Jak dlouho vam trva vymena duse?

128 nepřečtených
  • Dreamer

    kdyz pichnete :) Ja se s tim vzdycky seru aspon 20minut nebo i pulhodiny ,)

    0 0
    • ddd - andy  

      Od chvile sesednuti az po nasedniti min nez 90vterin – v zavode.. ;-))

      0 0
      • Beeda  

        I s hustenim, nebo vozis bomicky? B.

        PS: to je tvuj novej nick ddd ?:-)

        0 0
        • ddd - andy  

          Vozim bombicky – a jednu mam uz nasroubovanou v redukci.. Jo ten nick bylo blby kdyz sem nekam prijel a lidi na me: "Hele ddd… nebo "Poslouchej 3d.. :-)) No a jelikoz tu uz jeden andy je..

          0 0
      • lubos  

        Predpokladam, ze plast nekontrolujes, jestli tam nemas trn, nebo neco. Btw, jake defekty zvyknes mit ? Jenom cvaknes ? Nebo i neco jinyho ?

        0 0
        • ddd - andy  

          Tak na XC jsem necvak uz hoodne dlouho… (tuk, tuk :-)) a kdyz vyndam dusi tak rukou plast zevnitr projedu na obe strany abych kdyz tak ucitil trn nebo kousek skla..

          0 0
    • Fido Mrlasek  

      Příde na to. Když spěchám, tak to mam v kupě za 3 minuty. Jinak nechvátám – radši to nasadim pořádně, prohlídnu pláš? jestli tam nevězí hřebík. Jednou sem takhle vylikvidioval obě nahradni duše. To byly časy, když sem byl idiot.

      0 0
    • kovar  

      15 minut loni, protože nebylo kam kam pospíchat. Nejdýl mi trvala prohlídka – zda se jedná o procvaknutí, nebo případná prohlídka pláště , jestli tam není trn nebo střep. Ale letos zatím vůbec nedefektím, zbavil jsem se totiž špatných pláštů a dal tam pořádné.

      0 0
      • dalimil  

        a to ?

        0 0
        • kovar  

          pořád jsem propíchával (drobné trny, ninistřepy) , procvakával a trhal Pythony, ted s MAxxis SwampThing, WetScream, Ignitor žádný problém. NA zatím žádné procvaknutí pláště má určitě svůj vliv i 120mm zdvihu vzadu (jezdím spíš na dolní hraně huštění qůli ještě většímu pohodlí)

          0 0
          • visby  

            ten swampthing a wetscream predpokladam ze v zjazdovej zmesi… :-)

            0 0
    • Smazaný účet  

      Naposled jsem se trápil při závodě asi 15 minut. Ale to byla výměna obou duší. Páč sem ventilek náhradní duše nemoh prorvat ráfkem na zadním, kerý sem píchnul, ale předním jo, takže sem duši z předního dal na zadní a náhradní dopředu. A pumpoval jak divej. A docela hustě chcalo taky. Pláště drátový, ale sundavaj se dobře. Jinak tak do 5 minut s pumpovánim bych to asi dal.

      0 0
      • SavaH  

        Asi bych se měla hooodně učit. Posledně jsem to vyměňovala celej večer)o:= Sice jsem u toho koukala na film, ale že by mi to nějak šlo…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Musíš častějš mít defekt (uf, málem sem napsal píchat, to by bylo nezdvořilé… :o)), paxe vycvičíš. Také je dobré např. pustit sebe studenou sprchu nebo to trénovat u plotu za kterým běhá velký divoký pes s pěnou u huby. Film je špatnej… :o)))

          0 0
          • SavaH  

            OKi, budu trénovat. Docela dost jsem odkoukala od Enjoye. Když náhodou se mnou někam jede, tak měmí duši alespoň jednou. A jen tak mimochodem nám už od soboty neteče teplá voda a ledová voda mi už neva.

            0 0
            • Smazaný účet  

              brrr. nás to taky čeká, příští tejden… no, není nad studenou sprchu v horkym létě.

