• vicko

    Zdar bajkeri, mam takovej fakt asi hodne pitomej dotaz, tak se predem omlouvam. Nevim jak to presne popsat, ale vcera, kdyz jsem jel na vyjizdku tak jsem si vsiml, ze mi prestalo cvrkat kolo ;). Fakt nevim jak to rict jinak. Proste na volnobeh to necvrka. Vubec to nic nedela je to uzasne tichy. Ted sem na kole asi 3nedele nebyl a pred tim to normalne cvrkalo ;). Chvilema se mi teda zdalo, ze trosku nepravidelne, ale cvrkalo. Tak se chci zeptat, cim ze to muze byt a jestli to nema nejaky neblahy vliv na chod stroje ;o). Diky moc a jeste se omlouvam za takovy dotaz, ale fakt me nenapada, jak se zeptat jinak ;). Jo a kolo je to letosni Merida Matts SPort 500 – naboje deore… tak jestli to pomuze … ;)… DIk.

    0 0
    • MARIN  

      Nic se nedeje.Mozna jen pri delsim odstaveni kola stekla vyzelinka v orechu (cvrcku:) a ted to proste nedela kraval.

      0 0
    • hYs  

      bych si tipnul povolenou kazetu

      0 0
      • Pá-dlista1  

        .. a jako vyhru chces ponozky pouzite pri nataceni filmu Rambo nebo spodni pradlo Patricka Duela?

        0 0
        • Lada1  

          asi oboji. Ale nechapu proc se do neho navazis. Treba si jenom plete pojmy a pod pojmem kazety ma namysly montovane pastorky, ktere maji volnobezku „v sobe“ a ne jako u kazety, kdy je volnobezka na naboji

          0 0
          • Pá-dlista1  

            hmm dost mozna, ale kazdopadne ti to nemuze zpusobit necvakani pri spravne funkci. To ber trochu s humorem proboha :)

            0 0
            • Lada1  

              no to mas pravdu, pokud by to mel povolene tak , ze by mu to necvrkalo pak by mu ty pastorky po 1/4 otacce spadly. Jen jsem chtel rici, ze zatimco u kazety to nema zadny vliv resp. stejny asi jako spatne dotahnute rohy na riditkach, tak u montovanych pastorku to ma vliv, ale je pravda, ze by to muselo byt uz v rozebiratel­nem stavu

              0 0
              • vicko  

                Hmm no kazeta tam drzi ;). zatim teda… Ne vazne. Ja na to koukal, a povoleny to neni proste to jenom najednou necvrka a mne se to zdalo divny, tak se ptam. Ze jsem Padlistu pobavil me ani moc neprekvapuje a ani mi to neva ;). Spis sem se bal, abych to nejak jeste vic nepoku..vil kdyz bych na tom dal jezdil. JInak prave ze to je novy kolo tak se o nej jeste staram, tak sem si chtel byt jisty. Ale diky za vysvetleni a podporu, snad to vazne jenom necvaka ;)

                0 0
                • Lada1  

                  vicko- ze mas problemy s kolem a zeptas to je OK. Ale nechapu, ze mas problemy se orientovat ve stromove strukture prispevku, jinak bys pochopil, ze my s Padlistou nereagujeme na tebe nybrz na hYse !

                  0 0
                  • vicko  

                    jo OK… jenze ja odpovidal tobe, akurat asi na spatnym miste… sry. Ja se dneska fakt jeste neprobudil :(

                    0 0
                    • vicko  

                      hele tak sem si to precetl znova a uz mi to konecne doslo. Hmm.. tak sry ;). Ja se dneska poradne vyspim a priste uz to napisu spravne ;)

                      0 0
            • hYs  

              hehe, to sem si nabeh ;)

              no asi takhle…je to z vlastni zkusenosti, uz pri koupi mi to necvakalo, cca za dva mesice sem mel uplne povolenou kazetu, dotahnul jsem a od te doby to cvrka.....ze by nahoda ? p:))

              0 0
              • MARIN  

                to je ale velka nahoda protoze povolenou kazetou to urcite byt nemuze- leda by byla uplne sundana :)

                0 0
                • hYs  

                  no mozna se nekde pletu, dotahoval jsem kolecka s tim ozubenym nastavcem i vnitrek imbusem (nebo tisicihranem, uz nevim), nevim jak to vypada uvnitr

                  0 0
                  • MARIN  

                    imbusem jsi utahoval orech k nabe a ozubenym nastavcem pastorky k orechu :) ani jedno ale nema vliv na to jestli je a nebo neni slyset cvrcka, teda pokud je oboje namontovane na kole :)

                    0 0
                  • Lada1  

                    jak ti tu uz davno piseme (tedka i MARIN) . volnobezka je k naboji pripevnena sroubem (imbus 10). na volnobezku nastrkas kazetu a dotahnes podle toho jakou mas bud tim dvojzubem nebo stahovakem. Z toho ti musi byt ale preci jasne, ze dotazeni kazety prip. i jeji sundani nema zadny vliv na volnobezku resp. cvrcka v ni

                    0 0
          • Žanek  

            No, ale ještě jsem neviděl, že by se šroubovací vícekoleško povolilo. Spíš bývá problém ho povolit;

            0 0
            • Lada1  

              ja k tomu pouzivam sekacek od vrtaciho pneumatickeho kladiva :-) jsem sel koupit klic, nemeli, tak tam strcim spicku od toho sekacku a jemne poklepu kladivkem a je to :-))

              0 0
              • Žanek  

                jj, pokud myslíš stažení pastorků z „ořechu“ (mluvím o rozebíratelnejch vícekolečkách) tak je to jediná možnost. Pokud o sundání toho vícekolečka vcelku z náby tak u starejch favoti?áckejch koleček na dvouzub je to asi nejlepší řešení. Na SH se prodávají za pár kaček stahováky;

                0 0
                • Lada1  

                  nene stahovakem sundas celek i s tou volnobezkou. TO o cem mluvim ja ze sundas ten sroubovaci kroucek ten vnitrni (tam je klic ten dvojzub)(ne ten ktery dotahuje pastorky) pod nim jsou kulicky, ty vytahnes a muzes vytahnout i to montovane vicekolecko, ale bez volnobezky, ktera zustava na naboji (na tu je stahovak resp. stahovakem to muzes sundat cele, ze)

                  0 0
            • hYs  

              no je to tak ;)

              0 0
              • Lada1  

                co je tak ? co mas vubec na kole kazetu nebo montovane (sroubovane) pastorky ? My se tady bavili o tech montovanych pastorkach

                0 0
                • hYs  

                  Ze se sroubovaci vicekolecko povolilo…

                  CS-HG50–9 (deore), ty sou asi sroubovaci co ?, jeste se v tom moc nevyznam

                  0 0
                • hYs  

                  A vzhledem k tomu ze na tom kole „Merida Matts SPort 500“ je ta sama, tak to je mozna pravda…

                  Vicko, nechces to zkusit dotahnout at uz se tu nedohadujem ? :)

                  0 0
    • lubos  

      Bezna vec. Nejak to souvisi s vazelinou. Kdyz je husta, mozna spinava, nevim.

      0 0
    • onegear  

      Cvrkacka – to je neco s prostatou ?

      Promin, neodolal jsem

      Jinak souhlasim s vazelinou – muze na to mit vliv vyssi teplota = ridsi vazelina.

      0 0
    • mates001  

      Mam tento isty problem – merida Matts 500, bike je novy cca 1,5 mesiaca (do 70km), a da sa povedat ze to od nova necvrka. Sorry ale z tej prestrelky ftipnych prispevkov kotre som precital jednym okom som nepochopil co mam teda urobit. Vazelinou to asi nebude – nikdy som to nevazelinoval, teplota bola aj 26 a aj 12 stupnov a stale to necvrkalo. Co mam teda robit? Vopred dik – ze ma neukamenujete a ze sa niekdo najde…

      0 0
      • lubos  

        Preco by to nemohlo byt vazelinou ? Ked si s tym nic nerobil ty, neznamena, ze jej tam nemas vela od vyroby, nie ?

        0 0
    • Daf  

      Me kdysi takhhle prestal cvrkat orech kdyz jsem pravidelne mazal sprejem kazetu. Uz to nedelam je to chyba. Ten olej do orechu muze zatect a rozpustit tu vazelinu.

      0 0
      • mastihuba  

        jo prvni ořech co jsem měl v 98 na kole sem zlikvidoval Arvou. Strašně se mi líbilo jak ta mastnota jde z koleček dolů. :)))

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.