bikovanie vo velkej fatre a nizkych tatrach

11 nepřečtených
  • fish

    zdravim chceli by sme ist s kamosmi pobikovat velku fatru alebo nizke tatry a chcel by som vediet ci sa to da. v tom zmysle ci zeleny su na kazdom kroku a buzeruju, alebo to toleruju (pravdaze by sme isli iba po znackovych trasach)

    0 0
    • riki  

      velmi netoleruju jazdenie po hrebenoch, ale nepocul som tento rok o ziadnom pripade ze by niekto platil, cesty zo vstupmi do takychto oblasti maju tabulku s preskrtnutym cestnym bicyklom takze ak si na mtb tak si za vodou :))). Posledne ked som bol tak mi turisti povedali ktorym smerom isli a tak som siel opacnym. horsie je ked narazis na zjazd cez luku ktora patri urbaru a nie je oznacena ako turisticka cesta, na ochranu proti motorkarom su niekde nahadzdane brvna alebo natiahnute ostnate droty.

      0 0
      • ROpa  

        ja som bol v fatre pred nedavnom ale na pesej turistike a buchal som si hlavu ze som tam nesiel na bajku. Bolo tam pomerne mrtvo ochranarov sme nestretli. Sli sme od Drienka smerom na Lubochnu a zo zaciatku nic moc bolo by to na bajk ale na MTB a s minimalnou bagazou, len vodnika a ubytovat sa niekde blizko a jednodnovky robit. Dalej od Kralovej skaly – studne smerom na Kriznu – Ostredok az po Borisov a Plosku je to ok aj sme tam stretli bajkerov trufal by som si na tom aj na mojom starom Favorite s vynimkou par miest co by som preiesol cez kamene. Ako je to od Borisova na Lubochnu neviem to som uz nesiel ale vesele to asi nebude podla fotiek co chalani doniesli… Okrem toho zasa v lese… Tu trasu co som pisal ze je ok tak to ides po holiach a to je fajn.

        Asi by to chcelo sa ubytovat v Liptovskych revucich a odtial chodit bajkovat… Inak neviem preco tam je zakazane bajkovat vlastne ved aj tak by cyklisti chodili po turistickom chodniku. Ked tam pasu dobytok ktori rozbije vsetko do hlbky 50cm vid chodnik na Kralovu studnu a ked si tam mozu vojaci postavit asfaltku tak to je ok ?

        0 0
    • Matts.  

      Na Krížnu v žiadnom prípade, tam minule nivočili ochranári jedného bikera. V tejto oblasti sa mocú stále. Z Harmanca na Krᵝovu studňu je to v pohode, či už Zalámanou alebo Bystrickou dolinou. Nízke Tatry hrebeň, ochranári majú psa, putá, zbraň. Nedávno turista zišiel len z chodníka a mal po riti, bolo to v oblasti Latiborskej hole. Na motorkárov nemajú, lebo títo debili na motorkách majú sebou vačšinou pištol. Celá ochrana prírody je u nás zvrátená. Napr. teraz chodia hordy cigáňov na čučoriedky. Tých sa boja. Ale keď najdu jedného, dvoch bielych, máš smolu.

      0 0
      • riki  

        na kriznej som bol a zistil som ze tam ochranari maju budu v ktorej byvaju takze je to dost drzost sa im tam prechadzat z bicyklom, s tou zvratenostou suhlasim, v rybovskom sedle je jeden salas, pod nim druhy, po ceste chodia vetriesky, na vojensky priestor na kriznej idu postavit asfaltku smerom od kralovej studne.

        0 0
        • Matts.  

          To s tou asfaltkou na Krížnu to je fakt?. Veď túto čas? znivočili V3S-ky, keď stavali sedačku, tú eróziu už nik nezastaví.

          0 0
          • ROpa  

            a teraz mi povedz co tam ti bajkeri znicia oproti tomu ked tam armada postavi asfaltku alebo behaju na V3S pripadne ten dobytok co som videl aml aspon 100ks a pripominalo mi to tie special mravce co vyliezaju kazdych 40rokov a nezostane po nich kamen na kameni… ze motorkari tam nemaju co robit sa da pochopit… ale nepochopitelne je preco sa nesmie taborit pri Kralovej studni… je tam cesta, voda, potom to napajadlo pre tie kravy, okolo luka, niet tam co znicit ani tam nic rozumne nerastie lebo tie kravy to aj tak rozdupu. Keby neboli dementi tak ta spravia taborisko a ak by tam aj daky odpad bol tak po tej ceste co tam ide od toho horskeho hotela to mozu v pohode odviest prec a ludia sa radsej utaboria tam kde su na to lepsie podmienky a nie kade tade kde mozu ozaj daco ponicit chraneneho… :-( myslim ze zabranit turizmu sa neda ani v chraneych oblastiach tak nech to riesia aspon rozumne a nie formou zakazov a prikazov…

            0 0
            • aku  

              no chlapi mate to pekne tvrde. Kam se hrabou nase Jeseniky

              0 0
          • lubos  

            Hej, nieco take tam maju vojaci postavit ako odskodne za tu rozrytu cestu, to je ich praca. A potom to ma byt tusim aj normalna cyklocesta.

            0 0
            • ROpa  

              to sa mi zda byt troska cudne, postavit miesto polnej asfaltku… cyklotrasu by mohli urobit to je fakt to by bolo fajn ale viem ze kamarat teraz jednu cyklotrasu pomahal spolunavrhoval niekde na morave ma byt postavena myslim zo Slavicina do Luhacovic daka obchadzka kopca v dlzke tusim 4 km, sirka trasy je 4.5m a stoji to 8 mil !!! neviem ci SK alebo Kc ale je to pecka. Myslim ze cisla priblizne sedia aj ked mi to uz davnejsie vravel.

              Ak ma mat cyklotrasa 4.5m sirku tak to urcite vo fatre nebude :-))) proti tomu by som bol aj ja. Tak max meter cosi na sirku aby sa tam obisli dvaja cyklisti.

              0 0
    • lendl  

      Jazdit po hrebeni Nizkych Tatier chce dost odvahu a dobru znalost pomerov. V poslednej dobe zacal byt problem i vo Velkej Fatre, kde sa donedavna v pohode jazdilo. Akurat pred tyzdnom ma 2 krat odchytili na hrebeni. Ale spravval som sa vynimocne slusne a i zeleni boli vcelku rozumni tak to preslo bez ujmy. Akurat som musel najkratsou cestou dole. Mam pocit, ze to bola len taka uvodna akcia, aby ludi upozornili a pokuty este nedavali. Inak jazdit po zvazniciach a lesnych cestach je tiez protizakonne, ale myslim, ze by musel byt velky debil, abt ta za to pokutoval. Ani to tam moc nestrazia. Ze je to cele blbost je jasne, ale nema vyznam riesit. Je to zzkon. Preto uz zajtra jazdim v Rumunsku. Nech zije sloboda.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.