              0 0
              • blue  

                neni nad studenou sprchu po celym dni v zime na bezkach :-)))

                0 0
    • georgio  

      Osobne moc casto defektz nastesti(musim zaklepat)neivam, ale na svym kole bych byl myslim za 3–4min hotovej. Jinak kdyz zpravuju cizi kolo a neni zrovna technicky moc na urovni(ruzna letita kola, ktere stalz pred sesti lety sest tis apod.) tak z toho casto byva minut 15–20.

      0 0
    • guard  

      Raz som sa s tym tiez sral asi hodinu , ale to boli Author plaste a aj author montpaky ktore som vtedy vsetky tri uspesne zlomil.Vtedy som nechapal ako to niekto moze mat hotove za 5min. Odkedy mam Micheliny uz to chapem.

      0 0
    • Pepazdepa  

      Výměna duše mě netrvá nic,. spíše rozptyluje, když ji za jízdy měním.. Ale začátečníci si i zastaví, tak počítám 15 min ztráty..

      0 0
      • Gatier  

        Na jednom maratone bola dusa za nejake 2 min. nahodena, potom som s tou priblblou pumpou drtil 8min, nez som to nafukal. Ale odkedy som zahodil zjazdene Micheliny, uz nenosim ani dusu. Teda tie Micheliny som dal na zimaka ale uz sa ich chystam vyhodit. Su fakt tenke.

        0 0
    • Darkson  

      zrovna dneska večer jsem píchnul cca. 20 km od domova a zjistil, že můj vysoký ráfek, vypůjčená duše s krátkým autoventilem a má krásná nová drahá pumpička není š?astná kombinace. Můj dík tedy patří místní osádce dobrovolného hasičstva popíjející pivko a jejich kompresoru. Díky! Jinak normálně bez lepení cca. 10–15 minut.

      0 0
    • Kotěnočkin  

      Teď jsem přijel…Jel jsem navečer po červené směr Leontýn-Nový Jáchymov, krásná cesta v lese, super, když najednou slyším ze zadního kola cvakání. Ta zastavím a v zadním kole hřeb jako prase a cvakání bylo jak narážel do brzd…OK, říkám si máš náhradní duši.Vyndám ji a ejhle, ventilek co neproleze ráfkem…Říkám si, jseš vůl, no nic má ještě lepení…Vyndám prohlédnu duši, chci nanést lepidlo a v tubě NIC…Nové, nepoužité, koupeno před 6 měsíci.Je zle, tak hezky kolo na rameno a cca. 40 minut leesem. Dojdu k hospodě, úplně splavený chci telefonovat, telefon není. Poprosím jednoho hosta, aby mi nechal zatelefonovat z mobilu domu. Poté chci pivo, ale nedají mně ho, protože chtějí hned zaplatit a já u sebe nic nemám. Pinglice mě prý nezná…Vypadám slušně, na sobě týmový dres Garry Fisher…Prostě ne! Tak čekám před hospodou jak vágus, po hodině přijede manželka, zjebe mě na dvě doby, že musí doma nechat malé dítě…Co jsem to za ****** atd.Já byl tak nas......j na tu pí.u v té hospodě, že jí tam hned v pondělí posílám ČOIku…Cestou domů ani nedutám a teď se mnou nemluví ani kamna…Tak tož tak, jak trvá výměna duše…Páni, já jsem tak nasranej!!!!!

      0 0
      • Thorn  

        taky dobrý :)

        0 0
      • Pepazdepa  

        :)) fakt pěkný.. Tohle znám na vlastní kůži.. Když jsem podruhé po sobě roztrhl v lese pláš a tím pádem vypustil duši, poté zmateně chodil s kolem na rameni po kopcích lovit signál a následně místo sjezdu (3km) jsem šel naproti rozlícené manželce.. Od té doby mám v podsedlovce: duši, klíče, spojku na řetěz, bundu a tatranku :) Nic mě nemůže překvapit! Od té doby co jsem koupil „mišelínky“ z tvrzeným běhounem jsem gumu nesekl..

