• snooze

    Potrebuju z celkem slus1nyho XC kola udelat bike, kterej by uz neco vydrzel…Chci koupit novy riditka(Amoeba nebo Pells) predstavec(Da Bomb, Amoeba, Pells) rafky(Alexrims DM26) plaste(nejaky Maxxis) a pedaly coz by snad na zacatek stacilo, na lepsi kliky nemam penize, náboje Deore LX snad zatim staci… Mam problem s padanim retezu takze nejaky napinaky, ale vubec nevim jak fungujou…taky by me zajimalo co je rockring a chain guide nebo co… Proste bych od vas chtel vedet co byste predelali na normalnim XC kole(Schwinn Moab 2000 – osazeni Deore LX, vidle RockShox Judy(XC?)) kdybyste chteli zacit brat vaznejc DH…stejne ten ram pude za chvilu do kytek, vidle taky…ale tak na zacatek… Dik moc za jakoukoli radu…

    0 0
    • Honza-HK  

      Nejsem odborník na DH, ale nejen že budeš mít problémy s geometrií rámu v kombinaci se sjezdovou vidlí, ale jak správně podotýkáš, ten rám fak půjde do kytek, ale s tebou v sedle. No kdo chce kam… sjednej si dobrou pojistku.

      0 0
    • Radek Broz  

      Hmmm, takhle jsem postupne menil, az z puvodniho nezustal ani sroubek. Rockring= kotouc ze silnejsiho plechu namontovanej bud misto velkeho prevodniku nebo vedle nej, ktery zabranuje niceni zubu na prevodniku, kdyz to narves do skaly/klady. Chainguide = napinak. Mrkni na www.shamanracing.cz, tam mas fotky, tak pochopis, jak se to pouziva. Urcite musis dat sirsi riditka (s tema Amoebama jsem byl celkem spokojenej) Predtsavec dej nejakej kratkej. Kliky nech, dokud vydrzej (moc nevydrzej;-), pak staci neco na ISIS jako Truvative Hussefelt, CMP Dirt, FSA – tyhle nejsou moc drahy a celkem to vydrzi. Vidle pujde brzy do kytek a na HT DH by to chtelo treba Marzocchi DO II. Ram bud znicis, nebo stejne prijdes na to, ze je moc vysokej a dlouhej.

      0 0
      • snooze  

        da se rict, ze tak to myslim…prestavet to az nezustane nic, nemam na ram, vidlici(nemam na nic co je asi nejdulezitejsi…:)) ale chci to tak postupne predelat..pocitam s tim, ze budu kupovat novej ram i vidlici…casem…kaz­dopadne musim rict, ze uz ted to kolo dostava zabrat, ale myslim si, ze to neni zas takovej extrem abych menil vidli, kliky…vim, ze to pride..:) kazdopadne jeden rychlej sjezd lesem, 1–2 mensi dropy, dojedu dolu a hura dom menit prorazenou dusi…taky mi porad pada retez(ten napinak to spravi??)

        0 0
        • Radek Broz  

          Jo, ale budes mit jen 1 prevodnik. Dusi bych tam dal nejakou tlustou sjezdovou (Maxxis)

          0 0
          • Dumbo  

            ja som skor za KENDA duse DH su z hrubsieho matrosa a su aj tachsie to uz o niecom hovori

            0 0
            • Radek Broz  

              Ty jsem nezkousel, ale Maxiss jsem nezrusil za 2 roky (az jsem jednou odtrhl kus u ventilku pri foukani) a to jsem schopnej klasickou dusi zrusit nekolikrat mesicne.

              0 0
          • snooze  

            ted jsem koukal na shaman racing a napadlo me jakej je vlastne rozdil mezi FR a DH napinakem…jakej je vlastne rozdil mezi DH a FR obecne…?:) 1 prevodnik…to je dementni kdyz budu chtit jet na nejakej delsi vylet…fakt se to neda nejak udelat se trema..jasne, ze ty rafky a 2,5 plaste by na delsi tury byly taky blby, ale to clovek sunda a hodi tam stary 1,9…:)

            0 0
            • Radek Broz  

              FR ma tisic podob – to nema cenu se o tom rozepisovat;-) DH jezdis proste na DH tratich a trenujes to na rychlost FR je proste free – zavodi se v nem na akcich jako redBull Rampage, RB Ride atd. (to se boduje, o rychlost vetsinou nejde) Ten FR shaman je na vic prevodniku – jen to tak trosku napina, ale padani to moc vyrazne nezabrani. Podivej se na tu fotku – z toho snad pochopis, jak to funguje.

