• ravo

    Už několikrát se tady vedly diskuze o řazení na 8-mi kolečko, takže na www.velotrade.cz v nabídce řazení Deore XT M740 za 1690,– Kč. Je to sada ( levé + pravé), samostatné, bez brzdových pák…

    0 0
    • Alesh  

      Sám přesně tohle řazení ke své plné spokojenosti už cca 5 let používám. Chodí stále přesně a 9. převod mi opravdu nechybí. Doporučuji.

      0 0
    • JohnLee  

      Tak ted mam dilema.Alivio nebo XT…vypadaji opravdu nadherne. Je mezi nimi nejaky brutalni rozdil ve funkcnosti a jepresnosti prehazovani? Ve kvalite zpracovani a zivotnosti asi urcitejo,ale za jedno Deore si muzu poridit dve Alivia…

      0 0
      • Daf  

        To provedeni je uplne jina liga. Pouzdro neni plastove ale kovove. XTcko radi presne a rychle protoze packy maji kratsi chod. To alivko radi v pohode, ale ten pocit pri razeni ve srovnanim s XTcke je trochu o necem jinem.

        0 0
        • JohnLee  

          Dikec za prirovnani…Nejspis zvitezi Alivio a jako bonus si k tomu koupim gripy ODI..:)))

          0 0
      • vlk  

        tak nevím xt jsem nezkoušel.Ale když porovnám deore a alivko, tak se mi alivio zdá být více ergonomičtější­.Prostě padne mi mnohem lépe.Srovnávám deore x alivio

        0 0
        • JohnLee  

          Ja mel Altus C10,pak Deore LX,ale to bylo hodne stary: obe dve packy nad sebou a mackali se obe palcem. Pak jsem nucene presel na GripShift,dva roky je jezdim a nezvykl jsem si…Pritulkyne ma novy Alivio tak ho otestuju,ale myslim ze to bude stacit…

          0 0
      • TinkTink  

        To je jako by jsi chtel porovnavat Porsche a Skodovku…jezdit se da v obou…ale to XT…to je proste hodinarsky strojek…to Alivio je takova…sekacka na travu :)

        0 0
        • kovar  

          no takže záludná otázka: Jaký je rozdíl mezi vnitřnostmi?

          0 0
          • TinkTink  

            No to by me taky zajimalo…rekl bych, ze tam bude nekde naky lozisko…a bude to komplet kovovy…ale nezkoumal jsem to…pouze zkousel jezdit :)))))

            0 0
            • kovar  

              no též jsem to zkoušel jezdit a ve funkci nevidím téměř žádný rozdíl, kromě ovládání. MYslím, že to Hanzovi rozšrubujem někdy :-)

              0 0
              • TinkTink  

                Tak to nevim…fakt jsi to zkousel? Dyt to XTcko ma hodne kratkej a predevsim hodne presnej chod…proste citis kdy to zaradi…to u Alivka neni…

                0 0
                • kovar  

                  jo zkoušel, pocit z XT je jiný, lepší, (jiné kratší páčky s menším vaklem, jiné zvuky atd), ale o nepřesnosti a neidentifikova­telnosti zařazení u Alivia nemůže být řeč.

                  0 0
          • hanz  

            nejspíš velký protože xt má tak 1/3 chod oproti aliviu a při řazení z něj vycházej takový krásný kovový cvaknutí( abych popsal- je to jako když natáhneš uzávěr u zbraně-takový zdravý kovový cvaknutí což signalizuje cvak kvalitního kovu na kvalitní kov) což z alivka nevychází-tam je to takový neidentifikova­telný cvak.

            Argumenty nic moc, ale bohužel jsem se nikdy do vnitř nemusel podívat-takže lepší nemám

            0 0
    • hanz  

      Jezdím alivko na dhčku a xt8 na enduru. Jezdil jsem aj deore9, xtr8, stx7 a pak ještě další

      To xt8 řazení ted zvažuji jestli si ho nekoupit do skříně až se to moje pose.e protože je to dle mého nejlepší řazení co kdy šimáno vyprodukovalo a srovnání mezi alivkem a xt to opravdu po mně nechtějte. To by bylo jako srovnávat kožené křeslo a bednu od piva- na obojím se dá přeci sedět.

      0 0
      • Otto  

        Ale bedna od piva přináší větší užitek…teda pokud je plná.

        0 0
        • hanz  

          jen dočasně, u nás tedy hodně krátkodobě:-))

          0 0
    • Pá-dlista1  

      Z toho co jsem si tu precet mam takovej pocit, ze: uzivatele XT maji diky kratsimu, tedy tezsimu kroku razeni, casto rozdelenym bovdenum, vyjizdkam za jakehokoliv pocasi a castemu razeni problemy, ktere ja s Aliviem, bovdenem v kuse a sporadickou potrebou radit nikdy nezaziju :) Jo a taky do XT davaji bud malo vazeliny nebo silnejsi pruzinku, ktera vraci zapadku, aby hlasitejsim zvukem navodili pocit lepsiho razeni ve snaze oduvodnit nehoraznou cenu tohohle mechanismu. Nebo ma snad nekdo problem s Aliviem? :)))

      0 0
      • kovar  

        uživatel a okusitel XT poněkud přehánějí, s Aliviem není ŽÁDNÝ problém , jen je trochu jiné.

        0 0
        • hanz  

          rozhodně tedy namám problémy s palcema u xt s aliviem dva problémy: u jednoho ukoplé plasty po takovym nepovedenym poletu-po čemž začalo aj zlobit a u druhého(cca 3roky zpět) komletně vysypaný vnitřnosti. podotýkám že píšu bohužel „pouze“ uživatelské skušenosti, ne teoretické.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Ja ho prave taky obcas ukopnu. Proto kupuju Alivio. Neverim, ze to ten napis zmeni. Krom toho by u XT byly hned pryc budiky.

            0 0
            • hanz  

              Ba naopak, xt má budíky přilepené na řídítku z vrchu a navíc maj asi 1/3novou velikost oproti xt. Xt je navíc kovové takže o tom ukopnutí-asi jde ukopnout vše ale to xt by vydrželo rozhodně déle protože zespodu tolik netrčí a je kovové(úvaha). To alívko jsem ukopl kolenem a to jsem neměl zrovna ani chrániče-takže jsem si to koleno o zbytky těch plastů pekně pořezal.

              0 0
              • hanz  

                oprava-oproti alivku

                0 0
              • Daf  

                Brachovi se po padu na XTcku ohla jen packa. Musela to byt poradna rana, protoze ta packa nesla vubec narovnat. Razeni ale funguje porad dobre.

                0 0
              • Pá-dlista1  

                Prave, ze jsou navrchu. Tam mam riditka a vsechny objimky sedreny. Ono mozna lepsi, ze uhne to razeni nez treba koleno.

                0 0
      • Alesh  

        A o kolik poloh se da radit u toho letosniho Alivia? U toho staryho XTcka nahoru o 4, coz jsem mnohokrat uvital.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Taky tak. Aspon myslim, ja to nepouzivam.

          0 0
        • kovar  

          hm, také nevím, jsem to ještě nepočítal.

          0 0
        • ravo  

          Řekl bych, že jen o 3 polohy.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Jeste zatlac :)

            0 0
            • ravo  

              I kdybych se při tom tlačení po…, tak prostě 3 a jenom 3:-)))

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Jo zkusil jsem si to taky. Opravdu jen 3 polohy a musel jsem se jit prebalit :)

                0 0
          • Aiax  

            Ted kvuli dojezdeni kazety mam 9tku LX a to taky podle me radi jen o 3 naraz, ale protoze to nejak nepouzivam – nepotrebuji (a taky pri tomhle razeni se retezu na ten posledni pastorek casto moc nechce), tak jsem to nikdy moc nesledoval, je mozny ze nekdy pri opravdu dlouhem a silnem zatlaceni vyleze o 4 :) Tohle by pri mem rozhodovani o razeni moc velkou roli nehralo.

            0 0
            • djano  

              XT ide hore o 4 pastorky, stare islo iba o 3. Alivio mi tiez vyhovuje, ale ked presadnem na bike s XT, radim automaticky o dve polohy a chvilu trva kym si zvyknem.

              0 0
              • Aiax  

                Tak jsem to ted doma zkousel a i LX dokaze preradit o 4 nahoru (ze spodni pozice az doprostred), kdyz se zatlaci az dozadu. Takze jsem mystifikoval.

                0 0
    • Marry  

      No ja mam na kole XT-cko asi uz 5 rok. Funguje jako svycarsky hodinky a to rocne najezdim i pres 10000 km. V tom samozrejme jsou i blativy maratony a jizda v zime. Nevim jestli by to Alivio s tema plastickejma soucastkama prezilo. Ale zase na druhou stranu jestli jezdis …ne tak casto tak ti alivio bude stacit. Moje sestra ma Alivio asi 3 roky A jeste jsem na to nemusel snad ani sahnout. ( najede cca 500Km rocne za sucha a tepla :-)…to je vse

      0 0
      • Otto  

        Mám na druhém kole druhé alívko, argument z vykloubeným palcem je teda fakt, nicméně funguje spolehlivě…pokud občas čistím bovden dole u měniče. Ne vždy se mi daří dojet v suchu a teple jako marryho setře…

        0 0
    •  

      Máme rádi zvířata!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.