        0 0
        • antt  

          ja bych teda bez penez a mobilu nikam nejel;)

          0 0
          • kralovek  

            ja bych taky ne … ale on to jeden vetsinou zjisti az kdyz je nalezite daleko

            0 0
      • blue  

        dobry… jen sem nepochopil, cim se ta pinglice provinila, ze si na ni nasranej a chces se ji mstit… ;-)

        0 0
      • blue  

        nasranej bys mel bejt maximalne sam na sebe, ze si obcas nezkontrolujes vybavu :-))) manzelka to vystihla dobre :-)

        0 0
      • kralovek  

        Jak ja ti rozumim … :o)

        0 0
    • fousac  

      povazuju se technicky zdatneho a manualne zrucneho… takze vymena duse tak 2–4 minuty, nastesti u obou mych kol bez montpak… :) no nasledny foukani je uz horsi, kort 8baru do silnicky naprosto dementni (ale drahou) pumpou… to by jeden neveril, kolik vzduuchu se vejde do tak maly gumy…

      0 0
    • Staenly  

      Podle toho jak moc spicham…Nekdy pet minut i s najitim dirky v dusi a zalepeni, jindy 15 minut jenom nasazuju plast…:)

      0 0
    • Darkson  

      vzhledem k tomu, že jsem tento týden 4× píchnul, tak se zlepšuju… akorát se to už bojim víc hustit, aby mi ty duše na slunci nebouchly

      0 0
    • Eila  

      no ja si zavolam odvoz nebo delam smutnou a bezmocnou s prvni okolojedouci cyklista mi to vzdycky vymeni:-))

      0 0
      • Lada1  

        hmm, a nic za to nechteji ? :-)

        0 0
        • Eila  

          no telefoni cislo:-(

          0 0
          • Pavlos  

            bud rada ze jenom telefon:)

            0 0
          • websky.cz  

            sem tak pred 13ti dny komusi daroval lepeni, a ani jsem nechtel telefonni cislo :)

            0 0
            • Eila  

              no to me vymeni moji dusi a moji dusi a mam dokonce obcas i pumpu¨:-) jen potrebuju ten servis:-)

              0 0
              • dave  

                No tak mně se teď o víkendu taky podařil dobrej kousek na Manitou Ž.H. Deset minut před startem při rozjíždění defekt. Na start ještě cca. 1 km. po prázdném… Za kolik jsem to měl vyměněný nevim, ale byl to fakt hukot. Stihl jsem to v pohodě a pak jsem se ještě 10 minut kopal do zadku, protože se start opozdil. Ale ty nervy bych fakt nikomu nepřál.

                0 0
                • RD33  

                  Tak to si mel jeste dobry. Ja jel 40 a hned za Chrudimi stal trochu nestastny borec. Ptam se co potrebuje a on ze dusi.S odpovedi ze mam jen jednu pokracuji dal. No jeste ze jsem to udelal. Cca na 20km pri sjezdu z Lhotice sem nestihl jedem kamen ale on stihl cvaknout dusi. Vymena v pohode do 3–4minut(vsechno sem mel sebou, minuly rok sem vozil i dvoje montpaky ktere jsem pri zavode pujcoval a v cili mi je neznamy kolega biker vzdy nechal u obcerstveni) a pak foukam a foukam ale pumpa mne zradila. Jeste ze tam byla chatka a v ni dobri lide, ale 15minut v p… Zitra rano jdu pro novou pumpu,ale uvazuji i o bombickach

                  0 0
                  • MartinXC  

                    To tě potrestal bikový „pámbu“ za to, že jsi nepomohl. A ještě byl na tebe měkký, protože ti měl přihrát defekt ještě jednou :-)

                    0 0
                    • RD33  

                      Kdyz muzu tak pomuzu:)). Ale venovat dusi hnedle na zacatku se mi opravdu nechtelo. Ten borec byl ale taky dobrej, nevypadal zrovna na rekreanta co vyrazil nahodou na maratonek. Tak proc si nevzal nahradni dusi??

                      0 0
            • Staenly  

              No jo asi, si to nevenoval zadne pekne bikerce…:)

              0 0
      • peen  

        Hmm, je to asi tri roky co jsem procvak dusi v lese asi 15 km od baraku. Protijedouci cyklisti se mi pres me prosby a smutek ve tvari jen vysmali a vesele jeli dale. Tak jsem je proklel az do devatyho kolena a domu dosel pesky, ponivadz nikoho jinyho jsem nepotkal. Asi holt nemam ten spravnej xicht na loudeni…;-))

        0 0
        • Volf  

          Hele dojet se dá i na smrkový šišky který do pláště nacpeš místo duše. Fakt nekecám mám to vyzkoušený.

          0 0
          • lubos  

            Myslim,ze to vubec neni spatny napad. Predpokladam ale, ze nejde o jednu sisku :)

            0 0
            • Volf  

              Ono se jich tam vejde požehnaně, ale dá se na tom dost slušně dojet.

              0 0
              • lubos  

                jo, kdyz tak premyslim, kdyz si clovek da tu namahu, mozna se na tom da jet docela dobre.

                0 0
          • RomanH  

            Skutecne tusim ze v nemeckem Bike-magazinu radili vycpat plast travou. Na starem BF zase nekdo rikal, ze pokud nepichnes u ventilku, muzes rozriznout dusi a udelat na ni uzel. Pry to zkousel a nakonec na tom takhle jezdil jeste tyden, nez to vymenil.

            0 0
    • aku  

      Vymena duse mi netrva dlouho, ale jak ste na tom s brzdami? Aby ste sundali kolo, je treba rozpojit celisti. Pouzivate nekdo sram celisti s takovou pojistkou, kterou staci rozpojit a nemusite povolovat lanko?

      0 0
      • Thorn  

        ??? ja celuste na V-ckach rozopnem za 10 sekund, s tym byvaju problemy?

        0 0
        • aku  

          sram celisti: http://www.trinnity.cz/DetailPage.asp?…

          A rozpojene to mam taky hned ale mam asi nemotorne prsty tak potom seridit rozumnou vzdalenost celisti od rafku a jeste dotahnout lanko me stoji obcas nervy. Hlavne jsem chtel vedet neco o tech sram

          0 0
          • enjoy  

            ja myslim ze vim v cem je problem.ty netusis ze shimano celisti se daj taky rozpojit bez povolovani lanka.

            0 0
            • aku  

              povidej a prehanej. Jsem napnuty jak struna

              0 0
              • enjoy  

                tak hele,nejdriv odsunes tu cernou harmoniku a pak pokud nejsi uplnej … tak uz to dokazes sam.

                0 0
                • aku  

                  hm mam takovy pocit ze sem to kdysi nejakou logickou uvahou odsoudil. Asi bych to mel zkusit v praxi :)). No co kazdy mame nekdy slabsi den ne?

                  0 0
                  • Thorn  

                    :-D este mi prezrad… kolkokrat si uz to lanko povoloval/dota­hoval/nastavo­val? nech je to dokonale :)

                    0 0
                  • enjoy  

                    to nic,ja jsem to taky kdysi nevedel.az odsunes tu prachovku tak vezmes jednou rukou tu ohnutou trubicku a druhou ten profilovanej plisek a zatahnes od sebe.

                    0 0
                    • aku  

                      Nejvetsi for na tom je, ze v brzd uz sem par namontoval. Takze jak vypada to ukonceni toho hlinikoveho voditka pro lanko vim moc dobre. Ale jednou sem si proste rekl ze ty spalky k sobe nedam kvuli rafku tak blizko, abych to vyhakl. A vyzkouset me to proste nenapadlo. Programatori sou vubec divni lide :)

                      0 0
                    • ddd - andy  

                      Jen tak mimochodem myslite si za ty prachovky maji nejakej ucel..? :-)

                      0 0
                      • Thorn  

                        maju, aspon teoreticky :-) z vlastnej skusenosti je najhorsi priamo ten bordel, co prejde cez ne (=vymena lanka).

