kotoucovky - jake a jestli vubec

189 nepřečtených
  • sprinter

    Zdravim vsechny bikery.Chci se zeptat co rikate na mechaniky kolem 2 tisic?Meli by to byt Avidy.Jeste jsem se neptal sveho mechanika,takze nevim,ktere konkretne.Muzete mi nekdo poradit,jak muzou takove mechaniky za 2 litry brzdit?Diky za kazdou odpoved!!!

    0 0
    • K2  

      Avidy jsou z mechanik nejlepší a konkurují levnějším hydraulikám. Otázka? Kde prodávají mechanické Avidy za dva tisíce? Jejich MOC je cca 4 tisíce za kus a na netu za cca 3 tisíce.

      0 0
    • websky.cz  

      a rozdil ve vlastnostech mezi mechanikama a hydraulikama?

      0 0
      • wroum  

        hydry maj lepsi davkovani brzdne sily, je potreba mensi sila na paku abys zastavil. mechaniky se zas lip udrzujou a vsechno okolo nich je jednodussi. ale jediny pouzitelny mechaniky sou avid. za stejny prachy co sezenes hydrauliky…

        0 0
        • blue  

          v cem se mechaniky lip udrzujou? za tri sezony sem na hydrauliky krome jedny vymeny desticek nesahnul

          0 0
          • wroum  

            myslel sem to spis tak ze na hydrach je vic veci ktere muzou odejit (tesneni napriklad), to se ti u mechanik nestane. taky hydraulicke vedeni je drazsi a zranitelnejsi nez bovden s lankem. ja sem se asi jenom blbe vyzvejk

            0 0
            • blue  

              s tim uz se da souhlasit, ale nebral bych to zas tak tragicky, treba sem zatim ve svym okoli nepotkal nikoho, komu by se prihodilo v terenu treba vytrzeni hadicky nebo praskly tesneni

              0 0
              • wroum  

                vytrzenou hadicku uz sem videl dvakrat (staci projet krovim), videl sem i zlomenou hadicku. na tesneni se zeptej majitelu magur, kdyz odejde, tak ho ani nesezenes.

                0 0
                • websky.cz  

                  takze radeji mechaniky nebo v-brake? :)

                  0 0
                  •  

                    hydra nebo mechanika, avid je super v tom ze se da nadherne serizovat z kazdy strany vzdalenost desticek od kotouce, to je velka vyhoda, jinak sem porovnaval avida 185 a moji deorko 525 160 no a avid je jed, mozna pude do zadu

                    0 0
                  • wroum  

                    kdyz mechaniky tak avidy. kdyz ne avidy tak v-brake. ale hydram se nebran (hayes nebo treba 525)

                    mozna asi bude nejrozumnejsi kdyz si brdy u nekoho vyzkousis. zjistis jestli je to to prave pro tebe.

                    0 0
                  • blue  

                    hydry!

                    0 0
                  • libik  

                    Mam Marty SL a Deore 525 – s objema naprosta spokojenost – Marty SL jsou lehoucky a maj brutalni brzdnou silu… Deorka sou tezsi a nebrzdej tolik, ale stoji skoro tretinu ceny… Do mechanik bych nesel – sem rad ze konecne nemusim po kazdej bahnitej vyjizdce cistit bowdeny, popr. rafky a spalky aby to zas zaclo brzdit… navic pokud chces aby zi to nepropruzovalo a dobre chodilo, zaplatis za kvalitni vedeni stejne jako za hadici na hydrauliky, ale na krok hyder se stejne nedostanes… Co se tyce udrzby jsou hydry taky lepsi – krome vymeny desticek nemusis delat prakticky nic… a odvzdusneni taky neni zadna veda… Kdyz uz by ses prece jen rozhod pro mechaniky tak jenom avid – nic jinyho nema cenu…, pokud teda nemas ty brzdy na machrovani – pak si muzes koupit treba hayesy… Pokrok jde kupredu – staci se podivat na kola pred trema rokama a ted – rek bych, ze postupem doby se kotoucovkam nevyhnes – jsou uz dokonce na supermarketovejch sekackach za 2000,– – ale tam jen na ozdobu… zatim cus

                    0 0
                    • websky.cz  

                      marty sl? to je co zac? za kolik a kde?

                      0 0
                      • rasto  

                        je to snad jejich nejvyssi xc model. podivej se na http://www.magura.com distributor v cr: vanek (ten samy, co ma ’pod palcem’ scotta)

                        0 0
                      • jose  

                        Jsou to od magury nejvyšší model, jsou super,mám je, ale teď mám XTR a to je oproti martám ještě lepší kafe…

                        0 0
          • Alesh  

            Souhlas! Ja mam hydry 4 roky a krome vymeny desticek po 3 sezonach a vymeny brzdovky cca 1× za dva roky jsem na ne taky nesahl…

            0 0
        • sprinter  

          Co rikate na kevlarovy bovden?Nevite nekdo kolik stoji?

          0 0
      • myc  

        hydraulika lip brzdi a u mech. je mnohem jednodussi udrzba

        0 0
        • PACE 31  

          Jezdim hydrauliky ale radsi bych zpatky V-brake.Jenze kdyz si nechas uvarit ram bez navarku tak je nemas kam dat.Tak jako ja 8-(

          0 0
          • Gatier  

            A uz to zacina… :-)

            0 0
            • vasil  

              osobně jsem montoval asi 20 párů kotoučovek (525, hayes hfx9, juicy, julie, clara, tektro, gustav, promax) – z těch lidí jen jen brblá na účinek-julie, ale najezdil tak 300 km po silnici, tak si myslím, že je pořádně nezajel, u tekter bylo třeba hned vyměnit desky a pak byly za ty prachy taky dobré, jinak všichni ostatní (včetně mně) řvou nikdy véčka (to jsou mé zkušenosti za 3 roky) většina těch lidí jezdí xc nebo enduro na maratonech pozoruji toto : u lidí se stejnou výkonností (či spíše nevýkonnosti :-)) jsou rychlejší z kopce ti co mají kotouče-lepší dávkování, co se tče údržby hyder :opravdu nevím, co by bylo třeba udržovat, lidi co příjdou do servisu jsou stejní, jako ti co hledají pomoc na netu : buď to neumí namontovat nebo se v tom hrabali a nějak to sprasili nejčastější problém je, že zmáčkli brzdu bez kotouče :-)))

              0 0
              • vasil  

                omlouvám se MĚLO TAM BÝT JEDEN a ne jen

                0 0
                • hanz  

                  Konečně někdo kdo má stejný názor jako já, už jsem si myslel, že to že jsou hydry prostě lepší je muj skreslenej názor.

                  0 0
                • Gatier  

                  To mas pravdu. Kotuce zachranuju dalsiu neschopnost jazdca, podobne ako full. Je to o privilegiach. Ja by som si proste do sportoveho auta ziadne radio, ABS a podobne blbosti nedaval. Mozno az budem starsi…

                  0 0
                  • hanz  

                    To jako že full a kotouče jsou jen pro nešikovné?????? A šikovným ht klouby a záda zbytečně nenamáhá?(samoz­řejmě pominu jiné výhody fulla)

                    0 0
                    • Gatier  

                      Tak sa asi vykaslem na cyklistiku, pretoze sa pri tom moc namaham…

                      0 0
                      • kovar  

                        někdo holt kolo používá i jinak, než nástroj sebetrýznění a dokazování si něčeho, o nějakou šikovnost nebo nešikovnost se vůbec nejedná. To si klidně můžeš koupit kolo, jaké má večerníček, aby jsi dával na obdiv svou šikovnost.

                        0 0
                        • Gatier  

                          Ved som vravel ze raz mozno zostarnem a zpohodlniem. A motorkari budu mat asi pravdu… Inac neviem o akom tryzneni hovoris. Mne ide o to zdolat nieco takym sposobom, aby som bol rychlejsi ako ten na fule a netrpel pri tom. To znamena vybrat v rychlosti najlepsiu cestu a pracovat s telom. A vecsina lesov nie je taka korenista a rozbita, aby som full vyuzil. Aj ked vynimky sa najdu.

                          0 0
                          • Man  

                            pardon, ak som nieco nepochopil, ale pochybujem, ze HT je rychlejsi ako full. to snad zalezi na bikerovi. jedine, ze by si mal nejake nalepky Shimano na rame. to potom ano. to pomaha.

                            0 0
                            • Gatier  

                              hej Mal som na mysli, ze som s ht rychlejsi ako niekto iny na fulle, ale nebudeme to rozoberat :-)

                              0 0
                              • Man  

                                a ked si bajky prehodite, tak Ti da kamos 10 minut??? ha-ha-ha. aj ked u nas od pondelka prsi, s Tebou je zabava :-)))

                                0 0
                                • wroum  

                                  on gatier nekde na foru psal ze na fullu este poradne nejel (v terenu), takze to ho omlouva ze nevi co pise. mozna by se divil. ja se divim ze ma vidlici…

                                  0 0
                                  •  

                                    ty voe to je nějakej hardcore oldschool biker ne? Bender by te asi pekne zprc*l, to samy lidi co jezdej fr, dh, a rekl bych ze i maratonci, ses fakt mimo chlape

                                    0 0
                                    • enjoy  

                                      taak presne,padavku bendera na nej,ten by mu dal:-) jinak k tematu,muj kamarad fousac je v terenu(jakoze to i trosku drnca) rychlejsi na crossu jak na fullu.preberte si to jak chcete.

                                      0 0
                                      • kovar  

                                        Hoši, co kdyby jste rači vyjeli někam do hor a neplacatili se kdesi, kde i na krosu můžeš V POHODĚ jet.

                                        0 0
                                        • enjoy  

                                          nepochopil,nevadi:-) rekl jsem jede na crossu rychleji naz na fullu.clenitost terenu jsem az tak nezohlednoval:-)

                                          0 0
                                          • Man  

                                            mam tomu rozumiet tak, ze tu istu trasu da ten isty Fousac na HT rychlejsie ako na fulle?

                                            0 0
                                          • kovar  

                                            my už jsme tu členitost pohodového terénu pro kros s Fousáčem trochu rozebírali v jakémsi jiném tématu :-)

                                            0 0
                                      • blue  

                                        tyhlety srovnani sou uplne zcestny, divim se, ze i ty se nechas takovym argumentovanim strhnout

                                        0 0
                                        • enjoy  

                                          kdyz je to ve stejnym terenu tak to srovnani snese,si myslim.

                                          0 0
                                • Gatier  

                                  Ide o mna, nie o bajk. Ale neviem, nechcel som sa nejak chvalit, alebo co. Len som este nestretol nikoho, kto by ma na fulle obehol v zjazde. Samozrejme musi byt hore na kopci so mnou :-) Kto je to BENDER??? Samozrejme ze sa nechcem porovnavat s niekym, co ma FR… Ja len tvrdim, ze je vecsina zavisla od jazdca. Pardon, ze som este nesiel dole kopcom na poriadnom fulle. Az ma niekto na takom na maratone obehne, kupim si ho. PS: Bender to asi nebude :-)

                                  0 0
                                  • Man  

                                    gatier citas Ty vobec prispevky alebo len stojis pred zrkadlom a klepes sa po pleci aky si skvely? HT je lepsi ako full, lebo Teba na fulle este nikto neobehol??? tak tymto argumentom si ma uplne odrovnal, citim sa strasne, som z toho uplne na prasky. nema vyznam dalej pokracovat v diskusii.

                                    0 0
                                    • jakub  

                                      (((((((((((-:

                                      0 0
                                    • Gatier  

                                      No si ty ale tiez… Snazim sa obhajit HT, ale moc sa mi to nedari. Uz som napisal vyhody a nevyhody (mozno nie ja). A teraz sa snazim obhajit poslednu. Samozrejme ze je FR alebo full alebo ina plecka rychlejsia dole kopsom ako HT. Otazkou je, ako rychlo budes na 20 kilovom biku hore na kopci. JE TO VIACMENEJ LEN O POHODLI!!! A neprehanaj to s tymi praskami…

                                      0 0
                                      • Dumbo  

                                        atmosfera zacina tuhnut :o) ale notak chlapci… ved kazdemu vyhovuje nieco ine… ale vlastne preco nie ? hadajte sa ved nato tu to forum je aby si bikeri povimienali nazori…:) pokracujte!! aspon je co citat

                                        0 0
                                        • Gatier  

                                          Ale ked on nechce pokracovat a asi sa uz niekde predavkoval. Ja ja som si chcel len pokecat:-) No nic idem sa previezt…

                                          0 0
                                        • Gumicuk  

                                          Tohle nejni hadka ale prave vymena nazoru :-))

                                          0 0
                                      • Gumicuk  

                                        No rek bych ze 20 kg biky nejsou zrovna delany na jizdu do kopce. Srovnavas jablka s bramborama :-) Pokud vim tak se daj sehnat i fully ktery se vahove pohybujou kolem 11 kg s tim to teprve muzes tak nejak srovnavat. Bohuzel s celoodpruzenym kolem nemam zadne zkusenosti ale myslim ze je to urcite krok dopredu, stejne tak jako kotoucovky. Nevim proc tu proti temhle dvema vecem porad neco namitas. Jestli ty nahodou nejses nejakej staromilec a nejezdis na nejakym Sobby, a nebo ukrajine…

                                        0 0
                                        • Gatier  

                                          Precitaj si: Aky mate bajk… Uz som to povedal. Na niektoredruhy jazdenia je full super- DH, FR, pohodovy maraton. Co viem tak spicka vo svete jazdi HT a Vcka a nie len ked je sucho. martt: je to cisto bysnis. A funguje, kedze oslovil aj teba. Proste chcu predavat fully, tak jazdi na fulle. Myslis ze by jazdil tie XTR budiky, co sa nimi radi, keby nemusel?

                                          0 0
                                          • Gumicuk  

                                            A co Paola? A jeji novej Specialized? Jinak mas mozna pravdu, o zavodaky se moc nezajimam, mam jina kriteria pro vyber kola…

                                            0 0
                                            • Pá-dlista1  

                                              Co ja vim, tak Paola mela problemy se zadama, ktere vyresil full a od te doby je mu verna.

                                              Tzn.tohle asi nebyl nejlepsi argument pro fulla. Takhle to vypada jako by fully byly pro mrzaky :))

                                              0 0
                                              • kovar  

                                                full je pro ty, co se zmrzačili na HT

                                                0 0
                                              • Gumicuk  

                                                Ja se o zavodniky nezajimam… takze tim to bude. Kazdopadne se na tom jezdit urcite da :-)) Myslim ze na tom ma i kotoucovky XTR takze to taky o necem bude svedcit…

                                                0 0
                                          • Air  

                                            a ty si precti, co jsi zpocatku tehle diskuse… Rikal jsi, ze jsi jeste nevidel, ze by te nekdo „predjel v zjazde“… :) Pak jsi tvrdil, ze jsi myslel ve vyjezdu na kopec… Tak jak teda? Ja myslim, ze kdyby jeli dva stejne schopni jezdci – 1 na FS, 1 na HT, tak ten na FS bude rychlejsi. To mi snad vyvracet nebudes… Ve vyjezdu to pravdepodobne (ale ne nutne) bude naopak. A uz prosim nevypoustej z ust, ze kotouce (byt i na XC) jsou pro neschopne!!! Chtel bych te videt, jak by ses poustel do lesnich sjezdu s myma temer 100 kg! Ale ty ses asi velkej frajer, ktery vi, ze za zatackou nikdo zrovna nejde, nelezi tam strom ap. Kdyz to shrnu tak ti reknu pouze to, ze kdyz se muzu spolehnout na brzdy, tak jedu rychleji nez s nespolehlivyma brzdama (coz jsou vecka). Mozna bys mel pouvazovat, jestli neni lepsi usetrit cca 1 kilo na kole pro vyjezdy a koupit si pevnou vidlici, hmm? Urcite ti to do kopce pojede lip! :)))

                                            0 0
                                            • Air  

                                              ponevadz to neni zretelne, tak jen doplnim, ze tenhle prispevek je pro GATIERa.

                                              0 0
                                      • martt  

                                        ja mam asi takyto pristup: ked uvidim Barenyiho a podobnych na fulle s kotucami, tak zacnem o tom premyslat aj ja. Kedze on nema problem si vybrat bike aky mu vyhovuje a na cenu pozerat nemusi, takze je jasne, ze na HT s V brakmi to ide rychlejsie.

                                        Hoci v slovenskych pretekoch ma taky naskok, ze aj na tom fulle by bol prvy.

                                        0 0
                                        • jakub  

                                          (((((((((((((((((((-:

                                          0 0
                                          • jakub  

                                            doplnim, ze ja prechazim z FULLa na HT

                                            0 0
                                            • Gatier  

                                              :-)))))))))) Preco chces urobit tento krok do praveku?

                                              0 0
                                              • kovar  

                                                tak povídej, přeháněj. Jak se ti teď natřásá?

                                                0 0
                                                • kovar  

                                                  to mělo být na jakuba…

                                                  0 0
                                                  • jakub  

                                                    tak to si teda vubec nemyslim, ze je to krok zpet (do praveku), prste sem si to vyzkouselna fullu a nesedi mi to potrebuju pod sebou poradne rychlej kostitras a ne poruchovou houpacku – muj nazor du do RB CRX coz nepovazuju az za takovej krok zpet …

                                                    0 0
                                      • Man  

                                        gatier, este raz a polopatisticky:

                                        1. je mi uplne v prdeli, na com jazdis
                                        2. je mi uplne v prdeli, na com budes jazdit
                                        3. porovnavaj porovnatelne: isiel som na HT na Kralovku za 4 hodiny a tou istou trasou som isiel na Kralovku o 3 dni na fulle za 8 hodin. z toho vyplyva, ze full je na hovno. to beriem. ale Ty mi povies, ze full je na hovno, lebo ta este nikto na fulle nepredbehol. ked pojdes na HT a niekto na cestaku Ta predbehne, tak podla Teba potom bude lepsi cestak ako HT.
                                        4. hovor o tom, co mas odskusane, nie co si niekde videl alebo kamarat kamaratovej frajerky pocul.

