• jiříček

    Vážení bikeři. Přiznáváte doma částky utracené za nákup komponentů? Já ne. To si musí manželka všimnout že je na kole něco nového a teprve potom začínám mlžit že je to tam už dlouho …, v nejhorším případě tvrdím, že ta věc dyla ve slevě a byla tak laciná, že bych byl vůl, kdybych jí nekoupil. Ona nemůže pochopit, jak se může vytáhnout OCELOVÝ řetěz, zlikvidovat kazeta, že vidlice také není na furt. Kolega tvrdí , že drsňáci doma přiznávají celou částku. Jste poserové jako já nebo jste ti drsní hoši? Přeji hezký víkend a na Králi mnoho úspěchů.

    0 0
    • Staenly  

      Hehe, nastesti jeste nejsem zenatej a jeste dlouho nebudu…:)

      0 0
      • borsor  

        No to si machr!

        0 0
      • Man  

        To sa chvalis alebo stazujes?? :)))

        0 0
        • pepino  

          No nemusí být doma připosranej, jestli mu manželka nepřišla na to, že si koupil něco na bika. Dnes už ale je možná ženatej,

          0 0
    • Volf  

      Nedělil bych to na poseru nebo drsňáka. Jinak já jsem si vzal holku, pro kterou je kolo velkej kůň a můžu ti říct, že často má větší přehled o cenách jak já.

      0 0
    • MartinXC  

      Nejenom že ženě občas řeknu, co to stojí, ale když si něco na bika kupuju, tak jí taky něco na jejím oři vylepším. Tím je zaručená rovnováha :-) U hader je ten poměr peněz 1:1.

      0 0
      • pinot  

        Hmm,dáš jí tam to starý ze svýho,že jo.

        0 0
        • MartinXC  

          Ne vždycky (pláště+duše, sedlo, rodla, představec, sedlovka, hlavovka) ale občas jo (AvidMagy čelisti, přední kolo na Hugině, SID, computer).

          0 0
    • Kóča Popovič  

      Já jsem drsnej posera.

      0 0
    • vlk  

      ženatý sice ještě nejsem, ale přítelkyni to v klidu řeknu.Ona ví jaký je kolo pro mne koníček a tak to chápe.A když má někdy nějaké řeči, tak řeknu.př.Jo mohu sy koupit levnější rám ale až bi mi praskl při sjezdu, tak by mě to mohlo také stát život.To si raději za zdraví něco připlatím.A je vyřešeno.

      0 0
    • Honzin  

      no drsnak…, me je spis blby doma lhat takze nakup komponentu hlasim (stylem, nutne bych potreboval …, muzu si to prosim koupit?) predem a pokud se jedna o mensi castky tak je i vyhoveno. Spis mam problem jak si mam koupit treba novou vidlici, celej vydelek (stejne jako zena) davam do rodinnyho rozpoctu takze o nejakem setreni si vlastnich penez nemuze byt vubec rec. Leda snad nejake brigady pres vikend, ale to bych zase nemel kdy jezdit :-(((

      0 0
    • Pebe  

      Totální posera. Manželka kolo nesnáší, páč to žere čas, kterej bych mohl věnovat jí, tak na to stejně nepřijde :-)

      0 0
    • Lada1  

      S manzelkou mame stejny pristup k penezum – Vrazet je do spotreby. Penize se musi uzit – Takze nakup cehokoliv u nas neni problem, ze by nekdo neco nekomu zakazoval, vycital ci … Pokud to nenarusi nutne vydaje (o jiti do minusu nemlive) tak je to OK.

      0 0
      • muff  

        Dtto. A v minusu se pohybujeme jako ryba ve vodě.

        0 0
    • vlty  

      zásadně mluvím pravdu a dopředu informuju o nákupech (chodí to stejnak poštou takže to přebírá ona). Je fakt, že někdy na ty ceny, co chcou za tu bižuterii na kolo, valí bulvy ale většinou se mně to podaří zdůvodnit a ona si trošku zabrble a je to. Tímto ji samozřejmně zdravím ;-) a letos už to vidím jenom na novou sicnu k narozkám a potom něco malýho na Vánoce :)

      0 0
    • Bodo  

      mensi veci hlasit nemusim, ale vetsinou se s nima pochlubim, pac z nich mam radost a ty vetsi si necham dat jako darek k vanocum, narozkam atd… pak z nich ma radost i ona, protoze mam radost ja..:-)

      0 0
    • Matts.  

      Keď som chcel kúpi? ces?ák, stále sa mi to zdalo veľa prachov, nakoniec ma do toho dokopala žena, vlastne ho bola v kráme aj zarezervova?. Pri horáku o rok neskor detto. Zlatá žena. Obidve sú slušné Meridy, žena Slovenka s dobrou výbavou.

      0 0
      • Lada1  

        Kolik ti je ? V dnesni dobe najit zenskou s vybavou to se uz jen tak nevidi. Dneska nemaji zenske ani blbe uterky. Drive se davaly periny, povleceni, rucniky, jidelni sady,…

        0 0
        • vtt  

          :))

          0 0
        • moriarty  

          Někdy je i holej zadek dobrá výbava :)

          0 0
        • Pavlos  

          je treba dobre hledat:)

          0 0
        • Volf  

          Teda tys mě dostal. kolik je tobě, že jako jedinou výbavu u ženský vidíš utěrky a peřiny.

          0 0
          • vtt  

            Vtip: Prijde chlap do Zverimexu a vidi Ropucha, vyborne kouri, cena 20.000CZK. Nevericne krouti hlavou a pta se prodavace: Co to jak znamena? Prodavac rika ze je to pravda at si za 2000 CZK veme domu na zkousku. Tak chlap si ji veme. Prijde domu manzelka, vidi v kuchyni ropuchu a rika: Co tady dela to hnusny zvire. Chlap odpovi: „Hele nauc ji delat svickovou a vypadni!!!“

            0 0
          • Lada1  

            30

            0 0
    • vtt  

      vzhledem k pomeru prijem muj:jeji, je to ciste moje vec co si koupim, a jenom se ji s tim chlubim a nic nerika, protoze kdyz neco chce ona a nemuze si to koupit tak ji to koupim ja. Spolecny ucet nemame.

      0 0
      • Lada1  

        Hmm tak to mas taky v poho. P.S. sice nechapu tento zpusob rodinneho zivota

        0 0
    • hanz  

      klamaná žena je š?astná žena

      příklad- o mém dh si myslí že stálo 15 což je asi 20% za které jsem ho poskládal

      0 0
    • Man  

      Nemam problem, pretoze moja mila zlata krasna manzelka vie, ze bike pre mna nie je konicek, ale kon a je lepsie, ked idem s kamaratmi ktorych pozna bikovat, ako s cudzimi zenami po krcmach. O investiciach rozhodujeme spolu, takze o vsetkom vie a nemusim jej ani vysvetlovat, ze nie som taky bohaty, aby som si mohol kupovat lacne veci. Ma totiz ten isty nazor. Musim, ale povedat, ze som zenaty rok a pol a v decembri mam 38, tak mozno to vsetko vysvetluje :))))

      0 0
    • Glum  

      Spíš se o cenách součástek v detailech nebavíme. Neruší ji to, ostatně skoro stejný komponenty má na kole i ona, zná funkční rozdíl mezi lacinou Acerou a Xtéčkem. Vzhledem k tomu, že jako managorka vydělá trojnásobek toho co já, zaměstnanec státu, není ani moc důvod proč by jí to mělo vadit. Já jí taky nereguluju nákupy (jedině neustálý jízdy taxíkem v duchu přepočítávám na cyklosoučástky, ale nahlas nic neříkám…)

      0 0
    • rtw  

      Tak to moje drahá polovička má blbý, protože vím kolik co stojí, ale vzhledem k tomu, že jsem měla donedávna kolo s lepšími komponenty než on, tak moc neběduju když chce něco novýho, lepšího a hezčího:-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Nooo, tak já eště ženat nejsem a dlouho nebudu, ale nemám problém pfítelkyni říct kolik mě něco stálo na kolo. Ona je třeba někdy rači dyž si koupim špalíky či novej pláš? místo sjetejch, abych se někde nezabil. A prostě bere že jezdim rychleji než ona a na to je potřeba jiné součástky. To spíš se stydim říct že jsem v zelenině koupil drahou papriku protože se mi nechtělo běžet jinam. :o))

      0 0
    • peetrys  

      Jsem ženatý 13 let a pohoda.Minulý týden mi rupnul full-rám a když jsem řekl doma, že musím koupit za 20 litrů nový, tak žena na to, jestli prý nechci raději celý nový bajk.Že prý oželíme letos moře.Máme kolo rádi, oba.Na druhou stranu,jí jsem taky dopřál velmi slušné vybavení.

      0 0
      • rodriguez  

        sem myslel, že lehnout si na pláž a ležet tam týden je záležitost padesátníků co si chtějí uhnat rakovinu a vrásčitou kuži 8-)))

        0 0
        • pali  

          Tak taký problém som ešte neriešil a to som ženatý myslím 22 rokov.

          0 0
        • peky  

          musíte pánové vědět kde hledt :) já nejdřív hledal ženskou z města…ale to je chyba. Ted už to vím protože ženská z vesnice to je pecka. Prostě si jí vytáhneš někde z hnoje a bude pěkná po tom co si jí uděláš a hlavně se bude umět postarat o nutné. Bude hodná a hlavně neřeší novou módu je skromná atd. Má to spoustu výhod. Neřeší nustálé kafíčkování po kavárnách a klafání o ničem to co já nesnáším…

          0 0
          • Pavlos  

            S tim hnojem si to posral:(

            0 0
          • Lada1  

            Jj mame stejne pocity. Taky mi nejvice vadi, kdyz manzelka chodi nekde s kamoskama, nebo si je privede domu.

            0 0
          • McBlacky  

            ano ženská z vesnice… to se pak cítíš jako king co? U?ápnutá pu?ka z vesnice, která nikam nechodí, obléká se hrozně, protože tomu nerozumí. Nevadí ti trochu její kulturní a mentální profil? Hlavně že umí svíčkovou co :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Milý McBlacky, ženy z vesnice mohou být mnohem kulturnější než ty. Mohou se oblékat velmi pěkně, protože mohou mít třeba výtvarné cítění. Věřím žes to myslel opravdu jenom jako :o) protože jinak bys mě $%_*(&_$!

              0 0
            • vlk  

              souhlasím přesně s midlanderem­.O holkách z měst se nebudu ani vyjadřovat.Poznámky jako „Jé já si zlomila nehet“ nebo „Přece nepojedu touto bahnitou cestou“, to bych byla jako prase.Pak také práce měš?ačkám moc nevoní.Jinak s kulturou by ses divil ale holky z vesnice jsou podle mého mínění na tom mnohem lépe.A co se týká sportu, to ani nemluvě.Jinak jen tak pro zajímavost aby jsi netvrdil, že holky z vesnice jsou hloupé apod.Tak přes 60% holek u nás z vesnice studuje vysokou.A tím by se nemohlo pochlubit skoro žádné město v ČR.Jo už jsem se setkal s jednou kamoškou co jezdila na kole stylem.přehodila na skoro nejlehčí převod , zuřivě asi 10× zatočila pedály a čekala až se kolo skoro zastaví a takhle zase znovu.Na otázku proč nešlape stále ale v klinu mi odpověděla, proč bych měla šlapat, když to setrvačností jede samo.Po 5 km co jsem s ní takhle jel, jsem byl skoro na mrtvici.Ještě jsem opravdu nepotkal holku z města co je na tom sportovně opravdu dobře.Aerobik se nepočítá.

              0 0
              • Sirenna  

                Ted ses me fakt dotkl!!! Jsem holka z mesta! Vysokou studuji, na kole jezdim prace mi voni o nejakem zlomenem nehtu se s tebou asi nepobavim!

                0 0
                • Smazaný účet  

                  A umíš sehnat ovce z pastvy? :o))

                  0 0
                  • Sirenna  

                    Umim zkrotit hrebce :)

                    0 0
                    • vlk  

                      toho čtyřnohého nebo toho lidského.Jestli toho prvního, tak to máš u mě obdiv.

                      0 0
                      • Sirenna  

                        Toho se ctyrma nohama. Sem sice panelakovy dite, ale gdo chce, tak si cestu k tomu co ho bavi vzdycky najde!

                        0 0
                • vlk  

                  neříkám, že neexistují vyjímky.Ale obecně to tak platí.

                  0 0
              • Luka  

                Taky jsem z mesta, varit umim, a Sirenne sice s hrebcem konkurovat nemuzu, ale coz takhle zabit drobne zvirectvo (kralici, slepice atd.), stahnout a vykuchat? :) Umime.

                Teorie o „bokovkach“: Jo, obcas lidi nemaji soudnoust a byva to chvilema fakt nechutny.

                Ve sportu: co me znaji – vedi. Co me neznaji: jsem chcipak, to priznavam.

                K tematu: nejsem vdana, ale pritel je stejnej blazen jako ja, takze vime co kolik stoji a pokud nas to neomezi co se tyce uz naplanovanych veci (dovolena, debet, atd), tak samozrejme chapeme jeden druhyho. Precijen kazda blbinka na bajk udela radost, at uz darovana, nebo samokoupena.

                0 0
                • fousac  

                  bez obav pani, chcipak nejsi.. :) znam ooopravdu strasny lemry a navic si to ani nepripusti..

                  0 0
                  • Luka  

                    Fousku, ty si chcesh vyzehlit tu hlasku o mych nohach, ale nevyzehlish, protoze vim jak na tom jsem formou… umiram v pulce kopcu, umiram po trech pivech, umiram PORAD! Takze jsem chcipak! :D A P.S.: neni umeni tvrdit o sobe ze jsem borec 1.kategorie a pak pojit na prvnim mirnym kopecku. Myslim ze je lepshi prekvapovat sebe i ostatni tim, ze obcas se zmuzu na neco, co by ode me nikdo necekal (jakozto od chcipaka).

                    0 0
                    • Daum  

                      Necetl jste nekdo takovou povidku o chlapeckovi, co rad umiral (jako pri hre). Pak v tom zavodili, kdo efektneji umre. Tak jsem si na to vzpomnel :) Jinak nic proti umirani…

                      0 0
                    • fousac  

                      cituji se: „znam ooopravdu strasny lemry …“ a to je pravda a ty si proti nim opravdu drsna king… e.....ehm… teda queen… :)

                      P.S. snaha se pocita za dva body.. :)

                      0 0
                      • Luka  

                        Tak ti dekuju… jsi moooc hodnej lichotnik! Mash 4 body za snahu zlepshit mi naladu :))))

                        0 0
              • blue  

                se teda fakt bavim :-))) ste fakt dobre omezeny ve svym mysleni…

                0 0
                • vlk  

                  To není žádné omezení.Mě jen dopalují lidé-především měš?áci, co tvrdí, že všichni z venkova jsou balíci apod.Tak jim stejným způsobem odpovídám.Oni budou kritizovat venkovany, já zase měš?áky.Já toleruji každého a právě proto jsem se tak ostře ohranil.Jinak píši jen ze svých zkušeností.

                  0 0
                  • fousac  

                    tak ti nevim, kam se mam zaradit, kdyz stridam ruch velkomesta s poklidem venkova… no nejspis sem asi balik z mesta.. :)

                    myslim, ze rozdily mezi venkovanama a mestakama se pomalu kazdou dalsi generaci vice stiraji..

                    0 0
                    • Luka  

                      Fousku, ty sesh proste exotika sama pro sebe :D

                      0 0
                    • vlk  

                      no nejvíc je to vidět u nás.Bydlím u rodičů na sv Kopečku u Olomouce a stěhuje se sem stále více Olomoučáků.No bohužel místní mladí zde na domy nebo pozemky nemají tak zas budu muset někam na jinou vesnici.No do nějaké méně známe.Takže asi podle některých názorů ze mne stane ještě větší balík než bych podle nich teď měl být.Pravda je, že město člověka trochu rozmazluje.

                      0 0
                  • blue  

                    kdybys toleroval kazdyho a bral to s nadhledem, tak bys takhle blbe nereagoval…

                    fakt nevim, jak nekdo vubec muze kvalitu holek, a potazmo cloveka, rozdelovat podle toho, jestli je z venkova nebo vesnice… a kdo to dela, je stejnej balik, at je z mesta nebo vesnice

                    0 0
                    • vlk  

                      heč jsem balik :o)) . Ne mě se jen zdá, že lidé, kteří doma makají-opravují si svůj barák, starají se o zahradu-něco pěstují apod.jsou méně rozmazlení než ti co doma koukaj jen na televizi.A na kolech je to nejlépe vidět.Když někdo z města přijde do servisu a chce seřídit v-breake brzdu nebo přehazovačku, tak to vypovídá samo o sobě.Neříkám, že takoví jsou všichni.Já mám zkušenost, že holky z vesnice mohou být velice vzdělané a chytré,mají většinou dobrý vztah k přírodě a sportu.Ale zrovna takové mohou být i holky z města.Záleží na člověku, ale město více táhne k pohodlnosti.

                      0 0
                  • Smazaný účet  

                    Já myslim že se dostáváme kamsi hodně off-topic tak že bysme konstatovali třeba: I ve městě žijí prima ženský. A vesničané nemusí být balíci. Tak. :o)

                    0 0
                • Luka  

                  Jenom takova poznamka: Neni to nahodou o kvalite charakteru toho urcityho cloveka? Co je mi do toho, jestli je z mesta nebo ne? Podle myho uplne nejhorshi (kdyz to budeme delit na vidlaky a burzoazii) jsou lidi z vesnice, co se pristehujou do mesta a snazi se byt „in“. Proste malomestacky shosactvi. Je to smutne krasny ala Slavnosti snezenek a pamatna veta „To je dost, dedku, zes nas taky jednou vyvez!!!“ Jen uz to neni o vyletu na valniku mezi pole za hranice okresu, ale o sobotnich nakupnich horeckach v hypermarketech.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Sem sem už nechtěl psát ale napadlo mě to samý co tebe – znám lidi co přišli do Prahy na vejšku ze vsi a teď maj nos o 2 cm výš a mluvěj o tom že by se do takovýho zapadákova už nevrátili etc… Ti sou fak nej. Ale nechme toho…

                    0 0
                    • Luka  

                      Ok, berme to s nadhledem, ne? Oni si ten nos z vysshi vejshky rozbijou … drive ci pozdeji.

                      0 0
                      • Luka  

                        P.S.: jsem taky z malomesta (100.000 obyvatel) a ted uz 3 roky v Praze, ale teda, ja bych se tam vratila hned, kdyby tam byla prace. Bohuzel. Je tam bozi teren na bajka, malo bajkeru, proste idealni. Ale smula, jsem prikovana k Praze.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Hele, Luko, nevykládej o tom že … je maloměsto. :o)) Jinak kopíruju cos napsala… kdyby tam byla PRACE!!!

                          0 0
                          • Luka  

                            No jasne, tam odkud ty, to si uzvubec nedovedu predstavit jak se uzivit. Proste malo prilezitosti a kdyz, tak za malo penez a bajk je pomerne draha legrace, takze zustanu v Praglu jeshte asi dlouho :(

                            0 0
                    • Davig  

                      Není to pravidlo, ale stává se to. Mám dokonce osobní zkušenost. Jsem původem z vesnice, pak jsem bydlel nějaký čas ve městě, pak střední i VŠ ve městě a teď zpět na vesnici. Moje polovička – měš?ačka se mnou vydržela na vesnici půl roku, ale pak začala studovat v Praze a frnk. Vesnice byla najednou moc malý svět:). Ale to už je hodně offtopic:) Ceny komponentů konzultuju se svým kocourem tak, aby mu zbylo na granule, když občas přestřelím, musí si jít něco ulovit:)

                      0 0
              • Duppy123456789  

                JOno, o tom se radši ani nehodlám bavit, bych se musel rozčílit :D Naštěstí sou i takový kterým to jednou vysvětlíš a sám u nich pozoruješ pokrok. Možná je to proto že přece jezdim závodně tak tomu musim rozumět :-)

                0 0
                • Tomahomo  

                  Nerozčiluj se, to velcí kluci jako ty nedělají, raděj se podívej kdy byl napsaný ten příspěvek na který reaguješ ;o)

                  0 0
            • vlk  

              ještě bych dodal.Holky z vesnice chodí na diskotéky a plesy mnohem více než ty z města.Jen pro zajímavost k nám do tanečního klubu chodilo více párů z vesnice než z města.Jinak Oblékají se taky hezky.Alespoň nevypadají jako šlapky.Z těch městkých dívek které chodí s těmi nízkými kalhotami někdy na blití.zezadu dobré.to si muži jistě užijí,když se zohne a jdou jí vidět tanga.Ale zepředu, když má stáhlé kalhoty a břicho jí pak kypí ven nad kalhotama.To je velice nechutné.Kdyby měli normální, tak by vypadaly dobře.

              0 0
              • vlk  

                uf to jsem se rozepsal.jen mě takoví lidé docela dopalují.Jo místo stáhlé patří slovo nízké

                0 0
            • McBlacky  

              tak ještě k věci- původně jsem reagoval na Pekyho, ale vy jste to vzali jako útok na vás a važe ženy/představy o ženách z vesnice. Nechci se s nikým hádat, asi je to o tom, kdo se pohybuje v jaké společnosti. Situaci na vesnici můžu hodnotit podle několika lokalit, někde je to horší, někde lepší – argument, že 60% dívek kdesi studuje vysokou je informace keterá se zdaleka neztožňuje s celostátním průměrem, tak nemá cenu to tady uvádět, jako pádný argument. Samozřejmě, že záměrem nebylo házení do jednoho pytle, ale opět se projevilo, že tady je praxí nejdříve psát a pak myslet (vlku). A Aleši (midlandere) bohužel moje zkušenost je taková, že kulturnější nejsou a s tím oblečením (ale je to dost otázka financí a příležitostí k výběru) taky žádná sláva, vyjímky se samozřejmě najdou, ale byl jsem na mnoha vesnických zábavách a nad některými kreacemi jsem se přinejmenším pozastavil :-)

              0 0
    • rasto  

      mame spolecny ucet, vsechny vetsi investice resime spolu. male castky si taky rikame. mam zlatou zenu, mam jeji totalni podporu.

      0 0
    • Lada1  

      U nas maji „pripominky“ pouze moji rodice. Nerozumi memu pristupu – kdyz uz koupit neco, co se hodne pouziva, tak at to taky hodne vydrzi – a nebo – nektere funkce (nejakeho vyrobku) nelze rozumne nahradit a proto se musi ty funkce zaplatit.

      Radeji nekolik mesicu vybiram a koupim drahy vyrobek (vrtacka, WAPka, kolo, SPorttester,…), nez koupit rychle a levne a pak se mlatit do hlavy.

      0 0
    • TinkTink  

      Ne, ze zasady svy pritelkyni rikam naprosto presny castky…neni v tom problem – kdyz sem stavel bajka ji a rikal ji MOC a ty, za ktery ji to skladam a ona to plati, tak byla stastna :o)))))…nehodlam to menit…

      A uctenky najit nemuze, protoze je nemam…

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Pritelkyne je daleko narocnejsi na velomaterial nez ja. Tzn. takovehle problemy nemame. Spis ji musim krotit. Sam jsem velice skromny a snazim se vyjit s nejlacinejsim pouzitelnym materialem dostupnym na trhu (tzn.je to pekna pálka za ty predrazeny kramy:).

      0 0
    • Man  

      Ked som prisiel raz krvavy domov po pade na biku, tak mi moja milovana zenuska kupila prilbu, aby som sa niekde nezabil. Neviem, ci ma tak miluje alebo by jej chybala v rozpocte moja vyplata :))). Ako ste na tom Vy s podobnymi darcekami?

      0 0
      • Pavlos  

        Pritelkyne vyzvida co mi ma koupit a co bych potreboval:)

        0 0
        • Man  

          Moja nevyzveda, moja to vie. Nutim ju totiz chodit do bike-obchodov so mnou :))). Ale ked sme tam viac ako pol hodinu, tak zacina byt nervozna… Zacina jazdit so mnou, tak sa teraz bojim, ze pride s otazkou: Preco Ty mas lepsiu vybavu biku ako ja? Nemohli by sme si ich vymenit?:)))

          0 0
          • Pavlos  

            Ja ji do toho taky pomalinku tlacim :) Hlavne nic neuspechat:)

            0 0
            • Man  

              Ja sa tvarim, ze mi na tom az tak nezalezi, ci pojde so mnou alebo nie. Chyta sa na udicku …:)))

              0 0
    • Honza-HK  

      Přehnal jsem to, zblbnul jsem do biků celou family a teď krvácíme. Ještě, že mladší kluk se zatím nechytl, ale stejně si vynásobte ceny kvalitních součástek třemi a ..... Ale je zase fajn, že trávíme každou volnou chvíli na kolech a nikdo mi nic nevyčítá (jedině , když příjdu pozdě z práce).

      0 0
    • avi  

      Jsem drsňák, který mlží cenu :-)

      0 0
    • P.B.  

      Ja to s pritelkyni projednavam predem, ponevadz mame spolecny rozpocet a ona jiny nakupy se mnou taky probira. Na kole taky zacina, prehled o cenach moc nema, ale nemlzim a samozrejme vysvetluju, ze drazsi vydrzi dele, nepotrebuje tak casty servis, je bezpecnejsi atd. K tem debatam o holkach z mesta a vesnice – zustava mi rozum stat na omezenosti nekterych prispevatelu. Jsem z dost maly vesnice (1000), ted ziju ve vetsi (5000), v Praze jsem nejaky cas bydlel taky a zadny rozdil v lidech nevidim. Vsude jsou lidi v pohode, omezenci nebo neco mezi tim. Pomer je podle me vsude priblizne stejnej i tady na bike-foru.

      0 0
    • Meesha  

      No, ja mam do zeneni este docela daleko a 75% veci na bika mi hradi rodice. Kdyz neco potrebuju, tak jdu za nima s tim, ze je to nutny a ze bez toho to vlastne ani nejde. Napr. ted se je snazim premluvit, ze ten 5th Element je vlastne daleko bezpecnejsi nez ta soucasna helma… Kdyz si ale udelam radost, tak taky nekdy nemusi znat uplnou pravdu (cenu). Nekdy si mama mysli, ze sem se asi zbalznil a trochu vyvadi, ale pak mi vola, ze maj krasny barevny ponosticky za 350 jestli je nechci… :-))

      0 0
      • Pavlos  

        puc mi vase na tyden

        0 0
      • Thorn  

        No ty vole… :)))

        0 0
      • vlk  

        No jo, to se to pak jezdí.Takhle mě teda rodiče nerozmazlují.

        0 0
        • McBlacky  

          to je přesný, sice už jsem starší dítě, ale pořád student v péči rodičů se skromným výdělkem a velkou spotřebou. Když mě v březnu ukradli novýho bika, kterýho jsem stavěl celou zimu, tak mi naši řekli jen, že to smůla a tím to skončilo :-(

          0 0
        • Meesha  

          Zase sem to nemyslel tak, jako ze je vezmu do shopu a reknu ze tenhle predstavec Thomson a Crossmaxy fakt musim mit a oni mi to koupej. To zase fakt nee… Ale kdyz se proste neco vysere jako napr. nedavno XT prehazka, tak mi ji z vetsi casti zaplatej. Ale i tak by se hodil este nejakej movitejsi a rozdavacnejsi sponzor… :-)

          0 0
          • Dumbo  

            tak taky by sa hodil aj mne :-) alebo aspon lepsie znamky mat :-( hned by boli rodicia stedrejsi :-) ako to vlastne spajate Skola vs Bajk ? ja sa nejako neviem na skolu sustredit stale myslim na nejaky zjazdik skocok a tak…

            0 0
            • Meesha  

              No, treba ted se mam ucit na zejtrejsi ctvrtletku z matiky… Po skole fofrem domu, vzit bika jet se protahnout tak do tech 6 – 7 hod. a pak pustit bike-forum a rikat si, ze me zejtra asi zkouset nebudou… :-)

              0 0
            • McBlacky  

              no na vejšce je to asi tak, že jezdíš každej den a když máš náhodou cestu okolo školy, tak se stavíš :-) Po tom co mi tam, štípli kolo jsem na ně zanevřel a chodil jen minimálně, docela vtipný bylo pak omlouvat absenci tím, že nemůžu do školy, protože tam nemám kde uskladnit bika – nakonec to školitel pochopil, ale jsem za exota. Tohle teda jde až ve vyšších ročnících, jinak když už tam jsem tak je jasný, že jsem myšlenkama někde jinde a počítám minuty :-)

              0 0
    • Peslezedirou  

      :-)

      0 0
      • Lister  

        Tohle mi nedělej, vždycky mám pak depku – to byly časy :-)

        Ale jinak odpověď na původní otázku: Ses zbláznil, to už bych dávno ženatý nebyl. Když jsem naposledy měnil kola na silničce, tak byla obrovská výhoda, že na pohled byly skoro stejné, potají jsem je vyměnil a pak taky potají ty původní prodal.

        0 0
    • RADO77  

      Taky před ženou nic skrývat nemusím. Její heslo je „když si na to vyděláš, tak je to tvoje věc“. Vzhledem k tomu, že mi po úhradě hypotéky, „provozních výdajů“ a nějaké té rodinné dovolené pořád něco zbyde tak to neřešíme. Na druhé straně, pokud by bylo třeba dělat kompromisy tak nevím jak by to dopadlo. (PS. Společný účet nemáme a ani bych ho nesnesl. Já platím hypotéku, vše kolem baráku, dovči, školku pro děti a žena „plní lednici“ + výdaje kolem dětí).

      0 0
      • alinceb  

        Tak nějak ve skrytu duše doufám, že se dostanu do podobné pozice a nebudu muset každou blbost, kterou si koupim, tajit…;)

        0 0
      • pepino  

        Pokuď jste manželé, tak společný účet máte, i když si myslíš, že máš jen „svůj“:)

        0 0
    • RADO77  

      Neřekl jsem ale, že jediný na jediný komponent si musím ukrádat – čas na ježdění. Tady si to žena (z pochopitelných důvodů) hlídá a její „přiměřená míra“ je trochu jiná než ta moje. Ale to je holt život :-). Když jsem četl o průběhu dne našich studujících kolegů, tak jsem se celkem zasnil :-)

      0 0
      • alinceb  

        S dětma už je to s časem asi špatný, ale jinak se to dá řešit tak, že jí přivedeš ke sportu a sportujete spolu…:)

        Když sem se s mojí poznal, tak nesportovala skoro vůbec (přestože její rodiče žijou sportem a odmala ji vedli k lyžím a kolu). Když sem se vracel na konci léta z USA, krom nové SNB výbavy pro sebe jsem přivezl i komplet pro ní a v zimě sem ji naučil jezdit – moc jí to chytlo.

        Další léto sem měl zraněné koleno, tak sem začal skládat kolo – nejdřiv jsem složil jedno pro sebe MTB a pak ze zbytků i jedno pro ní – konečně sem jí postavil stabilní pohodlné kolo, jaké nikdy neměla a taky jí to chytilo.

        Poslední krok byl na začátku tohohle léta, kdy sem jí nabídl, že jí na zkoušku koupím starou silničku (oceláka za 2k). Nejdřív oponovala, že jako malá na favoritu jezdila a nelíbilo se jí to – že ho nechce. Po první vyjížďce, kdy sem si vyšlapával na silničce a ona za mnou funěla na biku svolila, že to teda zkusí, ale že chce, aby to kolo bylo pohodlné jako MTB. Tak sem jí ho postavil hodně pohodlné a po 60km stoupání a klesání v Jizerkách mi řekla, že je to mnohem lepší než MTB („Ono to do kopce tak krásně letí…“) a jestli bychom teď nemohli víc jezdit silnic…:D

        0 0
        • RADO77  

          To máš naprostou pravdu. Jen teď máme problém, že klukovi jsou 3 roky a holce –1týden :-). Takže musíme trochu počkat :-)

          0 0
          • op  

            kolega, my holce jsou 2 roky a my druhy holce 14 dni :))

            Starsi zboznuje jizdu ve voziku .. ale na sezonu 2011 uz budu potrebovat dvouvozik ..

            0 0
    • alinceb  

      Zase nějaká vykopávka…:D

      Ženatý nejsem, ale bydlím s přítelkyní a máme v podstatě společné fondy (žádné přiblblé počítání typu: „Já sem nakoupil za 259K, tak mi dej 129K a příště nakoupíš ty a já ti dám o korunu míň…“). Vzhledem k tomu, že já ještě studuju a ona pracuje, tak má větší příjem a trošku diktuje podmínky – navíc je to taková dobrá „brzda“, abych zbytečně nekupoval blbosti…

      Když sem chodil do práce při škole, tak sem vydělával víc než ona (sice je Bc., ale ve zdravotnictví to žádný med není) a kupoval si díly skoro pořád (taky sem musel mlžit ohledně cen). Teď nás ale čeká rekonstrukce bytu, tak budu mít asi s kolem útrum…teda aspoň než se přestěhujem, ustálí se náklady a zjistí se, kolik mi zbývá:)

      Jinak když jí občas něco na kole vylepším, tak relativně mlčí i když něco vylepšuju sobě a vzhledem k tomu, že mě servis hodně baví, tak mi je jedno, jestli dělám svoje nebo její kolo – obě jsou můj koníček…

      0 0
    • oddie  

      Klidně to doma přiznám, věc druhá je, že to ženu nijak zásadně nezajímá.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Hmmm, dobrá archeologie. Eště furt nejsem ženatej. :o)

      0 0
      • Martin.K1  

        Není kam pospíchat, taky ještě nejsem :-)

        0 0
        • Lister  

          A teď si představ kolik ti bude, až se jednou děcek zbavíš.

          (samozřejmě uvažuju slušný systém: nejdřív svatba potom děcka)

          0 0
          • alinceb  

            Taky bych byl rád, abych, až moje děti budou sportovat, byl schopný s nimi držet krok a až vyletí z domu, abych už nebyl stařec nad hrobem…:)

            0 0
            • Lister  

              No právě, ale jak se věk u prvního dítěte přehoupne přes 35, tak už je to dost nahraně.

              0 0
              • alinceb  

                No já plánuju první do 30ky…možná i 2, když to půjde…:)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  nejlepe dvojcata, dve mouchy jednou ranou.

                  btw. nejlepsi na detech je, kdyz vyrostou a vypadnou z domu..teda pry…

                  0 0
                  • alinceb  

                    To ti možná říkají někteří chytráci, co radši tráví život v hospodě než s rodinou… Pravda je ale taková, že mámě vidím v očích tu radost, když za ní jednou za měsíc přijedu na návštěvu na víkend, a vidím ten smutek, když v neděli odjíždím…

                    Docela mě sere, jací jsou ohledně dětí někteří lidé sobci. Když tobě někdo dá ten dar a nechá tě narodit se a žít, tak nevidím důvod, proč bys to neměl poslat dál.

                    Nakonec člověk dospěje k názoru, že děti jsou to jediné, co po něm na světe zbylo a co za něco stojí…(až na některé vyjímky) a čím dřív si tohle uvědomí, tím líp.

                    Když lidi nebudou mít děti, tak se bude za chvíli Evropa zaplevelená východními přivadrovalci, kteří krom Aláha taky věří v to, že dítě není starost, ale požehnání…

                    Úplně stejný alibismus je, když si pár řekne, že jedno dítě stačí…pro zachování reprodukční schopnosti obyvatelstva je potřeba myslím 2,3 dítěte na matku a vzhledem k tomu, že ne všechny ženy jsou schopné mít dítě je potřeba, aby ti, kdo mohou, měli děti aspoň 3…

                    0 0
                    • marapara  

                      Máš částečnou pravdu.

                      Ohledně těch přivandrovalců z východu a cikánů se ale taky podívej, v jakých žijí podmínkách. Často v sociálně slabých rodinách, ghetech, bez jakékoliv výchovy a vzdělání.

                      Taky bych měl rád děti, ale protože polovina výplaty jde na splátku hypotéky, další třetina na různá pojištění, internet a energie, něco na cestování do práce a obědy, tak mi z výplaty zbude pár stovek měsíčně. Vzhledem k tomu, že jsem odpovědný člověk, tak si prostě děti dovolit nemůžu. Nechci, aby chodily do školy špinavé, smradlavé, neměly co jíst …

                      0 0
                      • alinceb  

                        A kam si myslíš, že naše společnost bude směřovat, když cikáni a muslimové budou mít 5–6 dětí a bílí kvůli pohodlnosti, luxusu a zodpovědnosti nebudou mít radši žádné…? Vím, že to není finančně jednoduché, ale nějak se to prostě udělat dá…

                        Nejvíc mi hne žlučí, když vidím mladého týpka – 30let, prosperující podnikatel, drahé auto, byt, 5× ročně u moře, ale děti nemá, protože je to moc starostí a radši tráví večery po diskotékách, kde prachama oblbuje naivní 18ky a každý večer tráví s jinou…

                        Nebo když mi moje kamoška řekla, že ona děti nechce, ale že přítel jo, tak mu jeden „plod“ teda porodí, aby byl pokoj…

                        Jen tak na okraj – oba studují medicínu (kardiochirurgii), tak předpokládám, že to společností vrátí jiným způsobem…

                        0 0
                        • RomanH  

                          Nic proti, ale co zrovna Tobe muslimove udelali ? Jo, mit vice deti je jejich mentalita, ale prirovnavat je k cikanum… Osobne tu 100× radeji budu mit muslimy, kteri tu legalne pracuji, odvadeji dane a maji 5 deti (nekdo holt na nase stari vydela musi, kdyz vymirame – priznejme si to…), nez zneuzivace socialnich davek. Rozlisuj lidi jine viry / barvy pleti ci ceho vseho a parazity.

                          0 0
                          • alinceb  

                            Zrovna mě nic neudělali, ale když se podíváš, co se děje třeba ve Francii, tak pochopíš, co mám na mysli…

                            Cikání tu sice parazitují, ale nemají potřebu se nás snažit ovládnout popř. vyhubit – jak to káže Korán ve vztahu k „bezvěrcům“.

                            Sice jsou obě tahle „nebezpečí“ odlišná, ale destrukční efekt mají obě stejný…ba naopak hrozba terorismu a náboženských válek mi příjde horší…:(

                            0 0
                            • RomanH  

                              S tim nesouhlasim. Mne prave prijde ta zast vuci muslimum + straseni terorismem jen zvelicovani s podporou nasich cirkvi. Kazdej fanatismus je zlo, ale s myslenim obycejnych muslimu to nema co delat. Je to jen boj o majetek, nic vic, nic min, a totez si myslim i o celem 11tem zari, ale to uz bychom hodne odbocili.

                              Co se tyce plodnosti, tak ono by stacilo, kdyby u nas zavedli neco jako rodinne ucty, povinnost deti vuci rodicum ci tak neco. Clovek se snazi pro svoje deti udelat to nejlepsi, plati jim skoly, krouzky a tak, tak by potom penize z jejich dani sly na rodice. Tim by jsi eliminoval parazity, kteri si naflakaji deti a pak se o ne nestaraji. Samozrejme by jsi tam musel osetrit pripady neplodnosti, praci v zahranici a podobne, ale cesta timto smerem mi prijde spravedliva.

                              0 0
                        • marapara  

                          No půjde do ******, to je jasný :).

                          Co se týče druhé části o týpkovi, tak to není můj případ. Kdybych bral 30 čistého, tak by to nebyl až takový problem. Bohužel o tom si můžu nechat jen zdát a pokud máš tolik závazků, nejsi bohatý člověk nebo nezdědíš barák milinony, tak se to udělat lehce nedá. Na dluh nelze žít věčně.

                          0 0
                          • martin_bakov  

                            na dluh nelze zit vecne

                            Tak to me pripomnelo duchodovou reformu co pujde taky dopr…

                            0 0
                      • Tomínos  

                        Nejhorší na tom je, že když budeš dělat děcka bez rozmyslu, tak ti to krásně půjde a jak budeš chtít být zajištěnej abys mohl prckům zajistit hezký dětství, tak se může stát že najednou zjistíte, že to s těma děckama nějak nejde. :-(

                        0 0
                        • alinceb  

                          To se stalo známým…on má prosperjící firmu, ona dobré zaměstnání, mají auto, peníze a velký dům, ve kterém jsou sami dva, protože dítě se jim ne a ne podařit…:( Já takhle dopadnout nechci…

                          0 0
                    • pepino  

                      Mně je naprosto u ******, čím bude Evropa zaplevelená. Už teď je celej svět zaplevelenej lidma, co přišli z Afriky. To ti nevadí?

                      0 0
                    • pepino  

                      Hele, východni přivandrovalče, nejseš ty ten, co děla taxikáře v USA? To je něco, jako hajzlbába u nás, kapišto?

                      0 0
                      • alinceb  

                        Ano, jsem to já, kdo DĚLAL (povšimni si minulého času) v USA v rámci programu WaT (Work and Travel), což znamená, že jsem neměl v plánu se tam natrvalo usadit. Během práce jsem se setkal se spoustou lidí (především z High Society – čili bohatých a vzdělaných) a téměř všichni se mnou jednali jako se sobě rovným a nepovyšovali se (mnozí si konverzací ještě rozšířili obzory ohledně evropské kultury).

                        Přepokládám, že si v USA nebyl (jako spousta kecálků z tohoto fóra) a tak nechápu, kde bereš tu odvahu hodnotit, jakou váhu má které povolání v USA…? Jakou myslíš, že má v USA prestiž třeba instalatér? Jeden z mých kolegů byl například reklamní scénárista (mimochodem hodně sečtělý, inteligentní a sympatický pětapadesátník), který měl taxikařinu jako koníček…

                        Lidé nás nevnímali jako přistěhovalce, ale jako zvídavé studenty, kteří přijeli poznat USA, americkou mentalitu, názory a životní styl (rozšířit si obzory).

                        Btw. nejde o to, jakou má ten který imigrant barvu kůže, ale o mentalitu. Pokud někomu jeho náboženství hlásá, že lidé jiné nebo žádné víry jsou jeho nepřátelé, tak ho považuju za sobě nebezpečného…Co se týče národnostních menšin, které víceméně pouze parazitují na naší společnosti, tak jsem a budu vždycky proti. Pokud chce někdo žít v naší zemi (stejně jako v kterékoliv jiné), tak se musí přizpůsobit našim zákonům a zvyklostem (odborně řečeno asimilovat), nebo ať se odstěhuje někam jinam…

                        0 0
                        • pepino  

                          Jen jsem naznačil, že jsi byl TĚŽKEJ přivandrovalec z východu – taxíkář je tam spodek, ať vozí Penelope nebo asiatky – to nemyslím pejorativně, ale je to tak.

                          0 0
                          • alinceb  

                            A já ti řeknu že není…nebo alespoň ne všude. V NY City dělají taxikáře hodně přistěhovalci (rusové, hispánci, arabové…). Je to nekvalifikovaná práce, pro kterou ti stačí základní jazykové znalosti – tam je to možná práce spodiny.

                            Tam, kde sem byl já je taxikaření jen sezonní práce (přes léto) a dělají ji obvykle Jamajčani nebo třeba mladí lidé z NY City, co si tam jezdí užít letní sezonu (surfovat, kalit, válet se u vody a přitom si vydělávat v taxíku). Taxikář tam není jen jako zprostředkovatel dopravy z bodu A do bodu B.

                            Nás tam nikdo jako přivandrovalce z východu nebral, naopak byli rádi, že je obsluhuje Evropan a ne Jamajčan nebo Portoričan. Sezonní práce Evropanů tam má tradici (začali s tím Irové, pak Češi a Slováci, Poláci, Rusové, Ukrajinci, Srbové, Chorvati…). Evropu brali jako protipól USA (kulturní i finanční) a dost se s námi bavili o naší kultuře, zvyklostech, ptali se na náš názor na politiku USA (probíhala zrovna Obamova kampaň)…

                            Člověk jako ty, jehož znalosti o USA plynou především ze sledování amerických filmů a seriálů, o tom nemůže zasvěceně mluvit…tak to laskavě nehodnodnoť;)

                            0 0
                            • Ruprt2  

                              a věděli, že jsi Evropan, nebo až po pětiminutovém vysvětlování, kde že ses narodil a desetiminutovém přesvědčování, že to skutečně není část Ruska? :-)

                              0 0
                              • alinceb  

                                Divil by ses, ale spousta lidí věděla, že existuje nějaká Česká Republika, že už nejsme Československo, že tu byla nějaká revoluce, že hlavní město je Praha, slyšeli o Havlovi nebo našich hokejistech…;) To ale platí pro lidi z Long Islandu (většinou tam byli inteligentní lidé z Mannhatanu).

                                Jedny prázdniny jsem strávil v Pensylvánii v jednom bohem zapomenutém městě (Allentown) plném hispánců, černochů a jiných živlů, kde většina lidi v životě nebyla ani v NY a tam to se znalostmi o Evropě bylo podstatně horší…:)

                                0 0
                                • Ruprt2  

                                  OK, nedivil bych se. Bohužel o tom mám jen matnou představu.

                                  0 0
                                • Lister  

                                  a tam to se znalostmi o Evropě bylo podstatně horší…:)

                                  A proč by je něco tak nepodstatného mělo zajímat. Ale opravdu. Může jim to být stejně u zadnice, jako tobě, co se děje v Africe, Asii nebo klidně i USA.

                                  Kdo ze „vzdělaných“ evropanů dokáže vyjmenovat a lokalizovat všechny státy USA, asi se moc lidí nenajde a IMHO je to k běžnému životu stejně k ničemu, takže je to tak správně.

                                  0 0
                                  • Ruprt2  

                                    Já jsem ve své nekonečné tuposti něco nevěděl, a alinceba jsem se zeptal. On mi odpověděl, za což mu děkuji a jsem zase tupý trochu míň.

                                    Ale ty jsi tím chtěl říct co? Vůbec nechápu na co reaguješ a nevitím tam pointu. Díky za vysvětlení.

                                    0 0
                                    • Biker jak Pes  

                                      Na to, že všichni nadávají na Američany, že neví, že existuje ČR, přičemž oni sami nevyjmenují ani třetinu US států, nedej bože, aby po nich někdo chtěl je lokalizovat…

                                      0 0
                                      • Ruprt2  

                                        to je uměle vytvořený flame o tom se tu nikdo nebaví.

                                        Naopak to Alinceb v podstatě vyvrací.

                                        že jsem nedržel hubu :-/

                                        0 0
                                        • Biker jak Pes  

                                          Ne, žádný flame. :-)

                                          Ptal ses, na co poukazuje a já Ti odpověděl. :-) Nechci se hádat a taky nebudu. ;-)

                                          0 0
                                          • Ruprt2  

                                            jo to je pravda. Když jsi to psal ty, čili někdo jiný než autor, tak to na mě působilo, že to je i tvůj názor.

                                            0 0
                                            • Biker jak Pes  

                                              Ono těžké říct, jestli to je i můj názor, ale tak jsem to pochopil z Listerova příspěvku. Já sám nevím, co si mám o Američanech myslet. :-)

                                              0 0
                                      • alinceb  

                                        Ono vyjmenovat všechny státy USA je problém i pro spoustu Američanů, o jejich lokalizaci nemluvě…:) Dokonce bych řekl, že průměrný Evropan ví o USA mnohdy mnohem víc, než sousta Američanů (převážně z nižších vrstev obyvatelstva)…:)

                                        0 0
                                        • Biker jak Pes  

                                          Takže tyhle známé stereotypy jsou pravdivé ? :-)

                                          Jedna stará známá klasika

                                          :-)

                                          Jsem si vzpomněl, jak mi učitelka z AJ na střední, která studovala v USA říkala, že US people jsou ve skutečnosti mnohem lepší a chytřejší než Evropani… :-)

                                          0 0
                                          • alinceb  

                                            Tak mám pocit, že s tetkama u nás na dědinách to ještě není tak zlé…:D Tohle asi ale nebyl reprezentativní vzorek američanů – samozřejmě, že sestříhali jen ty největší špeky, ale i tak se člověk diví, jak to jsou vůbec schopní říct…Specielně třeba ten týpek s KFC nebo ta sada s náboženstvím budhistických mnichů…:D

                                            0 0
                                      • pepek  

                                        No ale ta ČR – to jsme přece my. To je něco jinýho. Je to sice asi jako polovina Šanghaje, trochu víc zaostalé, asi tak 10× méně důležité, státní rozpočet asi jako jedna větší světová firma. Ale každý to přece musí vědět, kde to je, to česko. Nebo ne?

                                        0 0
                                        • alinceb  

                                          To tu nikdo netvrdí…ale mě když někdo řekne Eritrea, tak si taky vybavim, že je to nějaká malá zemička kdesi v Africe a že tam jsou nebo byly nějaké etnické čistky…

                                          A ČR není zas tak maličká a nepotřebná země, navíc se ve světových dějinách relativně objevovala (když už nic, tak v souvislosti s 2. světovou a Mnichovem).

                                          Samozřejmě, že po běžných obyvatelích USA nikdo nemůže chtít, aby o ČR něco věděli ( v osnovách škol to určitě nemají), ale vzdělaní lidé by něco vědět mohli…:) Ostatně když se zeptám nějaké tetky na dědině, co ví o USA, asi mi toho taky moc nepoví…:D

                                          0 0
                        • pepino  

                          Máš recht, taxikáře jsem v USA nedělal. Až tam budeš dělat doktora nebo atomovýho fyzika, stejně bude znít blbě, až budeš něco plkat o východních přivandrovalcích. Takhle to zní ještě hůř. Howgh a odpočívej v pokoji.

                          0 0
                          • alinceb  

                            Já se nehodlám stěhovat do USA, strávil jsem tam pouze dvoje letní prázdniny. Hodlám žít a zestárnout v ČR (záměrně nepíšu pracovat). Kdybych si měl vybrat zemi, kde bych chtěl žít, tak rozhodně ne USA, ale třeba Austrálii, Nový Zéland nebo severské země…

                            0 0
                  • Ruprt2  

                    prej nejlíp dvojčata :-)

                    To jsem si taky v tvém věku říkal :-D

                    0 0
                    • Ricci  

                      Zivot ho nauci :-)

                      0 0
                    • Lister  

                      Máš pravdu, dvojčata jsou drahý, není nad to, mít dvě děti stejného pohlaví v rozmezí 2 let, to ušetří spoustu peněz a nervů :-)

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      No co…mladej a blbej…pokazde jak to reknu pred pritelkyni, tak mne zacne peskovat:DD No dobre, delam si z tech potomku srandu…protoze dokud nedostuduju, tak na rodinu nemuzu moc pomyslet..:-/

                      0 0
                      • alinceb  

                        Dá se to…:) Kamoš si ve 21ti (v druháku) našel 30ti letou babu a teď v páťáku je už 2 roky ženatý a má 2letou holčičku. Stíhá prezenční studium na prospěchové stípko, dělat taťku a ještě chodí do práce…:)

                        Jak říká táta: Všechno jde, když se chce…jen mrtvá koza se po ledě musí táhnout… :)

                        0 0
                        • přišlapávač  

                          tak to nechápu :-)

                          0 0
                          • alinceb  

                            Já taky ne…je to sice trošku sci-fi, ale tak to vypadá, když se život žije „naplno“…:)

                            Nebo si měl na mysli to úsloví?

                            0 0
                            • přišlapávač  

                              nene, mel jsem namysli presne- prezencni studium na VS, fulltime praci a starost o sviste :-)

                              0 0
                        • Smazaný účet  

                          Co studuje?

                          jinak taky jsem mel spoluzaka, ktery mel ditko, zenu, praci a chodil do skoly, byt dalkove.

                          0 0
                          • alinceb  

                            FAST VUT obor „K“ – Konstrukce a dopravní stavby (nejtěžší obor na FASTu)…:)

                            S tou prací nevim, jestli to má na plnej (jako projektant/statik si může práci vzít i domů)…

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              No, ja bych si to asi zorganizovat neumel, ale taky nemam 30ti letou pritelkyni, ale take studujici partnerku…

                              0 0
                • Lister  

                  30 mi v dnešní době přijde na první dítě asi ideální. Člověk už je vcelku slušně zajištěný, tak si ho může opravdu dovolit, a není ještě tak starej, aby ještě jedno nebo dvě další mít nemohl.

                  0 0
                • jIrI___  

                  Mladý kluk a místo toho, aby si bezhlavě užíval, už plánuje děcka, kam ten svět spěje :)

                  0 0
                  • alinceb  

                    V dobách nedávno minulých měli mladí v mém věku třeba už 2 děti (neříkám, že je to dobře). V dnešní době si každý chce jen užívat a děti odkládá na „potom“. Pak nastane ono „potom“ a děti by chtěl, ale ejhle ono už to nějak nejde…:(

                    Přemýšlej nad tím, až si jednou budeš v hlavě plánovat svoji budoucnost…;)

                    0 0
                    • jIrI___  

                      Abych pravdu řekl, tak já budoucnost nijak neplánuju. Jsem rád, že vím co budu dělat zítra :). A navíc na prvním místě je kariéra, až pak děcka. Co mě ale poslední dobou šokovalo, tak je nárust svateb (přímé informace rovnou z matriky :) ), kdy se berou děcka (18–21 roků) a jejich rodiče z toho mají radost… Tohle nechápu.

                      0 0
                      • alinceb  

                        Co na tom nechápeš? Já bych měl jako rodič asi taky radost, že si moje dítě v 18–21ti našlo stálého partnera a nebude se po večerech ku*vit s kdekým…Svatba nemusí nutně znamenat děti, spíš že dítě už má nějakou zodpovědnost…;)

                        Navíc nezapomeň, že ti rodiče vyrůstali v době, kdy byla svatba i dítě v 18ti naprosto běžnou věcí…;)

                        0 0
                        • jIrI___  

                          Já to mám asi vžité i výchovou. Vždycky když mamina příjde z práce a řekne, že dneska měl svatbu pár 22 a 25 let (nedejbože ještě míň), tak hned následuje dodatek, že doufá, že já nejsem takový magor abych se ženil v době, kdy první číslovka v mých letech je 2 :-D. Tyhle brzké hecsvatby nejsou v naprosté většině případů vůbec dobrá věc. Rozvodové statistiky by mi to myslím potvrdily. Rodiče se brali z dnešního pohledu brzy, to je pravda (24 a 29 roků), ale je třeba si uvědomit, že doba pokročila a svět se mění.

                          0 0
                          • Lister  

                            Ono taky záleží, kdo se to bere a po jak dlouhé době, braly jsme se s manželkou skoro na 10 výročí, 2 roky jsme spolu už bydleli a ani jeden z nás ještě 30 neměl. Musím říct, že kdybychom se měli rozvést, to by se muselo něco opravtu echt ******.

                            0 0
                            • Ruprt2  

                              tak to bacha.

                              To baby nemají rády. Ty jsi tou svou nějak moc jistý ;-)

                              0 0
                              • Lister  

                                A víš, že jo. Mě vlastně nikdy nenapadlo žárlit.

                                Ještě k té kariéře, jak to tam psal jiří: musím říct, že podobné lidi jsem nikdy moc nechápal, něco jako plánovaná cílevědomost šla vždy kolem mne. Poku je člověk šikovný a není úplný debil, tak si vždy nějaké místo najde.

                                Práce je jen ta nudná část života, která je nutná k tomu, aby mohl člověk opravdu žít.

                                0 0
          • Smazaný účet  

            No právě, já to vzal neslušně, nejdřív dvě děcka a pak výhledově svatba. ;o)

            0 0
            • Lister  

              Stačí se podívat do profilu a člověk hned vidí, žes byl vždycky rebel :-D

              0 0
    • JT21cz  

      hehe, pekny topic.

      Dopoledne vezmu svou milovanou zenu a dceru na prochazku, treba nekam na kone a po obede muzu na bika klidne hodit nove sedlo, kdyz to zena nahodou „okomentuje“, tak to vecer „dozehlim“.

      Drobnosti jako šaltr, brzdy a pod. doma nehlasim, protoze mi v tom muj pud sebazachovy brani. Doma je klid a nikdo zbytecne nic neresi.

      0 0
      • malamala  

        Ženatí kolegové, ptám se, má smysl hledat ve svým necelých 43 letech nějakou nevěstu? Nebo zůstat v klidné jízdě osamělého bikera životem ? :-)

        0 0
        • Orfi  

          Nekoho si najdi snad nechces zustat na stary kolena SAM .Nejlepe bajkerk.Ja jednu mam ale nedam :D.

