Pomoc, pomoc, pomoc...jake rafky?

31 nepřečtených
  • Gumicuk

    Ahoj, tedka resim problem jake koupit rafky… nejak jsem se v nich ztratil :-)) Puvodne jsem mel vymysleny koupit Mavic X 317 Disc, jejich cena je v e shopech prumerne nejakejch 1250,– Myslite ze to jsou dobre rafky, nejak se v tech Mavicich nevyznam, takze bych Vas chtel poprosit o radu jake koupit, chci je na nejake normalni jezdeni neco jako XC nebo tak- zadny FR ale zase aby neco vydrzely. Jinak mam kotouce Hope Mono M4 tak aby se spolu nejak shodli :-)) Jo a jeste neco ohledne dratu by se mi hodilo vedet :-) vzhledem k tem kotoucum je asi lepsi volit nejake nezeslabovane DT Swiss, co vy na to? Abych to upne uzavrel tak naboje mam vyhlidle DT Cerit. Ja vim ze jsem to napsal nejak kostrbate, ale snad se v tom vyznate a poradite mi… Diky moc!

    0 0
    • Gumicuk  

      Jo a chtel bych na to nejaky sirsi plaste asi tak 2.2 – 2.3 vim ze tady na to tema byla nejaka diskuze. Jinak v historri jsem toho moc nenasel, jen same X515 a nebo X221

      0 0
    • RomanH  

      Tak to by me taky zajimalo, zvlaste jestli ty 317 nepraskaji kolem niplu jako 517…

      0 0
      • Gumicuk  

        Prave ze toho se docela bojim po tech vasich zkusenostech s X 515, kdyz jsem porovnaval vahu techto dvou rafku na Bikestore.cz tak byla snad uplne stejna…

        0 0
    • Ondrej  

      mam neco starsiho, tusim X223, a vydrzely uz slusny kotle a to stojej par stovek, ale je pravda, ze sem mel minulej rok kliku a nikde nic extra ostryho nenakouril tak soudim, ze ty 317budou asi luxusni ztencovany swissy by mely byt stejne pevny a lehci

      0 0
      • Gumicuk  

        Diky za nazory, ale byl bych radsi kdyby jste mi poradili jeste trochu vic :-)

        0 0
        • Pan F.  

          Mel jsem 317ky, jezdil sem na nich nejdriv xc, pak lehci fr. Jsou to lehky rafky a vydrzej docela dost. Temer jsem je necentroval. Jezdil sem je s kotoucema a 2,35 plastema a bez problemu.

          0 0
    • MartinS  

      Mám ráfky Sun Singletrack náboje DT najeto 1000 km bez komplikací, cenově jsou srovnatelné s s X317(517) zdají se ale pevnější http://www.sun-ringle.com/…letrack.html

      0 0
      • pali  

        Vpredu mi doslúžil ráfyk tak som dal alexrims td 16 + dt výplet nezoslabovaný najazdených 1700 km a v pohode.

        0 0
    • enjoy  

      to je dobry:-),na me se uz doma taky smejou hope mono M4,mam objednany cerity a rafky X717 disc.nad rafky jsem moc neuvazoval,proste jsem vzal neco „drahyho“ od mavicu a dal neresim. jinak k tem dratum,ptal jsem se v dookie na vypleteni a ten clovek tam skoro ani nechtel pripustit ze bych tam snad chtel 2mm draty,ze pry na kotouce jedine 2.0–2.3 :-).je to mozna docela rozumny,ale na XC?

      0 0
      •  

        nj dookie, to neni klasickej bike shop s xc vybavou…

        0 0
      • Gumicuk  

        Asi to taky tak provedu… Mozna je to tak trochu snobsky, ale celkem mi to nesere, kdyz budu mit kvalitni ram, vidlici, brzdy apod. tak se k tomu hodej i poradny rafky. Snad neco vydrzej… Taky jses do tech hopu zamiloval jako ja? :-) Jaky si zvolil velikosti tech kotoucu? Ty mavic X 717 jsou asi dost podobny tem 317 ne li uplne stejny, jen s tim rozdilem ze 317 jsou starsi model? Kde to budes kupovata nechavat si zaplest? Me to ceka tenhle tyden… Mas obednanej ten ram? Ja uz ho mam doma :-) a ta cerna matova je v poho, myslim ze nebude moc choulostiva, protoze ona vlastne neni cerna, ale grafitova… Je to nadhera, akorat se nemuzu dockat az to dam dohromady, ted mi ponekud chybej prachy :-(

        0 0
        • Gumicuk  

          Jo a co ta vidle, pujdes to te RLC?

          0 0
        • enjoy  

          ty hopy jsou krasny,akorat me stve ze je nemuzu vyzkouset:-).u tech rafku to tak nejak priblizne bude.rafky a naby mam objednany z koloshopu.mozna to necham zaplest v dookie,pokud budou mit 2mm draty a ne jenom ty 2.0–2.3 :-).nebo nekde jinde,tohle taky neni moc dulezity. ram objednam pristi tyden az si pujdu pro tu vanillu RLC.me zatim spis ponekud chybi komponenty:-),ale pomalu se to dava dohromady.ale nebyt e-shopu tak nemam prakticky nic,kamenaky jsou naprosto tragicky.

