• notakale

    Chci se zeptat jaky je rozdil mezi plastem za 300 a 800 KC. A ktere znacky doporucujete.. Ja jsem mel ted kenda kampaign, ktere jsou dost levne, zadni vydrzel 3500km (je to malo?), predni je jeste v pohode. A je jeste nejaky podstatni rozdil mezi plastem 23mm a 21mm?

    0 0
    • Brouk_Pytlik  

      cenovej rozdíl u pláš?ů je určitě danej kvalitou. Jestli odolností proti sjetí, to nevim. To se mi zdá stejný. Ze zkušenosti do dražšího pláště narveš víc vzduchu. Taky kolikrát drží i líp v dešti. Taky je rozdíl jestli to kevlar nebo drát. 23mm a 21 mm je na tlouš?ce pláště znát na první pohled. Osobně bych ale doporučil 23mm, protože líp seděj.

      0 0
      • Siddha  

        urcite alespon 23mm. a je tam rozdil, ve vaze pohodli i odvalovani. ale pozor na opotrebeni, to je u nekterych drahych plastu rychlejsi, jinde je to naopak…

        0 0
    • Žanek  

      Podstatný. Dražší plaš? snese vyšší tlak – líp se odvaluje, je pohodlnější, líp sedí, je lehčí… Co do životnosti tak to záleží na konkrétním typu, přímá úměra mezi cenou a životností ale rozhodně není. Rozdíl mezi 20mm a 23mm je v pohodlí, na naše silnice určitě 23mm, nebo i víc. 3,5 kkm je takovej, řekl bych průměr. Jinak vozím Schwalbe Stelvio (23mm) a nemůžu si stěžovat…

      0 0
      •  

        Ahoj. Predem se omlouvam za offtopic, ale rekl bych ze je to prijatelnejsi nez zakladat nove forum. Na plastich mam napsan tlak 770 Pascalu. Jak tohohle tlaku dosahnu (nejaky spesl pumpicky)? Protoze auta se nafukuji asi na 300–400, ne? Diky

        0 0
        • Žanek  

          V jednotkách mám troch zmatek. Co jsem viděl, tak se to uvádí v PSI nebo Bar, 1 Bar = 1,45 PSI. Ty Stelvia se smí hustit do 10Bar, moje pumpa (Author, pokud si vzpomínám tak stála asi 800Kč) udělá 11Bar, takže v poho.. A do felicie dáváme, jestli se neplatu něco přes 2 bary.

          0 0
        • Siddha  

          s tema Pascalama, to je nejakej omyl, ne? Do plastu, natozpak do galusek se tlaci mnohem mnohem vic jak do auta…

          0 0
        • JJ  

          770 pascalu? Vzhledem k tomu, ze atmosferickej tlak je 0,1 MPa, cili 100 000 pascalu, tak bude naka specialni pumpicka potreba. Nejlip nejaka podtlakova, treba http://www.erosstar.cz/podrobne.asp?…

          0 0
    • notakale  

      Tak jsem si koupil v mne cenove dostupne relaci schwalbe blizzard, ale mam dotaz: predtim jsem mel 700×23C, ted jsem si koupil 700×22C, ale pripadaji mi tlustsi, ja jsem myslel ze to druhe cislo je sirka? (nebo je opticky tim ze ty stare byly dlouho namackle v rafku?) A jeste jestli na ty ruzne sirky plastu muzu pouzit stejnou dusi?

      0 0
      • Žanek  

        To druhé číslo je šířka, ale často to neodpovídá… A stejné duše můžeš samozřejmě použít;

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.