              0 0
            • Pá-dlista1  

              Tak si nech prostredni placku. Sice nijak rychle dracit nebudes moct, ale vyjedes pripadne vsechno a do cca 50km/h by se to snad taky uslapat dalo. Ja vozim malej prevodnik (ideal 36, ted 34), protoze stejne moc neslapu, a kdyz se pak zvedam ze zeme a potrebuju se rozjet je lepsi lehci prevod :))

              0 0
        • TinkTink  

          Ono prestaveni je asi nejsnesitelnejsi moznost pro lidi co jeste pravidelne nepracujou a nemaj z toho takovej prijem, aby si za max. pul roku koupili sjezdaka – ono cekat dyl nez pul roku je taky hnus… :)

          Voz sebou aspon neco, cim to zalepis :)…ono neni tezky prorazit ani DH dusi (vim to…vozim ji :o))) )

          Mozna to bude znit divne, ale verim tomu, ze vidle chvili vydrzi (pokud ji nebudes davat fakt hukot…)…a ram..no…setri na novej. (vubec…jakou mas velikost?)

          0 0
          • snooze  

            21…a neni to k smichu…:)

            0 0
            • snooze  

              …ale mam dlouhy nohy…:)

              0 0
            •  

              jeste ze mam 17" a to sem chtel v prodejne vetsi, nastesti sem si to nechal rozmluvit

              0 0
            • TinkTink  

              At mas dlouhy nohy jak chces, tak poznas, kdyz si das nakou 17tku pod sebe…to je poznat vzdycky :)

              Ne…neni to k smych…ja kdyz si predstavim, jak te to sedlo zkalpuje… :o)))

              0 0
            • Pá-dlista1  

              Tak na to zapomen :)))) Jestli nemeris aspon dva metry, tak s tim ani nehnes. Snad ho za par penez prodas a koupis neco mensiho. Idealne treba toho Pointa v 15" nebo v nejhorsim v 17" :) Vidlice by mohla chvilku vydrzet. Nebude to zrovna ono, ale chvili by mohla.

              0 0
          • Pá-dlista1  

            A co vozis za plaste? Ja kdybych svoji DH dusi nejakou shodou okolnosti nacpal do 2,3" plaste, tak ani nemusim nafukovat, jak to bude narvany.

            0 0
    • Otaku  

      ..a nebude bezpecnejsi davat prachy do prasatka, a az tam bude dost tak koupit novy DH kolo?? Na tomhle ti neco praskne a bude po tobe… Takhle to mam teda v planu ja. Chce to teda celkem velky prasatko :(

      0 0
      • snooze  

        rekneme, ze nemuzu cekat…:)

        0 0
        • Dumbo  

          kludne zacni predelavat svoje XC ja som to tiez tak robil a da sa to… este stale robym :-) nejako nie a nie nakrmit prasiatko :))) ja osobne by som zacal kolesami poriadne plaste, duse, rafky, vyplet, potom rajdy a predstavec a tie napinaky sa hodia… a samozrejme pouvazuj nad ochranou tela nejake chranice a helma sa hodia

          0 0
          • snooze  

            Ted me napadlo…a co hlavovy slozeni, sedlovka..staci ty obycejny? A vyplet…Kdo to jako vyplete? Jakej vyplet? Kolik stoji?:)

            A JAK SE SEM PRIDAVAJ PRISPEVKY NE JAKO ODPOVED NA NECO!!??

            0 0
            • Pavlos  

              Mas na vyber ze tri tlacitek tak si tipni:)

              0 0
            • enjoy  

              do you need a brain?

              0 0
              • snooze  

                kazdej normalni clovek da pridat prispevek to ale vytvori uplne novej book, tema..nebo jak to mam nazvat…

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Ted me ber trochu s nadhledem, ale verim, ze ty jses pro DH ten pravej. Lobotomie uz byla provedena :))))

                  0 0
                  • Radek Broz  

                    :o)))))))))

                    0 0
                  • TinkTink  

                    Joo…a neco pro lobotomiky jsem tady zkusil narysovat – www.tink.wz.cz/…hotos/2.html at s tim strefuje divaky u trati…myslim ze kdyz to bude ocelovy, tak to bude narez :o)))

                    0 0
                    • wroum  

                      fakt husty – pri styku s okolnima predmetama i humanoidama bude budit pozornost a otisk bude nezamenitelny…su­per :-D

                      0 0
                      • TinkTink  

                        Jeste chystam riditka a dalsi veci :)…ale u riditek to tak nesvadi k hrani si :))) – predstavec bude ale silne ortodoxni :o)))

                        0 0
      • McBlacky  

        to OTAKU: Tvoje budoucnost není v DH, věř mi… se mi zdá, že ti ten rozmáznutej chlap nestačil :-)

        0 0
    • snooze  

      aha odpoved – root …co to kua je jako?