          0 0
          • Gumicuk  

            Az to budes mit hotove tak napis jak to dopadlo, jsem zvedavej, protoze mam dojem ze to budem mit skoro stejne az na nejake detaily. Ohledne tech cen… nejvic mi dostalo kdyz jsem se v 69 ptal na kolik ze by mi vysli brzdy Hope Mono Mini, bylo mi po prepocitani cen z ceniku a prirazeni marze receno ze jedna brzda by mi vysla na nejakejch 8 900,– Kc tak jsem jen zalapal po dechua sel se schladit jednim pivem k Jelinkum :-} To byla vazne sila…

            0 0
            • enjoy  

              tak na tom je aspon dobre videt jaka je marze.nevim od koho to brali,jestli primo z anglie nebo pres yarrowline,jestli primo od vyrobce tak to muze byt 50%.no ja uz se tomu jenom smeju. jinak,nevedel bys jaky jsou v nich desticky?jestli organicky nebo sintrovany.

              0 0
              • Gumicuk  

                Hmm, tak to by me taky zajimalo… Ale kdys se na ne clovek poradne podivam tak tam jsou videt kousicky nejakeho kovu, takze bych rekl ze sintrovane… ale rudku za to na rozpalenej kotouc nedam :-)

                0 0
                • Gumicuk  

                  Jo me by taky zajimalo kolik stojej nove origos hope desticky, nejak jsem se na to pozapomel zeptat. Ale asi to bude palka i kdyz to budu kuovat u dovozce :-( Snad neco vydrzej…

                  0 0
                • enjoy  

                  me to zajimalo proto ze vlastne nevim jak je na tom yarrowline s nahradnimi dily.mozna jenom plasim:-),ale bojim se aby mi ty desky nesezraly moc rychle kotouce:-)

                  0 0
                  • Gumicuk  

                    Podle toho co mi rikal pan Jurasek tak dobre… ale co ja vim… Ja myslim ze to tak hrozny nebude. Kazdopadne se tam jako nouzovka daj dat ty desky od shymana nebo grimeca. Nevim nemam zkusenosti, ale aby to cloveku sezralo kotouc v nejake kratke dobe, to by musel jezdit asi vazne jako prase a nebo by nekde byla chyba. Ja verim ze to ma Hope vymakany. Doufam ze se nepresvedcim o opaku…

                    0 0
        • enjoy  

          jo a velikosti kotoucu 180mm a 160mm,pry delaji pro predni minimalne 180mm.

          0 0
      • lubos  

        Ja myslim, ze DT 2.0–1.5–2.0 by melo byt na XC v pohode.

        0 0
        • enjoy  

          na 180mm kotouc?

          0 0
          • TinkTink  

            No na Giantu jsem se dneska dozvedel, ze VT2 ma 1,8…ma tam na obou kolech HFX-9 XC…na velikosti kotouce myslim stejne nesejde, takze to mas jedno :) (pokud to rve asfalt, tak to jedno je :) )

            0 0
          • lubos  

            No, pisou, ze v tom stencenem stredu to ma stejnou nebo dokonce vyssi pevnost na tah. Nekdo tady ale psal, ze driv zacnou praskat. Tak nevim.

            0 0
            • enjoy  

              ja se nechci hadat,ona me ta strojarna taky vsemu nenaucila,ale pri brzdeni asi nepujde jenom o tah ne?

              0 0
              • MartinXC  

                Na tuhost kola při brždění má vliv:

                • tuhost náby a příruby
                • tuhost výpletu
                  • tuhé dráty
                  • způsob vypletení (3×kříž., 2×kříž.)
                  • utažení drátů
                • tuhost ráfku, aby s ním dráty moc necvičily

                Podle mě 3× křížený i zeslabovaný drát DT Swiss 2–1.8–2 stačí, pro opravdu drsné (XC, maraton) zacházení a lidi kolem centu DT 2mm.

                0 0
              •  

                že by kombinované namáhání?? tah+ohyb

                0 0
    • libik  

      Ja sem mel do tedka DT Cerit, marky 2mm a mavic X517 – jezdeno chvili s V-brake LX a tedko s Martama SL – rafky v pohode, naby super, ale draty mi praskaly silene casto… Jinak ten rafek drzel ikdyz sem skakal na bikrosce, ale treba kamaradovi „puknul“ uprostred – asi tak 10 cm slic… Tedko sem ty kola prodal a mam objednany DT Onyx disc, DT Revolution 2.0–1.5–2.0, DT XR 4.1disc. Tak sem na to docela zvjedav…

      0 0
    • jonti  

      517 a 717 su myslim na rafikove brzdy, 317 len na kotuce. Co sa tyka dratov, podla DT su najlepsie na kotuce DT supercomp, su zuzovane, ale inak ako competition ci revolution, su specialne pre kotuce. Neviem ci ich u nas zozenies, zatial som sa zaujimal len o revolution.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.