• pos3k

    Ahoj Bajkeri(ky).Nevim jestli je to normalni ale docela o dost se mi snizil klidova tepova frekvence.Tep si kontroluju docela pravidelne (rucne) a vypozoroval jsem (prekvapive:-), ze v zime to jde podle normalu (zimni spanek) nahoru, v lete dolu (t.f.).V zime je ± 60.A ted k pudlovi.Najel jsem necelych 350 km (3 tydny!!) a klidovka je na 45.Tu jsem mel v loni az na konci leta a to jsem docela dost lital po lese.Se mi zda ze to slo rychle dolu, az moc rychle.Mate taky nekdo takovy rozdil leto-zima, resp. pri zatezi a odpocinkovym obdobim? nebo je to normalni a ja tu plasim jak lempl (Lempl odpusti,ze :-)? Dik.Zdar bajk.

    0 0
    • Brouk_Pytlik  

      Bych řek že to je uplně normální. Já to mam taky tak.

      0 0
    • TinkTink  

      Myslim, ze si tvy telo neco pamatuje…tak se automaticky prizpusobi… :)

      0 0
    • muff  

      Nízká TF je projevem vagotonie,tj. trénovanosti /Eddy Mercx míval na vrcholu výkonnosti 35/min/ – pro srdce je výhodná,protože je delší diastola,ve kt. se plní krví věnčité tepny / a sportovci /hl.vytrvalostnímu/ pak poskytuje velkou funkční rezervu. K Tvému dotazu: při opakovaném vytrval. tréninku se vyššího stupně trénovanosti,tj­.i nižší TF dosahuje obvykle rychleji /bližší viz každá učebnice fyziologie ev. sport. medic./

      0 0
      • muff  

        Jetě mě napadá – pro netrénovaného smrtelníka hodntoy TF po 60–50/min a téměř jistě pod 40/min jsou už patologické a větš. i subjektivně nepříjemné. Pro trénovaného to samozřejmě neplatí. P.S. při předminulé etapě TdF říkal Bakaléř o někom,že má klidovou TF 31/min

        0 0
    • jonti  

      mne sa to zda predsa len prilis, nebol si vtedy nahodou trocha nachladeny alebo po tazkom treningu a teraz si uplne ok? Ja mam ak som uplne ok okolo 40. Uz asi 5 rokov

      0 0
      • Žanek  

        Příliš?? Záleží na trénovanosti. U netrénovaných lidí je normální klidová tf ±65, s vytrvalostním tréningem klesá. Já mám okolo 45…;

        0 0
        • TinkTink  

          Spis si myslim ze i vic nez 65…ja teda bajkuj..posledni dobou dost hodne (poslednich par let? :o)) )…a mam klidovku jako jsi tady uvedl :)))…

          0 0
    • Eila  

      no ja mam klidovku celorocne 42 a mene, a jak vas tak posloucham asi to s tim sportem prehanim:-)

      0 0
      • KM  

        kamos kdyz odesel od sportestru mel tepovku i nula !:)

        0 0
        • muff  

          To má hodně lidí – obvykle po smrti – čest jeho bajkerské památce

          0 0
      • J.A.V.  

        :)) V tom to není, zahartusil děd od psacího stroje…

        Tohle je hrozně individuální věc – jak už nahoře hezky napsal Muff – u trénovaného jedince je klidová TF menší ale to je tak všechno. Nikde není napsáno že to musí bejt 40 a kdo nemá klidovku pod 50 tak je hovno biker. Klidová TF je dobrým individuálním ukazetelem zdravotního stavu – když jí člověk sleduje pravidelně tak může poznat, že na něj něco leze, nebo že je přetrénovanej.

        0 0
        • Eila  

          no teoreticky mel, ale u me to dohuzel moc nefunguje:-( uz mam vyzkousene

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.