• Bohus

    Existuje V-brzda, ktorá má vodítko (fajku) na pravej čelusti? Potrebujem to kvoli tomu, lebo bovden na zadnú brzdu mám vedený po pravej strane hornej trubky a potom je tam extrémne zahnutie bovdenu, ktoré sposobuje zbytočné trenie lanka.

    K recenzii k Avid Ultimate je písané, že je možné prehodi? lanko zľava do prava, ale hladám nejakú lacnejšiu brzdu od tejto.

    Prípadne maté nejaké iné riešenie tohto problému?

    Ďakujem.

    0 0
    • Mamutt  

      Proč nemůžeš prohodit vedení na rámu, je tam problém?

      0 0
    • Jogador  

      Nebo zkus to vodítko : www.acor.velo-cz.cz/…2500001_.jpg a třeba dvě zasebou.

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Hele, ted sem si vzpomel, ze ja pouzivam u prehazky tu trubicku z Vecek, ale ta pevna se mi lamala, tak jsem koupil za 30Kc ohebnou. Nebylo by to reseni?

      0 0
      • Bohus  

        Napíš prosím ?a, keď vieš, kto to vyrába, kde sa to dá zohna? a ako to vyzerá?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Nevim. Videl jsem to nahodou v krame. Vypada jako normalni trubicka, ale ta pevna kovova trubicka je nahrazena pruznym kovovym vinutim. Neco jako kdyz svleknes krouceny bovden z te buzirky, ale daleko hezci :)

          0 0
    • blue  

      jine reseni problemu by tu bylo, ale trochu drahy… kovovy clankovy bovdeny Nokon (http://www.nokon.de/)

      0 0
    • MartinXC  

      Možná by šlo na konec bowdenu nasadit tak 10cm skládaného Nokonu a vytvarovat si přívod (ale ne všude se dá Nokon po kouskách koupit – vím že by to šlo u Programcycle v Praze).

      0 0
      • Bohus  

        Som ešte nevidel predáva? Nokon „bovdeny“ na Slovensku :(

        0 0
    • JanSolar  

      Muzes vest bowden bez preruseni od paky az k brzde po leve strane ramu a k ramu ho pridelat pomoci zip-tie. Aspon se Ti do nej nedostane bordel.

      0 0
      • Daf  

        Taky bych to tak udelal. Akorat to chce dobrej Bowdem. Klasickej vinutej bude na takove delce asi dost pruzit.

        0 0
      • Bohus  

        Ďakujem. To je dobrý nápad. Asi to tak urobím. Len musím zohna? poriadny bovden – asi ten Alligator, ale ten na Slovensku len tak nezoženiem. Máte niekto tip na poriadny bovden, ktorý sa dá kúpi? na Slovensku (najlepšie v Bratislave)?

        0 0
        • JanSolar  

          Myslim, ze si delas zivot bytecne slozitej. Proste kup nejakej bowden, ne uplne ten nejlevnejsi a hotovo. Je jsem to takhle s obyc kroucenym bowdenem za 30Kc/m a brzdi to skvele. Jestli ale chces vyhodit 500 korun za kvalitni bowden, asi Ti nikdo branit nebude.

          0 0
    •  

      Džez nade vše!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.