• Lanyz

    Cau,vim,ze jezdis DaBomb CR8. Uvazuji o jeho koupi,chci se zeptat,jakou mas velikost a jeste kolik meris ty. Dale mi lezi v hlave Black Horse,vim,zes ho taky jezdil,ale k tomu nemuzu nikde najit geometrii. Mohl bys tyto dva ramy trosku porovnat,pokud to jde,popripade rict,ktery ti vice vyhovuje? Diky

    0 0
    • lempl  

      jj pripoju ju se k lanyz , pls srovnej+ sem slisel, ze mrazek taky vary nejaky ty zelezny ramy nevis o nich neco? diky nasranej majitel authora

      0 0
    • Tomcat  

      Pádlista nemá Dabomb CR8 ,ale DaBomb CR8 BMX.

      Vypadá to jako stejný rám jiný velikosti ,ale není.

      Pádlictův rám má rovný patky dozádu a hladkej BMX střed. CR8 má normální patky a EURO střed (klasika závit).

      Truhu smůla ,ale CR8 BMX se už nevyrábí možná ho bude někdo mít skladem.

      0 0
    • Radek Broz  

      A o tom, ze sezenes toho BlackHorse si taky moc iluze nedelej – co jsem slysel, tak Benes porad jeste nejak neuspokojuje poptavku (to furt stavi ten barak? nema nekdo aktualni info?)

      0 0
      • Tomcat  

        Jak sto uhod :-)). Jo surt to je stejná slibotechna. Mě už 1,75 roku slibuje pevnou vidli na horáka. Brácha to nevydržel a koupil si DMR vidli. Podle drbů spíš je zaměstnanej výrobou pro nemenovaného výrobce.

        0 0
    • Pá-dlista1  

      Jezdim oba. Ale CR8 ve verzi BMX Style. Chtel jsem neco bytelnejsiho. Merim asi 174–176cm a vozim 13" (jeste byl 15" a mozna i 17"?). Vetsi by akorat prekazel. Vzdycky si myslis, ze ne. Ale kdyz vlezes na nizsi (neplest s mensim:) ), najednou zjistis kolik mas mista k manevrovani a o co je to lepsi. Ten ram je dost tezkej cca 3kg mozna vic. Cely kolo postaveny bez kompromisu ma 17kg. Mam to jako pevnej freeride a pouzivam na sjezd. Uhel hlavy je 71st., coz se muze zdat hodne, ale s vidlici 130mm znacne lehne. Naopak s pevnou je to idealni na skoky a street. Pak je ale dost nizko stred, to je lepsi kvuli tezisti, ale nekomu to nemusi sedet. Ram je delsi, lepe vede. Sroubovaci cepy na vecka pro pouziti 24" i 26" zadniho kola. Sroubovaci patka. BMX stred (lepsi shaneni poradnych klik, ale horsi shaneni napinaku/voditka). Horizontalni patky jsou nejvetsim problemem tohohle kola. Umoznuji sice nastaveni wheelbase od 41cm, ale prakticky se to neda vyuzit, kvuli prostoru v ramu a uchyceni brzd (jak Vecek, tak kotouce:( ). U kotouce je moznost posunuti trmene, ale nejmensi pouzitelna vzdalenost je stejne asi 42,5cm. Pri normalnim pouzivani se i s rychloupinakem osa neposouva, ale pri vetsi zatezi (jako ted v Krupce:) se posune. Doraz jsem vyresil, ale presto se na strane brzdy posune vzad:( Zrejme za to muze i uziti silne brzdy. Asi budu muset souhlasit s nazorem, ze horizontalni patky jsou nejvetsi omyl cyklisticke branze. V podstate nemaji jine opodstatneni nez pri uziti singlespeedu bez napinaku, ovsem prinaseji radu problemu:( Jinak je extra tuhy (ale mozna mam ten pocit i diky CrMo klikam) a pritom pohodlny. Esovite prohnuta zadni vidlice (i spodni) pojme pohodlne 3" pneu. Videl jsem v Cechach asi tri tyhle ramy a z toho dva praskly. Ja na to teprve cekam :) Obycejna verze je o neco lehci (pocitove, papirove maji stejne) ze slabsich trubek, ma normalni patky a stred a jako bonus integrovany otvirak na lahve s korunkovym uzaverem :) Geometrie je zrejme shodna. Je levnejsi a bude snaz k sehnani. Stejny, ale bez otviraku a draz prodava i Katmar s nalepkama Brave Machine. BlackHorse je o 2cm kratsi. Spis slalomova geometrie. Zadni stavbu ma standart cca 42cm dlouhou s patkama dozadu dolu. S posouvanim osy zadne problemy. Vaha 2,4kg. Podstatne pohodlnejsi, ale mekci v zaberu. Taky je vyssi. Pro pouziti spise 26" kola a uzsich pneumatik. Do cca 2,3" (Tioga mira, tzn.3,8" maxxis, michelin atd. :)). Polozenejsi hlava ho urcuje spis na vidlici o zdvihu 100mm, ale pouziti 130mm neni problem. Kazdy trochu na neco jineho, ale s obojim se da vsecko. Co se tyka delsich vyjizdek. Jednoducha sedlovka mi na daBombu staci na zdolani nejakych 40km, ale mam dost mista nad sedlem pro manevrovani a k idealnimu posezu to ma daleko. U BlackHorse zase limituje kratky ram a kopani si do riditek pri vyjezdu.

      0 0
      • Radek Broz  

        „Tioga mira, tzn.3,8“ maxxis, michelin atd" :o))))) to je dobry!

        0 0
        • Pá-dlista1  

          No a neni to pravda? Asi maj japonci vetsi palce nez jini aziaté :)

          0 0
        • lubos  

          Michelin jsem videl 2.0" a byl sirokej az hruza. Ja bych napsal maxxis, schwalbe, continental a podobne :) Jinak dobryyyyy :)

          0 0
      • radek z BF  

        a hele ho, Pudlistu, jak se „rozkecal“ :-))

        0 0
      • Lanyz  

        Diky za vycerpavajici odpoved. Sam jezdim Norco-Sasquatch,chci si koupit neco s lepsi geometrii na skakani,neco trochu kratsiho. Taky jsem rozhodnutej-chci ocelaka,za rozumnou cenu,takze je vyber trochu zuzenej. Takze asi pujdu do CR8 obyc verze. Jeste jednou dik

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.