Čím nafukujete svoje silničky

21 nepřečtených
  • Cagos. Chtel jsem se zeptat – protoze s timhle problemem uz bojuju celkem dlouho – cim a jak nafukujete svoje silnicni kola. Ja mam nylonovy plaste na max. 770 kPa, coz mi prijde dost (auto ma kolem 300–400, ne?). A bezna pumpicka mi to proste nenafoukne, nehlede na to, ze mi to nejde proste nafouknout ani se slaufkem urcenym pro galusky. Jsem v bezradne situaci a musim si proste nejakou pumpu koupit. Nechci za to ale utracet, a tak bych bral neco do 300, muzete mi tedy prosimvas nekdo poradit? :((

    0 0
    • Thorn  

      Sigma Sport Delta Jet – cca 550 Sk, vyborna, az do 10 atm (subjektivne viem nafukat na vyrazne tvrdsie). Akurat je velka. www.sigmasport.com

      0 0
    • Siddha  

      doma velkou na 130psi, ven si beru malinkou levnou lehkou plastovou mrchu, snad vela, ale na dojeti staci…

      0 0
      • martt  

        neviem co znamena „na dojeti“. Na cestaku mam pomerne dost defektov, vacsinou desiatky km od domova a ak tam natlacim „na dojeti“ napr. len 5 ATM, tak pravdepodobnost, ze za chvilu tu novu dusu seknem je velmi velka. Takze nosim normalnu ramovu pumpu, snad ani nevazi viac ako minipumpy a z tou nafukam presne ako potrebujem a nie len na dejeti.

        0 0
        • Siddha  

          Dojeti… jako ze s tim dojedu. Letos s plastema Eleven sem snad jeste nemel defekt (klep klep klep…) nechces zkusit jiny plaste? Proste pak jedu opatrne, no… a taky nemam trn na pumpu do ramu a mit pumpu treba v zadnich vzperach se mi nelibi…

          0 0
          • martt  

            dnes sa ramove pumpy daju kupit podla velkosti ramu. Zastrci sa pred sedlovu trubku. Nepotrebujes uz ziadnu objimku.

            Plaste pouzivam Michelin alebo Vittoria, 700×23. Trocha problem je mojich skoro sto kil.

            0 0
    • jihra  

      Dá se to nafouknout normální pumpou do rámu, pak také – a možná ještě líp i když pomaleji – tou malou pumpičkou s „dvojitým zdvihem“ či jak to nazvat. No a doma mám kompresor z ledničky. Dal jsem k tomu manometr a je to super.

      0 0
    • Jogador  

      Dej si tam auto ventilky, a pumpičky na benzinových pumpách to taky vytáhnou.:) A nemusíš s sebou vozit pumpičku a máš o pár gramů lehčí kolo:)

      0 0
      • cabbage  

        ja silnici nemam ale kdyz vyrazim s lemplem a jeho silničkou tak defekty(1–2 na 10km) dohuš?uje mojí pumpickou na tlumič.

        0 0
      • BH  

        to si delas srandu, ne?Autoventil vetsinou neprojde rafkem (musela by se prevrtavat dira, je tezsi a proto se na silnickach nepouziva. Nejlepsi je klasicka ramovka, tou se da nahusit klidne i 10 atm.Jenze s ramovkou se to musi i umet, vetsina plasonu ohne pri foukani ventilek a nebo to fouka pri zatazenem ventilku.To je rada co vozit na kole,doma je dobtre mit velkou pumpu (tzv. nozni) s manometrem(pro­dava kazda prodejna kol (od 200,– Kc /plast-nedoporucuji/ nahoru) a mebo kompresor.

        0 0
        • Jogador  

          :) tzn že jo:) Ale teď mě napadlo si udělat redukci, nebo i koupit a vážně to pumpovat na kole, aspoň to dotlakování.

          0 0
          • vozejk  

            redukce se normálně prodává,stojí asi 3Kč.horší je že na benzínách to většinou nenafouknce víc jak 6barů.jinak nejlepší je stejně velká nožní pumpa a na beru malou ruční pumpu jen tak na dojetí.

            0 0
            •  

              No presne to se mi povedlo u predniho kola-ohnout ventylek. A zrovna ten, kterej nejde vymenit…

              0 0
              • marhi  

                Přestalo mě bavit šaškovat s malou pumpičkou a koupil jsem velkou pumpu s manometrem. Je to otázka pár zapumpování a tlak je přesně jak chci. A jelikož doma funguju jako mechanik celé rodině tak je to i nutnost.

                0 0
                • Pavlos  

                  Napodobne:)

                  0 0
                  • memorex31  

                    no tak ja neviem, co to tu riesite, ja mam tu malicku pumpu od authora, plast, nic to nema, stala 99 Sk v akcii a fukam si s tym silnicku v pohode. Ku koncu je to fuska, ale na mtb je to super a na silnicku to staci tiez, tak neviem, co riesite. :)

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.