• Ellian

    Ahoj,

    právě jsem ve fázi výběru kola- cenovka 10–14 tis. (Aktivnější rekreační jízda, 80/20 silnice / terén)

    Nejdříve jsem se zaměřil na Cliff 30 nebo Phanatic 10, ale teď jsem nějak sklouznul ke značce 4Ever- konkrétně modelu Credit.

    V obchodě mi bylo řečeno- doslova: Credit 2013 je úplně jinde než Credit 2014 a 2015. Že posl. dva roky se ty kola šidí a cenovka zůstává (že je to vidět na výbavě, kvalitě svárů a že on by ho rozhodně doporučoval.

    Co vy na to?

    Taky mi bylo z jednoho eshopu řečeno, že 2013 má stejný rám jako 2015. Já ale na ofic. stránkách výrobce čtu u 2013 rám: ALU 7005DB a u 2015: ALU 6061

    Jak to tedy je?

    Příp. je lepší volba jeden z Kellysů?

    Díky za reakce!

    0 0
    • Bokec  

      Kellys nejsou vůbec špatné rámy, pár jsem jich viděl, švagr má celou rodinku vybavenou kolama od Kellys, jejich zpracování rámů, svaření, přeplátování namáhaných částí se mi zdá velice solidní, jsou tedy o pár gramů težší než např Giant či Trek, ale svoji úlohu splní.

      Ale rozdíl v materiálech ALU tedy 7005 a 6061 je znatelné, jednoduše každý je jiná slitina, ale netuším zda to na rámu kola v jízdě poznáš… za mě bych bral rám ALU 7075…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.