• Pá-dlista1

    Tip na botky s SPD podrážkou. Spíše skateový typ na DH. Jak pánské, tak dámské. A třeba i nějáké zamyšlení o významu SPD při závodním DH. Díky.

    0 0
    • Radek Broz  

      Cizmar ma v krame fakt pekny Vansy, ktery maj chranic kolem kotniku – nestojej zrovna malo, asi 3 500. Na 4×.cz jsou videt 661 za asi 2 500, coz je o 500 vic nez moje slupky od shitmana.

      Podle me jezdit DH bez toho je nesmysl. Kdyz jsem jezdil s Authorama (stejny jako pointy, urcite vis, o co jde), tak jsem i s moji rychlosti obcas nemohl udrzet nohy na pedalech:-) S naslapama to budes mit mnohem vic pod kontrolou, muzes to pustit do sutru a nejak to ustojis… O tom, ze to pomuze pri slapani neni pochyb, ale tam stejne narazis na fyzickou vykonost;-)))

      0 0

        MTBIKER doporučuje

      • Pá-dlista1  

        No ty me znas, tak vis, ze na to s fyzickou nejsem zrovna nejlip a kazda pomoc dobra:))) Na ty launche sem koukal za 2331,– a nebo DX shimana by nemuseli bejt uplne zly. Pak jsem si rikal, ze bych moch zkusit ty Specializedy Sonoma, ale od tech jsem byl zrazovan, ze jim praska podrazka (ale nevim, jestli uz mel nekdo cas je vyzkouset a jestli letosni nejsou lepsi). No a nebo SPD jenom zkusit a koupit si okurky Answear Palisade 04. Tagze fakt nevim. Ten vyber mi nepripada nijak obrovskej, proto se ptam.

        0 0
        • Radek Broz  

          Ta podrazka pri nasem zpusobu pouziti (caste pesi slapani do kopce s velkym sklonem) Ja mam ted tohle a staly 2 000, jelikoz ten prodavac je muj znamej, tak zaokrouhluje ceny;-) Podrazka (narozdil od Carlosovo shitman) zatim drzi, ale spis bych si koupil ty 661 (design)

          0 0
          • Pavlos  

            Ty shimana sem videl v gigasportu v OV za 1500Kc;)

            Mam je taky a spokojenost

            0 0
    • fousac  

      no ja bych si DH v SPD nelajsnul… tot muj nazor..

      0 0
    • Dumbo  

      čo by ste poradili mne ? jazdim dokopca aj dolekop.com no a na Jar planujem investovat do nejakych naslapnych pedalov jedne na XC mozno šlahace a nejake naslapy na zjazdy na dva bicykle dva pary pedalov… ale topanky len jedny… ake Boty vhodne na XC/DH ? ale tak aby sli nakopnut do jednych aj druhych pedalov… asi su moje poziadavky zlozite ale snad ma pochopite… :)

      naslapy som este nemal… a neviem ci je vobec mozne naslapnut jedne topanky na dva rozne pedale…

      0 0
      • Dumbo  

        a vobec ? oplati sa kupovat naslapne pedale na nezavodne Downhillovanie ? obcas sa mi stane ze stratim pedale pod nohami… serie ma to… preto uvazujem o naslapoch aj na zjazd

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Si radsi kup poradny kecky a poradny platformy a piluj techniku. Si myslim, ze to smysl nema. Ale zase jsou lidi co na naslapy nedaj dopustit.

          0 0
          • Dumbo  

            zase niesom uplny ******* :) čo vobec nema techniku… hehe napriklad tuto zimu som jazdil dost na hrane… jazdil som v snehu len s jendou brzdou a to Včko… cize som skora jazdil bez brzd a prezil som…:) ide my skor o polhu nohy na pedali… jazdim na botkach Adidas supersta… maju dobru podrazku… pedale nejako noname platformy… ide mi skor oto ze s SPD by to bolo hravejsie a viac pod kontrolou… istu dobu som jazdil s kosikmi a razantne som pocitil zmeny k lepsiemu… ale to je uz dost stara skola zato chcem SPD

            na Jar budem stopercentne investovat do pedalov na XC pretoze tie co mam uz zacinaju drhnut a su rozbyte… tak som sa rozhodol ze zainvestujem do naslapov… no a ked budem mat doma naslapy tak ich urcite budem chciet zobrat parkrat aj na zjazdy… ked pojdem len blbnut do lesa… no a nebudem stale davat horedole pedale z jedneho biku na druhy…

            0 0
            • Dumbo  

              stoho vypliva ze dva rozne pedale a jedne botky = kompatibilita… bude sa to dat kombinovat ? nechcem investovat vela… pedale tak okolo litra par… a botky nejake z vypredaja

              0 0
              • martt  

                ked budu na oba pedale pasovat rovnake kufre, tak v pohode. Na shimana pasuju rovnake kufre.

                0 0
      • Pá-dlista1  

        Tak to vidim, ze mas zase problem :)))

        0 0
    • visby  

      mne sa najviac pacia shimanoDX stary model, ale moc ich uz nezozenies… vydrzia dost, jeden chalan ich nici aj plattformami a podrazka stale v norme… akurat, ze podrazka je dost mekka po case(je tusim z kartonu) a to na klikoch dost vadi… jazdil som adidasy el toro(tak ra tusim volaju), ale len preto, ze u nas stali 1600sk:-) inak su to dost smejdy a odpadava im podrazka… teraz by som isiel asi do 661, pocul som na ne same dobre veci :-) zhodou okolnosti od ludi ktori su takpovediac sponzorovani 661 :-)

      ad tema volne vs naslapy: odjakziva som jazdil naslapy, na xc to inak snad ani nejde, ale na zjazde je to ovela vacsia zabava na volnych… ale na drsnejsie zjazdy budem davat asi naslapy…

      2dumbo: kup obidvoje pedale shimano a si za vodou, naslapy maju fakt dobre… ak mas peniaze tak shimanoDX '05 na zjazdaka a shimano 959 na krosak… :-)

      0 0
      • Dumbo  

        nenajdes nejaky link na webe ? na tie pedale ? najlepsie nejaky cz alebo sk E-shop

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Ty 661 vozi Sirenna a sponzorovana od nich neni a taky si je pochvaluje. Ja vozim Specializedy a nestezuju si. Hlavne jsem udelal dobre, ze jsem nekoupil nejaky turisticky co jsem mel puvodne v planu.

        0 0
        • Dumbo  

          takze turisticke nie ? aspon nejaka rada… :) takze nejake zavodne tretry ? tvrde ? na XC by sa mi hodili tie tvrde… ale co nato DH ? ked budem tlacit do kopca ? hodilo by sa nieco medzi tvrdou zavodnou tretrou a turistickou…

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Prave si myslim, ze ty flatshoesy jsou vhodnym kompromisem. Ale moc jsem toho v nich nenatlacil. Kdyz se jdu bavit vozim normalni, a kdyz jdu zavodit tak se nechavam vozit.

            0 0
        • visby  

          ja teraz tiez nieco musim kupit… rozmyslam nad 661, len u nas sa nedaju moc zohnat, no popytam sa…

          0 0
          • Dumbo  

            unas maju 661 aj Answer pod jednou strechou… ten shop je odomna vzdialeny asi 5min. cesty no ak sa nemylim tie 661 stoja cca 3500sk a vysie… jak chcem nieco tak okolo 1500sk preto hladam nieco vypredajove…

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Boty vubec, a naslapy zvlast, bych asi jety nekupoval. Kdyz si to chces jen zkusit, tak si neco lacineho kup, ale jako se vsim ten pozitek z drazsiho provedeni bude s nejvetsi pravdepodobnosti uplne jinej a troufam si rict, ze lepsi.

              0 0
              • Dumbo  

                nie jazdene… ale vyptredajove… teraz cez zimu som videl v jednom shope vypredaj starych tretier… velka kartonova krabica a vnich kopa topanok za cca 900sk boli tam aj nejake MTB len neviem ci vhodne nato co chcem

                0 0
              • Manas  

                Jety se daj koupit, ale musis to vyzkouset a trefit. Ja vozil ty botky asi rok, ale praskla mi podrazka pri preskocenym skoku. Ja jsem je moc nesetril :)

                0 0
        • blue  

          Launche? nad nima taky premyslim, jen kdyby nestaly tolik

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Nevidel bych to jaky vyhozeny penize. Ja sem si nakonec koupil drazsi a to jsem na tom chtel setrit :) Vy krosari jste s tema cenama hrozne zhejckany :))

            0 0
            • blue  

              no ja sem v podstate spokojenej se scottama za 8 stovek, jediny co mi vadi, je absence suchace pres tkanicky, takze je musim zastrkovat ze strkam do boty, uz sem se s nima jednou chytil za velkou placku a nic moc

              0 0
    • ddd - andy  

      Hele to jak psal Radek na zacatku s tema Vansama – videl sem je, ze je vozil loni Plamen a vypadaly fakt dost dobre. Rovna podrazka, vytazeny pres kotnik a design zdarilej – jen ta cena.. Taky sem o nich premyslel, vozit je jen pri zavodech mohli by i par let vydrzet… :-) ale asi zustanu u u treninkovejch XC boticek.

