Křupání a lupáni.............help!

25 nepřečtených
  • Peslezedirou

    Ahoj Bajkeři a Bajkerky a Bajkeřata, potřeboval bych poradit ohledně jedné poměrně běžřné leč otravné věci a to lupání praskání a skřípání. Právě jsem si dostavěl bajka a le po cca. 150 km mi začalo popraskávat okolo středu. Sedlovka by to němla být ale stejně ještě všechno očistím a preventivně namáznu silikonem a uvidím. Ale spíš mě napadlo, jestli by ty zvuky nemohly vydávat kliky shimano spolu s osou octanlink. Připadá mi, že se můžou nečistoty snadněji dostat do spojení osy s klikami. Dík moc Pes

    0 0
    • marco  

      to jsem si také myslel střed u klik a nebo sedlovka stou mám potíže i teď nakonec to bylo v slapátku těsnící kroužek se na osce šlapátka vyvlékal a šlapátko se drhlo po osce jinak nevím

      0 0
    • Žanek  

      JJ, tohle Octalink dělával. Stáhni kliky a očisti styčný plochy s osou. A zkus vyhledávání, tohle se tady řešilo milionkrát…;

      0 0
    • Pekáček  

      Před pár dny jsem to (zase) řešil, obvyklá finta u mýho Durateka (namatlat vazelínu na patku kde sedí na rámu) nepomohla, promázl jsem raději i sedlovku (vazelínou, ne silikonem!) a byl to ISIS, stáhl jsem kliky, ani náhodou nebyly suchý, vazelíny tam bylo dost, no vyčistil jsem to a přimázl vazelínou a zas bude chvíli ticho :o) Doufám. Zlatý čtyřhrany!

      0 0
      • Pavlos  

        mi praskota uz pres rok 4hran na klikach Truvativ5D a nevim cim by to mohlo byt(vazelina tam je;)

        0 0
        • Žanek  

          Zkus odtud tu vazelínu odstranit, odmastit to a dát je tam na sucho. Nikdy jsem tam vazelínu ani olej nedával a nikdy mi to žádný zvuky nevydávalo…;

          0 0
          • Pavlos  

            jenomze kdyz to nenamazu tak to dela hned a kdyz to maznu tak to zacne asi po 100km:(

            0 0
            • Pekáček  

              Nemáš vyžvejklej čtyřhran? Podívej se jaký jsou jeho plochy v klice. Já to kdysi nemazal a teď mažu (líp se stahujou) a jsou ticho jako pěna :o)

              0 0
              • Pavlos  

                ee s timhle se uz trapim od novoti

                0 0
                • Pekáček  

                  To je divný, znám lidi co ty kliky maj a dobrý…

                  0 0
                  • Pavlos  

                    no ja si stim jeste naposled pohraju a kdyz neprestane tak se neda nic delat

                    0 0
      • JohnLee  

        Otazka mimo misu: jake jsou rozdily mezi octalinkem a ctyrhranem?

        0 0
    • zwwak  

      Po včerejší jízdě už v tom taky lítám – loupe mi v kole.

      0 0
      • aku  

        Na druhou stranu, aspon mam poradny duvod pro sborku a rozborku kola ;)

        0 0
      • lubos  

        Jednou mi neskutecne zacalo neco vrzat/ lupat. A to mi povolili kliky. Dotahl jsem je na doraz a stejne povolili/odtocil se asi sroub nebo co asi tak 3mm. Ten ctyrhran fakt musim minimalne 2–3× dotahovat. Az pak sedne. U ISIS mi tohle nedela.

        0 0
        • Pekáček  

          Mě zas výborně šlapou čtyřhrany (2× Sachs-Campa kliky NS, 2× Sugino Impel mikrodrive). ISIS (Truvativ Stylo) mi začal po zajetí nehorázně praskat a lupat, nejdřív jen při jízdě ze sedla a pak pořád. Po přemazání je to lepší. Ale zlatý čtyřhrany!

          0 0
          • lubos  

            Mam tez Truvativ Stylo a zadnej problem. Jednou mi zacalo praskat na male pile tak jsem prisel na to, ze se povolili sroubky na prevodniku. Jinak dobry. Ale v zacatku mi myslim tez neco praskotalo a mam dojem, ze to vyresilo az poradne navazelinovani, ale nepamatuji si presne.

            0 0
    • Pavlos  

      Panove neco mi rika ze kdyz je to jenom na kole je to dobre, horsi to bude az zacnou vzat a krupat kolena a dalsi klouby:(

      0 0
    • PetrV  

      No prubni to výtáhnout opucovat a pootočit. Pokud to nepomůže tak většinou Ti u octalinku zafungujou dvě věci:

      1. Kup novou osu (nepraktické a drahé)
      2. Zvykni si na to. :o)

      Mě už to neva, že si to občas vrzne, stejně jako to že kotouče si taky občas škrtnou nebo vrzne pedál.

      Zdar.

      0 0
      • pitelboy  

        S tim nic neuděláš !! Máš Vadnej kus OSY. Měl jsem osu XT + XT kliky + ram simplon a křupalo to. Tak sem tu samou osu narval na LX kliky a jiný rám a křupalo to furt ..-->>> To znamená, že mam vadnou OSU !! Nedá se nic dělat, ale sere mě to hodně !!

        0 0
        • Třé?a  

          zkus ještě jednmou vyndat sedlovku a namazat, pak rozeber a namaž ložiska pedálů, dotáhni šrouby převodníků a lehce mázni spoje. Jinak nevim někdy je to fakt k nasrání když s tim musíž jezdi třeba tejden :)

          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce