• Lada1

    Mi se dneska stalo, ze jsem nebyl schopen nafoukat kolo (XTR rafek a Michelin plast)! Normalne to nafoukavam nozni pumpou. Dneska za boha neslo. U souseda s autodilnou jsme se trapili na tom 15min s kompresorem nez se ta mrcha chytla. Jake mate zkusenosti s foukanim bezdusovek?

    0 0
    • BH  

      fouka se stejne jako s dusi, zadny problem.Ovsem nechci byt rejpal, ale povolul jsi tu maticku na ventilku?Dobre je pak jako by ventilek odpustit, casto zustane prilepeny v sedle a pak to nejde protlacit.zadny jiny problem tam nevidim, neb ventilky jsou stejne jako u duse, tak i bezdusaku.

      0 0
    • igor  

      ja tiez nemam ziadny problem s fukanim bezdusoviek. Jedine, ze by bola zle zapadnuta do rafku alebo co..::?? To sa mi este nestalo zatial.

      0 0
    • Daf  

      Problem u michelinu je ze se jim vytahuje patka, takze novy se nasazuje krasne ale starsi to je opravdu docela porod utika to vsude mozne okolo :( Micheliny uz jsem prestal pouzivat.

      0 0
      • Gatier  

        He, he, he, bezdusovky… No nebudem tu rozoberat vyhody a nevyhody. Vlastne vyhody nepoznam :-) Najlepsie sa to fuka kompresorom. Rafik poriadne vycisteny a patka plasta namazana pastou. Bacha na poskodenie patky. Ked tam vlozi clovek dusu, ani za nic sa nechce riadne napasovat do stien rafika.

        0 0
        • enjoy  

          si myslis ze si na vsechny vyzral kdyz nevozis kotouce,bezdusovky atd. co?:-) bych te nechal projet na mych kotoucich a asi bys zmenil nazor.ale vlastne asi ne,ty bys zapiral co by to slo:-) a co se tyce bezdusovek mi bylo ze spolehliveho zdroje receno ze jediny bezproblemovy je mavic a hutchinson,ostatni je spis k vsteku.

          0 0
          • Gatier  

            Pozri, sam som chcel kotuce, ale nejak som sa z toho dostal :-) Kamarat si spravil bezdusovky z normalnych rafikov a plastov. Takze to konecne malo nejaku vyhodu- lahke. Ale uz to nejazdi, neviem preco.

            0 0
            • Moah  

              Nevis jak to udelal? docela by me to zajimalo..

              0 0
              • lubos  

                tubeless kit

                0 0
                • Gatier  

                  Presne tak…

                  0 0
                • Moah  

                  Uz jsem o tom slysel (spis videl) neco na netu, akorat nevim jaky na to ma kdo nazor – t.j. jestli to neni nejaka blbost (jako biopace). Ja myslim, ze by to spatne byt nemuselo hlavne kvuli nizkym nakladum a male hmotnosti.

                  Dokonce jsem to jednou vyrabel doma ze stare duse a s tufo tmelem: nafoukal jsem to u benzinky a drzelo to v klidu tyden, ale radsi jsem na tom nevyjel, udelal jsem to na starem nepotrebnem kole (na prd bylo, ze byl jednostenny rafek) spis z nudy – Da se na tom teda jezdit??

                  0 0
                  • lubos  

                    No, kdyby to fungovalo, tak usetrim 100g na koleso a nemusim se bat hadu a trni.

                    0 0
                    • Moah  

                      Na light-bikes to ma hafol lidi a kdyby to fungovalo dobre??… to je prave to co chci zjistit.

                      0 0
                      • lubos  

                        Kdyby to fungovalo dobre, tak si dam facku, pac jsem nedavno koupil bezdusovky ( druhej bajk) :o)) a jdu do toho.

                        0 0
                        • BoB  

                          No teď právě to začal vozit maxcursor a soudě dle nadšených ohlasů ze zahraničí to funguje

                          0 0
                          • lubos  

                            Hmm, tak cena 1200,– Sk na jedno koleso, 100g sajrajtu do kolesa + nevim jak tezka vlozka do rafku. Ne, myslim, ze to nechci. Trochu moc drahy na zkousku. Na zavodeni snad. Jdu radeji zkusit latexovou dusi, 150g tezkou za nejakych 350,–sk.

                            0 0
        • PetrV  

          No ono bezdušovka může být i dušovka né? :o)

          0 0
    • mikael  

      Ja mel taky problem nafoukat novou ust michelin, rucni ani nozni pumpa to nezvladla,nafoukal jsem to u benzinky kompresorem,pak si to nak sedlo a po druhe uz to nozni pumou slo ok

      0 0
    • PetrV  

      Foukání obyčejnou pumpou naprosto bez problému. Jediný problém byl pokud jsem pořádně neopucoval patku u pláště tak unikal. Jinak nic.

      0 0
    • BB  

      nektere znacky jdou nafoukat snadno jine hure, napr. Schwalbe Jimmy jsem nafoukal po defektu rucni ¨mini pumpou v terenu. Obcas mi pomuze plast na nekolika mistech jakoby splacnout, aby se zmensil ten prvni nafukovany objem.

      0 0
      • lubos  

        Jak je siroky ten Jimmy ? Sirka bez stuplu a se vzorkem.

        0 0
        • BB  

          oficielne je to 2.1, ale na pohled je tu uzsi nez Python 2.0, siroky je 46 mm

          0 0
          • lubos  

            Skoda, skoda. Zatim jsem meril Michelin, dobrej vzorek, ale 44mm i kdyz uvadi 2.0" Nebo mozna i 2.1" ted si nepamatuju. Tohle je lepsi, ale porad malo. A nevis, kolik ma pres vzorek ? Scorpion co mam ma 50mm, pres vzorek jeste vic , uvadi se na nem 2.0"

            0 0
    • lubos  

      Vcera jsem nemoh ani za ten svet nafouknut plast, i kdyz doted mi to vzdycky slo obyc. pumpickou. Tak jsem pouzil figl – zacatek jsem nafoukl usty a pak to slo :)

      0 0
      • ota  

        se parádně bavím,můj sobotní zážitek z chalupy v Oderských vrších:"předfuk"hu­bou jsem zkusil taky.Jaxi jsem se tam ale nemohl vlézt,musel bych mít hubu až k uchu.Navíc,musel bych hrát na trombon,abych to dal.Michelin se fakt asi natáhl,jde to stále hůř.Teď mi povolila záplata,takže nový pokus,nožní pumpu(levný shit Carrefour)jsem zlomil,subtilní konstrukce od pohledu,manometr si i tak dělal ze mně prdel.Velká stará ruční švagrova autopumpa -ztyřelá hadice,po opravě nic..malý 12V kompresor z auta nestíhá,jen zvukový ofekt.nakonec ůspěch s ručním pumpováním zlomenou nožní pumpou,jedna ruka pumpuje,druhá netleská,supluje totiž prdlý nýt rámu nožní pumpy.Zoufalé je ,že vždy zarputile šetřím duši,i když jí mám sebou,a tvrdohlavě opravuji bezduši,a strávím tím hodinu.

        0 0
    • Hanysek  

      Mam rafky Mavic a Hutchinsony a bez problemu je foukam nozni pumpou. Dokonce ted naposled jsem je nafouk pred 3 tydnama a vubec, ani trozku, neusly.

      0 0
      • LUKAS  

        Mam taky Mavicy, plaste stridam Hutchinsony (Python) a Continenetaly Double Fighter. Nasazeni v pohode (max. s jednou montpakou) a foukani uplne bez problemu…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.