• ravo

    Pánové, na starém BF v debatě o střihání bovdenů někdo vychvaloval kleště KNIPEX. Skleroza funguje, nepamatuji si který konkrétní typ to byl. Potěšil by mne autor původního příspěvku, případně někdo s lepší pamětí:-))) Díky!

    0 0
    • kovar  

      mam dojem, ze to byly kombinacky, nic specialniho, ale snad se ozve onen spokojeny uzivatel.

      0 0
    • Tommy  

      Jsou to speciální kleště na štípání lanek, neznám přesné označení, ale stály mě 760,– na výstavě přímo u firmy co zastupeje Knipex. Ta cena asi bude o něco vyšší, protože jsem tam toho kupoval daleko víc. Jsou převodové a tahle velikost co mám, tak je na sílu do 5-ti mm bez ocelové vložky.

      0 0
      • kovar  

        na bezpomlckovem BF kdosi mluvil o mnohem levnejsich Knipexkach a ne specialnich.

        0 0
        • Tommy  

          Tak si je kup…

          0 0
          • kovar  

            proc?

            0 0
            • Tommy  

              protože od Knipexu nikdy nic není za málo, prostě tahle cena taková je. Pokud se podívám do ceníku, tak nákupka pod 300,– je snad jen u ketlovacích kleští ( speciální malinké kleště pro sklářský obory – ohýbání drátků na lustry ) dál to nehodlám rozvádět…

              0 0
      • ravo  

        Na nějaké takové Knipexky jsem se díval, ale ta cena je vzhledem k tomu, jak často je budu používat, poněkud nezajímavá. Kovar má pravdu v tom, že na starým BF si opravdu někdo pochvaloval některé z jednodušších modelů… Kažodpádně díky za radu.

        0 0
    • mastihuba  

      tak s něčím takovým štípu bovdeny já a nemám problém, jestli sem si v rychlosti všiml tak stojí 200kč http://www.azsatelit.cz/…od/zbozi.php?…

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Tak to je hodne dobra cena na to jak to vypada. Jeste co to umi a kolik toho vydrzi. Ja stipu bowdeny normalnima kombinackama nebo stipackama a nikdy nebyl zadny problem. Poradny kombinacky to musi zvladnout.

        0 0
        • mastihuba  

          ja je nekupoval, ale tata ma neco takovyho z dob cara glacka a dyž je nema doma tak to uštipnu tim co je po ruce. Stejně si to dycky necham nastřihat ve kšeftě.

          0 0
        • Radek Broz  

          Jakykoliv stipacky s prepakovanim to prestipnou lehceji nez normalni stipacky lanko. Zabrusovani neresim – jednak je to rovny, kdyz to stipnu (jen to necim spicatym roztahnu) a co pouzivam Jagwire koncovky (jsou o kousek delsi + maji vevnitr kovovej krouzek), tak se mi vubec nestava, ze by z koncovky vylejzaly draty.

          0 0
    • RomanH  

      Ja si pred tremi lety po spatnych zkusenostech z kombinackama (hlavne u strihani lanek) koupil nejake specl kleste (cena okol 500 Kc) – na spicce je jen malyzobacek o prumeru bovdenu. Ta investice si mi uz vyplatila. Jinak asi nejlepsi na bovdeny je flexka a pak to zacistit, ale tu ja nemam.

      0 0
      • mastihuba  

        s tou flexou to musim vyzkošet, ele ještě se mi nikdy nechtěla vytahovat ze skříně. apropo ten bovden se pak drží v ruce nebo mačká ve svěráku obojí mi proti kleštím připadne dost nepohodlný.

        0 0
        • kovar  

          kdyz nemem k dispozici brusku, tak podelne bwdeny rezu a zacistuju vrtackou s nasazenym malym karborundovym brusnym kotouckem. ZAdny problem, vrtacka upnuta a bwden drzim v ruce. Jen je trba delat prestvky a otacet, aby se nenatavila plastova trubicka vevnitr. Kvuli ne moc caste vymene bowdenu se mi nechce utracet tezke penise za kleste.

          0 0
          • TinkTink  

            Ja vsechny bovdeny uz striham kombinackama – i na razeni – proste to chytnu a bouchnu do nich zeshora kladivem…krasne se to ucvakne :) – mam takovy jedny, ktere to prezijou v pohode :)…

            Flexa ma nevyhodu v tom, ze tavi i tu vlozku, co je uvnitr a pak se to tam blbe dava – aspon mne…

            0 0
    • náčelník  

      Dle mých zkušeností je nejlépe stříhat kleštěmi, kde jdou ostří „přes sebe“ (jako u nůžek na papír) a ne natupo jako u kombinaček. Já vlastním ty Knipex, ale jistě lze koupit něco levnějšího.

      0 0
    • K2  

      Tak zrovna Knipexy jsem si po zkušenostech s obyč kombi kleštěma a po recenzi na starem BF koupil v Bauhausu za cca 400 kč. Měli na výběr z více druhů. Ty moje zvládnou snad pianovou strunu do 3 mm, tvrdý drát ještě o něco více a na obalu byl ještě nějaký údaj o tvrdosti čelistí v HRC (kolik nevím) Při kupování jsem měl kus bovdenu od Jagwiru a testoval je. Byly připevněné k takovému papírovému obalu a bez vybalení šlo strčit do čelistí kus bovdenu a otestovat:) Zvládaly to i levnější typy, ale cenový rozdíl za tyhle vymakanější nebyl o moc velký. Lanka jsem s něma ještě nezkoušel.

      0 0
    • m&m2  

      Nevím jestli je to ten typ co myslíš, ale tyto knipexy jsou určeny na stříhání ocelových lanek a bovdenů.

      http://www.salex-naradi.cz/…-p-5269.html

      a tento typ je i s lisovačem koncovek

      http://www.salex-naradi.cz/…-p-5270.html

      0 0
      • Hnoj  

        Ehm, všiml sis, že odpovídáš jen 8let poté?

        0 0
        • scalar  

          asi to ví, vytáhnul takových vláken několik, že by reklama? :-)

          0 0
    • gazman  

      Trochu lepší kombinačky, třeba orbis, nebo něco takového a není problém.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.