                                        kapisto? alebo este raz a pomalsie?

                                        0 0
                                        • enjoy  

                                          ja bych to prosil namalovat.jinak teda nevim proc se tu furt ohanite s cim pojedu rychleji.ja kolikrat muzu jet ve sjezdu rychleji,ale uberu abych si to vic uzil,takze nevim proc bych si kupoval fulla kdyz to o jeste vetsi rychlosti neni.a jestli je to jenom o pohodli,tak dekuju nechci,jeste nejsem tak stary a kodrcani me bavi vic,fakt!:-)

                                          0 0
                                          • wroum  

                                            kdybys mel fulla tak neuberes ale zacnes dupat co to de. full se v urcite fazi stava soucasti mysleni…a obcas dojde ke zkratu… a pak sou dobry ty kotoucovky. jestli te kodrcani bavi vic nez jizda na kole tak zkus jezdit na koni.

                                            0 0
                                            • enjoy  

                                              dalsi s kterym se nema cenu bavic.ja jezdim XC,CHAPES????? bez si radsi skocit ze skaly.

                                              0 0
                                              • wroum  

                                                ja mam i krosovyho fulla (to znamena ze jezdim i XC) a na nem se moc skakat neda. to ze jezdis XC znamena ze jezdis z kopce pomalu? z kopce se da jet rychle nejen na sjezdaku.

                                                0 0
                                                • enjoy  

                                                  pomalu?nevim.vet­sinou jsem vepredu…,nerikam ze jsem nejlepsi.ale to vis ze jses urcite rychlejsi a uzasnejsi skokan nez ja a to je hlavni ne?:-))

                                                  0 0
                                                  • wroum  

                                                    to netvrdim. neznam te. nemam srovnani. zato mam srovnani mezi kolama. to ze ses vpredu nemusi znamenat ze ses rychlej, muze to znamenat ze ti co jedou s tebou sou pomalejsi. na HT sem jezdil 5 let, bylo to super. na fullu jezdim 4 roky a je to mnohem lepsi (komponentove shodna kola), tam kde sem jel s ht na hrane ted jedu s fulem rychlejc a v pohode – s rezervou. Je mi jasne ze budes stale dokola obhajovat HT, protoze mas HT. ja mam fully a tak je obhajuju. narozdil od tebe mam vsak plnohodnotne srovnani obou typu. pochybuju ze kdyz si pucis kolo od kamarada (i vickrat) ze muzes rict ze je to tak a tak. HT bych si poridil uz jenaom na jezdeni po silnici.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    ano mas pravdu,ze jsem vepredu opravdu znamena ze ti za mnou jsou pomalejsi,to je pravda:-))) nemam plnohodnotne srovnani?aha tak ne teda,ja fakt nevim.a kdyz jsem na nem jezdil cely dny,castokrat a pekne si s nim hral(v ramci moznosti,protoze ten full byl dosti linej a nebavilo me to tolik). me furt prijde ze ty a dalsi fullisti byste se meli probrat,dat si facku a pochopit uz konecne ze jsou tu dve kategorie a to HT a full a kazdy ma radsi neco jineho.nevim jestli je to tak slozity nebo co… ja to beru tak ze jezdim v terenu abych citil teren a ne proto abych mel na XC biku 120/120 jako kovar a delal jakej jsem XC frajer,protoze toho ten bike hodne sezere misto jezdce.ja proste od biku chci aby mi nedal nic zadarmo(krome vidle,to uz je tak nejak samozrejmost) a kdyz nekdy teren poradne ucitim…,tak co? je to teren ne?od toho jsem tam.

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    protoze ten full byl dosti linej a nebavilo me to tolik – no to je ale docela dost zasadni informace k pochopeni, proc jsi zarytym zastancem HT… zkus nejakyho lepsiho fulla

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    tenhle full je dost dobry.me proste full nebere tecka.nevim co vam vadi na tom ze jsem si proste vybral a rozhodne jsem mel srovnani(nejel jsem jenom na jedinym fullu).co je to za manyry absolutne nepripustit jiny nazor???

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    uklidni se, jo? ja ti tvuj nazor neberu, jenom me zarazi, ze se tak urputne branis fullum, protoze je podle tebe HT je rychlejsi a pak z tebe vypadne, ze sis pujcoval liny kolo, na kterym te to nebavilo

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    to kolo bylo oproti HT liny,ale myslel jsem to obecne na fully,ne ze zrovna tohle.rikal jsem ze me to i bavilo,ze to byla sranda,ale na porad bych to proste nechtel.asi to bude tim ze se na tom snazim pri jizde vsemozne poskakovat a kdyz vidim koren tak ho skocim,nesnazim se ho prezehlit.asi mam na jizdu na biku jiny pohled. a v neposledni rade jsi o 10 let starsi,tak jsi urcite moudrejsi a tvoje argumenty davaji mozna vetsi smysl.s tim asi zatim nic neudelam a je mi to jedno.

                                                    0 0
                                                  • Gumicuk  

                                                    A jak jsi to mohl mzslet obecne kdzy jsi projel jenjednoho fulla? :-))) Takhle se tu muyete bavit az do pondelka…

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    uz jsem kdesi rikal(asi to zapadlo,neni se cemu divit:-)),ze jsem rozhodne na jedinem nesedel. a uz nee,pojdte se bavit o vidlicich.