      0 0
    • snooze  

      Nic ted zase vazne…potrebuju nepadajici retez a tri prevodniky…jak na to?:)

      0 0
      • enjoy  

        kup si novy kolo:-)

        0 0
        • snooze  

          tohle jsem cekal, ale mam lepsi napad…co kdybys vzal ten svuj bike dropl strechu panelaku…hahaha to je ale prdel co?

          0 0
          • enjoy  

            ja jsem tebe fakt necekal. az to da Bender tak jdu do toho,zatim se to jevi jako sebevrazda.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              A kolik, ze to Bender dava? 14, 15 nebo 19 metru? Tak sbohem :)

              0 0
              • enjoy  

                najdi mi panelak se sikmou strechou a stojici tesne nad kopcem at nepadam na placku(at je to fer:-)) a muzeme se o tom dal bavit.jo a pak jeste jeho bike a snoozuv mozek.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Si to radsi natrenuj nekde v prirode, at se neztrapnis hned na sidlisti.

                  0 0
                  • enjoy  

                    mrtvole to muze bejt jedno ne? Bender se taky ztrapnuje kdyz si porad rozbiji drzku?:-)

                    0 0
                    •  

                      ne on si užívá každej drop, a? hodí hubu a nebo to uplně náhodou ustojí

                      0 0
          • Pavlos  

            ted me napadlo reseni ale asi me nebudes mit rad:) Dvoje kliky s prevodnikama a dva retezy:)

            0 0
      • Pavlos  

        Skus to vymyslet a dej si to patentovat:)

        0 0
      • TinkTink  

        To je pak ale spis FR bajk…todle by mohl vyresit tendle napinacek – www.mcsport.cz/…l/retezy.htm vim jiste, ze pobere v klidu 2 prevodniky…treti by mel taky, ale je to na hrane :)

        0 0
        • snooze  

          bavime se porad o napinaku na predni prevodniky??(nevim jetsli je to to co myslim – rikam tomu talire) tohle uz vypada jako dozadu…

          0 0
          • snooze  

            jsem totalni lajk…takze fakt nevim…

            0 0
            • Dumbo  

              ano ten sa montuje na zadnu stavbu nie na stredove zlozenie k pilam

              0 0
          • TinkTink  

            Todle se da par cm za prevodniky na zadni stavbu a napina to retez na prevodnicich (osobne netusim k cemu napinat retez na pastorcich, protoze tam to je vlastne porad v zaberu a retez nema kam sletet…)

            A pokud chces napinat retez i seshora a mit k tomu jete 3 prevodniky, tak to jses blazen a ses zralej na psychiatrii :))

            0 0
            • McBlacky  

              takže jsem zase u toho že bude v DH dobrej, s třema pilama :-) docela dobrá diskuze, takovej krátkej exkurz do duše začínajícího sjezdaře. Nic nevim, nic nemám, na nic nemám, ale chci jezdit rychle z kopce…

              0 0
        • snooze  

          me pada retez vpredu a potrebuju napinak, kterej zvladne tri prevodniky(talire) vpredu… kazdopadne dik i za tuhle radu… jinak ja moc nerozeznaval FR od DH takze ne DH z XC ale FR z XC…:)

          0 0
          • Dumbo  

            ono to mas v podstate jedno ci DH alebo FR :-) dufam ze ma nejaky mudrci nezrusia slovami zato… ten FR by mal podrzat retaz aj na 2 aj 3 pilach pretoze sa pocita stym ze ked jazdis freeride tak jazdis po lese a skaces kde pride a mozno sem tam aj kopec davas pri tych DH napinakoch by to malo byt len na jednu pilu tam zase vyrobca pocita stym ze zjazdar to kruti z kopca na plne gule na najvecsom prevodniku a nepotrebuje podrzat retaz na malom prevodniku a tak… tolko z mojej teorie rozdielu medzi DH/FR napinaku respe… voditka retaze myslim ze som blizko pri ciernom :-) a netaram bludy

            0 0
            • Dumbo  

              idem sa ja radsek stoho vyspat ved uz ani na monitor nevidim :)))

              0 0
          • TinkTink  

            Jo…pripadne mi napis maila…mam tu foto jak to mel kamos na bajku…

            0 0
      • Pá-dlista1  

        Jediny, rekl bych ne moc idealni reseni je napinak BlackSpire natocit trochu vic dopredu, aby udelal misto presmykaci. Uz jsem to tak videl, ale samozrejme na dvou prevodnikach. Nikdo kdo nema dutou lebku nechce DH kolo s trema prevodnikama :)

        0 0
    • snooze  

      koukal jsem na dookie.cz na ty napinaky a u FR napinaku je napsany, ze je pouzitelny na dvoj nebo troj prevodnik…takze jak to teda je?

      0 0
    • snooze  

      uz jsem z toho uplne mimo, ale nevadi…proste beru FR napinak Shaman nejak to tam dam a uvidim…:) vlastne mam jeste par dotazu…jakej vyplet kola? rozlisujou se nejaky typy? dale… staci nejaky puvodni Schwinn hlavovy slozeni? a to je snad vse…dik

      0 0
      • enjoy  

        …pak uz se jenom zabijes.

        0 0
        • snooze  

          ty radsi vysmahni…

          0 0
          • enjoy  

            no ty uz vypadas vysmazenej akorat.na DH fakt idealni.

            0 0
            • ddd - andy  

              Co je idealniho na tom, bejt na DH vysmazenej??? Jako zacinajiciho sjezdare by me to docela zajimalo.. :-)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Nic. Ty jsi pres sve sviharske ulety v poradku. Jenze enjoyovi se to tezko vysvetluje. Asi nam neni pres tu integralu rozumet.

                0 0
                • ddd - andy  

                  aHa ;-)

                  0 0
                • enjoy  

                  nezlob se chytracku,ale nenapsal si snoozovi kousek vis neco velmi podobneho jako ja?takhle to vypada trosku divne,kdyz me tu za totez jebes. to ddd:on snooze vypada trosku jako kdyz bud moc nemysli anebo nemuze.to mi prijde jako dobrej predpoklad.ty jses neco jinyho,ty to umis,nepotrebujes prepinac mozku.

                  0 0
                  • Radek Broz  

                    Sice mi na to zase odpovis neco, co admin smaze, ale… Me to spis prijde, ze Padlista zavtipkoval kvuli neustalymu nesmyslnymu dotazovani na ovladani a jeste se za to onluvil, zatimco ty bedlive sledujes, kde se objevi nejakej thread s DH/FR tematikou, aby jsi v nem mohl prudit stylem „jste vysmazeny sebevrazi“ (pochopil jsem to tak jenom ja nebo jeste nekdo?)

                    0 0
                    •  

                      sakra tohle mi nějak připomíná ski/snb problémy, sice ani na jednom nejezdim a neumim, ale fakt je to hodně podobny a je to o ho*ně, co se nato vyprdnout a jezdit

                      0 0
                    • enjoy  

                      zase?ja sem ti nekdy napsal co admin smazal?ja mel za to ze to byl padlista… clovece ja bych se i priznal kdyby to co rikas tak bylo,ale vazne ne.ja si proste ctu skoro vsechno a pokud vim tak puvodne o zadny prudeni do sjezdaru neslo.spis si zamet pred svym prahem,protoze kdo si z koho vetsinou dela prdel? obcas se ozvu,to je fakt…,kdyz me vytoci nekdo ze nemam helmu a ze jsem sebevrah a rika mi to zrovna clovek kterej jezdi sebevrazdy… puvodne me pouze zaujalo snoozovo IQ a nebyl jsem urcite sam.pak se do toho jako vzdy vlozil padlista a bylo. jo a jeste neco.tohle asi nema vubec cenu,protoze vy nedokazete mluvit sami za sebe a vsemozne si pritakavate,takze nema cenu se s vama bavit,navic kdyz vytahnes paranoidni teorii ze se vzdy snazim prudit do sebevrahu ee pardon,sjezdaru.

                      0 0
      • Pá-dlista1  

        To puvodni slozeni ti bude stacit.

        0 0
      •  

        no snad na neco nezapomenu: vyplet urcite 3× krizenej, aspon teda kvuli kotoucum, apk je radialni- ten se vubec nedoporucuje a jeste snad? 2× krizenej(tim si nejsem opravdu jistej), zalezi jaky tam slozeni je, snad muzu doporucit bud FSA Sky pilot nebo Pig DH (pro)

        0 0
    • ddd - andy  

      wow tady to vcera ale zilo.. :-)

      0 0
    • Azagthoth  

      Ja som si takto upravoval 5 rocny stary Admiral a teraz na nom neni nic povodne,dostal som sa dost daleko,ram RB monster HT,Z1 DO II…da sa,ale chce to cas,mate to ako auto na leazing…vide to drahsie ale neni to vsetko naraz,takze sa to da zvladnut

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.