniho kola. vaha je priblizne stejna a tuhost mnohem lepsi.

      0 0
    • SODOVKA  

      Ja mam na 130mm zdvihu rychloupínák, kotouč a už bych takovou blbost neudělal :o( Rozhodně se vyplatí si připlatit za 20 mm osu.

      0 0
    • -b-n-x-  

      pridavam se k nazorum vyse doporucujicim pevnou osu. Chapu, ze toto reseni sice vyjde draz, ale kdyz uz porizujes takoveto kolo, je volba jasna.

      0 0
    • Tomcat  

      bacha na stření šroubů Měkou vidli ani pevná osa nezachrání (Psylo, Shiver SC, DJ )

      0 0
      • Pá-dlista1  

        No DJ je obzvlast mekka vidlice… ???

        0 0
        • Tomcat  

          Hele brácha a Maňas myslim že vědí

          0 0
          • wroum  

            me prijde DJ taky docela malo tuhej. mam dojem ze to bude i tim ze QR 20 system ma dost daleko do klasicky pevny osy. idealni je osa na srouby.

            0 0
          • Pá-dlista1  

            Nerikam, ze to je nejakej zazrak, ale proc je mezi temahle trema vidlicema a neni tam treba tvoje krutibrko? :)

            0 0
            • Tomcat  

              Nevim rozhodně není co se týká kroucení tak špatná. takže nastejno ,ale porovnávat jen se zdvihem na 130mm Huhostí na Z1 hot nemá ,ale ten DJ no nevim.

              Hlavně mně dostává na závodech: „… hmmm máš Manitůčko, je to je Sherman (blesk to každej musí mít blacka?) …no ten chod slušnej.. jo vono to má 130mm … a kolik stálo .. vono to má měnitelnej zdvih… " Občas mi připadá že "objevili ameriku“. Uvidíme jak to bude s vidlema pro 2005 .

              0 0
              • Air  

                no ty ses frajer, kazdej kdo jezdi zavody tak podle tebe musi znat vsechny vidle a jejich kompletni specifikace? a kdo nezna tak je min, ze? chapu, ze jestli ti to furt nekdo opakuje, tak te to stve, ale nemusis kvuli tomu bejt jak snob

                0 0
                • Tomcat  

                  Ne frajer nejsem dojíždím většinou poslední. Kazdej kdo jezdi zavody by měl znát vsechny vidle ale ne jejich kompletni specifikace. Já říkám znej svyho nepřítele…

                  A jinak máš pravdu štveme to že furt podle někoho vozim Black. Pak si to kolo chvily prohlíží a … hele to je sSherman… a to už bych zabíjel (v Nejdku slyšeno 7× za sebou).

                  ..bejt jak snob.. 8-O To snad ne? Včem? Každej si vychvaluje to svoje (vyjímka můj A-Gang to je sračka) a každýmu sedí něco jinýho.

                  0 0
                  • Air  

                    No, toho frajera jsme myslel z toho cos napsal… ze ten typek objevil ameriku, kdyz zjistil, ze to ma zdvih 130 mm a je menitelny… a on to nevedel. Jako ze si chlapec chytl asi poprve v zivote Shermana do ruky a zjistoval co to je vubec zac – u me treba taky neni normalni aby se mi dostala kazdy den do ruky vidlice okolo 20 tisic nedostane… a tak bych se taky treba tvaril unesene… Kolem bajku toci spousta frajirku, kteri maj na kde co a nepusti mezi sebe nejakyho ubozaka s obycejnym kolem a berou ho za blba jak se tvari, kdyz dostane do ruky nejakou lepsi vidlici… Proste jsem podle toho tak zareagoval,no.. Ale myslim, ze to pochopis ;) – taky urcite znas nejaky frajirky co maj kola za 100 tacu a tvari se jaci nejsou drsnaci… Ale asi jsem to neodhadnul a bylo to zpusobene neznalosti tve situace (kdyby me to nekdo rekl za den 7× tak by me to uz asi taky dostalo… :))) Tak teda za ten spatny odhad ;)

                    0 0
                    • Air  

                      tak teda SORRY, za ten spatny odhad tam melo bejt ;) A jeste tam chybi par slov v tom prispevku… Uz jdu radsi spat, at nenapisu dalsi blbost :)

                      0 0
    • visby  

      rozhodne pevnu osu… bude sa to krutit ked ju tam nedas, sherman nie je zazrak tuhosti…

      0 0
      • pitelboy  

        Jezdim hlavne XC a mratony obcas nakou casovku. A bez vahani bych sel do pevny OSY !! Ale nemam na to prachy. Takze i nadale vozim rychloupinak :-((

        Di do pevny OSY !

        0 0
        • pastikar  

          Dakujem za Vase nazory,zhodli Ste sa,ze urcite pevna osa.Dalej ze Sherman nie je zazrak tuhosti.No myslim,ze je o dost tuhsi ako moj Black.Ale potom neviem ake su Vase predstavy o tuhej vidle.Dalej zlomili ste niekedy prednu osku a ako sa prejavuje krutenie vidlice,moze mi to nejak prekazat v jazde?Vela otázok…

          0 0
          • pitelboy  

            Ja osu rychloupinaku jednou ohnul. Hodil sem hubu na takovim brutalnim kamenitym trailu, kolo spadlo na bok na rychloupinak a na konci osky byla „STRECHA“. vyresil to sverak s francouzakem…

            0 0
            • pastikar  

              A na tom sa uz nebojíš jazdi? ?

