• Lister

    Potřeboval bych koupit nové řazení a chtěl bych přejít na SRAM. Jaké máte zkušenosti. Mám bajka na Deore a brácha má Sram 7 a uchvátilo mě jak je ten jeho systém tuhý při řazení. Jen nevím jestli páčky(přece jen jsem na ně zvyklí) nebo rukoje?. Té se nijak nebráním, jen nevím jak dlouhou.

    0 0
    • igor  

      ja mam 9,0 SL Halfpipe a uz by som za packy nemenil. Nechcene preradenie sa vyskytuje uplne minimalne, skor pri nejakom skoro pade. Mne sa na Srame najviac paci skoro nulove doladovanie vdaka pomeru 1:1. So Shimanom /LX/ som musel stale doladovat prehadzovacku. Je to vecou nazoru ci gripshift alebo packy, treba vyskusat asi, ale moj pocit z radenia je omnoho lepsi. A takisto casto vyuzivam preradenie o viac ako jeden na kazete.

      0 0
    • Lister  

      Ještě bych se chtěl na něco zeptat, nevím jestli 7 nebo 5. Na vic nemám jak finančně tak hlavně výkonostně. Má někdo zkušenosti s 5. Nebo mám radši připlatit. Moc toho nenajezdím tak 3000–5000 ročně a jen rekreačně, žádné závody.

      0 0
      • Palo TT  

        Mam 5.0 s Gripmi a v pohode staci. Pozri archiv.

        0 0
      • lubos  

        Staci imho i 3kova rada.

        0 0
      • spipi  

        ja mam 5.0 half pipe a ty bych rozhodne nedoporucoval[uplne se me ty gumy rozesraly]..kup si minimalne 7ckovou radu[rozdil asi 300,–]

        0 0
        • TinkTink  

          No…razeni 5.0 je imho nedoreseny – ty gripy jsou moc mekky…ale s troskou snahy, tam jde napasovat gripy Answer a funguje to dobre…ale vakl chytlo moc brzo a moc velkej…skoda…ale fungovat bude jeste tak 3 roky na druhym bajku v naprosty parade…7.0 je uz nekde jinde.

          0 0
      • Kolík  

        Jezdím jaky ty – do 5000 km, žádné závody ale aspoň 1× ročně na týden natěžko a mám Sram 7.0. Šel jsem rovnou do sedmičky a jsem spokojenej, ovládání je v pohodě i s naloženým kolem. Já bych si radši připlatil, protože určitě občas vjedeš do náročnějšího terénu a pak se ti to vyplatí.

        0 0
      • Thomas  

        mam 7.0 ted vypad ze budu muset koupi novou prehazku a mejspis pujdu do 5.0 dle informaci je ma stejnou funkcnost a cena je polovicni.

        0 0
    • vasil  

      mám 4 roky halfpipe 9.0 + přeah.7.0 a plná spokojenost možná bych příště bral kratší rukojeti, při blbnutí může dojít k nechtěnému přeřazení (ale možna neumím blbnout), brácha má 7.0 kámoš detailista přešel ze shimana deore na otočné 9.x + přehazka 7.x a tvrdil, že to bylo to nejlepší co mohl na kole vyměnit (hlavně si libuje, že mu nemlátí přehazovačka při sjezdu) další kámoš z lx na triger shifter 7.x + přehazka 7.x a taky je spokojen

      0 0
      • nachti  

        Proč myslíš že ta Deore přehazovačka mlátí a SRAM ne. Mám XT03 a ve sjezdu po šutrech slyším ze zadu hrozné zvuky – muže to být tím šaltrem?

        0 0
        • Axazel  

          Jo jo šaltr mlátí do zadní stavby. Sram to neudělá protože nemá v tom čepu kterym je chycená na patku pružinu ale doraz.

          0 0
    • Thomas  

      Mám SRAM 7.0 s otočnými rukojeti a už bych neměnil. Co se týče toho zda 5.0 nebo 7.0 tak dle informací není mezi funkčností sebemenší rozdíl. Obě sady fungují skvěle.

      0 0
    • Dejv  

      Mam řazení Grip Shift 7.0 a přehazku 7.0 ,přesmykač bohatě stačí 5kovej.Jednou seřídíš a pohoda.Zvládá to i nánosy bahna dle meho nazoru lepe jak shimano.

      0 0
    • náčelník  

      Vozím osm let k plné pokojenosti řazení GS 800 X-ray. U otočné rukojeti je skvělá věc mikroindex na přesmykači.

      0 0
    • fousac  

      taky hodlam jit v dohledny dobe do sramu… x7 packy + x5 saltr..

      kterej kamenak v praze ma sram bezne v nabidce a hlavne skladem?? ja to zatim nijak moc nevidel..

      0 0
      • gomolka  

        … a když jsme u toho, nevíte někdo, kdo sram dováží ???

        0 0
      • Smazaný účet  

        Jdi do toho Fousáči, já to udělal přesně tak. Teda x-7 páčky a 5.0 přehazka. Běžně skladem nevím, já je viděl u Tyrše. Ale koupil na webu. Dováží je žitný. U tý pětkový přehazky si někdo stěžoval že se vyrachtá v uchycení, nevim ale jakej rok měli, příde mi že je uchycená docela pevně. Moje dostala ránu a ohnula se patka… :o) Páčky sou supr.

        0 0
        • vasil  

          já mám vyrachtanou 7.0 jako kráva a funguje pořád sqjele sakra už se těším , jak si zase zapřehazuju

          0 0
      • patman  

        Maj to v Cyklo Kern na jiznaku a jsou i autorizovanej servis. Jinak ja mam osmickovy XT a LX na presmykaci a potom co mi odesel starej Gripshift tak jsem koupil razeni SRAM Attack a jsem naprosto spokojenej. microindex na presmykaci je bomba.