          0 0
        • novcze  

          ve 43 už to musíš mít docela pohodlně zařízené, takže je otázka jestli seš ochoten dělat kompromisy

          0 0
          • malamala  

            Otázkou co je to kompromis? Člověk ve svazku se pod tím představuje něco jiného, než člověk žijící single ;)

            0 0
            • rasto  

              urcite hledej. neni nad sdilenou radost z cehokoliv.

              0 0
              • martin_bakov  

                presne tak, zazitky ktery mas v zivote sam nejsou tak cenny nez kdyz je prozije vicero lidi, at uz jsi s partou nebo s holkou…

                0 0
            • novcze  

              záleží jestli máš hodně koníčků, trávíš hodně času na bajku, apod. žena ti to trochu přeorganizuje, zapomeň na to že si vyjedeš na bajku, když ona chce jet nakupovat nebo dělat něco jiného … pak musíš udělat ten kompromis :))

              Ale mě neposlouchej, já jsem spokojený singl, co já můžu vědět o manželkách ;-)

              0 0
        • op  

          jo

          0 0
        • dancing dog  

          určitě jo, jenom musíš mít štěstí nebo aspoň nemít úplnou smůlu :-) Já se ženil celkem pozdě, v 36 a jsem vyloženě happy, prostě se mi vyplatilo „počkat“. Nemít takovou smůlu s dětma, úplná pohoda…

          0 0
        • oddie  

          Ne. Pochybuju, že se v 43 s někým dlouhodobě sneseš.

          0 0
    • MattsSpeed  

      predkladám celú čiastku, vätšinou pred tým ako nakupujem. Samozrejme pri vätších sumách sa to bez doprovodných rečí nedá, ale moja lepčšejšia polovička tiež jazdí a síce sa tomu nerozumie, ale vie zhodnotiť, že jej to akosi lepšie prehadzuje, brzdí, či šľape do kopca…

      ..ja viem, som šťastný chlap :))

      0 0
      • soc  

        Nejdrive je potreba vytovrit rozpocet, ten musi projit schvalenim. Bohuzel i ostatni zajmopve skupiny v rodine (proste zena chce nove hadry) chteji z rozpoctu urvat co nejvic, coz se da samozrejme resit schodkovym rozpoctem, kdy se vlk nazere a koza zustane cela.

        To je samozrejme neudrzitelne, tudiz musi nastat i faze setreni, kterou ja chapu, bohuzel ostatni zajmove skupiny ne.

        Z tohoto duvodu je vhodne budovat cerne fondy, pomoci kterych je mozne rozpocet obchazet. Cas od casu se to ale provali a i ostatni zajmove skupiny v rodine chteji vyuzivat techto cernych fondu. Zacarovany kruh.

        Proste z toho plyne, ze i kdyz koupim zene neco pekneho a ne moc levneho, neznamena to, ze bude ochotna primhourit oko nad mymi investicemi do kola :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          To musis paralelne vytvaret cerne a cernejsi fondy at mas zalohu pro pripad objeveni cerneho fondu;) Ja mam cerny a cernejsi fond a ten cerny mi prozmenu vecne vybira bracha kdyz ma pred vyplatou:(

          0 0
          • martin_bakov  

            s tim brachou jak ti tuneluje cerny fond, tak to uz je dokonala simulace ceskeho statniho rozpoctu :)

            0 0
            • Smazaný účet  

              No..obavam se, ze pokud bych uzavrel pritok do cerneho fondu, tak bracha zbankrotuje. No dobre, pouziva muj cerny fond (pokladnicku na stole) jako bezurocny hotovostni buffer:)

              0 0
    • dancing dog  

      U nás v pohodě. Jak už někdo psal výše, vyznáváme oba teorii, že peníze se musí užít. Nějakou reservu se snažíme mít, ale jinak- peníze se musí užít, nejlépe na záliby. Někdo dost prochlastá nebo miluje drahý auta, my to dáváme do kol, prken, cestování, permic apod., krom toho, inflace velký uložený peníze zničí a na nějaký investování mě neužije- neba.

      Skrývat nic nemusím, jen jednou-když jsem prohrál v pokru, to jsem zapomněl zmínit, krom toho to bylo za týden zpět a od té doby poker o velký prachy nikdy více..jen tedka, když jsem si koupil freebord, tak byly trochu řeči, ale ani ne tak kůli tý šestce, ale že se na tom zabiju .-)

      0 0
      • martin_bakov  

        moje rec, zijem jen jednou, zadny setreni na duchod :D !

        0 0
        • dancing dog  

          jasně- důchodový šetření, k čemu. Stačí malej otřes a fond zkrachuje, to kdyžtak splácet hypotéku za nějakej byteček, co pronajímáš, nebo pozemeček.. krom toho, speciálně já- vydržel jsem letos do švestek, otázka, jestli vydržim do 1. sněhu .-)

          a pokud se důchodu dožiju, prodám byt a koupím někde budku…nebo se přesunu na chatu…

          0 0
      • alinceb  

        Ty si drsoň…v 38mi koupit freebord…:D Taky se na něj časem chystám – kámoši to strašně chválí…:)

        0 0
        • dancing dog  

          To je právě ten můj problém- věk 38, tělo přes 50, ale duše sotva 20..taky se na tom učim převelice opatrně, zatím fakt malej náklon( parkoviště u Globusu).. no v 36 jsem začal se SNB a taky se tak nějak naučil, tak snad aspoň trochu zvládnu i todle .-) a když ne, tak to aukro jistí :-))

          0 0
          • alinceb  

            Když ne, tak se ozvi…;) Já začal se SNB v 11ti a taky sem se to „tak nějak“ naučil – sám, bo v té době skoro nikdo nejezdil. Myslím, že když sem zvládl festku, tak freebord taky nějak půjde. Navíc tam, kde budu bydlet je to freebordový ráj…:)

            0 0
            • dancing dog  

              stěhuješ se Frisca? .-) No, já to celkem zvládl, vydražil levnje snb na aukru a předloni se učil sám, naštěstí bylo dost sněhu- přírodního, tak to tak moc nebolelo..no, černý jen nouzově a s respektem, nejvíc užívám takový ty mírnější červený.. jen na park už to není, starý kosti a moc kil :()

              freebord je snb fakt dost podobnej, techniku už zvládám, jen musím uvyknout vyšší rychlosti, přeci ten asfalt je něco jinýho než prašan…

              0 0
              • alinceb  

                Stěhuju se do LBC…:) Ono když si nastuduješ techniku a nebo když ti jí někdo dobře vysvětlí, tak to jde i bez pádů… Mladá začínala taky před 2 lety a nepadala vůbec (asi dobrý učitel…já:) ) a tak jí to bavilo. Pak akorát jednou najela na ledovou plotnu, drcla na kostrč a narazila si páteř…:( Pak jí to bolelo jak pes skoro celou sezónu.

                Loni jsme pořídili chránič na zadek a helmu (páteřák už měla) a jezdí jako drak…:)

                0 0
                • dancing dog  

                  No, něco jsem nastudoval, ale bylo mi to k prdu, furt jsem padal, už to chtěl vzdát, dokonce jsem jednou už psal sms domů, že už jedu a peču na to, ale ještě to jednou vynesl nahoru a zkusil, jakože naposled a to prkno mě trochu zničeho nic a právě tehdy poslechlo, tak ještě jednou a poslechlo víc a pak ještě jednou a už jsem ani nespadl..atd, atd, kdybych to tehdy zabalil, tak je všechno možná jinak..někdy rozhodujou fakt momenty…

                  LBC bude asi fakt fajn destinace- spousta prázdnejch asfaltkem nad městem, kam jezdí i MHD…

                  0 0
                  • alinceb  

                    Když je mladá v nějakém kopci bezradná a bojí se, tak jí jen řeknu, ať si dá ruce jako když se učila a ukáže si do oblouku a ona pak sjede cokoliv…;) Ta metodika fakt funguje…;)

                    S tím LBC je to přesně ono. MHD tě vyveze na Maliník a pak jedeš 20minut dolů…;)

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.