                        0 0
                        • ddd - andy  

                          No ja ze je uz nejakej ten patek nevozim a vliv na bordel v bovdenech, se mi zda, ze to nema…

                          0 0
                          • fousac  

                            ale ta vahova uspora, ta za to rozhodne stoji.. :)

                            0 0
                            • ddd - andy  

                              To ma jinej ucel… Kdyz sem v zavodech pichnul jenom mi tam ta gumicka prekazela pri rozpojovani a spojovani brzd…

                              0 0
              • fousac  

                primacknu a vyhaknu.. :) to je panecku finta.. :)

                0 0
                • Thorn  

                  presnejsie posunut gumove tesnenie (aby si vobec videl, vo co go) → primacknut brzdy → vyhaknut lanko…

                  obavam sa, ze super finta SRAM celusti je v tom, ze prislusne miesto maju v cervenej farbe :-)

                  0 0
                • aku  

                  dobre dobre. hlavne mi to dejte vsichni sezrat :))

                  0 0
          • Thorn  

            Dotiahnut lanko??? O com hovoris? :-D Kazde V-cka ide rozopnut bez nutnosti povolovat lanko :-)

            0 0
            • Dumbo  

              nieje to tak ak je vzdialenost gumiciek od rafku dostatocna tak brzdi zamacknem na raf a odhaknem tu ohnutu kovovu trubicku… ale ak mam nastavene brzdove gumicky uplne na maximum skoro s presnostou pouzitia vizitky tak tie vecka nestisnem ku rafku a lanko jednoducho odpojit nejde… aspon takto to chodi u mojich PROMAXOCH za 360sk par

              0 0
              • Thorn  

                potom ich mas zle nastavene.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Nemá, dyž máš špalky hodně natěsno k ráfku tak to prostě de blbě… ovšem nastavovat na bajku brzdy na tlouš?ku vizitky… pokud by to nebyla cd-vizitka… no, proti gustu žádný dišputát.

                  0 0
                  • Dumbo  

                    ono nieje to nastavene zle… brzdi to solidne a paka nejde az na riaditka… su dost natvrdo… jedina nevyhoda je ze pri mensej osme to zacne trochu suchat ale to ma nejako nerozhadze :-)

                    0 0
              •  

                Tyhle brzdy mam taky a mam s tim stejny problem, kdyz chci vyndat kolo musim nejdriv povolit lanko na riditkach a az pak to jde

                0 0
                • Smazaný účet  

                  tyhle brzdy mam taky a problém s tim nemam. možná máte divnej chod pák, že je musíte vozit tak natěsno, eee? já mam promax páky a vozim je vcelku povolený, maj dlouhej krok takže si můžu dovolit větší mezírku. krom toho bych začínal brzdit s úplně nataženejma prstama, to taky neni dobrý.

                  0 0
                  • Dumbo  

                    ja mam ktomu paky TEKTRO nestazujem sa na brzdny ucinok len taku malu vyhradu som mal.....

                    0 0
      • Pavlos  

        ?

        0 0
      • fousac  

        rozpojit moje brzdy (deore) neni problem, to trva asi 3 vteriny, ale obcas je problem si vzpomenout a zapojit je zpatky… :)

        0 0
        • lubos  

          Tak, tak. Jednou jsem po defektu pred sjezdem na maratonu rekl, ze skontroluju jestli mad brzdy ok. No a zadni (kde jsem mel defekt) ok nebyla :) … jeste, ze tak, ponevaz v tom sjezdu jsem max. mel nejvyssi maximalku v terenu jakou jsem kdy mel. A nebylo to ani prvne ani posledne :(

          0 0
    • Roman  

      Na „mém“ okruhu v jedné části pravidelně potkávám bikery s prázdnou duší – vždy nabízím pomoc. Za poslední měsíc 3 lidi pomoc přijali (naposledy včéra) a 2 baby na mě koukaly jak na úchyla, že nic nechcou a že si pomoc přivolají – s tou tunou bahna na kole a na těle jsem asi vypadal hodně přitažlivě. Podobně reagovala i mladá maminka se 2 dětmi – všitci na kolech (jedno píchlé).