      0 0
      • Radek Broz  

        Co vim, tak byl ale taky docela problem je sehnat – Cizmar ma vetsinou od vseho jeden kus v jednom cisle a jinde jsem je jeste nevidel.

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Taky jsme je shaneli, ale sehnali jiny :) Slysel jsem taky na stiznosti ohledne „netradicniho“ umisteni kufru. Ale to muze byt o zvyku a predeslych botach.

        0 0
    • Dumbo  

      co poviete na pedale Author A-sport 27

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Proc? Proc? Proc si sakra nekdy neco z toho co se tu pise nezapamatujes?

        0 0
        • Dumbo  

          zeby sa tu pisalo o tychto pedaloch neviem… cital som o nich vo Vele… a stoja 1190kč urcenie Turistika a Freeride

          0 0
    • hanz  

      spíš by mě zajímalo(protože taky letos přemýšlím nad spd na DH) jak na tom budu až to namontuju…tu a tam si totiž vyndám nohu v zatáčce pro sichra, nebo když to uklouzne tak se dá hodně doodpichovat nohou a mam trochu starch abych v těhle situacích prostě vždycky neležel. díky za reakce těch kteří po naprostým bezproblémovým používání platform přešli na spd.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Vetsinou stihnes vyndat tu nohu tak rychle, ze se jeste opres. Pak mam docela problem naslapnout :( Stava se mi, ze si natocim nohu na pedalu jak jsem zvyklej a pritom samozrejme vycvaknu :( a to obcas i v letu a musim znova nacvakavat :( No je to trochu boj. Zase na oplatku muzes tahat nohama a pokladat si zadek presne kam potrebujes a slapat v mistech, kde by ses normalne soustredil na udrzeni nohy na pedalu.

        0 0
        • hanz  

          a taková hypotetická situace.....hodně moc rozbytá část trati(kameny kořeny) kde třeba na začátku prostě tu nohy nemáš zacvaklou....­.v rychlosti pak to už asi sotva nacvakneš a drží ta noha na tom pedálu bez zacvaknutí řekněme alespon na projetí tý pasáže nebo je to vo hubu a musíš se fakt soustředit abys jí tam udržel?

          0 0
          • Pá-dlista1  

            No po pravde spis to druhy :)

            0 0
            • hanz  

              no tak z toho mám právě největší strach…ale co, vozí to kde kdo a všici říkaj že když už si zvykneš tak je to super…to asi taky zkusím, ale nejdřív se starýma botama na xc, sice to už na tý tvrdý podrážce nebude držet vůbec ale na nějakej opředběžnej obraz to snad bude stačit.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Co se tyka SPD DH, tak jsem spis v te fazi zvykani si :) I kdyz na Hostyne uz jsem nejaky velky problemy asi nemel. Ale tam je to lehka trat a da se naslapnout i treba v sede na rovince :)

                0 0
                • hanz  

                  já jsem už dostatečně zvyklej na spd na xc, tak snad to nebude tak strašný…tím ale neci říct žes ty nebyl zvyklej z xc.....mě tak napadá, jezdils někdy xc?

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Jasne :) Mi pri XC, silnici ani BMX pedaly problem nedelaj. Mi delaj problem pri DH. Pac jinde si to bezproblemu ohlidas, kdyz uz tu nohu sundavas/nandavas.

                    0 0
                    • hanz  

                      hmm hmm…docela mě děsíš

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        No to poznas sam :) Ale jestlis nebyl zvyklej si kroutit nohama za letu a jezdis jenom v SPD, tak to pro tebe nebude nic novyho. Jen si myslim, ze o dost tezsi a ve vetsim fofru ;)

                        0 0
                        • Radek Broz  

                          Nekdy mi ukazes, jakym zpusobem kroutis nohama za letu;-)

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Se nesmej. Ty neumis na platformach :) To udelam nevedomky (nebo treba v zatacce), ale na SPD to ma ten neblahy efect, ze vycvaknu.

                            0 0
                            • Manas  

                              Nevim jak ty, ale ja jsem v SPD skakal casto i dirty a vycvakl jsem si jenom pri tablu :-) Pak teda sem si vycvak i pri nofootu .. ale bez toho to asi nejde :-)

                              0 0
                      • ddd - andy  

                        Jde jen o zvyk staci 5 nebo 6let a budes nacvakavat a vycvakavat uplne automaticky.. :-) Jinak ja jezdim porad na platformech a jen na zavody davam SPD (nanadam je tak 5dnu pred zavodem abych si trochu zvyk, ze vsecko nemusim tahat rukama a ze s kolem se pak da lip „manipulovat“ :-) ps:ale na silnici a XCecko bych platformy uz nedaval.. :-)

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Ty bys to mohl dobre popsat, kdyz kombinujes soucasne vrcholovy XC s DH. Jaky vidis rozdily v pouziti SPD u obou disciplin?

                          0 0
                          • ddd - andy  

                            Pokud ten dotaz myslis vazne tak: Na XC discipliny, neni pochyb o pouziti SPD + kvalitni bota s tvrdou podrazkou a „drsnym“ vzorkem. Vysvetleni je jasny. V pedalech travis spoustu casu a jsou opravdu jen vyjimecny situace, kdy musis slezt a bezet (dle pravidel MTB XC musi byt CELA trat sjizdna :-) a pokud uz potrebujes bezet, je teren tak rozbitej, ze se zubatej vzorek vyplati (vyjimku samozrejme tvori napr. nejaka ta skalka/velky sutry na Maratonech) A v poli DH – prvni zavod sem jel bez SPD. I pres 20cm zdvihu bylo kolo neposedny (mozna to ale bylo tim ze sem ho mel 14dnu :-) nicmene po namontovani SPD muzes slapat i v usecich, kde si pred tim jen stal v pedalech. Vyjezdy ze zatacek jsou rychlejsi a pri urcitejch skocich napr. tesne pred zatackou si uz ve vzduchu muzes zadni kolo snaz hodit do strany. Nemusis se pak tolik soustredit na nohy a s kolem si muzes vic a snaz hrat. Porad mluvim samozrejme o zavodech. Pri FR/treninku atd. davam zase platformy abych se vic snazil a ucil se kolo ridit „jen“ rukama. A boty na DH – rozhodne plocha podrazka (neni nic horsiho nez kdyz se vycvaknes a zubata bota se ti kousne o koren a malem te to sunda – z vlastni zkusenosti..) a chranic kotniku, dobrej je z obou stran, ale vnitrni je dulezitejsi kvuli pohybujici se zadni stavbe. Jinak podrazka tvrdsi – kvuli skokum a je lepsi mit kufr namontovanej trochu vzadejc – na dropy ale rozhodne bez SPD, achylovky trpej..

                            Samozrejme jde ale o zvyk. Stejne tak by tu nekdo mohl napsat podobnej elaborat proc porad vozi platformy.. :-) D.

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Myslel jsem to vazne. Vidis snad posmesneho smailika? ;) S tema kuframa vzadu to chce. To byl prvni velkej nezvyk. Jenze ja ve stejnejch botech jezdim i jinde nez DH a pak si nejsem jistej tim umistenim kufru. Loni jsem to odjel s kufrem normalne „pod palcem“, ale pri vetsich dropech te to teda protahne fest :(

                              0 0
                              • ddd - andy  

                                To je i muj problem, takze ja mam vsude namontovany kufry stejne.. Preci jen (u nas) pri DeHacku nejsou nikde tak velky skoky a ja sem uz za tech par let zvyklej vozit kufr v urcity poloze, a nacvakavani je automaticky takze mam kufry spis vepredejc, vic tocim nohama, jezdim svihovejc. Psal sem to pouze pro DH.

                                0 0
                                • Manas  

                                  Hehe, je zajimavy ze ja jsem vozil kufr tak jak rikaj vopicaci na XC, tedy pod palcem a i s mym dojebanym kotnikem jsem nemel problem … ale treba mam divny nohy. Nebo to je tim ze skoro denne posiluju kotnik a tim i lejtko.

                                  0 0
                                  • ddd - andy  

                                    Nebo taky tim, ze neskaces VELKY veci… :-)

                                    0 0
                                    • Manas  

                                      Hehe, no zrovna tohle bych asi netvrdil :-)

                                      0 0
                                      • ddd - andy  

                                        Dokaz to! Hod link na fotku, nebo prijed pristi vikend do Brna… :-)

                                        0 0
                                        • Manas  

                                          No tak do toho Brna uz jedu jen kvuli dolekop.com .. furt tam s tim prudeja vsichni davaj fotky k dobru a ja jsem ted mesic ani nejezdil … :-)

                                          0 0
                                        • Radek Broz  

                                          Staci ti svedek na to, ze Manas skace VELKY veci?;-)

                                          0 0
          • Smazaný účet  

            Tak tahle situace mě taky potkala a potvrzuju že to bylo spíš to druhý, ač to bylo pouze na maratonu a žádný brutální dh, jen sjezd po kořenech. Jednak jsem zvyklej že tam noha drží a druhak i dyž mam ohrádkový tak navolno tam prostě nohu moc dobře nepoložim, kufr překáží.

            0 0
      • Pá-dlista1  

        Jeste jsem si vzpomnel na jeden rozdil. S SPD se mi vzdaluje noha od osy pedalu / zvysuje teziste, coz taky trochu zhorsuje ovladatelnost kola :(

        0 0
        • visby  

          to je fakt… ale aj na platformach ked je blato a zvysi ti to tazisko o 2mm tak sa mi horsie jazdi… :-) hold zvysene tazisko je svina…

          0 0
          • Dumbo  

            uz len koli blatu su SPD vyhodou… asi si kupim…

            0 0
            • visby  

              praveze v blate su skor nevyhoda ako vyhoda…

              ak nemas poriadne pedale tak sa nezakliknes ani za boha…

              0 0
            • Pá-dlista1  

              , kdyz myslis… :)))

              0 0
            • Radek Broz  

              Nekteri sjezdari normalne jezdici zavody na SPD davaji platformy …a ted prijde to odhaleni: KDYZ JE BLATO. Prave na blate SPD moc vyhodny nejsou.

              0 0
              • Manas  

                S tim vrele souhlasim, loni jsem jel na normal FR vyjizdku v SPD, cestou nahoru mi zaprselo a dolu sem si to dal blatem. bylo to horsi nez kdyz si vezmes na platformy plechovou podrazku. Obcas se to kouslo a obcas sklouzlo … radost ridit :-)

                0 0
    • Dumbo  

      co poviete na toto ? pouzivat to budem, ak budem :) na XC mate niekto skusenost s tymito pedalmy ?

      http://www.author.sk/verbal/708/

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Tomu rikam idealni prispevek k tematu :-D

        0 0
        • ddd - andy  

          :-))))

          0 0
        • Dumbo  

          nepochopil som..... su to dobre pedale ?

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Nevim. Ja se tady snazim soustredit na SPD boty na DH ;)

            0 0
            • Dumbo  

              to hej… ved to je v nazve diskusie… ja som sa len snazil setrit miesto… nechcel som zakladat novi trejd… tak poradi niekto ? ma niekto tie author pedale ? viz link vysie

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Sirenna je ma, ale nevidim duvod proc jit zrovna do nich. Co radsi treba Shimana za 620Kc ?

                0 0
                • Dumbo  

                  nemas nejaky link na tie shimana ? isiel by som donich snad len koli velkosti… su take zlate malinke..... a lahke :) tie shimana su nieco ako platvorma ? a nanich mechanizmus ?

                  0 0
                  • Dumbo  

                    teda tie authory su malinke… a este ktomu su obojstranne… su aj tie shimana ?

                    0 0
                    • Dumbo  

                      no poradil som si sam…

                      SPD pedály PD-M505 Výrobce: SHIMANO Cena: 665,00 Kč

                      0 0
                      • Dumbo  

                        a su dobre ? sa mi zdaju az moc lacne… nerozpadnu sa ?

                        0 0
                        • Pavlos  

                          http://www.bikestore.cz/inshop/shop.asp

                          vlevo dole M520 za 830,–

                          0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Jestli se ti ty Authory zdaji malinke, tak ty 505 jsou mikro. Asi jsi jeste vetsi lama nez jsem si myslel. Promin, ale to uz snad ani neni normalni. V DH threadu chces pedaly na XC a divis se, ze jsou mensi nez platformy. A jeste ti je podezrela cena. Si je kup u Sterby, aby mela dusicka klid a treba na Velotrade se radsi ani nedivej nebo se na nich budes bat jezdit. Btw.: Ty Authory se rozsypaly, ale sly sehnat dily. Ty Shimana mam rok bez problemu, ale nejaky velky kvantum kilometru najeto nemaj.

                          0 0
                          • Dumbo  

                            myslel som to tak stou velkostou:

                            ved ja chcem nech su mensie jak platformi… som najprv chcel na XC „slahace“ ale tie su drahe… tie athory su tiez male a maju nizku hmotmnost…a dobra cena… cize ich chcem…

                            ja som myslel ze tie shimana su velke… zato som to napisal

                            0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Jo a dej si do profilu tu peknou fotku :) http://dolekop.com/photos/2975.jpg

                          0 0
                    • fousac  

                      autory i shimana sou XC pedaly, sou mrnavy (XC standard), ale ty artury sou mensi a lehci nez 505.. 505 zase vic vydrzi.. za tohohle autora sem utrh jednu predni plechovou zarazku.. loziska (s konusy:) se dost brzo rozsypaly..

                      doporucuju radsi shimana.. sezen si 520ky..

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Nevim jestli tezsi, ale ty Shimana jsou urcite mensi nez Authory.

                        0 0
                        • Dumbo  

                          to zase na takychrozdieloch nezalezi… tie shimana co si mi ponukal ty som myslel ze to su tie velke haraburdy… Nieco jak author na turistiku a freeride.....

                          a co stoja tie 520ky ?

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Ty mas internet nejak omezenej? Jako treba, ze ti funguje jen tenhle thread na bike-forum.cz a pak jeste stranka poskytovatele nebo co ti brani si to najit?

                            0 0
                          • Pavlos  

                            asi o devet prispevku vys sem ti to napsal a ty se jeste zeptas…

                            0 0
                            • visby  

                              videl si tu jeho fotku? ak ano, tak sa divim, ze nad tym pozastavujes :-)

                              0 0
                              • Pavlos  

                                tohle nema s vizazi co delat to je slepota

                                0 0
                                • visby  

                                  asi si nesledoval topic, kde si dumbo vyberal ram alebo vidlu? lebo ona ta vizaz dokonale zapada s jeho konanim a prejavmi…

                                  0 0
                                  • Dumbo  

                                    tak tak na skaredom nejazdim.....

                                    Visby ty si ale mudros..... odhalil si mam.....

                                    verejne sa priznavam ze jazdim na biku len aby som bol „frajer“ a musim byt stale pekne zladeny kazdy den ina farba ramu a vidlice… obcas aj plaste… hlavne nech sa farebne zladim

                                    0 0
                                    • Manas  

                                      Jeste sladit barvu piti s barvou kola a plastu a je to :-)

                                      0 0
                                      • Dumbo  

                                        ano… le by som este dodal

                                        striedam na okuliaroch rozne skla (oranzove, priehladne a cierne) no a ku kazdej farbe ina farba ramu… a ak zmenim farbu ramu samozrejme musim aj vidlu a plaste… este ze Kenda roby farieb viac hehehhehehe

                                        0 0
                                    • visby  

                                      nie kazdy odmietne ram/vidlu za dobru cenu len preto, ze je cierny… vies niekomu mozno nieco hovoria pojmy ako jazdne vlastnosti, geometria atd. ale to je skoda reci…

                                      auto budes vyberat podla toho ci ma narazniky vo farbe karoserie? alebo ci ma pekny stojan na flasu v zakldnej vybave?

                                      0 0
                                      • Dumbo  

                                        ram som odmietol koli materialu…

                                        asi narazas na Norco sasquatch… ten som nechcel pretoze je to Al a este ktomu aj cierny

                                        dnes idem objednat ocelaka od caprnku a lak si objednam taky aky sa mi paci… a nie hocijaky len preto ze na farbe nezalezi OK

                                        seriem na teba visby

                                        tymto stebou koncim

                                        0 0
                                        • Pá-dlista1  

                                          Tak to jsme byli svedky jednoho rozchodu a ja bych jen upravil ten naraznik na lonsky model Norco Torrent.

                                          0 0
                                          • Dumbo  

                                            ludi sa schjadzaju a rozchadzaju je to prirodzene Padlista :-) nebud stoho smutny…

                                            0 0
                                        • visby  

                                          chalan, teraz si ma dal… normalne som smutny, neviem co budem bez tvojich rad robit… uz viem, vybavim ti u caprnku zlavu :-) na materiale :-) ale nie, budes spokojny, farbia aj na ruzovo a kakaovo nebickovo :-) v novom case pisali, ze kakaovo nebickove auta su o 2 sec na okruhu rychlejsie, mozno to plati aj na biky…

                                          zbohom dumbo:-)

                                          P.S.: boooze, toto je sranda…

                                          0 0
                                          • Dumbo  

                                            aj mne budes chybat… zbohom cmuk zlatko… bleeeeeee hehehehe

                                            0 0
                                            • hanz  

                                              hele a proč chceš vlastně ocel…je to kuli tomu žes prostě ktomu došel dlouhou cestou zkoušení, či prostě že jeden borec říkal že prostě ocel je nej a tak se chceš odlišit (neber to zle, taky mám rád když mam něco „nemasovýho“). Ta ocel je pořád taková diskutabilní.

                                              0 0
                                              • Dumbo  

                                                preto ze jednu ocel uz jazdim cca 10rokov a nic… ziadna prasklina… co pochybujem ze nejaky hlinikovy fr ram taku dobu vydrzi… urcite to nieje len „jeden povedal a ja chcem byt ako on“.....

                                                je to moje vlastne presvedcenie…

                                                PS: nesponzoruje ma USS

                                                0 0
                        • fousac  

                          a problem bude v definici „vetsi“ …

                          505 sou urcite „tlustsi“ a mozna kratsi.. sou tvarove takovy divny.. ale co, dyk je to fuk.. rozhodne sou trvanlivejsi.. ;)

                          0 0
              • Radek Broz  

                Tak se nesnaz setrit mistem a zaloz priste novej thread.

                0 0
                • Dumbo  

                  a co je natom ? ved naslapy jak naslapy…

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Holinky nebo hodinky oboje se natahuje :)

                    0 0
                    • Dumbo  

                      zena alebo hodinky ? ved oboje mozes pretiahnut hehehe :)

                      0 0
                      • dhmiki  

                        mě ae líbi ty 661 používá je i stev peat a taky hodně dobře vypadají,nebo sehnat ty vansy co vozí marošák a vágner

                        0 0
                        • Dumbo  

                          a co stoja tie 661 ?

                          0 0
                          • Manas  

                            2500.- rikal dneska ten salam na stanku Katmaru, asi pudu do Vansu.

                            0 0
                            • Dumbo  

                              no tolko do toho inestovat nechcem… pockam na nejake sezonne vypredaje… alebo najaku zlavu

                              0 0
    • Radek Broz  

      Vytahuji tema na svetlo, jelikoz je koupe DH/4X botek aktualni a Vansy v my velikosti v cely CR nejsou a v dohledny dobe ani nebudou.

      Potrebuju, aby to melo vyssi kotnik, at nemusim vozit chranic (mam tendenci si ho vzdy odrbat az na kost), alespon trochu to vypadalo a hlavne bylo nekde k sehnani tak do mesice.

      0 0
        • visby  

          ja rozmyslam nad tymito ale na volne pedale… mas s nimi nejake skusenosti? da sa s tym jazdit ked mas okolo kotniku tu botu? podrazka je dost mekka aby som pedal citil?

          skusal som si ich, ale iba v SPD verzii a tie su moc tvrde na to aby sa dali jazdit na volnych…

          0 0
        • Radek Broz  

          Koukal jsem na ne, z tech 661 by tyhle byly pouzitelny, ale: „oty designované pro agresivní ježdění 4X, BMX, Freeride a DH. Zvýšené #kotníkové# provedení. Speciální odolná kostrukce zesílená 1000D panely s integrovanými chrániči kotníků a silným polstrováním. Zvýšené boční gumy. Flexibilní materiál podrážky spolu s výrazným vzorkem je designován pro použití s pedály BMX stylu. Nejsou určeny pro SPD 

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Delaji se i ve verzi pro SPD.

            0 0
            • Radek Broz  

              Katmar lze, aby nemel kseft… a ze bych se k nim chodil jen tak podivat, kdyz to neni nezbytne nutny, se rozhodne rict neda;-) Asi do nich pujdu.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.