        0 0
      • jjirka  

        podivej se na cyklozitny.cz maji i maloobchodní prodej v Praze 9 Beranových je to kousek od výstaviště a hlavně jsou tam do devatenáctýho slevy !!!! předem tam zavolej aby Ti někam neodešel Ahoj

        0 0
      • Kolík  

        Před třemi roky jsem si kupoval KHS se Sramem 7.0 u Čižmára v Nádražní, teď je v Lidický u Vltavy, co jezděj tramvaje od Anděla na Palečák. Tenkrát prodával i Sram.

        0 0
    • JT  

      Ahoj. Jezdil jsem 5let devítkovej Gripshift + devítkovou přehazku – bez výhrad! Pak jsem přehazku vyměnil za novou sedmičkovou řadu a sedmičkový páčky – jsou prostě ještě lepší. Pro info jezdil jsem nějakou dobu i LX řazení ale to Shimano mě dost vadilo. Na sramáckejch páčkach se řadí kompletně palcem (nahoru i dolů) = pořád super úchop řidítek a ještě zbyde ukazovák na brzdu… Zkrátka dneska už bych neměnil ani za otočnou rukoje? ani za Shimano páčky, jo a sedmičková řada od Sramu by měla v pohodě stačit.

      0 0
      • Paja  

        Jsou na packach od Sramu na presmykac mezipolohy jak na gripshiftu?

        0 0
        • lubos  

          mikroindex myslis ? Ne, tam to neni.

          0 0
          • Paja  

            Skoda, nejvetsi + gripshiftu

            0 0
    • Pitrz  

      Já jsem teď zrovna koupil páčky sram attack a zatím se jeví super, řazení nahoru i dolů palcem jde krásně zlehka. Původně jsem měl STX RC ale to nejde srovnávat.

      0 0
    • Lister  

      Má už někdo nové páčky(myslím, že je to pro rok 2004), měl na nich být upravený systém. U těch starších si lidi stěžovaly že je krok nahoru moc dlouhý a je prkticky nemožné přeřadit o 3 pastorky. U těch nových to má být upraveno.

      0 0
    • blue.sun  

      Funguju v kombinaci X7 gripy Shorty 8 rychlostí, šaltr 5.0 taky osmikvalt, přesmyk bohužel Alivio, SRAMkový jsem nesehnal…

      0 0
    • nachti  

      Asi dva roky jsem jezdil GS + Sram5 a spokojenost. Potom jsem prešel s novým bikem na GS Sram attack + XT03, abych se přiznal vadil mi právě ten hrozny zvuk mikroindexu, tak jsem zkusil páčky attack a jsem maximálně spokojený – jak už bylo zmíněno – odřazování dolů palcem = maximální úchop, případně ukazovák na brzdě. Jinak proti GS nic nemám, jzdil jsem jej dost dlouho a zastávám názor, že za dvě hodiny si zvykneš na cokoli, ale ty páčky nemají chybu. Časem se určitě vrátím k šaltru SRAM.

      0 0
    • fagot  

      Vozím SRAM 10 let,začal jsem se SRT 500 a pak přešel na ESP 9.0 na 8.,kterou vozím dodnes.Na zimáku vozím rukojeti halfpipe 5.0,to je humus(častý nechtěný přehození).Pokud budeš kupovat rukojeti,můžu Ti doporučit krátký a ESP(minimálně 7.0).Páčky jenom zprostředkovaně od kámoše,kterej se na nich párkrát svezl a vážně o nich uvažuje.Takže se na ně ještě trošku vyptej.Zdar.

      0 0
    • Pekáček  

      Já začínal s páčkama Acera a šaltrem 700CX, chodilo to proti Deore tvrdě a ve všech podmínkách. Pak jsem dal Shifty Attack (jako dnešní 5.0 ale na Shimano) po bráchovi a nakonec jsem vše naladil do ESPu. Uříznutý halfy 7.0 s šaltrem 5.0 2003 slouží dodnes jako hodinky, top bike má 7.0 Shorty a X7. Obojí naprostá spokojenost. Nynějším šiftům 5.0 bych se nebránil, mají jen nemožný tvar gripů (že jo, Tinku). Nové šaltry 5.0 jsou jako 4.0 a 3.0, spíš tak do města. Přesmyky se údajně nevyrábí, mám ještě jeden koupenej do zásoby :o)

      0 0
    • Lister  

      Ještě bych se chtěl zeptat na délky rukojetí. Jakou byste doporučili. Moc se taky nevyznám v těch jejich označeních. Prostě nikdy podle názvu nepochopím, která je dlouhá a která je krátká. Montují do nich pořád ty pružiny, které brání přehození? Mají rukojeti mikroaretaci na doladění přesmykače.

      0 0
      • Pekáček  

        Krátký dělají už jen u řady 5.0, tkzv. Shorty (malinko delší) najdeš u X7, X9 a X0. Sedmička je má štíhlý (plynule přechází do pevných gripů), Devítka boubelatý (používám) a X0 s agresivním „dezénem“, ale z měkčí gumy. Pětka nemá protipružiny, všechny vyšší řady je maj. Mikroaretaci jsem viděl u X7 a výše, možná jí má i pětka.

        0 0
        • Lister  

          Díky. Krátky, jasný, výstižný.

          0 0
          • SirMike  

            Já mám Sram X.9 a naprostá spokojenost..sem rád, že sem opustil Shimano.Na to nový LX s Dualama jim fakt s***…

            0 0
    • Tomcat  

      Ě… a otázka? Pokud z kontextu vyzařuje obava, že nevíš co ti bude sedět, tak to nemůže vědět nikdo jinej než ty.

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce