• ondra

    Cau, ja vim ze se tu probiraj spis technicke problemy, ale zeptatm se..Posledni dobou sem zjistil ze mi preskakuje v leve kycli(kycelni kloub), urcite to mam z kola ..Nevite nekdo cim by to mohlo byt???Spatna poloha kufru a tim i tretry??Je fakt ze sem je drive vozil vodorovne ve smeru jizdy ted je mam vic do V ale myslim ze to stejne moc nepomohlo…dik za odpovedi..

    0 0
    • biker007  

      jen mi zaujaly ty kufry do V. to ma nejakej specialni duvod? qdyz si to predstavim tak mi z toho boli vsechno od kotniku po kycle…

      0 0
    • ondra  

      Asi do toho nevidim, sem nekde cetl ze bych mel mit chodidla mirne do V..myslim paty k sobe..

      0 0
      • biker007  

        je sem to takt niqdy nestudoval, ale proste mi pride prirozeny mit chodidla rovne.. stejne mam radeji vetsi vuli do stran, takze se nohy tak jako tak srovnaj jak to potrebujou. ale klidne si necham poradit.

        0 0
        • enjoy  

          nevim jestli to s tim souvisi,ale vetsina lidi taky nechodi s chodidlama rovnobezne.

          0 0
      • lubos  

        No ja mam pravou rovne, levou do V. A vadi mi to. Pac se obtira o kliku. Vubec mam neco divnyho s nohama. Kufry resim snad odkdy mam SPD :(

        0 0
        • biker007  

          schvalne se zkusim obcas za jizdy podivat jak moc do mam nohy. taqze az si rozsekam hubu tak vite proc ;-)

          0 0
    • scret  

      A jak vis, ze je to s kola? Urcite nejaky nasilna poloha chodidel nebude OK, ale vsude radej, abys sis to nastavil podle sebe, jak to cloveku vyhovuje, aby ho nic nebolelo atd. Chce to zkouset a zkouset. Ale zkus chvili behat nebo delat pesi tury, plavat atd, nebo proste delat jiny pohyby nez jezdit na biku, protoze to je dost jednostrany zatezovani jak svalstva tak kloubu. Protoze jak tady na foru ctu, dost lidi jezdi v podstate porad a zapominaj casto i na zatez jinejch oblasti (ruce, zada, bricho…)

      0 0
    • JakeF  

      Vykopu mrtvolu :).

      Dneska mě začala bolet pravá kyčel, ale docela drsným způsobem, že jsem rád, že chodím. Už před pár týdny mě bolelo koleno, ale ne tak hrozně. Na kole jsem poslední 2 měsíce seděl jen párkrát a vždycky relativně oblečenej. Může to mít nějakou spojitost s kolem nebo to je třeba ze špatný obuvi? A má cenu kvůli tomu otravovat ortopeda? Přecijen bolesti kloubů jsem očekával spíš až tak za 20 let :D. A to do sebe občas cpu nějaký tablety na klouby od Penca :/.

      0 0
      • kralovek  

        vitej v klubu .. me to zaclo kdyz mi bylo 22 :o)

        0 0
        • JakeF  

          A děláš s tím něco? Já to zase nemám nic dlouhodobýho, třeba to je jen zatuhlý, jak nic nedělám :D. Ale nechci to nějak podcenit a zanedbat.

          0 0
          • kralovek  

            atroza .. s tim se nic moc delat neda.

            doktor mi rek at prestanu chlastat mliko .. to jsem totiz chlastaval silene.

            Pak jsem byl na operaci kde mi odrizli naky vystupky.

            Na kole muzu jezdit v pohode, ale na beh uz to bohuzel neni.

            0 0
            • smith22  

              A bolí tě to pořád nebo ti ta operace pomohla?Jak daleko zvládneš dojít po svých?Mě to začlo otravovat zhruba ve dvaceti a je to čím dál tím horší – v zimě obzvlašť.

              0 0
              • Ruprt2  

                ve tvém věku je to docela normální

                0 0
              • kralovek  

                To jses na tom docela dobre kdyz si s tim vydrzel uz 60 let.

                Ta operace nebyla ani tak za ucelem pomoct, jako spis zpomalit degradaci, takze zlepseni to neprineslo.

                0 0
            • JakeF  

              Co jsem koukal na definici, tak mi nesedí vůbec nic… Kloub mě právě začaly bolet když jsem si od náročný aktivity dal pauzu a hýbe se v pohodě, jen to docela dost bolí. Si říkám jestli nějakej zánět, nedostatek vápníku, něčeho jinýho, cojávím… Normálně bych tipoval prochladnutí, ale toho si nejsem v poslední době vědom.

              0 0
              • hony007  

                Kup si pikslu medvídků.

                0 0
              • Peslezedirou  

                Můžeš tam mít zánět, který je virového původu. Občas se takhle projeví borelioza. Nechal bych to v klidu a pokud by to neustalo, tak bych šel k falčarům, nejdřív asi k obvoďačce, ať ti vezme krev a udělá vyšetřen, ve tvém věku se mi moc nezdá, že by jsi měl nějaké degenerativní změny v důsledku přetěžování kloubu.