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    o kterejch? suntour vs. marzocchi? :-))))

                                                    0 0
                                                  • kovar  

                                                    ono taky záleží, jaký povrch terénu každý preferuje, asi z toho možná vyplývá absurdnost Tvých argumentů pro TY, co mají z fully zkušenost.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    dobre a jaky povrch terenu preferujes ty?myslim ze jsem vyzkousel vsechny druhy terenu,co daji na XC biku zazit a treba na rovny hodne rozryty ceste bych fulla bral,tam dostavam docela narez,ale to neni teren tak jak si ho predstavuju ja,tohle zazivam jenom pri nejakym presunu do terenu. me zase prijdou absurdni tvoje argumenty na to kolik ti je.precti si svoje vykriky cos mi napsal(a musim rict ze jsem na tebe zvedavy nebyl,ale tys proste asi musel),pripadas si dospely?

                                                    0 0
                                                  • wroum  

                                                    na fulu koren nepreskocis? a jak sem si to ted precet tak podle tebe je asi nejvetsi frajer ten kdo pojede xc na silnicce. ta fakt neodpusti nic. drive byli taky takovy jako si ty a ty se branili odpruzenejm vidlim… meli hodne podobny argumenty a dneska uz maj vsichni vidle a jak si libujou. je to otazka casu. na kazdyho dojde. uvidis za par let na cem budes jezdit a co budes hlasat.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    to si me dost neodhadl,takovy vubec nejsem.z bf jen tezko muzes soudit jaky clovek doopravdy je. ty vole tys na to kapnul.no mozna ze to bude jenom tim ze nevis co kde pisu,nevadi,nemuzes sledovat vsechno.rikal jsem vzdycky ze ted kdyz jsem mladej me bavi jezdit na HT,nikdy jsem nerikal ze full je spatna volba.pouze rikam ze pro me to zatim spravna volba neni.jestli vas tyhle kraviny bavi tak pokracujte beze me,ja musim jit.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Zajimava diskuze ke kotoucovym brzdam…

                                                    Mozna Enjoye tak trochu chapu. Zatim jezdim na HT se 100mm pruzinou a nove kolo, ktere si chci pres zimu stavet, bude asi opet HT. Castecne je to dano tim, kde jezdim – opradu mi full chybi jen na takovych tech tvrdych hlinenych cestach, do kterych jsou vsazeny (zapusteny) kameny – to pak HT strasne kope, jinak treba se zady zatim nemam problem (tuktuk). Fulu bych se nebranil, jen mam pocit, ze zatim proste neni takovy full (chci jen ram), ktery by mne vyhovoval, nebo stoji moc penez. Absolutne nejradeji bych chtel ram typu Spesl FSR (Norco FireBall, Intense Tracer, DiamondBack… – proste Horstlink se vsim vsudy), pokud mozno bez vselijakych zaviratek. A moje zkreslene predstavy o cene – slusny HT ram sezenes kolem 10kkc, takze za ram zhruba stejne + za podobnou cenu solidni tlumic + neco navrch, takze ±25kkc. Tyto ramy jsou bohuzel skoro 2× drazsi, takze zbyva kompromis v podobe treba TransMissiona, jenze se zakladnim tlumicem je to pro kutily (to mi moc nevyhovuje) a s drazsim tlumicem se opet dostavam na vyssi cenu. No jeste pockam na podzimni SportLife – GT slibovalo na pristi rok samoty ram ID XC (i kdyz u nej mam strach z udrzby), tak uvidime, za jakou bude cenu a pak se definitivne rozhodnu.

                                                    0 0
                                                  • wroum  

                                                    mas pravdu, ale finance jsou pro me asi jediny argument ohledne full/ht, na ktery nemam co rict. HT si koupi lidi co nechtej dat prachy za fulla, turisti, gatier a enjoy. ted vazne: chapu ze ma nekdo HT i kdyz bych to ja nechtel. mozna i pochopim ze nechce fulla. Je to jeho vec. Jo a strasne rad se hadam.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    my vime:-).uz to tak vypada ze na tom budu podobne

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Ja mam HT, protoze jsem masochista :)) Jinak vubec nepochybuju nad tim, ze full je lepsi. Jezdil jsem ho a vim, ze na XC (a casto i silnici:) lepsi volba neni, ale na ten sjezd atd, mi HT staci :)))

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    druha vec – fulla 120/120 si clovek rozhodne neporizuje, aby delal XC frajera… kam na tyhle argumenty chodis?

                                                    pak nechapu, kdyz si dopravas komfort odpruzeny vidle, proc se tak urputne branis komfortu odpruzenyho zadku, to vubec neznamena, ze neucitis teren a ze ti ten bike da vsechno zadarmo… neberu ti tvoje HT, ale zkus nejaky lepsi, inteligentnejsi argumenty, tohle je fakt trochu mimo

                                                    0 0
                                                  • Gumicuk  

                                                    Clovece ja nechapu o co ti jde? A proc to resis??? Kazdymu vyhovuje neco jineho. Tak to je a tak to bude. O tom neni debat, tak nevim proc tu porad blafete o nesmyslech…

                                                    0 0
                                                  • blue  

                                                    o co mi jde? o nesmyslny argumenty… pokud tobe neprijdou nesmyslny, tak v poradku, me jo

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    no treba kovar tu ze me dela blbecka(jako to vzdy rad dela) a pritom se chova jak duchodce protoze jezdit 120/120 na XC,tak to uz podle me neni XC,no ale to je jenom muj nazor.nedivim se potom ze tak zpohodlnely clovek absolutne nepripusti moznost ze si nekdo vybere HT. kovari?cti pozorne,je to JENOM MUJ NAZOR.netreba to dale pitvat.uvidime jestli se udrzis:-)

                                                    0 0
                                                  • kovar  

                                                    ja su turista.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    a to bude asi ono.ja se zatim jeste rad trosku prozenu.

                                                    0 0
                                                  • Man  

                                                    enjoy, tak teraz ti tlieskam! tlesk-tlesk! to je presne to o co mi cely cas islo: jazdil si HT, jazdil si fulla a tak vies porovnavat a vybral si si HT, lebo tvojmu stylu jazdy viac vyhovuje. ja mam fulla a jazdil som dlhe roky HT s pevnou vidlou (a ta ti v terene neodpusti nic, ale to ty dobre vies), takze viem porovnat HT a full. nikdy som nepovedal, ze HT alebo full je na prd. mne a mojej rozbitej chrbtici byvaleho aktivneho sportovca vyhovuje viacej full. tym je myslim vsetko povedane.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    uprimne dekuju.

