• Dejv

    Nemáte někdo tenhle rám,docela bych do něj šel a uvítal bych pár vašich pro a proti.

    0 0
    • TinkTink  

      K te otazce se pripojuju. :)…sam o nem uvazuju…

      0 0
    • McBlacky  

      taky jako příznivec oceli se o něm rozhoduji jako o kandidátovi na rám, ale až tak na podzim :-( hlavně by mě zajimalo, jestli je opravdu znát ten soft tail… třeba v porovnání s XC fully a XC HT

      0 0
      • Aiax  

        No asi vam vubec nepomuzu, protoze tohle khs jsem nikdy ani nevidel. Ale k te oceli tolik: zatimco letos a loni byla ocelova jen zadni stavba (http://www.khsbicycles.com/04teamst.html) – zbytek je alu – tak jeste v roce 2002 byl tenhle ram celoocelovy (tusim True Temper OX2). Ale hodnoceni ma skvely (na mtbr). Ja osobne bych ale sel radeji do FS. Tohle mi pripada jako kros = polovicate reseni (jen muj nazor, takze doufam, ze se do me nepusti priznivci krosu a softailu).

        0 0
        • McBlacky  

          tak to dík, tím pádem to pro mě padá :-( kombinovat ocel a dural…

          0 0
          • TinkTink  

            Co mas proti? By me to docela zajimalo, jak to maj vymysleny :)

            0 0
            • Mamutt  

              Z principu je přední rámový trojúhelník hliníkový kvůli váze, ocas je ocel, protože pruží. Snažil jsem se jinak podívat do pár katalogů kde je mám nafocené a zdá se, že je to vážně vařené kov na kov. Takže je otázka, jak to bude (nebo nebude)držet.

              0 0
              • te-pe  

                Jestli se nepletu, tak jeden TEAM ST má"scret".Třeba se podělí o zkušenosti.

                0 0
              • MARIN  

                neni to k sobe vareny ale lepeny jestli se nepletu

                0 0
                • TinkTink  

                  Cim? Jak?

                  0 0
                  • MARIN  

                    Zadni stavba je vlepena do mufny stredu. Technologicky postup bohuzel nikde neuvadeji. Byla o tom uz debata na starem bikeforu

                    0 0
                    • Aiax  

                      Taky by me to zajimalo. Na netu se da najit tohle: ..an aluminum front triangle bonded to a chromoly rear…

                      bonded pokud vim muze znamenat i svareny, ale klidne i neco jineho…

                      0 0
                      • MARIN  

                        bond = lepit,pojit,spo­jovat… ale svarovat jsem nikde nenasel

                        0 0
                        • Aiax  

                          zkus treba http://slovnik.seznam.cz ja tam nasel treba bonded contact – přivařený kontakt

                          Ale jasne, ze to muze znamenat jen spojeny atd. cili chtel jsem rict, ze ta veta v angl. nevypovida o nicem

                          0 0
                    • Aiax  

                      Nedalo mi to a hledal jsem v archivu BF a nasel tohle :)

                      název příspěvku: re: zadni stavba datum a čas: 2003–06–17 07:15:41 autor: MARIN Sakra to je ta zadni stavba pridelana do spojek nebo jak se jim povedlo svarit Cr-Mo s Al ???
                      Odpovědět


                      název příspěvku: re: re: zadni stavba datum a čas: 2003–06–17 07:25:25 autor: Vilém Vypada to jako bys urizl Al zadni stavbu asi 3 cm za stredovou trubkou a dovnitr vsadil CrMo zadni stavbu. Jak to bude drzet , tezko rict. Je to v podstate takova mufna.
                      Odpovědět


                      název příspěvku: re: re: zadni stavba datum a čas: 2003–06–17 10:08:26 autor: radek no, tot otazka: je tady nejakej technolog ohledne spojovani kovu? jestli se vubec styk kovu CrMo ocel – Al slitina da svarovat…Dalsi alternativy jsou pajeni a lepeni (Scalpel ma tusim taky karbonovej zadek lepenej do Al mufen…) a mozna jeste zalisovani…
                      Odpovědět


                      název příspěvku: re: re: re: zadni stavba datum a čas: 2003–06–17 10:15:27 autor: MARIN No jo ale u Scalpela pracuje ten karbonovej kus zuzenej do planzety jako cep v tom zuzenem miste a u KHS takhle bude pracovat ten spojnespoj ocele a hliniku …
                      Odpovědět


                      název příspěvku: re: re: re: re: zadni stavba datum a čas: 2003–06–17 10:21:13 autor: radek zkousel jsi KHS? Ja jo (trosku, prodavac ze me byl dost nervozni), a pripadalo mi, ze se spodni trubky ohybaji cele, jako listove pero, a ne jen v bode, kdeškonci ta „mufna“, nebo jak tomu budeme rikat :-) zdalo se mi, ze se to deformuje jako luk, ne jako bodovy zlom, a u Scalpelu je to podle me totez, protoze profil se smerem k zadni patce vyrazne zuzuje… trajektorie zadni osy pri propruzeni rozhodne neni jako jednocep :-))))
                      Odpovědět


                      název příspěvku: re: re: re: re: zadni stavba datum a čas: 2003–06–17 10:22:09 autor: Vilém Pruzit by mely dolni vzpery zadni stavby. Ten CrMo dil tam bude podle me lepenej. Ale co udela rozdilna teplotni roztaznost kovu a hlavne jestli se ten hlinik nevymacka, to by fakt musel posoudit nejakej technolog.
                      Odpovědět


                      Takze se to moc nevyresilo, mel by sem napsat nejaky stastny majitel.

                      0 0
                      • ksorak  

                        Mám Comp ST 2004,mám na něm najeto 2100km (od 14.5.05) a zatím to drží.He he.

                        0 0
    • lobik  

      Mám Team ST 02(true temper OX2,tedy poslední celoocel.Jsem s tímto rámem nadmíru spokojen.Při jízdě ve stoje,nebo při dupání absolutně nepocitíš nějaké houpání,při sjezdech zaručuje cca 40mm zdvihu celkem solidní komfort.v těžším sjezdu se musí s ST manipulovat jako s HT(žádné jumpy to rozdně nepobere.jako mínus bych předhodil celkovou"měkkost ".Toto si myslim,že při kombinaci AL+crmo možná odpadne.Ten rám ovšem celově dozajista ztratí na té eleganci,kterou se vyznačují ocel.rámy

      0 0
      • Dejv  

        tou měkostí myslíš celý rám nebo jen zadní stabu? A co ten tlumič,dá se nějak seřizovat? a jak je náročný na údržbu?

        0 0
        • lobik  

          celej rám je dost měkkej,při opravdu silném záběru do pedálů se viditelně prohýbá…tlumiš se štelovat nedá,někde jsem četl,že se dá pořídit nějakej štelovací/asi ještě na sar.bkfr/…údržba je přesnadná-občad rozšroubovat,o­čistit,promáz­nout.Klidně se na to dá i vybodnout,projeví se to akurát takou neplynulou chůzí tlumiče.Je to takový nenáročný,bez­problémový komponent;o)))

          0 0
          • lobik  

            občad je občas,to víš ne? ;o)

            0 0
          • TinkTink  

            Jo – takze jsi prave potvrdil spravnost MORATI reseni.

            0 0
            • zirecek  

              spravnost jakeho reseni?

              0 0
              • TinkTink  

                Ta planzeta dole – cele zpevneni konstrukce u softaila Morati…

                0 0
                • Mamutt  

                  Takže když si koupím KHS a rozklepu ty hliníkový mufny do plochy, ušetřím cirka 60kKč!!! ;)

                  0 0
                  • zirecek  

                    no, takze uz jen rozklepat ty Al mufny. Jestli se ti to povede a vydrzi to, tak ti dam tech 60k, :-))

                    0 0
                    • TinkTink  

                      Tak ja uz to mam jisty…uz to urcite nasledujici dlouhou chvili nekoupim…takze hodne stesti tem, kteri to budou zkouset…

                      0 0
    • Dejv  

      Nevíte kde by se dal sehnat na netu? Případně kde ho koupit v Praze?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.