                0 0
            • Richi  

              A čím konkrétně škodí mléko? Já, že ho taky občas piju a dokonce od maličky s tím, že „je to zdravý.“ :-)

              0 0
          • Joseph de Sax  

            máš z toho vápencový slepenec… tak jsi to už podcenil…

            0 0
      • Joseph de Sax  

        to máš všechno z těch léků…hromadí se ti v kostech andorfiny a nemůžou ven…

        0 0
      • michals1  

        Ještě kdysi, když jsem jezdil MTB kliky s SPD pedály, měl jsem podobné problémy.

        Pak jsem začal převážně používat jen „úzké“ kliky s Q-faktorem 131–142mm a silniční pedály a bylo po problémech.

        0 0
      • antt  

        jak psal šlapatko, taky mě napadlo špatné nastavení sedla, ale spíš zbytečně vysoko, nehoupeš se ze strany na stranu? :P

        0 0
        • JakeF  

          Vysoko 100% ne, spíš jsem přemýšlel, jestli by nechtělo tak 0,5cm výš. Ale o nějaký kontrole nastavení jsem přemýšlel, i když dávat 4 litry za BG Fit se mi nechce… Ale asi to s jedním zkonzultuju :).

          0 0
          • šlapatko  

            Nech to chvíli v klidu, hlavně se vyvaruj otřesům.Nebude li to dále bolet při chůzi a jiných aktivitách, tak je něco špatně s posedem.

            Jednou jsem měl problémy s koleny.Po týdnu trápení se a nadávání jsem zjistil že se mi posunulo sedlo.Předozadní poloha cca 5mm.Od té doby mám na lyžinách značku, na sedlovce taky.

            Je zajimavé jak jsme někteří hákliví na změnu posedu.Dost lidí pohne se sedlem 1cm a je jim to šumák:-)

            0 0
          • šlapatko  

            Taky je fajn dělat i jiné sporty.Pár sezon jsem jezdil cca 12000km, dále cca 10000km a momentálně stíhám 7000km.Po pár letech jsem celý skrácený a připadám si s kola zdegenerovaný:-) Začal jsem jezdit na inline bruslích, letos 1500km a dávám delší procházky se pem.Hned si připadám lépe.Ideální by byl i bazén,ale jsem zdechlý tam dojít:-)

            0 0
            • JakeF  

              Já právě poslední 3 měsíce plaval… No uvidím, jak to bude za pár dní. Jen se bojím abych zbytečně něco nezanedbal a pak nemusel mít pauzu v tréninku.

              0 0
              • Meluzina  

                Můžeš mít kyčel trošku bloklou, při plavání prsových nohou je to cítit … zajdi na fyzioterapii, ať ti „trhnou nohou“..

                0 0
    • Joseph de Sax  

      začni konečně chodit pěšky…

      0 0
      • Fuglsang  

        Cyklisti pěšky nechodí

        0 0
        • Joseph de Sax  

          tydlisti jo…

          0 0
          • šlapatko  

            Artroza je svinstvo, to se nedá dělat nic.Jen žrát přípravky, čekat na operaci až bude nejhůř a potom to snad bude lepší.Většinou jsou to jen špatně nadstavené kufry.Mě vyřídí i přechod s letních treter na zimní.Zimní mají vyšší podrážku a tak musím cca 3mm posunout sedlo nahoru.Jinak mě to odrovná.

            Nic nedělání je taky mazec.Celej rok se hýbám a když dám na týden dva voraz, bolí mě všechno.Kyčle záda i kolena.Taky podzimní rýma, to je masakr.Vždy myslím že chcípnu.

            0 0
            • Bafoon  

              Ty poslední dvě věty… :-D to bude sedět na víc chlapů

              0 0
    • Pavel  

      Tož vytaj v klubu! ;-)) Těch dnů, kdy tě nebude bolet nic, bude méně a méně. A jednoho dne budeš rád, že tě ráno něco bolí; je to známka, že jsi živ… :-DDD

      0 0
      • hribik A1  

        kua šak to až po 40tke sa hovorí, že chlap ktorý sa zobudí a nič ho nebolí, je mrtvý :-)

        0 0
    • Mark-H14  

      Asi to u tebe bude nečím jiným, ale mě pobolívá kýčel už asi 6 měsíců – nebo 8? První co mě napadlo byla artróza, ale asi mám nejspíš bloklý tzv. sedací nerv (blíže to neumím specifikovat). Bolest od kýčle mi vystřelovala do kolene, teď už do kolene tak nestřílí, ale mrcha kýčel pobolívá pořád. Asi to mám z vysedávání u PC (práce). Myslím, že je to už lepší, ještě před měsícem jsem měl stavy, že jsem nemohl ani řídit auto a snažil jsem se nohu všelijak propínat mezi pedály apod. Většinou byla bolest a problémy po nějaké větší aktivitě.

      0 0
      • Motyll  

        Peru se obdobnou potíží od jara. PC a auto je peklo. Někdy, když vylezu z auta,pajdám chvíli jak Zeman kolem korunovačních klenotů. Pár kroků a je to OK. Paradoxně kolo mně dělá dobře.

        Cvičil jsi na to nějak?

        0 0
        • Pavel  

          Myslíš těch šest let? :)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.