• Peor

    Ahoj, rád by som prešiel na SPD. Mám vyhliadnuté tretry, ktoré sa mi celkom pozdávajú (Specialized MTB), avšak keď som si skúšal moje číslo, sadli mi úplne presne na moju nohu avšak bez akejkoľvek rezervy (navyše trochu som cítil vpredu palec smerom do šírky). Ako je to s tretrami – majú sa kupova? tak, aby úplne fitli nohu a to bez rezervy (ako napr. lyžiarky), s tým, že sa časom trochu roztiahnu alebo majú ma? trochu rezervu (cca pol čísla) tak, ako je to pri bežnej obuvi? Vďaka.

    0 0
    • rasto  

      jestli jsou boty z plastu/ kozenky, nepocitej, ze se roztahnou. radsi kup o 1/2 cisla vetsi – co bude prebyvat, stahnes tkanickou :-) kdyz Ti budou moc male/ uzke, tak se Ti nebude prokrvovat noha… :-/ o 1/2 cisla vetsi se vyplati i kvuli zime – muzes do nich narvat vic ponozek.

      0 0
    • enjoy  

      a ponozky jsi mel jake?me jsou ty spesly se silnejsima akorat a v tenkych mi tam noha docela planda,takze v nich vlastne nejezdim. jinak mam pocit ze se trochu vytvaruji.ale mam ty levnejsi(sport)

      0 0
      • Peor  

        Dík za odpovede. Ponožky som skúšal stredné (ani hrubé ani tenké). Predavač tvrdil, že by sa mali roztiahnu?, lebo základ je koža. Ale mne sa predná čas? zdala príliš tvrdá na to, aby vpredu povolili. Tie, ktoré som skúšal boli najvačšie, čo mali, ale sľubili mi zohna? z inej predajne o pol čísla vačšie, tak ešte počkám. Tiež mám ten pocit, že to polčíslo tam chýbalo.

        0 0
    • ddd - andy  

      Predpokladam ze si hobik – takze klidne vem o pul cisla vetsi, presne kvuli ponozkam v zime. No a v lete to dotahnes..

      0 0
      • Paja  

        Presne tak, pokud chces jedny boty, tak zkousej s obema ponozkama tak, abys tam silnou bez tlaceni a na slabsi to slo pritahnout.

        0 0
    • Mamut  

      Trocha sa roztiahnu. Ak su ti akurat, tak ich ber. Ja mam Spesly Sport'00 kupovane s malickou rezervou a teraz mi v nich lieta noha a utiahnut sa to uz neda – nie je kam.

      Ak ta tlacia do sirky, tak mas smolu a pomoze ti uz iba sekera. Sirsie ako Spesl uz nikto nerobi.

      0 0
    • ph  

      mam Spec. Rockhopper a koupil jsem je o fous vetsi, protoze to mensi cislo mi prislo i v tenkych ponozkach moc maly. po nejakym case se ale nejak roztahly ci co a ted jsou mi vetsi nez bych chtel. s tlustyma ponozkama jsou ok, s tenkyma je to utahnutelny, ale uz to neni ono.

      0 0
    • Peor  

      Už som ich kúpil, práve som sa vrátil z obchodu. Zobral som predsa len tie vačšie. Tie mi sadli úplne perfektne. Radšej budem riskova?, že sa trocha roztiahnu a budú kvapku veľké, ako keby sa neroztiahli a potom by tlačili. Uvidím. Ešte raz dík.

      0 0
    • Peor  

      Ešte jedna vec. Chalan (predavač), čo mi ich predával, spomínal, že aj on by tieto Spesly chcel, ale je problém, že najvačšie, ktoré sa vozia sú 45-ky (ja som bral práve 45) a on by potreboval 46-ky. Niežeby sa nevyrábali, vyrábajú sa, ale dovozcovia ich nevozia. Ak by ste niekto vedeli, že ich niekde majú, tak dajte vedie?, možno by mal chalanisko rados?. Sú to Specialized Sport MTB.

      0 0
      • Mamut  

        Vyrabaju sa az po 48 a v Prahe sa daju v takychto velkostiach aj kupit. Sam mam 47.

        0 0
      • martt  

        neviem kde si ich skusal ale v kaktuse skusal moj syn cisla 45 aj 46. Teda ak myslis tie lacnejsie Specialized za 2600

        0 0
        • Peor  

          Áno, presne tie. Kupoval som ich v ZA vo VeloSprinte. Tiež sa mi zdalo divné, žeby sa vobec nevozili, asi len distribútori, od ktorých ich berie VeloSprint ich nevozia. …alebo chalan kecal;)

          0 0
      • Air  

        Reknete mi prosim vas co je na tech specialized tak skvelyho, ze je vsichni vozite??? Ja budu na podzim kupovat tretry a tak si zmapovavam trh a tady snad polovina bikefora ma specialized tretry… rekl bych ze date spis na klasicke znacky jako sidi, northwave nebo lake… dyt specialized dela jen tri nebo ctyri modely… To je ta jeho body geometry pro trety tak skvela? Nebo se vam tak libi? Nebo proc teda?

        0 0
        • Volf  

          A mě se nelíběj a proto mám Diadory. Třeba má Spešl dobrý dealery, kteří umí ,, zamořit ,, český obchody. No a jak už máš něco na krámě, tak to musíš prodat.

          0 0
        • rasto  

          neni nad sidi :-)

          0 0
        • Peor  

          Keď som si vyberal tretry, tak som skúšal niekoľko značiek, ale takmer všetky boli dos? úzke na špici. Keď som si skúšal tie spešly, tak som si hneď povedal, že mi presne sadnú – nič ma neomínalo, nikde nebol voľný priestor, proste akoby boli robené na moju nohu. Navyše som sa pozeral samozrejme na cenu a tá vychádzala jednoznačne najlepšie u Specialized. Neviem, či body geometry má naozaj nejaký efekt, alebo je to len marketingový trik. Mám ich zatiaľ krátko, ale som veľmi spokojný, uvidím ako vydržia ďalej.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.