                                                    0 0
                                            • Dumbo  

                                              „jestli te kodrcani bavi vic nez jizda na kole tak zkus jezdit na koni.“

                                              alebo si najdi priatelku :o) ale nje srandujem ja uz som raz taky…:-) inac za fulla hlasujem vsetkymi 20 co mam na udoch… jazdil som HT par rokov a teraz asi pol roka mam FULLA aj ked to nieje ziaden „SUPERZJAZDAK“ ale iba stary uz raz zvarany checker s tlmicom RST olej/pruzina 550 a cudlik na nastavenie tlmenia mam zlomeny tak na fulle su moje zazitky z jazdy omnoho silnejsie…

                                              a co stoho vipliva ?? ze mam 85kg a pruzinu 550 cize je namna mekka ale nevadi mi to tlmenie si nastavt nemozem lebo mam urvaty cudlik ale napriek tomu som maximalne spokojny uzivatel FULLA

                                              ked sa mi na tom mojom tatosovi vyborne jazdi neviem si predstavit co by somnou spravil RB DRAGSTER alebo KONA alebo nejaky rocky mountain RM7 ved to musia byt dokonale bicygliky na ktorych clovek zazije silnejsie a krajsie pocity ako pri SEX-e (a to niesom ziadny curak uz viem ako chuti zena) :o)

                                              0 0
                                          • Man  

                                            sorry enjoy, ale tentokrat si, ako sa u nas hovori: mimo kotel. precitaj si to este raz – nie je to o kodrcani, ani o rychlosti. do pozornosti ti davam najma bod 4.:-)))

                                            0 0
                                            • kovar  

                                              nejen tentokrát :-)

                                              0 0
                                            • enjoy  

                                              nebud blbej:-),na fullu jsem jezdil a to dost dlouho na to abych ho nechtel.neni socialismus,jsem si proste vybral HT a ze se ti to nelibi,to uz je jenom tvuj problem:-)

                                              0 0
                                              • blue  

                                                na jakym a jak dlouho?

                                                0 0
                                                • enjoy  

                                                  merida night hawk.je to jednocep,ale vcelku slusnej.rozhodne ten bike neni(nebyl) zadna plecka.jak dlouho?to ti nereknu presne,pujcoval jsem si ho od kamarada.jinak nerikam ze me to nebavilo,byla to legrace,ale zase jsem se vratil k HT,to se obcas stane:-)

                                                  0 0
                                                  • kovar  

                                                    To ti Meridu kamarád půjčoval na celou vyjížďku TERÉNEM nebo jen na projetí kolem baráku?

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    bez si zase vzit leky prosimte,uz prestavaj ucinkovat…,zase se z tebe stava…nic,mlcim.

                                                    0 0
                                                  • kovar  

                                                    ?? Ale klidně začni zase sprostě nadávat, to umíš dobře, ulev si.

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    i ty prudivy vzore ctnosti:-)))

                                                    0 0
                                              • Man  

                                                suhlasim s tebou, az na to, ze som to pisal gatierovi a nie tebe, takze to neber osobne. svetu mier! alebo to bolo ine heslo?:-)))

                                                0 0
                                                • misj  

                                                  Pokracujte je to lepsi nez crazy comedy. Moc se bavim… akorat by jste mohli psat rychlejc…

                                                  0 0
                                                  • enjoy  

                                                    proc neco nenapises ty?krome tohohle.mas snad vlastni nazor,tak necum a pis:-)

                                                    0 0
                                                  • misj  

                                                    jo a chovej se slusnejc jsem jeste starsi jak o 10 let… LOL

                                                    0 0
                                                  • misj  

                                                    tak jo napisu libi se mi ze kazdy ma svuj nazor a stoji si za nim. Ja porovnavat nemuzu v zivote jsem na fullu nesedel. A navic ja jsem konzervativni letos jsem si koupil svoji prvni kolo s odpruzenou vidli.ALE, nez bych si koupil spatnyho fulla tak radsi slusny HT

                                                    0 0
                                        • Gatier  

                                          Od zadu BITTE! Ak mas nejaky problem, su tu aj ine fora na to urcene. Este raz a uplne jednoducho: Predstav si 100km (trebars Bad Goisern, alebo Dubnicu) a ja to na tom HT prejdem rychlejsie, pobavim sa ako v kopci tak aj v zjazde a s udrzbou tiez nebude problem. Uz som to pisal snad 100krat. Pre mna je BIKE sposob ako sa odreagovat od problemov a vipadnut do prirody. Preto som za jednoduchost. A FULLY ani KTUCE nie su jednoduche a bezporuchove. Maju svoje vyhody a mozu priniest nieco nove do jazdenia na bicykli. Kazdy podla chuti…

                                          0 0
                                          • Gatier  

                                            Malo to ist za Manna.

                                            0 0
                                          • Man  

                                            gatier, pripada mi to, ze ja hovorim o Kanade a Ty o Kanalizacii, co nie je to iste. Skus poprosit niekoho, co vie citat, aby Ti precital moje prispevky. Ty si zatial mozes popozerat obrazky. Pozorne pocuvaj a snad to pochopis.

                                            0 0
                                          • enjoy  

                                            jsem na to prisel:-).ono to asi nebude o tom co je lepsi,ale o tom jaky ma na to kdo nazor,ze?:-)

                                            0 0
                                            • Man  

                                              …and the winner is: Enjoy! :-))) poviem Ti priklad: ja nemam vobec nic proti veckam, ale pri Kosiciach je jeden mensi kopec na ktory mimoriadne rad chodim, vola sa Kojsovska hola a ma 1246m.n.m. Na jednu stranu je to 7km dole a na druhu 16km.S veckami som dostaval krce do prstov, kym som dorazil po krcmu v dedine a dal si kofolu, teraz s kotucmi, nemam problem. Beriem to, ze kotuce maju par gramov naviac ako vecka a nesparam sa v nich doma, ale davam ich do servisu. Keby som sa riadil len tym servisom, tak este stale by som jazdil na Skode 120, pretoze sa da opravit aj na parkovisku pred domom. Kazde lepsie auto kazdy dava do servisu a vobec nad tym nerozmysla. Bohuzial, u nas este stale neplati heslo: Neber ludom pracu, ale rob to co vies najlepsie. A tak kazdy fusuje do vsetkeho aby usetril a niekedy to podla toho aj tak vyzera. Lenze ked z Europy sme ako prve prebrali ceny a na platy sa v tej rychlosti zabudlo, tak ani nie je ina moznost. Snazim sa zarobit peniaze tym co viem, a nastavovanie svojich kotucoviek kludne prenecham mojmu oblubenemu servismanovi. Aj on musi z niecoho zit.