      0 0
      • Thorn  

        tá mladá maminka už bola minimálne 2× píchlá :-P

        0 0
        • Man  

          mozno uz jej predtym dvakrat tiez niekto ponukal v lese pomoc, ale tretikrat uz si to asi nechcela zopakovat :-))).

          0 0
      • Coffin Corner  

        Mě jednou zastavila nějaké mamina se sportovním kočárkem, jestli bych ji nedofoukal kolo. Jenže jsem to přehnal, najednou rana jak sviňa a kolo totálně v háji. Byl to pěknej trapas, děcko, to není asi dodnes normální… :)

        0 0
    • Vymi  

      vozim si novou nahradni dusi, prohodim a zkontroluji jestli neni strep ci trn v plasti… pichlou lepim az doma… :-) jinak jsem si taky jednou tahle vyjel bez lepeni a nahradni duse a sel jsem peknych 15km lesem a sem tam po silnici… tech krasnych slov co jsem si cestou na svoji osobu rek… nikdy vice… navic domu jsem dosel za tmy… a spinavej jak prase…:-)))

      0 0
    • blue.sun  

      Nooo, není to tak dávno, co jsem měnil duši týden. Ne, že bych neměl náhradní, nebo že bych neuměl, ale ta lenost:)))

      0 0
    • blue.sun  

      Nooo, není to tak dávno, co jsem měnil duši týden. Ne, že bych neměl náhradní, nebo že bych neuměl, ale ta lenost:)))

      0 0
    • Vóca  

      Při časovce na 30km jsem to měl za 3 minuty :-)

      0 0
    • m-k-1  

      Což při osmě, ale při každým průjezdu louží, bahna atd....... to škrtání mě osobně sere, proto nemám špalky na vizitku :))

      0 0
    • JakeF  

      Pěkná historie… Prej „duše“ :D.

      0 0
      • Tomáš  

        Mě to trvá necelou minutu a 3/4. Vozím bombičky, takže se u toho ani nezpotím :). A jede se dál.

        0 0
        • Bysto  

          ja mám výmenu momentálne asi na pól hodiny, to robí kombinácia tesného plášta a ráfika s malým žliabkom(jo a montpáky nenosím :D ) a ešte ktomu mám tu ultra mini Airbone pumpičku, s ktorou to trvá asi 15 nafúkať :D, ale som endurista, ja sa neponáhlam, aspoň si oddýchnem :)

          0 0
          • DaSnail  

            drbat sa s tým bez móntpak a potom patnást minút fúkat- to je jakože ten enduristický oddych?

            0 0
            • nox159  

              jeden se s tim 30min jebe a dalsi otviraji plechovky s pivem… to je ten enduro oddych :)

              0 0
              • Nikovlas  

                Ostatní musej hlavně postávat kolem a čumět :-D Tak to znám já ze všech výletů :-)

                0 0
                • AsiJura  

                  Tak to máš špatnou partu, u nás se i střídáme ve foukání, ona 2.4ka pláť a malá pumpa, to je za trest, a mezitím padne nějaký ten plech:)

                  0 0
                  • Nikovlas  

                    Já jedu skoro pokaždý s někým jinym, ale tahle situace mi připadá celkem typická :-) Jinak taky většinou navrhnu, že než tam někdo dá náhradní duši, tak můžu tu druhou zkusit zalepit, ať se s tim pak nesere doma… A s pláštěma 2,25" bývám většinou sám ten s nejtlustšíma :-)

                    0 0
                    • nox159  

                      a k cemu jsou dobre vlastne ty duše? :o))

                      0 0
                      • Nikovlas  

                        K tomu, že kde to uděláš úplně stejně bez nich, tak to nefunguje. Teď mám RM3 + NN bez duší, tak se těším, až to projedu.

                        Doteď jsem to měl vždycky hned měkký, jen co jsem si jednou píchnul. Odteď očekávám, že díky té bílé tekutině budu píchat a píchat a nezastavím se, dokud to neprorazím :-)

                        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.