              0 0
              • pitelboy  

                Ja se bojim casto. Hlavne kdyz nekde poskocim nebo kdyz jedu nakej hustej TRAIL. A strach z prasknuti na dvou mistech rovnane osy je oproti tomu minimalni. Od ty doby uz sem na tom najel asi 3000km a zatim ok.

                0 0
          • Pá-dlista1  

            Ano, zlomil. Tuhost vidlice poznas pri jizde. Nejlepe, kdyz mas stejne podminky a jen vymenis vidlice.

            0 0
            • pastikar  

              No dobre,možno to poznám ale čo ma je po tom,že sa vidla krúti.Nech sa krúti ked sa jej chce..A počul som tiež,že niekedy ide pevná osa ?ažšie s náboja.Nerád by som zo sebou nosil pojazdnú dielňu…

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Vzdyt si kup treba Suntoura, at si nepruzi, kdyz chce. To si proste kazdej musi zkusit jakej je v tom rozdil. Ono kdyz jezdis na nejaky mekky vidlici, tak si myslis, ze ti to staci, nez vyzkousis tuzsi. Je to jako se vsim. Osobne bych teda preferoval, abych si mohl stopu vybirat sam a nemusela to za me delat vidlice. Asi jsem staromodni :)

                0 0
                • pastikar  

                  Uznávam,máš pravdu,že človek si rád zvyká na lepšie veci.Tiež som kedysi jazdil na RST Gamma a Black bol veľká zmena.No najbližšie to bude teda pevná osa,ale neviem aká vidla,keď vravíte ,že Sherman neni boh vie čo.Nerobím brutálne zjazdy a 130mm mi bude stači?,myslím.....

                  0 0
              • filipes  

                Tuzsi vidle je setsakrametsky poznat – a to tak, ze bych po vymeme vidle nepoznal svuj bike. (A to jsem (lituji) zustal u rychloupiku). Pokud vidle nema slouzit k odstraneni drnceni pri jizde po polni ceste, tak bych nelitoval narustu vahy pri zvyseni tuhosti.

                0 0
          • mAk  

            No zlomil sem přední osu na LXový nábě na mym XCčkovym bajku, vůbec sem vo tom nevěděl a najezdil s tim minimálně 500km a na prvních závodech, když sme vezli kola v autě, se mi pak když sem dával bajka dohromady vysunula půlka osy i s rádiusem na kuličky a bylo po prdeli. Celý to držel jen rychloupínák. Přední nába byla po zimě jediná věc kerý sem nedělal generálku páč sem to nestih. Mohl sem se pěkně nasmát kdyby mi někde při skočce ulítlo přední kolo… furt kontrolovat!!! páč je fakt že sem tam v tom tak divně louplo, ale myslel sem esli to nejsou dráty nebo co… (c:

            0 0
            • pastikar  

              Tk davam vsetkym za pravdu,ze pevna osa je naozaj pevna a je naozaj malo pravdepodobne,ze sa moze zlomit.Ak sa jedna o moje zdravie,rád si priplatím.Ale… Viacerí už povedali,že Sherman nie je zázrak tuhosti.Rád by som vedel,na akých zázrakoch tuhosti jazdíte vy.Citujem jednu recenziu z Vela 7–8 2003 jedná sa o Sheman Flick 2003 „V kombinaci s 32mm vnitrními nohami,velkou kovanou korunkou a krkem z ocelove slitini je tahle konstrukce skutečný tank.Konstrukce je supertuhá,o tom nemuže být reč.“ Tak teda neviem sa zorientovat…Vy asi jazdíte na nejakých ideálnych vidliciach,ktoré používajú kozmonauti z NASA…?!

              0 0
              • pastikar  

                Ešte by som sa rád priklonil k názoru,že makkú vidlu ani pevná osa nezachráni.Mys­lím,že vidla sa krúti logicky v jej najslabšej časti.Ked je riadne dotiahnutý rýchloupinák,tak sa na konci nemá kam hnú?.Celková tuhost vidli závisí od jej konštrukcie.Ak sa použijú nohy s priemerom 15mm tak sa to bude krútit,či tam pevná oska bude,alebo nie.Nie? Moja skromná úvaha..

                0 0
                • pastikar  

                  Nemal som na mysli vidli na hnoj ale vidly iy sorry ale niekedy dávam tomu slovenčinovi

                  0 0
                • lubos  

                  Podla mna sa to bude krutit, ci je dotiahnuty upinak alebo nie.

                  0 0
                  • pastikar  

                    Lubos,to som nepochopil.Ci bude dotiahnuty alebo nie.Ja jazdim len s dotiahnutym rychloupinakom…

                    0 0
                    • lubos  

                      Toto :)

                      „Ked je riadne dotiahnutý rýchloupinák,tak sa na konci nemá kam hnú?“

                      Bude sa aj tak, imho.

                      0 0
                      • pastikar  

                        Bude sa ale nie na konci,kde je stiahnuta,ale niekde v strede,v naj­slabsom mieste.Koniec­koncov,chcelo by to nejaky test vidlic.Ozajstny test tuhosti.Kazdy dovozca by mohol jednu ,dve,tri obetovat

                        0 0
    •  

      Kočička! Haf!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.