Jak zabranujete rinceni retezu o presmykac?

20 nepřečtených
  • Gumicuk

    Tahleta vec mi docela dokaze rozcilit pri pekne vyjizdce. Prilepite treba do vodice starou dusi nebo najakej kousek plastu? Dost tim sovisi dalsi otazka, myslite ze je je bbe jezdit na prostrednim taliri a radit podle potrebi od nejmensiho pastorku az na nejvetsi? To snad jeste nepatri mezi ty brutalni prevody, ne? Mozna je to hloupa otazka ale donedavna jsem jezdil na kole ktere melo nejakejch sest nebo sedm pastorku…

    0 0
    • MARIN  

      To rinceni myslis mlaceni pri sjezdech nebo skrtani retezu o voditku pri urcitych prevodech?

      Jinak pro prevody 3/9 jsem kdysi videl doporuceni 1/1–4 ; 2/ 4–7 ; 3/ 6–9 Ja jezdim 1/1–6; 2/1–8; 3/4–9 Pri strednim prevodniku a zarazenych krajnich pastorcich (na jedne strane vzdycky u 2:) mi skrta retez o voditka presmyku

      0 0
    • pos3k  

      no tak jsme asi dva se stejnym problemem-dotazem. Ta guma me ve smyku ani nenapadla, furt se s tim hrabu.Ono ma asi trosku vliv ze mam 8 kolo (XT smyk) a tak mam trosku sirsi retez nez na 9.ted to mam nastelovane ze mi rachta smyk na nejtezsim prevodu, ktery jsem bohuzel zacal opet pouzivat vice nez jsem predpokladal.v pa­tek se v tom zas budu hrabat.

      0 0
      • MARIN  

        Ta guma v presmyku ale ten prostor pro retez jeste vic zuzi tak aby pak nepadal retez z prevodniku

        0 0
      • Gumicuk  

        ono na tom vlastne nic neni, staci to jen optimalne nastavit tim koleckem (sroubkem, matickou nebo co to vlastne je) na razeni, tim se da jednoduse nastavit vzdalenost kraju voditka presmykace od retezu. Jen jde o to jestli vubec existuje takovehle optimalni nastaveni na kterem by se dal jezdit jak stredni tac-nejmensi pastorek, tak i stredni tac a nejvetsi pastorek… Mozna tam skusi vlepit kousek te duse protoze kdyz se najede na nejakou vetsi nerovnost tak to bude cinkat snad kdykoli, coz mi pije krev. Snad to tu dusi pri jedne vyjizdce nerozdrbe, dalsi problem je ze to zase trosku zusi prostor pro ten retez :-(( Takye se nasprtam ty „spravne“ prevody …

        0 0
    • WSH  

      V tomto su lepsie gripy od SRAMU. Tam mas viacero poloh na presmykac. Ja ho mam nastaveny tak, ze na prostrednej pile ked prehadzujem medzi 4 a 5 posuniem presmykac o jeden zub. Neskrta mi nic.

      0 0
      • MARIN  

        Jo jo v tom je GripShift s jeho mikrorazenim presmyku opravdu dobry

        0 0
        • SirMike  

          Chci se zeptat, jestli se tím moc velkým křížením neničí přesmyk, kazeta, řetěz atd.? Někdo tady psal, že jezdí na 2/1–8 atd. To víte, koupil jsem si komplet Sram X.9 a smyk LX tak chci, aby mi to vydrželo :o) Díky…

          0 0
          • MARIN  

            velkym krizenim se nici hlavne retez

            0 0
            • crazyape  

              Ja mam napinak…hehe…a mam to vyreseny!!!

              0 0
              • Gumicuk  

                To by byl asi hodne velkej ulet si to dat na XC kolo ze? NO vlastne ja nemam az tak XC kolo nekdo se tu o tom vyjadril ze je to hybrid… :-)

                0 0
              • MARIN  

                Rad bych vedel jak napinak zabrani skrtani retezu o voditka presmyku ??? :)

                0 0
                • wroum  

                  jednoduse: kdyz mas napinak tak nemas presmykac a tudiz ti o nej nemuze skrtat retez

                  0 0
                  • MARIN  

                    No u jak kterych napinaku

                    0 0
                    • wroum  

                      ano delaj se i napinaky na dva prevodniky. zkousel si to nekdy? rachta to a retez ti stejne spadne – min nez bez nej ale stejne spadne. takze kombinace smyk + napinak je zoufala a funkcni tak na 30 procent.

                      idealni reseni je klasicky napinak + vnitrni a vnejsi rockring – z toho retez nespadne ani kdybys chtel.

                      0 0
                      • MARIN  

                        to nic jen rejpu, pochybuju ze Gumicuk kvuli tomu skrtani sunda presmyk a poridi napinak a rockring :)

                        0 0
    • Smazaný účet  

      Mně to donedávna rachtalo na malejch kolečkách, tak jsem k tomu sedl, zadumal se a pak začal přesmykem (alivio 02) posunovat nahoru dolu, až sem zjistil, že stačilo ho posunout asi o 1,5 mm dolů a vše v poho. Ono to vodítko je totiž fikaně profilovaný, na největším převodníku v něm chodí řetěz nahoře a na malym dole, a tak je po výšce různě tvarovanej. Doporučuju k pozornosti. Mně to právě drhlo o výstupek na vodítku. Tím že jsem to posunul to přestalo a řadí mi to přesnějc. Jinak mam páčky x-7 (3×9), převodníky alivio 96.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.