                                              0 0
                                              • Dumbo  

                                                to je nahoda aj ja mam rad ten „mali“ kopec Kojsovku :-) akurat ze ja to nedavam priamo dole do dediny ale po cervenej smerom na Lajosku (predna holica) tiez moj oblubeny kopec

                                                0 0
                                                • Man  

                                                  z Lajosky chodim na Kojsovku. teda z Jahodnej cez Lajosku… :-))) ale casto aj opacne. ako sa zobudim a mam naladu :-)))

                                                  0 0
                                              • RomanH  

                                                Neber lidem praci… Jenze jsi zapomel na jedno – bajk pouziva clovek k zabave a to chce, aby fungoval. Potrebuji, aby to v prirode fungovalo a v pripade poruchy to potrebuji co nejjednoduseji opravit. Mozna jsem moc ovlivnenej kamaradem. Ten si nechava vse servisovat, ale s hydraulickyma brzdama (respektive se zadni) ma neustale problem – porad se mu zavzdusnuje, prijedeme nekam autem kolo predtim perfektne fungovalo a po chvili musi pred kazdym sjezdem pumpovat. Nechaval to spravovat snad ve ctyrech ruznych servisech, ale pokazdy to vydrzi tak mesic. Proto se snazim mit na biku veci, do kterych si bez problemu troufnu a nejsem zavislej az tak na konkretnim dovozci – napr. pruzinova marzocchi, mech. Avid. Ja chci mit jistotu, ze kdyz vyjedu a nekde to nepolozim, tak mi bude bajk fungovat. Podivej se na Enjoye – ma jedny z nejlepsich brzd na XC. Sice je chvali, ale predsi jen uz bude vyhledavat servis.

                                                0 0
                                                • enjoy  

                                                  me to ale nijak neobtezuje.s vec­kama jsem mel starosti mnohem vic.ale nerikam…,vzdycky je lepsi mit neco co neni problem opravit.ja bydlim v Praze a tady neni problem skoro nic.nekdy skoro vsechno:-(

                                                  0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Praha neni samospasitelna. Jsou na kole soucastky, kterym nerozumi poradne ani nikdo v Evrope :((

                                                    0 0
                                                • Man  

                                                  Roman vela veci si dokazem opravit a nastavit doma aj sam. Nebeham do servisu s kazdou prkotinou. Nepustam sa ale do kotucoviek, pretoze si myslim, ze v mojom servise to zvladnu lepsie ako ja doma. Keby som mal rozmyslat nad tym, ze mi na biku moze nieco odist, tak ostanem doma, pozeram telku a zeriem popcorn. Na biku totiz moze odist uplne vsetko, kdekolvek, kedykolvek a dokonca tak, ze to v lese neopravis. Jedine, ze by si nosil sebou nahradny bike kvoli suciastkam, co asi nenosis:-))) .

                                                  0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Tak to nemas pravdu. Staci Ti nahradni duse, lepeni, imbusy, nytovac, 3–4 spice (vozim v riditkach) a v Camelu mam jeste stahovak kazety. Kdybych chtel byt poctivka, tak si jeste vezmu nahradni lanko, ale zatim na to kaslu, i kdyz jednou uz se mi to vymstilo. S timto opravis vetsinu drobnych prihod v lese, doma mam pak zbytek. Drive jsem se v kole vubec nehrabal a neumel jsem ani seridit prehazku, casem jsem se naucil. Nejde o to, ze chci nekomu brat praci, ale o to, ze si v pripade potreby mohu bike kdykoliv seridit nebo castecne opravit, hlavne v pripade zahranicnich dovolenych (tam beru samosebou nahradnich dilu vice – auto to uveze).

                                                    0 0
                                                  • Man  

                                                    Myslel som to tak, ze su veci na biku, ktore neopravis (zlomena vidla, ram, spd, rafik…), takze to vobec neriesim. Nosim sebou 2 duse, lepenie, imbusy, nytovac, nejake vidlicove kluce, takze zakladne opravy zvladnem v terene aj ja a nevolam hned servis.

                                                    0 0
                                                  • Gatier  

                                                    Ty mas na biku sprouby na vidlicovy kluc? Asi hlavove, ze? No podla mna sa teraz bavite uz o uplne inej kanalizacii, ci co si to vypotil…

                                                    0 0
                                                  • Man  

                                                    ty nemas na biku nic na vidlicovy kluc?

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Myslis imbus a gumovou palici ? :o)

                                                    0 0
                                                  • Dumbo  

                                                    napriklad ja mam pedale na vidlicovi kluc neviem ako ostatny :-) akurat ze ho zo sebou nenosim… a potom uz mam asi vsetko na inbusi a specialne tisic hranove stahovaky.......

                                                    0 0
                                                  • kovar  

                                                    eště čepy V-brzd, konusy, niple, na stahováky…

                                                    0 0
                                                  • Dumbo  

                                                    a aj srubu na V-cku ktorou sa utahuje lanko mam tam upravu na dva 10 vidlicove :-)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Oj, uz chapu, vidlicove = stranove

                                                    0 0
                                                  • Gatier  

                                                    Maximalne tie pedale, ale aj tie idu 6tkou dole. Nic ine ma nenapada…

                                                    0 0
              • cabbage  

                co mas s mackanim pacek bez kotouce(automaticky nastavovani pistu je previt), ja to nekolikrat zkusil az na doraz a nic- zeby mel uzavrenej system i vyhody :-)

                0 0
                • libik  

                  Mam marty SL – kolo uz sem otacel a zadny zavdusneni nepozoruju… Ze by se smartama nedal delat backflip ??? :))

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    To je overeny, jde to. Odstrediva sila totiz udrzi system naplneny a navic by se zavzdusnil jen v pripade, ze by jsi tu packu zmacknul.

                    0 0
              • Kohout  

                Jak to je s otáčením kola (při opravě atd.) když máš kotouče hydry? Kámoš má magury, tuším Marty a nemůže kolo otočit, aby se to nezavzdušnilo. Je to to normální pro všechny hydry nebo je to jen u těch Magur. Díky.

                0 0
                • Roman  

                  Parkuju vzhůru nohama (vlastně kolama) jako netopýr a hfx9 se tváří, že jim je to jedno.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Protoze to je prej trochu jinej system. No prej, je to jinej system, protoze u Hayesu mas „expanzku“ vlastne vzhuru nohama porad.

                    0 0
                • ROpa  

                  presne to sedi, znamy ma Marty na Scottovi a tie vravel ze otoci bajk hore nohami aj to v pytli… su zavzdusnene… inak nemoze to byt tym ze tam ma malo kvapaliny ?

                  Rasto

                  0 0
                  • kovar  

                    pod membránou ve vyrovnávací nádržce asi má vzduch nebo co,nevím, no něco je špatně.

                    0 0
          • hanz  

            A jaký hydry-ono taky je hydra a ludra, tak jestli nemáš tu druhou.

            0 0
      • sprinter  

        Zde je neco o mechamikach i hydraulikach. http://www.bajk.cz/…a/clanek.asp?…

        0 0
    • Pavlos  

      TOHLE TEMA BY SE MELO ASI PREJMENOVAT:)

      0 0
      • aku  

        jj neco jako svata valka za jedinou a spravnou vec.

        0 0
        •  

          Gatierova Včková misie přímo do spárů kotoučožroutů, aneb sám proti většině

          0 0
          • enjoy  

            sam proti vetsine?kdo tu o me mluvi?:-) ja bych gatiera poslal na veckovou misi v zime na snehu:-) a fullystum bych vypustil vzduch z tlumicu:-)

            0 0
            • Gatier  

              :-) Ja najazdim viac kilometrov v zime, nez ty v lete :-) Je pravda ze to obcas nebrzdi, tym sa vlastne zlepsujem v zjazdoch. Nemam s tym az taky problem. To som vazne sam???

              0 0
              • Aiax  

                Nejsi sam, ale kazdy nema tu odvahu nechat se tady taky ukrizovat. Ja treba na vecka nedam dopustit, nikdy jsem nemel potrebu je menit. Mel jsem ruzny nonamy,tektra, shimana deore a lx. Ted mam sd7 od avidu a jsem spokojeny. proti kotoucum nic nemam a ani se jim nebranim, na pristim kole asi budou (vidlice s vyssim zdvihem uz nemaji ani navarky), ale doted jsem nemel potrebu. Pro me vecka brzdi dostatecne. Ale nekdo jiny potrebuje treba neco jineho, proste NO FLAME!!!

                0 0
                • enjoy  

                  ono to neni o potrebe.kdo potrebuje kotouce?nikdo­.veckama se da ubrzdit uplne vsechno,ale ze bych si daval po prednim jako ted,treba i na dlazebkach,tak o tom se mi mohlo zdat.je to proste jenom o lepsim pocitu z jizdy,tolik vam proste vecka nemuzou dat.

                  0 0
                  • Gatier  

                    Do certa, ty ma nahlodavas. Zase som sa zamyslel, ze by som si ich na zimu nahodil. Lenze vzdy ked ktomu dojde, tak sa mi to fakt nechce vsetko prerabat. Najvacsi problem vidim vo vidli. Pevna (popr. zahnuta) s uchytom na kotuce. Ale nesnazte sa ma zachranit!

                    0 0
                    • Pavlos  

                      Ty jezdis pevnou?

                      0 0
                      • Gatier  

                        V zime hej. Ty jazdis odpruzenu? A aj v lete si rad vyrazim na pevnej. S odpruzenou jazdim len preteky:-)

                        0 0
                        • Pavlos  

                          Si pis ze jezdim odpruzenou:) a kdyz sednu na kolo bez odpruzene vidle je to pro me trest:)

                          0 0
                          • Gatier  

                            A pre mna odmena. A si pis, ze pre tu vidlu je to v zime ties trest.

                            0 0
                            • Pavlos  

                              pro kolo je zima trest a proto na kole nejezdim pres zimu:) I kdyz uzazoval jsem ze letos to skusim:)

                              0 0
                              • enjoy  

                                me to hrozne bavi.akorat to byla nuda kdyz jsem mel vecka,ted to bude neco uplne jinyho.akorat se bojim aby v zime kolo neslo pomalu do hajzlu.

                                0 0
                                • Pavlos  

                                  Si postav zimaka;) no dyt ty vlastne mas :)

                                  0 0
                                  • enjoy  

                                    zimaka s veckama:-) ne,ale to si nemuzu dovolit,mit kolo za skoro 40 jako zimaka:-)

                                    0 0
                                    • Pavlos  

                                      koupis jeste jedny hopy:)

                                      0 0
                                      • Pavlos  

                                        a vidlu protoze ten skareb by to asi nedal;)

                                        0 0
                                        • enjoy  

                                          kotouce neda ani black,videl jsem to a i odzkousel:-) mimochodem,podivej se schvalne jak jsme se tu sesli,idealni konstelace,abysme zase uplne znehodnotili nejaky thread:-).treba tenhle,ten uz ma stejne dost:-)

                                          0 0
                                • Dumbo  

                                  si pis ze pojde pomali teda pokial nebudes mat vyslapani chodnik udupany do hladka je to sranda no nieje to na ziadne dlhe turi… (moj nazor) inac v zime treba BEZKY

                                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.